Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Rezende zapowiedział, że jeśli nie wygra Igrzysk w Pekinie, to pozostanie nadal selekcjonerem Brazylii, aby naprawić błędy, które zostały popełnione. Wszystko będzie zapewne zależeć od tamtejszej federacji, ale wątpię w to aby chcieli oni kończyć pracę z Bernardinho. Dlatego IMO branie jego kandydatury na selekcjonera naszej kadry troszkę mija się z celem :)

A następcy Lozano? Hmm, dobrym kandydatem wydaje się Stelian Moculescu, który ostatnio prowadził kadrę Niemiec. Dwa lata temu potrafił wygrać LM z dobrym, ale nie znakomitym zespołem VfB Friedrichshafen. Może Mauro Berutto, który świetnie sprawdził się w Finlandii? Tyle że on będzie teraz dodatkowo pracować w Montichiari, więc jego kandydatura jest raczej nierealna. Z polskich trenerów najchętniej widziałbym... Edwarda Skorka :) Cała młoda gwardia ze Stelmachem i Panasem na czele IMO musi jeszcze trochę sie podszkolić.

Odnośnik do komentarza

Mamy kolejną bombę transferową :o

Marcin Możdżonek podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. Jak poinformowała oficjalna strona klubu wychowanek AZS Olsztyn związał się z mistrzem Polski na trzy lata. Jest to już szósty nabytek Skry w tym okienku transferowym.

 

Marcin Możdżonek jest jednym z najwyższych zawodników w polskiej lidze. Mierzy 211 cm wzrostu. Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale. Do niedawna występował w macierzystym klubie - AZS Olsztyn. Będzie miał sporą konkurencję na swojej pozycji, bowiem w klubie zatrudnieni są już reprezentanci Polski oraz Finlandii – Daniel Pliński i Janne Heikkinen.

 

Zawodnik zaliczył również występy w reprezentacji Polski. Jego największym sukcesem jest mistrzostwo świata juniorów. Pojechał również na igrzyska olimpijskie do Pekinu.

 

Niespodziewany transfer Marcina Możdżonka przysporzy również wielu trudności olsztyńskiemu zespołowi. W stolicy Warmii i Mazur na pozycji środkowego pozostają jedynie Wojciech Grzyb, Tomasz Kowalczyk oraz junior Tomasz Stańczuk.

Jest to zapewne dopiero początek, Mlekpol raczej wielkiej kasy nie wyłoży i z Olsztynem pożegnają się wszyscy znaczący gracze. AZS-owi pozostanie walka o utrzymanie, byłaby to ogromna strata dla polskiej siatkówki klubowej, gdyby Olsztyn pożegnał się z PlusLigą :/

Odnośnik do komentarza
Argentyński szkoleniowiec Raul Lozano nie jest już trenerem polskich siatkarzy. Na spotkaniu Lozano z władzami Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęto decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu Argentyńczyka na kolejny czteroletni cykl - czytamy na stronie internetowej PZPS.

Dotychczasowy trener polskich siatkarzy Raul Lozano o decyzji PZPS dowiedział się na spotkaniu z prezesem związku Mirosławem Przedpełskim, członkami Prezydium PZPS oraz trenerem Alojzym Świderkiem.

 

Podczas spotkania uznano, że cykl czteroletni, na który został zatrudniony argentyński szkoleniowiec został zakończony.

Wczoraj o pracy Lozano dyskutował zarząd związku. Jego członkowie zapoznali się z analizą Wydziału Szkolenia, która dla Argentyńczyka wypadła ponoć bardzo dobrze, zalety zdecydowanie przeważały nad wadami, ale końcowe wnioski nie były już tak radosne. Wydział zarekomendował zmianę na stanowisku trenera kadry.

 

Zarząd PZPS podjął decyzję, że następca Raula Lozano na stanowisku trenera reprezentacji siatkarzy zostanie wybrany przez nowe władze związku.

 

27-28 października odbędzie się walne zgromadzenie sprawozdawczo - wyborcze delegatów PZPS. Wybierze ono nowy zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

onet.pl

 

Skończyła się era Raula, ciekawy jestem kto go zastąpi. Lozano nie był złym trenerem wprost przeciwnie, Polska na MŚ była drużyna wręcz znakomitą, ale niestety potem nie było już tak różowo. Zaczęły nam się przydarzać głupie porażki i chyba to w głównej mierze zaważyło na tym, że zdymisjonowali Lozano

Odnośnik do komentarza

Wojna Lozano vs Kadra w mediach trwa w najlepsze. Teraz sie Wlazly dolaczyl w dzisiejszej GW. Najlepsze jest to, ze wychodzi jednak na to, ze to Lozano krecil a nie zawodnicy. Jestem ciekawy na jakich to wczasach Wlazy byl chociazby skoro w sobote w Wieluniu na meczu Pamapol - Skra odbieral od burmistrza nagrode. zal.pl - Lozano :> Dobrze, ze mu podziekowali.

