Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy to się przywitam: Cześć wszystkim

 

Wracając do tematu. Gram swoją własną taktyką którą osiągam niezłe efekty, ale zarząd więcej wymaga (gram Legią) a moim mankamentem są załamania formy tzn. sezon zaczynam od trzech porażek, gdy nagle przychodzi seria 7 zwycięstw z rzędu i tak jest ciągle. Kolejna sprawa to skuteczność i tracenie bramek. Moja taktyka miała być ofensywna, a się okazuje że prawie ciągle wygrywam bądź przegrywam przez obronę lub atak. Co poradzicie?

 

P.S Rafalzibi mógłbyś ta taktykę wrzucić na inny server byłbym wdzięczny.

 

 

prosze : http://www.sendspace.com/file/ek4gv3

Odnośnik do komentarza

przetestowałem takse M8_Pl.Grałem od stycznia do końca rundy w lidze polskiej Lechem.Zmieniłem takse będąc na 9 miejscu w tabeli zakończyłem rozgrywki na 4.( więc postęp in plus na pewno był).Co do wyników to były one następujące Zagłębie L. 1-2 Lech : Lech 2-2 Korona : Ruch 1-1 Lech : Lech 2-0 Sosnowiec :

Widzew 0-3 Lech : Lech 2-0 Cracovia : Jagiellonia 5-3 Lech : Groclin 2-3 Lech :

Lech 4-0 Górnik : Lech 1-1 Legia : Lech 2-0 Polonia : Odra 4-0 Lech :

Lech 0-2 Łks

 

grałem o 3 w nocy także pod koniec patrzałem jednym okiem chcąc skrócić rozgrywkę nie korzystałem z rozmowy motywacyjnej.Uważam że grało się dobrze biorąc pod uwagę ostatnie 13 kolejek byłbym mistrzem niestety strata była zbyt duża. Jeśli chodzi o posiadanie piłki to w 3 meczach przekroczyłem 50 % po mojej stronie.Po podliczeniu wszystkich strzałów w tych 13 meczach oddałem 192 w tym 107 celnych rywale 157 w tym 98 celnych.

Akurat lubię ustawienia 4 4 2 sam nad takimi myślę więc będę testował je dalej gdyż moge stwierdzić ze na tą chwile mi odpowiada.Co prawda moi napastnicy marnują sporo dobrych podań ale i tak chyba nie moge narzekać na ich skuteczność gdyż tak jak piszę gdyby brać te 13 meczy bym był pierwszy.

Odnośnik do komentarza

Witam. Chciałem zareklamować swoją taktykę która okazała się dla mojego zespołu zbawienna :) Podchodziłem do gry z 10 różnymi zespołami i jakoś nie mogłem się dopasować. Gram ManCity, angielski średniak(?). Moja taktyka to 4-1-2-1-2 . Strzelam dużo bramek i tracę mało jak na ten zespół :) Taktyka jest rozdzielona na taktykę u siebie i na wyjeździe (RazDwaTrzy - u siebie , RazDwaTrzyCztery-wyjazd) :PUstawienie obu taktyk i Polecenia RazDwaTrzy oraz RazDwaTrzyCztery. Grałem na razie tylko pierwszy sezon ale wyniki są bardzo dobre jak na taki zespół w takiej lidze.

Pozycja w lidze 3 miejsce tuż za prawie nie pokonaną Chelsea i skutecznym ManUtd.

Carling Cup - Wygrana.

FA Cup - przegrana w 6 rundzie ( 2-1 z Evertonem, grałem rezerwą)

Oto wyniki:

Tabela-Premier League

Terminarz-2007/2008

 

Jakieś pytania ?

Testuje i piszcie jak sprawuje się u was !

 

Edit: Zapomniałem o linku :D

Taktyki

Odnośnik do komentarza

To moj pierwszy post na forum wiec Witam Wszystkich ;)

Teraz pytanie do juventinho tam jest gra na odgrywajacego i chce zapytac kogo wyselekcjonowales ze swojego teamu na tego odgrywajacego i jeszcze jedno testowalem twoja taxe wszyko bylo ok ale pierwsze 10 meczy pozniej porazka za porazka :/ byc moze to byla wina mojego napadziora najlepszego na ktorym byla oparta gra [dostal kontuzji na 8 miechow] ale wszyscy moi pilkarze razili nieskutecznoscia coz probuje drugi raz zdam ci relacje...

Odnośnik do komentarza

nawet z ciekawosci tez zagralem Man C i na odgeywajacych dalem Bianchi i Samarasa jak radziles ale po 10 meczach 16 pozycja ;/ nie wiedze tego kolorowo.. coz byc moze robie cos zle :P

 

i pytanka czy wedlug was nadal oplaca sie najbardziej gra jednym napadziorem?

