Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dodatkowe. Jak otworzyc zapisany mecz?

Nie wiem jak otworzyć, ale wiem jak odtworzyć. Wkładasz płytkę z grą do napędu, uruchamiasz grę i na ekranie startowym (?, tam gdzie masz do wyboru rozpoczęcie nowej rozgrywki, wczytanie save'a) masz opcję obejrzyj mecz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli Ci dobrze idzie nie kombinuj zbyt wcześnie, bo często przynosi to odwrotny skutek. Na jakieś 10 min. przed końcem można zmniejszyć tempo, mentalność (ale nigdy na ultradefensywną), tempo, podania zmienić na krótkie, przetrzymywanie piłki, zwiększyć szerokość rozgrywania akcji, wyłączyć grę na spalone. Indywidualnie można dać przetrzymywanie piłki bramkarzowi, skrzydłowym, dobremu technicznie napastnikowi, rozgrywającemu; pomocnikom dać rzadsze rajdy. Sposobów jak widać jest dość dużo i możliwości.

Odnośnik do komentarza

Nie ma uniwersalnych rozwiązań, u mnie wąska gra przy przetrzymywaniu piłki nie sprawdziła się. Ja gram szeroko i w Leeds daje to bardzo dobre efekty. Najczęściej moi kopacze przetrzymują piłkę przez dobre kilka sekund w narożniku boiska lub przy linii bocznej, rywal nie jest w stanie mu odebrać piłki i fauluje, w ten sposób zyskuję kilkanaście sekund. Poza tym przy szerokim rozgrywaniu rywal musi sie więcej obiegać za piłką żeby ją odebrać.

Odnośnik do komentarza
Kit jesli wygrywasz, powiedzmy dwoma bramkami i chcesz bezpiecznie dograc do konca, co modyfikujesz w trackie meczu?

W prawdzie masz polecenia dla druzyny, ale kazdy grajek ma indywidualne. Zmieniasz nastawienie u kazdego z osobna?

zabieram rajdy bocznym obrońcom, obronę cofam o jedno pole w lewo , najwyżej 2 w przypadku jak grasz z zespołem który ma klasowych, bardzo szybkich atakujących np. Barcelona, Arsenal). I ewentualnie tempo na mieszane (ja jednak nie daje bo jak idzie kontra to zamiast dobić przeciwnika to przetrzymują piłkę). Ostatnio w końcówce zaczęli mi strzelać po rożnych

ale zmieniłem jednemu ze skrzydłowych aby zamiast "przód" w poleceniach rożnych(obrona) ma teraz "kryj niskiego". Na razie sie sprawdza ale dopiero 4 mecze z tym ustawieniem rozegrałem i nie daje gwarancji że na dłuższa metę będzie działać.

Ostatecznie przechodzisz do systemu 4-5-1 czyli środkowy gra na defensywnym pomocniku a obaj ofensywni jako środkowi

(ale z tym jest minus że za bardzo wtedy np. przy dośrodkowaniu idą pod swoja bramkę i wtedy zawsze jest lufa z 30 metrów i dostajesz bramę, rzadko sie to zdarza ale czasami tak jest).

Odnośnik do komentarza
Kit jesli wygrywasz, powiedzmy dwoma bramkami i chcesz bezpiecznie dograc do konca, co modyfikujesz w trackie meczu?

W prawdzie masz polecenia dla druzyny, ale kazdy grajek ma indywidualne. Zmieniasz nastawienie u kazdego z osobna?

 

Podstawa to usunięcie rajdów bocznym obrońcom, zazwyczaj bramka pada po ataku skrzydłami. Włączenie przetrzymywania żeby uniknąć właśnie tych bolesnych kontr. Przetrzymywanie najlepiej włączyć zawodnikom o wysokiej technice. Jeśli jesteś już zdesperowany możesz usunąć też rajdy pomocnikom.

Często bramki padają w końcówce dziwnym trafem po stałych fragmentach, ale tego to już chyba się nie rozwiąże. Dodatkowo jeśli nie używasz ścisłego krycia możesz je zastosować jeśli Twoi zawodnicy nie są zbytnio zmęczeni. Wymiana zmęczonych zawodników też pomaga.

 

A co do testowania taktyki na urlopie, to raczej mija się z celem. Asystent często psuje wyniki głupimi rozmowami, albo bezsensownymi roszadami w składzie. Lepiej pomęczyć się i przegrać 1-2 sezony.

Odnośnik do komentarza
czy sprawdzanie taktyki na urlopie ma jakiekolwiek znaczenie warto w ogole testowac taktyke na urlopie??

minusy: brak korekt w taktyce

plusy: jedyny szybki sposób by zobaczyć jak taksa będzie się sprawować

 

Z tymi rozmowami to nie jest tak źle, asystent przeważnie dobrze to robi

Odnośnik do komentarza
czy sprawdzanie taktyki na urlopie ma jakiekolwiek znaczenie warto w ogole testowac taktyke na urlopie??

minusy: brak korekt w taktyce

plusy: jedyny szybki sposób by zobaczyć jak taksa będzie się sprawować

 

Z tymi rozmowami to nie jest tak źle, asystent przeważnie dobrze to robi

 

 

Ja bardzo często miałem problemy że 3/4 drużyny narzekało na to iż za surowo ich ocenia, mimo iż nie przegrali żadnego meczu.