 

http://sport.onet.pl/0,1248721,1830842,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jakoś od dłuższego czasu nikt nic tu nie pisze...

Wczoraj Jastrzębie sensacyjnie przegrało u siebie z Częstochową 2:3. A w zakończonym przed chwilą meczu Resovia poległa 0:3 ze Skrą.

O ile porażkę Jastrzębia można tłumaczyć tym, że nigdy nam się z AZS Częstochowa dobrze nie grało i zawodnicy byli podłamani porażką z Olympiakosem tak słabiutkiej dyspozycji Resovii nie potrafię wytłumaczyć. Klub, który poczynił chyba największe wzmocnienia jak na razie rozczarowuje. Cieszy postawa Kędzierzyna.

Odnośnik do komentarza
Raul Lozano został trenerem reprezentacji niemieckich siatkarzy. Kontrakt podpisano na dwa lata, poinformował Niemiecki Związek Piłki Siatkowej (DVV). W latach 2005-2008 Lozano prowadził zespół Polski, z którym w 2006 roku zdobył wicemistrzostwo świata.

Troche mnie to zadkoczylo, ale powodzenia Raul :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem z meczu AZS - Resovia. Coś pięknego :) Atmosfera Hali Polonia po raz kolejny pociągnęła biało-zielonych do zwycięstwa. Zbyszek Bartman wyrósł na prawdziwego lidera drużyny i już nikt nie pamięta o Wice, który stanął dziś po drugiej stronie siatki :) Ogólnie mecz dosyć rwany, o czym świadczą wyniki setów, jednak końcówka czwartego to poezja :] 24-21 dla Resovii, jednak Akademicy niesieni ogłuszającym dopingiem wygrali tego seta, a później pojechali Rzeszowian w tie-breaku :) Oby tak dalej!

Teraz wyjazd do Grecji na mecz z Iraklisem, każdy ugrany set będzie sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Kandydatury jakie napłynęły do PZPS:

 

1. Wiktor Sidelnikow (Rosja)

2. Veselin Vuković (Macedonia)

3. Jon Uriarte (Argentyna)

4. Roberto Santilli (Włochy)

5. Augusto Jose Sabbatini (Brazylia)

6. Giuseppe Cuccarini (Włochy)

7. Flavio Gulinelli (Włochy)

8. Hugh D.McCutcheon (Nowa Zelandia)

9. Daniel Castellani (Argentyna)

10. Grzegorz Wagner (Polska)

11. Dariusz Marszałek (Polska)

Trochę mało Polaków... Ciekawy jest pomysł Przedpełskiego, by reprezentację poprowadzili jakiś polski trener i ktoś z powyższej listy :-k

Odnośnik do komentarza
Choć w poniedziałek minął termin, szef polskiej siatkówki wciąż czeka na zgłoszenie do konkursu na trenera kadry siatkarzy legendarnego Julia Velasco. Tymczasem Velasco czekał na konkretną propozycję pracy od polskich działaczy. Szkoleniowca reprezentacji poznamy najpóźniej 17 stycznia.

 

Według nieoficjalnych wciąż informacji w ostatniej chwili do konkursu stanął Hugh McCuetchon, trener amerykańskiej drużyny mistrzów olimpijskich z Pekinu. Wcześniej zgłosili się Flavio Guinelli, Argentyńczyk Jon Uriarte, Brazylijczyk Augusto Jose Sabbatini, Włosi Roberto Santilli i Alberto Giuliani, Macedończyk Veselin Vuković i Rosjanin Wiktor Sidelnikow.

 

Do drugiego etapu konkursu przejdzie trzech faworytów wysuniętych przez siedmioosobową komisję. Chyba że stanie się tak, jak zapowiadał w poniedziałkowej "Gazecie Wyborczej" prezes PZPS Mirosław Przedpełski. - To, że kiedyś wymyśliliśmy sobie konkurs, nie oznacza, że będziemy trwać przy nim do końca. Naszym zadaniem jest wybrać jak najlepszego trenera dla reprezentacji Polski. Najlepszego z możliwych. W jakiej formie, to już nasz problem - mówił.

 

Przy otwieraniu kopert okazało się, że wśród kandydatów do posady selekcjonera nie było przesyłki od Julio Velasco, na którego bardzo liczył prezes PZPS. - To wielkie nazwisko. Dostałem sygnał, że jest zainteresowany pracą w Polsce, miał przysłać ofertę - mówi Przedpełski.

W linku jest jeszcze wywiad z Velasco.

No i mamy dziwną sytuację. Polska chce Velasco, Velasco chciałby do Polski, tylko nikt nie chce postawić pierwszego kroku :/ Mam nadzieję że się z nim jakoś dogadają, choć będzie to trudne bo powiedział że w ciągu tygodnia powinien podpisać kontrakt z nowym pracodawcą.

