Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiekolwiek by podłoże tej decyzji nie było, to jest taki cios w nadszarpniętą już reputację ligi, że powoli tracę jakiekolwiek zainteresowanie. No bo z całym szacunkiem, chyba po to podpisali CBA, żeby teraz zgodnie z nim trejdować, a tutaj nagle się okazuje, że jak to - jakaś drużyna może być silna?

 

NFL for the win!

Odnośnik do komentarza

Oj to chyba nawet nie do końca o to chodziło :) Za kulisami mówi się, że Stern ma już dosyć słuchania o tym, że zawodnicy chcą decydować gdzie będą grać. Nie wiem komu ta decyzja ma pomóc, bo po sezonie CP3 i tak zrobi to co będzie chciał. Brak wymiany sprawi, że NOHA będzie jeszcze słabszym teamem, a komisarz będzie mógł sobie tupać nóżką. Nie znoszę LA i myśl o CP3 grającym u boku Kobego lekko mnie przerażała... ale zdecydowanie wolałbym, żeby moje ulubione teamy ograły napakowanych Lakers na boisku.

 

Trudno się nie zgodzić, że wizerunek i reputacja ligi, tak jak i Sterna, już dawno nie była taka zła.

Odnośnik do komentarza

Post pod postem, ale to dosyć ważna informacja. Według informacji od Chrisa Broussarda (ESPN) karierę kończy Brandon Roy :(. Zawodnik bardzo utalentowany i pechowy, w ogóle szkoda mi Blazers, bo gdyby nie kontuzje to ze zdrowym Royem i Odenem byliby contenderem.

 

W spoilerze list Dana Gilberta do Davida Sterna:

 

 

 

Komisarzu,

 

 

 

Pozwoloenie Lakersom na pozyskanie Chrisa Paula w tym jawnie omawianym transferze byłoby parodią.

 

 

 

Ten transfer powinien pójść pod głosowanie 29 właścicieli Hornets.

 

 

 

Interes ten w ciągu trzech najbliższych sezonów pozwoli Lakers zaoszczędzić w przybliżeniu 20 milionów dolarów w wynagrodzeniach i około 21 milionów na podatku od luksusu. Te 21 milionów trafia do drużyn, które nie muszą płacić tego podatku i zapewnia między nimi podział tego kapitału .

 

 

 

Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem transfer, w którym jakakolwiek drużyna otrzymałaby najlepszego zawodnika w wymianie i zaoszczędziła przy tym 40 milionów dolarów. I nie wyglądało na to, by musiała oddawać dodatkowo jakieś picki w drafcie, które mogłby potem umożliwić jej trade po Dwighta Howarda (przy okazji zyskaliby pewnie wielki trade exception, który pomógłby im wzmocnić ich zespół i/bądź ostatecznie pozyskać Howarda). Kiedy Lakers ściągnęli Pau (swego czasu transfer uznawany za nadzwyczaj im przychylny) przekazali w zamian dziesiątki milionów z nadprogramowej lisy płac i podaktu od luksusu oraz kilka prospektów (jednym z nich był Marc Gasol, który może stać się maksymalnie opłacanym graczem)

 

 

 

Po prostu nie wyobrażam sobie, aby można było pozwolić na dokonanie tej wymiany.

 

 

 

Jestem przekonany, że olbrzymia większość właścicieli myśli podobnie.

 

 

 

Kiedy zmienimy nazwe 25 z 30 drużyn na Washington Generals?

 

 

 

Proszę coś poradzić...

 

Dan G.

 

Odnośnik do komentarza

Orlando użyło amnesty clause i pozbyło się Gilberta Arenasa, a Odom nie stawił się na pierwszym treningu Lakersów. Ciekawe czy LAL pogodzą się z Odomem czy wciąż będą próbowali przepchać trade Paula.

Ktoś orientuje się, jak wygląda sprawa z Davidem Westem - jakiś klub wyraził wstępne zainteresowanie?

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy LAL pogodzą się z Odomem czy wciąż będą próbowali przepchać trade Paula.

Ktoś orientuje się, jak wygląda sprawa z Davidem Westem - jakiś klub wyraził wstępne zainteresowanie?