Odnośnik do komentarza
czy sprawdzanie taktyki na urlopie ma jakiekolwiek znaczenie warto w ogole testowac taktyke na urlopie??

minusy: brak korekt w taktyce

plusy: jedyny szybki sposób by zobaczyć jak taksa będzie się sprawować

 

Z tymi rozmowami to nie jest tak źle, asystent przeważnie dobrze to robi

 

 

Ja bardzo często miałem problemy że 3/4 drużyny narzekało na to iż za surowo ich ocenia, mimo iż nie przegrali żadnego meczu.

to dlatego że asystent im mówi w przerwie by "nie odpuszczali", a po meczu jak wygrałeś to "czy nie możecie grać tak w każdym meczu"jak masz ambitnych grajków to nie powinni się wtedy żalić

Odnośnik do komentarza
czy sprawdzanie taktyki na urlopie ma jakiekolwiek znaczenie warto w ogole testowac taktyke na urlopie??

minusy: brak korekt w taktyce

plusy: jedyny szybki sposób by zobaczyć jak taksa będzie się sprawować

 

Z tymi rozmowami to nie jest tak źle, asystent przeważnie dobrze to robi

 

 

Ja bardzo często miałem problemy że 3/4 drużyny narzekało na to iż za surowo ich ocenia, mimo iż nie przegrali żadnego meczu.

to dlatego że asystent im mówi w przerwie by "nie odpuszczali", a po meczu jak wygrałeś to "czy nie możecie grać tak w każdym meczu"jak masz ambitnych grajków to nie powinni się wtedy żalić

 

To u mnie nie jest tak jak piszesz Kit70 - w przerwie bardzo często asystent mówi "rozczarowanie" mimo, że prowadzą 1:0 i mają mnóstwo sytuacji - tak jest obojętnie czy grają z mocnym czy słabym przeciwnikiem. Dość często też tak mówi po meczu jak taki wynik sie utrzymał. Muszę wtedy zmieniać jego wypowiedzi na inne. Jak jestem na urlopie to kilku zawodników ma pomniejszy problem gdyż uważa, ze są zbyt surowo oceniani.

Kit70 - jak na razie Twoje taksy mi się sprawdzają najlepiej ze wszystkich, które do tej pory używałem - przy tej najnowszej rozegrałem 12 meczów - 11 zwycięstw i 1 remis - stosuję ją nawet jak gram ze słabszymi i mam wrażenie, że moja przewaga jest jeszcze bardziej wyraźna. Dobra robota!

Odnośnik do komentarza
....Co mam zrobić aby mój bramkarz podczas moich rożnych mimo prowadzenia nie leciał pod bramke przeciwnika? Już drugi mecz pod rząd zawalił. Aaa i jeszcze kreatywność ma ograniczoną na full

 

ustawienia, ustawieniami- a jaki ma atrybut ekscentryczność?

może tu tkwi problem? :-k

Odnośnik do komentarza

jeśli ustawiamy w ogólnych poleceniach dla drużyny "wszyscy do ataku", to możemy wygrywać nawet i 10-0, a on i tak przy rożnych pod koniec meczu będzie leciał do przodu :P

 

jednym z rozwiązań jest ustawienie mu mentalność na ultra defensywną, kreatywność też na 0, a ustawienia wszystkich stałych fragm. gry na default - u mnie to działa :)

 

oprócz tego mam jeszcze u niego podania na long, wszystkie inne opcje gry (wyjścia do przodu, przetrzymywanie piłki itp) mam na 0, a opcje z podaniami na te z głębi pola - wtedy zawsze zostaje z tyłu, dogrywa z daleka, wykopuje z pola bramkowego itp :P

 

BTW jak się przegrywa, to czy jest sens ustawiania mentalności drużyny na full w końcówce meczu? nigdy praktycznie tak ustawiając suwak jeszcze nie wyrównałem, a często dostawałem kolejną bramę ;/

Odnośnik do komentarza

Jak ja przegrywam to zazwyczaj nie daje ofensywny na max bo potem te ataki są zbyt chaotyczne. Co najwyżej nastawienie bardzo ofensywne, szybsze tempo, szeroko i z rajdami z piłką i bez dla bocznych obrońców. Do tego DP rajdy.

Grając mocnym klubem goniąc wynik zagrał bym ultra ofensywnie i dla bezpieczeństwa zostawił cofniętą linie obrony. Kluby z niższej półki w moim przypadku się gubią, nie przemyślanie tracą.

Odnośnik do komentarza
Zaraz wyrzucę kompa przez okno... :) Co mam zrobić aby mój bramkarz podczas moich rożnych mimo prowadzenia nie leciał pod bramke przeciwnika? Już drugi mecz pod rząd zawalił. Aaa i jeszcze kreatywność ma ograniczoną na full

Z tego co zauważyłem to ten błąd występuje w momencie gdy w końcówce zmieniamy skład. Też kilka razy miałem sytuacje, kiedy mój GK nagle w 90 minucie gdy się bronię, prowadząc jedną bramką, wbiega w pole karne. I za każdym razem gdy sprawdzam jego polecania indywidualne to ma kompletnie zmienione, najczęściej na polecenia zupełnie innego piłkarza mojego zespołu.

Owe zajście wystąpiło u mnie już kilka razy...

Bug?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...