Skocz do zawartości

Powrót do FM


lukasso

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, witajcie Panowie!

Jestem weteranem odsłon FM'a 2006-08, z których najwięcej grałem w wersję 2007. Z tamtego okresu zresztą pochodzi konto, z którego zakładam ten wątek :D 

Coby nie przedłużać - po latach innych spraw i zainteresowań, wróciła mi ochota na solidną karierę w FM. Tutaj do Was mam pytanie, jako menedżerów z wieloletnim stażem:

 

Którą wersję FM zakupić, by ponownie zagłębić się w tabelki? (biorę pod wybór edycje 2009-2020)

  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza

Najnowszą, jest masa nowych rzeczy na widok których zapiejesz z zachwytu, i nie będziesz chciał grać w żadną inną :) Wiadomo, że przyzwyczajenie się trochę potrwa, ale jest to gra przyjazna dla nowych graczy, wszystkie atrybuty potrzebne masz pozaznaczane, a to, czym nie chcesz się zajmować, zlecasz współpracownikom. Poprzednio gralem w FM 2010 i 2016, ale obecną wersją jestem oczarowany, pomimo jej wad (czasem ludziki w trybie 3D śmiesznie biegają albo robią dziwne akrobacje) :)

Odnośnik do komentarza

Cokolwiek przed FM 2020 - spieprzono sektor młodzieżowy w 2020 do tego stopnia, że dla kogoś interesującego się juniorami i mającego wizję gry polegającą na promowaniu tychże, czyni grę wedle dotychczasowego modelu niemożliwą.

Polecałbym 2019.

Odnośnik do komentarza

Wszystko to, co jest związane z sektorem młodzieżowym, jest skandalicznie nieczytelne. Być może te elementy są funkcjonalne, ale cóż z tego, skoro nie da się do nich dojść bez przeklikania miliona opcji i dogłębnych poszukiwań.

To, co było w 2019, było o wiele czytelniejsze choćby dzięki temu, że wchodziłem do drużyny młodzieżowej przez przycisk na lewej belce, a nie przez zjebane okno "centrum młodzieżowego" czy coś takiego, gdzie musiałem dalej się głowić. Long story short - wchodzę przez filtry w pierwszej drużynie, ale to jest głupie i upierdliwe.

Odnośnik do komentarza

Ok, masz rację. Sam mam w drużynie masę młodzieży.

Wynika to stąd, że przeklikuję te idiotyczne opcje regularnie i tracę na to masę czasu, a i tak nie mam wszystkiego dostępnego tak, jak bym sobie tego życzył.

Nie powinienem był pisać, że gra wedle dotychczasowego modelu jest niemożliwa, tylko że jest możliwa tak, jak życie wedle ideałów libertariańskich w dzisiejszej Polsce. ;) Niby możliwe, ale potwornie upierdliwe, męczące, a i tak zagrożenia czyhają z każdej strony.

Odnośnik do komentarza

O ile dobrze kojarzę to belki boczne ze składami młodzieżowymi/rezerwami pojawiają się gdy obejmie się, którąś z opcji w staff responsibilities i nie trzeba wchodzić przez dev center.

 

Tym samym odpada problem nieczytelności, a korzystanie z wychowanków jest o wiele bardziej sensowne i wyklucza proste zrobienie wonderkidów w każdym roczniku. Zgodzę się, że nie jest to tak jasne, ale to tylko interfejs, który prosto ogarnąć ;)

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...