Lakers się nie pogodzili i od nowa próbują doprowadzić do wymiany. Jeśli chodzi o Westa, to ponoć interesowali się nim Pacers, a sam West w ostatnich dniach mówił o tym, że chce zostać w NOH. Pojawiła się też plotka, że miał trafić w ramach s'n't do Lakers.

 

Tak przy okazji Davis do Magic, Bass do C's, a Nets mają zamiar zrezygnować z Howarda i proponują Nene 60-65 mln :-k

Odnośnik do komentarza

Thorthon 40/5 w Kings, do Sacramento dołączył Chuck Hayes (20/4).

 

Co do Nene to jego podpisanie nie oznacza rezygnacji z Dwighta, podobno w NJ mają pomysł na granie frontcourtem Nene-Howard właśnie, chociaż dla mnie Nene nie jest zawodnikiem mogącym grać na PF.

 

e: jest jeszcze jakaś szansa na Roya w NBA, podobno Timberwolves mocno nalegają na to, żeby Blazers użyli na Royu amnestii, Minnesota jest gotowa podpisać z nim kontrakt nawet jeśli nie uda się przywrócić Roya do zdrowia, byłoby fajnie, bo jest to niezwykle utalentowany zawodnik, pokazał w np. G4 z Mavs, że ciągle potrafi grać, a Leśne Wilki z Lovem, Beasleyem, Williamsem, Rubio i Royem wyglądałyby bardzo ciekawie :).

 

e2: Pistons wykupili kontrakt Hamiltona (waived, a nie amnestia) i czekam na podpisanie kontraktu z Ripem przez Bulls.

Odnośnik do komentarza

Nowości z Bostonu. Kontrakty podpisali:

- Chris Wilcox

- Marquis Daniels

- Greg Stiemsma

 

C's są też blisko sign-and-trade z Davidem Westem. W zamian do NO powędruje J.O'Neal i jeszcze jeden zawodnik. Dodjąc do tego Bassa (akurat o nim na stronie Celtics nie ma ani słowa) frontcourt Bostonu wygląda.. tak, że zaczynam się bać o Jeffa Greena. Mam nadzieję, że podpiszą z nim kontrakt i nigdzie go nie oddadzą. Liczę też, że z C's zostawią w składzie również Bradleya i Johnsona.

Odnośnik do komentarza

Amar'e wreszcie będzie mógł spokojnie grać na PF, Knicksi dogadali się z Tysonem Chandlerem. To chyba oznacza, że nie będą walczyć o Howarda i pozbędą się Turiafa. Do tego z Big Apple ma na amnestii odejść Billups, bo za bardzo ciąży na capie, więc na jedynce będzie grał Toney Douglas. Trzeba przyznać, że ciekawie zapowiada się ta przebudowa w Nowym Jorku.

Odnośnik do komentarza

Billups musi odejść, żeby w ogóle mogli podpisać Chandlera :> Pozbywać się Turiafa? Zmiennicy też czasami się przydają :) Ani Amare ani Tyson nie będą grali po 48 minut ;)

 

Imho Knicksi za bardzo chcieli podpisać wysokiego, zrobili to za szybko, na przekór wszystkiemu. Bez dobrego PG nie wygrają nic, a Douglas, nazywany Ouglasem ( couse he has no D ;) ), to zdecydowanie bardziej combo niż piont i będzie rozjeżdżany noc w noc. Melo jako point forward? Ja tego nie kupuje.

 

Knicksi pozbawili się też pola manewru podczas kolejnego offseason za rok, gdyż ogromne kontrakty STAT'a, Melo i Chandlera nie pozwolą im podpisać nikogo wartościowego.

 

Z drugiej strony, dla Ouglasa gra z takim potężnym frontcourtem może być okazją na udowodnienie, że jest dla niego miejsce NY na jedynce i że może coś znaczyć w tej lidze.

