Skocz do zawartości

Kolej


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Czasy wspólnej taryfikacji biletów między pociągami różnej kategorii różnych spółek zniknęły dość dawno (2004 lub 2005 rok). To co pozostało to jedynie w obrębie jednej spółki, do czasu przejęcia pośpiesznych przez PKP InterCity układ O+P był możliwy, teraz już nie.

 

Co do zmian taryfowych od nowego rozkładu:

 

TLK od 1 stycznia tracą miejscówki w 2 klasie, zostaje fakultatywna w 1 klasie. Do 1 stycznia te pociągi, które w starym rozkładzie były TLK mają normalnie miejscówkę za 5 zł, a te które były pośpiesznymi nie mają. Zakręcone to jak nie wiem.

 

Pociągi uruchamiane przez Przewozy Regionalne (PR) to osobowe w trzech taryfach: REGIO (dawna osobowa), interREGIO i REGIOekspress (czyli obecna taryfa pośpieszna w pociągach Wrocław - Drezno) równe sobie kwotowo i wszelkie kombinacje między tymi taryfami kończą się jednym biletem.

 

Pociągi uruchamiane przez PKP InterCity to TLK, EIC oraz międzynarodowe (te ostatnie tu pominę teraz), nie znam dokładnie taryfy, ale sądzę, że kombinacji taryfy na jednym bilecie nie zlikwidowali.

Odnośnik do komentarza
TLK od 1 stycznia tracą miejscówki w 2 klasie, zostaje fakultatywna w 1 klasie. Do 1 stycznia te pociągi, które w starym rozkładzie były TLK mają normalnie miejscówkę za 5 zł, a te które były pośpiesznymi nie mają. Zakręcone to jak nie wiem.

 

Czyli tak z polskiego na nasze - od 1.01 nie będzie miejscówek, jeśli nie chcę jechać jak "burżuj" (czyt. I klasa ;))

Odnośnik do komentarza
ge-k***a-nialnie :/ czyli na bilecie miesięcznym InterCity tylko mogę TLK jeździć na trasie Koluszki-Łódź i z powrotem... Super k***a...

 

Nie znam specyfiki linii Łódź - Warszawa, Fikander pewnie zna temat lepiej. Zresztą z miesięcznymi jest inaczej niż z jednorazowymi, bo są jakieś uzgodnienia między spółkami w tej materii, ja się odnosiłem do jednorazowych przejazdów, zapomniałem o tym wspomnieć wyżej.

 

Czyli tak z polskiego na nasze - od 1.01 nie będzie miejscówek, jeśli nie chcę jechać jak "burżuj" (czyt. I klasa ;))

 

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza

Intercity wciąż należy do grupy PKP. Obie spółki zachowały (+/-) swój tabor.

 

tja jasne - PR bardziej straciły na taborze - wystarczy poczytać na forum wieżowców :)- jeżeli dobrze pamiętam była nawet taka sytuacja przed reformą, że PKP Przewozy Regionalne kupiły czy wyremontowały loki, które dziwny trafem potem przeszły za free do IC - i dziwić się teraz, że IR jeździ kiblami :D

Odnośnik do komentarza

tak mi się wydaje - z perspektywy niedzielnego pasażera - że TLK rezygnując z taniutkich miejscówek, strzela sobie w kolano. Ja TLK ceniłem za to, że było w miarę tanie ale głównie dlatego, że płacąc 3 zeta miałem bankowe miejsce siedzące. Teraz średnio mi się uśmiecha kupować bilet specjalnie do pierwszej klasy by mieć pewność, ze najbliższych X godzin nie spędzę na korytarzu.

Odnośnik do komentarza

tak mi się wydaje - z perspektywy niedzielnego pasażera - że TLK rezygnując z taniutkich miejscówek, strzela sobie w kolano. Ja TLK ceniłem za to, że było w miarę tanie ale głównie dlatego, że płacąc 3 zeta miałem bankowe miejsce siedzące. Teraz średnio mi się uśmiecha kupować bilet specjalnie do pierwszej klasy by mieć pewność, ze najbliższych X godzin nie spędzę na korytarzu.

 

No tak, ale dla mnie np, który jeździ niecałe 100km i płaci za bilet pośp 11zł + 5zł za ewentualną miejscówkę to spory wydatek, rzędu 1/2 biletu. Takie coś opłaca się na długich podróżach, ale większość jeździ na krótkich dystansach. Tobie chyba bardziej się opłaca teraz jeździć Intercity jeśli chodzi o wygodę/cenę. Bo on w takich dziurach jak np. moje miasteczko się nawet nie zatrzymuje.

 

Brachu - ja jechałem w niedziele InterRegio linii Poznań - Szczecin i nie dość, że miałem miejsce siedzące, bo mało osób jechało, to było ciepło ;)

Zadziwia mnie tylko ten rozkład interregio miałem o 15:57, a osobowy o 16:00 .. :| Ta sama spółka ...

Odnośnik do komentarza

A ktos wie jak bedzie po 1 stycznia wygladac kwestia zakupu miejscowki przy kupowaniu biletu prze Internet. Wczoraj kupowalem tak bilet na TLK do Wroclawia (relacja Poznan - Przemysl) i musialem wykupic miejscowke za 5zl. To dlatego, ze w tym pociagu byly wczesniej miejscowki czy moze przy zakupach internetowych zawsze trzeba rezerwowac miejsce? Generalnie to sie ciesze z tej opcji zakupu biletow - w koncu nie trzeba stac w kolejkach na dworcu :) Wszystko szybko, latwo i przyjemnie :)

 

A korzystal ktos z tej promocji Express Inter City, ze na 30 min przed odjazdem mozna kupic bilet za 26 zl na dowolna trase (gdy ma sie legitymacje studencka)? To jest jakas pula biletow, czy po prostu jak kupie w kasie biletow czy po prostu na pol h przed odjazdem mowie, ze chce studencji bilet i dostaje za 26zl? Dziala to na wszystkoch polaczeniach? Tak wynika z regulaminu tej promocji, ale nie wiem jak to dziala w praktyce (oprocz ryzyka, ze moze nie byc biletu na 2 kl. przed samym odjazdem).

Odnośnik do komentarza

A korzystal ktos z tej promocji Express Inter City, ze na 30 min przed odjazdem mozna kupic bilet za 26 zl na dowolna trase (gdy ma sie legitymacje studencka)? To jest jakas pula biletow, czy po prostu jak kupie w kasie biletow czy po prostu na pol h przed odjazdem mowie, ze chce studencji bilet i dostaje za 26zl? Dziala to na wszystkoch polaczeniach? Tak wynika z regulaminu tej promocji, ale nie wiem jak to dziala w praktyce (oprocz ryzyka, ze moze nie byc biletu na 2 kl. przed samym odjazdem).

W praktyce to wygląda tak, że jeśli tylko są miejsca na pół godziny przed wyjazdem pociągu z Twojej stacji, to dostajesz bilet za 26 PLN.

Problem jest tylko jeden - od 1 stycznia ta oferta ma ulec likwidacji, niecałe dwa miesiące po jej wprowadzeniu.

:|

Odnośnik do komentarza

To ja może zmienię temat, czy zna ktoś najlepsze połączenie by dojechać z Gdańska do Pragi? Wyjazd byłby 29grudnia wieczorem, by 30 spędzić tam cały dzień. Interesuje mnie połączenie z jak najmniejszą liczbą przesiadek, no i by cenowo w miarę tanio wyszło. Z góry dziękuje za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...