Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

handballer - wypróbowałem twoją taksę (jeszcze bez zmian) w 4 meczach grając Lechem - wygrałem z Wisłą Kraków na wyjeździe 4-2 i u siebie z Zagłębiem Lubin 3-1 w OE, przegrałem z Benfiką na wyjeździe 1-2 w fazie grupowej LM oraz przegrałem u siebie z PLP z Odrą Wodzisław 0-1. Jak dla mnie Twoja taksa nie jest jakaś rewolucyjna a to co robią moi obrońcy przez cały mecz to sie w głowie nie mieści. Przeciwnicy wchodzą w nich jak w masło i tylko dzięki nieskuteczności grajków z drużyny przeciwnej (mieli mnóstwo "setek") zawdzięczam te dwie wygrane. Może kiedyś spróbuje jeszcze Twoja taksę po tych zmianach ale na razie sobie podaruję.

Odnośnik do komentarza

Potestowałem wstępnie taktykę Handballer'a Tottenhamem i mam całkiem inne odczucia od poprzednika. Na 11 rozegranych meczów wszystkie wygrane, mało tego w żadnym nawet nie straciłem gola. Przeciwnik faktycznie stwarza mniej sytuacji aniżeli w przypadku porzedniej taksy.

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem ostatnio, że możliwe jest stworzenie killer-taktyki w FM 2008 (tak, tak to jest możliwe) , choć nie udało się takiej zrobić w FM 2007 (bo gra zawierała sporo baboli, w tej edycji jest już ich mniej)

Po prostu trzeba znaleźć jakieś niekonwencjonalne ustawienie, dzięki któremu nasi grajkowie grają efektywnie, ale także efektownie. Nie wzorujcie się na schematach tworzonych przez SI, bo w końcu to jest tylko program, który i tak ma sporo luk

Ostatnio pograłem trochę i podpatrzyłem, że gra środkiem daję zadowalające wyniki. I nie wierzcie ludziom od FM-a, że teraz nikt nie stworzy zabójczej taktyki. Ot takie moje wynurzenia, ludzie jest tyle kombinacji, próbujcie !!! :)

Odnośnik do komentarza
Przedstawiam taksę dla słabszych klubów. To ustawienie:

 

Wrzuciłem taktykę na test do Wisły Kraków i wyniki są zadowalające, zwycięstwo w lidze, półfinał pucharu ligi, trzecia runda pucharu polski (w 4 minucie meczu Cantoro dostał czerwoną kartkę i Wisła przegrała mecz po karnych).

 

Tabela po sezonie: http://images34.fotosik.pl/87/cb2f2de1b588af48.png

 

Najlepszym zawodnikiem został... Jean Paulista z średnią notą 7.49, teraz wypróbuję taktykę na "żywo" i o efektach napiszę.

Odnośnik do komentarza
Przedstawiam taksę dla słabszych klubów. To ustawienie:

 

Wrzuciłem taktykę na test do Wisły Kraków i wyniki są zadowalające, zwycięstwo w lidze, półfinał pucharu ligi, trzecia runda pucharu polski (w 4 minucie meczu Cantoro dostał czerwoną kartkę i Wisła przegrała mecz po karnych).

 

Tabela po sezonie: http://images34.fotosik.pl/87/cb2f2de1b588af48.png

 

Najlepszym zawodnikiem został... Jean Paulista z średnią notą 7.49, teraz wypróbuję taktykę na "żywo" i o efektach napiszę.

Jeśli komp go ustawił jako rozgrywającego (ten ofensywny pomocnik bardziej z lewej strony) to wcale sie nie dziwię. Ze swoimi ustawieniami wchodzi w środkowych obrońców jak w masło ponieważ skrzydłowy odciąga bocznego obrońce przeciwnika. Im masz szybszego grajka (u mnie grał J.Zelic, który ma szybkość na 10 i tak pięknie wchodził w środek) tym

łatwiej to wykonać. A komp na holidayu nic nie modyfikuje (nie zabiera rajdów bocznym obrońcom w końcówce) i trzyma sie raczej pozycji (u mnie na skrzydłach grali jak najszybsi bez względu na pozycję i było dobrze). W lepszej drużynie można def pomocnika ustawić mu dodatkowo rajdy z piłką i dośrodkowania na mieszane i dać trochę więcej swobody (tak o 2 w prawo). Jeśli gra na tej pozycji gracz typu Pirlo to pięknie będzie podawał. A dodając mu więcej swobody szybcej będzie się pozbywał piłki a nie przetrzymywał piłkę. Cóż..powodzenia w testowaniu na "żywo" :)