 

EDIT:

 

Bardzo ładnie poczynają sobie Kings. Podpisanie Thortona było ich głównym celem i ciesze się, że udało im się to osiągnąć. Razem z Jimmerem (ciekawe czy/kiedy chłopak przystosuje się do warunków NBA?) będą w stanie rozstrzelać każdą defensywę, dzięki czemu ułatwią penetracją dla Evansa i grę pod koszem dla Cousinsa, Thompsona, Hicksona. Dodając do tego Salmonsa i Hayesa mamy bardzo dobrą i silną rotację, która w tym roku pewnie jeszcze nic nie ugra, ale może już w następnym sezonie, przy kilku dobrych decyzjach w offseason, powalczą o playoffs :)

 

EDIT 2:

 

Sygnały z Detroit wskazywały na to, że Rip zostanie i będzie starterem. Jeśli waive dla niego jest potwierdzony oficjalnie, to Bulls powinni wysłać cały sztab, prezydenta, Rosea i najładniejsze pracownice klubu pod jego dom. Nie wiem jakie dokładnie są zasady przejmowania zawodnika, którego kontrakt został wykupiony (nie jest tak, że trzeba po prostu przejąć kontrakt w całości, co w przypadku Ripa równałoby się dodaniu 25/2 do salary?), ale jeśli Bulls mogą go podpisać to MUSZĄ to zrobić.

Odnośnik do komentarza

Jordan dostał od LAC propozycje 40 mln przez 5 lat, a o Chandlerze i Nene mówi się, że są chętni, żeby dać im maksa. Jeśli faktycznie tak się stanie to właściciele stracą u mnie resztki szacunku.

Jak to zobaczyłem to śmiać mi się zachciało - tyle czasu walki o kasę i znowu mega przepłacanie przeciętnego (jeszcze) grajka, ma potencjał, ale 40/5 to dużo za dużo za potencjał moim zdaniem.

 

Co do CP3 to jakoś nie byłem fanem jego pozyskania, a tym bardziej oddania Gasola, Odoma, zostałoby w drużynie dwóch ballhandlerów i łamiący się Bynum - jednak sama blokada dość dziwna, mam wrażenie, że bardziej złośliwa niż racjonalna, NOH są w takiej dupie, że niewiele może im pomóc. CP3 chce odejść, za rok pewnie odejdzie za darmo i co, wtedy wszyscy będą zadowoleni?

Odnośnik do komentarza

(nie jest tak, że trzeba po prostu przejąć kontrakt w całości, co w przypadku Ripa równałoby się dodaniu 25/2 do salary?), ale jeśli Bulls mogą go podpisać to MUSZĄ to zrobić.

Chyba nie. Po prostu poprzedni klub wypłaca mu tyle kasy na ile się umówili z zawodnikiem przy rozwiązaniu umowy, a nowy klub może mu zaproponować ile chce. Pamiętam, że w poprzednim sezonie GSW zwolnili Troya Murphy'ego i chwilę później był już w Bostonie za minimum.

 

Nie wiem na 100% czy to nadal zapycha salary poprzedniej drużynie, ale pewnie tak, bo inaczej Magic już dawno by wykupili Hedo, żeby mieć miejsce na wzmocnienie dla Howarda.

 

@frodo - Ponoć GSW chce dać Jordanowi jeszcze więcej, a dokładnie w okolicach 11 mln za sezon :D

Odnośnik do komentarza
(Przemek) To był naprawdę czarny piątek w Portland. O Brandonie Royu już wiecie. W tym samym czasie okazało się, że nagle pogorszył się też stan kolana Grega Odena. Jak mówi Larry Miller Blazers mają nadzieję, ale nie mają już takiej pewności, że ich center wróci na parkiet w tym sezonie. To nie koniec. "Ten trzeci", czyli LaMarcus Aldridge, który ma problemy z sercem zdiagnozowane jako syndrom Wolffa-Parkinsona-Whte'a przeszedł ablację. Ponoć wszystko poszło zgodnie z planem, ale w klubie panuje nerwowa atmosfera.

 

Ogromny pech Blazers :/.

 

Magic podobno pozwolili Howardowi rozmawiać z Lakers, Nets i Mavs, ten trzeci klub to spore zaskoczenie, ale jak wyobrażam sobie podkoszowy duet Dirk-Dwight to jaram się strasznie :D.

Odnośnik do komentarza

I transfer CP3 do Lakers upadł i to raczej definitywnie, bo Lakers oddali za czapkę gruszek Odoma do Mavs. Jeśli nie w celu pozyskania Howarda to zupełnie nie rozumiem tego ruchu. Co prawda Odom przestał przychodzić na treningi, ale Lakers mogli dostać za niego zdecydowanie więcej niż tylko wyczyszczenie salary.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...