Nie mam faworyta wśród zgłoszonych kandydatów, mieli się zgłosić Moculescu i DiGiorgi ale jak widać odpuścili. Szkoda, bo chciałbym aby jeden z nich został selekcjonerem. Do McCuetchon'a nie jestem przekonany, owszem osiągnął gigantyczny sukces z USA, ale kto wie ile w tym zasługi jego a ile mega-doświadczonych graczy, którzy na dodatek lubią sobie odpoczywać podczas sezonu ligowego :-k

Odnośnik do komentarza

A oto uzupełnienie wcześniejszych informacji:

za sports.pl

Miał być jednym z głównych kandydatów do prowadzenia polskich siatkarzy. Jak się okazuje, trener mistrzów olimpijskich wcale nie wystartował w konkursie.

Hugh McCutcheon pochodzi z Nowej Zelandii. W latach 1988-90 był reprezentantem swego kraju w zespołach juniorskich i seniorskich. Jednak cały siatkarski świat poznał go wiele lat później, gdy zajął się drużyną narodową USA i poprowadził ją do triumfu w Lidze Światowej 2008 oraz złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008).

 

Teraz McCutcheon szuka nowego wyzwania, a takim z pewnością byłaby reprezentacja Polski siatkarzy. Tyle, że oficjalnie nie zgłosił się do konkursu.

 

- Potwierdzam, że jestem zainteresowany, ale do waszej federacji nie wysłałem oficjalnego zgłoszenia, tylko e-maila informującego, że chciałbym poznać warunki ewentualnej współpracy. Poza tym wciąż nie zakończyłem rozmów z Amerykanami na temat możliwości przedłużenia kontraktu z kadrą USA - mówi dla "Super Expressu".

 

Dla McCutcheona "praca w Polsce to wielka prestiżowa sprawa, ale i olbrzymi obowiązek". - Nie chcę się podejmować tego zajęcia jeżeli uznam, że brak jest warunków do odniesienia sukcesu. Podkreślam jednak, że pracę w Polsce wciąż uważam za coś najzupełniej realnego - dodaje.

 

Co w związku z tym zrobi PZPS? Termin zgłaszania kandydatur minął bowiem w niedzielę.

Pięknie :/ Jak dotąt uważałem Przedpełskiego za gościa, który podniósł PZPS po upadku za czasów Biesiady. A teraz coś mi zaczyna zajeżdżać amatorką.

Odnośnik do komentarza

Jakby ktos chciał to na tej stronie można głosować na zawodników, którzy 17 stycznia rozegrają Mecz Gwiazd :) Mecz rozegrany zostanie między drużyną Polaków a zawodnikami zagranicznymi. Co ciekawe w głosowaniu na polskich rozgrywaczy prowadzi... Fabian Drzyzga, widać że naród dostrzega jego ogromny talent ;) I mam nadzieję, że do pierwszej szóstki obcokrajowców wskoczy Michal Masny, który świetnie prowadzi grę Kędzierzyna. Bo prowadzi Falasca, który na razie prezentuje mocno średnią formę :/

Odnośnik do komentarza

Jakimś fanatykiem siatkówki nie jestem, ale... wypowiem się :]. Oczywiście również liczę na zwycięstwo Nowozelandczyka, ponieważ on jako jedyny wydaje się być odpowiednim kandydatem. Jeśli chodzi o Castellaniego, jestem na nie. Nie wiem, czy on chce trenować zarówno Bełchatów i reprezentację, lub zrezygnować ze Skry, ale żadna z tych opcji mi się nie podoba. Skra nie może stracić takiego szkoleniowca, zaś prowadząc i klub i reprezentację będzie pracował "kosztem czegoś", bo to oczywiste.

Odnośnik do komentarza

Tak, w razie wyboru Castellaniego jego umowa ze Skrą zostanie rozwiązana bez żadnych przeszkód ze strony klubu. I to on jest chyba głównym faworytem do objęcia posady selekcjonera naszej kadry, McCuetchon prawdopodobnie przedłuży kontrakt z USA, a do tego ma ogromne wymagania finansowe (do tej pory zarabiał 200k $, Lozano ok. 160k $)

Odnośnik do komentarza

Jastrzębski Węgiel wyeliminował AJ Fonte Bastardo w rewanżowym meczu 1/16 finału Challenge Cup. Pewna wygrana naszych siatkarzy 3:0 w Portugalii dała nam awans do 1/8 finału gdzie rywalem będzie ktoś z pary Lokomotiw Kijów - Lausanne UC. Więc jest realna szansa na ćwierćfinał :)

 

AJ Fonte Bastardo - Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 19:25, 24:26)

 

JW: Freriks, Prygiel, Nowik, Hardy, Jurkiewicz, Samica, Rusek (l) oraz Yudin, Grygiel, Łomacz, Czarnowski.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...