Odnośnik do komentarza

Opracowuje pewną taktyke. Jestem w fazie testów, na początek Barcelona i z czasem będą coraz słabszy kluby. Wyniki Barcelona są bo np 3:0 z Realem, 40 strzałów, Casillas 9 MoM itp. Co mecz powyzej 25 strzałów w porywach do 40. Ale są też mecze 0:1 i masa setek niewykorzystanych.Wiem to powszechny problem w tej część FM. Czy jest jakiś sposób na taki stan rzeczy bo jeżeli wyeliminuje ten problem to będzie świetna taxa (zobaczymy jak to bedzie w małych klubach).

 

Pokombinuje coś w indywidulanych i napisze jaki rezultaty. Jak ktoś testował taktyki na Barcelonie to prosze napisać jakie wyniki :)

Odnośnik do komentarza

Taktyka: http://s008.wyslijto.pl/?file_id=00551634637728034116

Wzupełności nie jest moja, tylko troszkę skonfigurowana, znalazłem ją gdzies na fm-britain.co.uk.

 

Ustawienie dom i wyjazd:

http://img155.imageshack.us/img155/4046/shastyie3.png

Wyniki:

http://img89.imageshack.us/img89/5240/shastywynikiwp1.png

Terminarz:

http://img155.imageshack.us/img155/5104/sh...erminarzct2.png

 

Taktyka polega na grze na Rozgrywającego (aktualnie używam na Odgrywającego, napastnik strzela więcej bramek), który kiwa i strzela proste, ew. podaje do napastnika. Tracę mało bramek a zdobywam ok. 3-4 na mecz (mecz z Chelsea 10-2 jest niezly).

 

@edyta

 

Zapomniałem dodać, że zdobyłem nią potrójną koronę ! :|

Odnośnik do komentarza

Właśnie zaczełem testowac taktykę Shasty. Gram Koroną Kielce wygrałem 6 meczy towarzyskich i jeden zremisowałem tracąc przy tym 5 bramek. W lidze jestem po 5 kolejce nie przegrałęm jeszcze meczu i straciłem tylko 2 bramki a zdobyłem 14.Niestety kolejny mecz okazał się pochowy przegrałem na własym stadionie z Wisłą 0-2.

Odnośnik do komentarza

Testowałem taktyke Shasty'ego na Lyonie i po 14 meczech w lidze mam 2 miejsce odnosząc 7 zwycięstw 6 remisow i 2 porazki :|. W LM wygralem u siebie z L'poolem 3-1, na wyjezdzie wygralem z Besiktasem 4-2 i przegralem z Schalke 1-0. Ogólnie taktyka mnie zawiodla, spodziewałem wiekszej dominacji podczas meczu oraz lepszych wyników. Mało bramek strzelam :(. W pucharze francji przegralem w 1 meczu z Monaco 1-0 u siebie...

Odnośnik do komentarza

Drobna modyfikacja do mojej taksy (http://forumcm.net/index.php?showtopic=977&st=600). Ofensywnemu pomocnikowi temu z prawej strony za napastnikiem należy dać przetrzymywanie piłki. Jeśli grajek nie jest kompletnym beztalenciem będzie bardzo dużo asystował i akcje będą bardziej skuteczne. Defensywnemu pomocnikowi należy ustawić rajdy z piłką i dośrodkowania na mieszane(mniej wtedy przetrzymuje piłkę w miejscu i dzięki temu nie ma tylu strat). :)

Odnośnik do komentarza
Pytanie do Kit'a 070: Czy jeśli prowadzę słaby zespół jakim jest włoska Catania to po kilku latach kiedy zbuduje jużz niej porządny klub walczący o LM nadal używać Twojej taktyki przeznaczonej dla słabszych klubów ?

Hmm...ja w pierwszym sezonie Antwerpią wygrałem 2 lige i puchar Belgii a najlepsze mecze moi grajkowie rozgrywali przeciwko pierwszoligowym zespołom (nie murowali na pałę bramki). Teraz gram Atletico i puszczam wszystkich najmniej 3 bramkami. Jeśli będziesz miał coraz to lepszy skład powinieneś nieźle pomieszać e serieA

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...