Odnośnik do komentarza

Ja mam tylko taka rade : Nie wymagaj od swoich obrońcow tego czego nie potrafia czyli: jeśli boczni obrońcy maja słabe atrybuty ofensywne(drybling,dośrodkowania,podania) nie nakazuj im aby właczali się do każdej ofensywnej akcji ustaw ich raczej defensywnie ;-)

To samo ze środkowymi jeżeli są wolni i mało zwrotni ustaw blok defensywny bardziej cofniety. Ja staram się tego trzymać przy każdej taktyce i jakoś to idzie... No i nie należy oczekiwać od obrońcow drużyny ktora celuje w utrzymanie że bedzie gładko i przyjemnie zatrzymywać najlepszych strzelcow ligii.:)

Odnośnik do komentarza
Ja mam tylko taka rade : Nie wymagaj od swoich obrońcow tego czego nie potrafia czyli: jeśli boczni obrońcy maja słabe atrybuty ofensywne(drybling,dośrodkowania,podania) nie nakazuj im aby właczali się do każdej ofensywnej akcji ustaw ich raczej defensywnie ;-)

To samo ze środkowymi jeżeli są wolni i mało zwrotni ustaw blok defensywny bardziej cofniety. Ja staram się tego trzymać przy każdej taktyce i jakoś to idzie... No i nie należy oczekiwać od obrońcow drużyny ktora celuje w utrzymanie że bedzie gładko i przyjemnie zatrzymywać najlepszych strzelcow ligii.:)

 

Bocznym obrońcom zawsze daje defensywnie :P a srodkowym ultradefensywnie :P musze chyba ograniczyc rajdy bocznym :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to bug czy coś, ale nieważne jaką taktyką bym grał to działa ona tylko przez kilkanaście meczy. Na początku myślałem że to wina moich poleceń, potrafiłem wygrać kilkanaście meczy z rzędu po 4-0 z najmocniejszymi rywalami, a później przegrać kilkanaście z rzędu z outsiderami.

Postanowiłem spróbować wynalazków z forum, ściągnąłem taksę wisłanewstyle i tak jak piszą userzy sezon rozpocząłem od rekordu klubu (11 zwycięstw z rzędu bez straty bramki), lecz teraz nadszedł kryzys. Moja drużyna nie potrafi strzelić bramki już od 5 meczy, nie zależnie czy gra u siebie czy na wyjeździe, niezależnie z kim, czy z cieniasami czy z drużynami podobnej klasy. Drużyna której w zeszłym sezonie potrafiłem strzelić 7 bramek dziś ograła mnie 0-4 chociaż miałem 4x więcej strzałów i posiadania piłki.

Czy jest na to jakiś sposób, czy to błąd gry?

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy to bug czy coś, ale nieważne jaką taktyką bym grał to działa ona tylko przez kilkanaście meczy. Na początku myślałem że to wina moich poleceń, potrafiłem wygrać kilkanaście meczy z rzędu po 4-0 z najmocniejszymi rywalami, a później przegrać kilkanaście z rzędu z outsiderami.

Postanowiłem spróbować wynalazków z forum, ściągnąłem taksę wisłanewstyle i tak jak piszą userzy sezon rozpocząłem od rekordu klubu (11 zwycięstw z rzędu bez straty bramki), lecz teraz nadszedł kryzys. Moja drużyna nie potrafi strzelić bramki już od 5 meczy, nie zależnie czy gra u siebie czy na wyjeździe, niezależnie z kim, czy z cieniasami czy z drużynami podobnej klasy. Drużyna której w zeszłym sezonie potrafiłem strzelić 7 bramek dziś ograła mnie 0-4 chociaż miałem 4x więcej strzałów i posiadania piłki.

Czy jest na to jakiś sposób, czy to błąd gry?

 

U mnie to samo, długa seria zwycięstw , bramek sporo w każdym meczu a puźniej taktyka wysiada i serai meczów bez wygranej i kłopoty ze strzeleniem bramek, rotacje niepomagały dopiero zmiana taktyki przyniosła jakieś efekty.

Odnośnik do komentarza

No właśnie zmiana napastników pomogła na 1 mecz. Kolejna rotacja juz nie pomogła. Potrafiłem rozbić Lech u siebie 3-0 by w następnej kolejce przegrać z Bełchatowem 1-3. A może to wina łatki albo czegoś bo ja już nie mam na to pomysłów.?

Odnośnik do komentarza
No właśnie zmiana napastników pomogła na 1 mecz. Kolejna rotacja juz nie pomogła. Potrafiłem rozbić Lech u siebie 3-0 by w następnej kolejce przegrać z Bełchatowem 1-3. A może to wina łatki albo czegoś bo ja już nie mam na to pomysłów.?

Wina może leżeć a) po stronie taktyki, b) po stronie rozmowy motywacyjnej. Łatka jest tu niewinna:)

Odnośnik do komentarza
Czy znalazł ktoś już sposób aby mieć "żelazną defensywe" i tracić jak najmniej bramek ;> ?

Wg mnie tracę troche za dużo, ale to tez może być wina moich grajków :P

 

Ja obrońcom środkowym ograniczam kreatywność,rajdy i rajdy z piłka, nastawienie daje na bardzo defensywne. Obrońcom bocznym nastawienie zostawiam takie jakie ma zespół, plus rajdy i dośrodkowania. Jak na razie nie narzekam, bardzo dobrze sprawdza się to w Man City. Na wyjezdzie przy ustawionej grze z kontry wiekszosc meczow wygrywam :)

Odnośnik do komentarza
No właśnie zmiana napastników pomogła na 1 mecz. Kolejna rotacja juz nie pomogła. Potrafiłem rozbić Lech u siebie 3-0 by w następnej kolejce przegrać z Bełchatowem 1-3. A może to wina łatki albo czegoś bo ja już nie mam na to pomysłów.?

Wina może leżeć a) po stronie taktyki, b) po stronie rozmowy motywacyjnej. Łatka jest tu niewinna:)

 

No tak tylko że nawet taktyka, która innym graczom przynosi niewiarygodne sukcesy u mnie zawodzi. A rozmowa motywacyjna nawet jeśli byłaby źle poprowadzona, w co wątpię, chyba aż tak nie wpłynęłaby na wynik spotkania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...