Skocz do zawartości

Marynia przygotowuje AC Milanowi listę 566 napastników, którzy są lepsi niż Krzysztof Piątek


krzysfiol

Kto powinien zagrać w Milanie w miejscu Krzysztofa Piątka?  

58 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ajerkoniak napisał:

 

Czy ja wiem. Grupy wiekowe 25-34 dzielą już procentowo oglądanie TV ze streamingiem mniej więcej 50/50. Wiadomo, starsze pokolenia co innego, ale chyba jednak gdzieś ta oglądalność spada :-k

Dane ogladalnosci tego jakos szczegolnie nie potwierdzaja, a do tego cwane telewizje stawiaja swoje wlasne serwisy streamingowe i w ten sposob tez konkuruja, ulatwiajac dostep mnostwu osob, ktore sa przyzwyczajone do ich poziomu produkcji. No i reklamy telewizyjne to wciaz bardzo drogi, a dobrze sprzedajacy sie produkt, z wielu powodow (w tym brak adblockera), dzieki czemu telewizje wciaz dobrze zarabiaja, co pozwala im dalej produkowac.

Odnośnik do komentarza

 

4 minuty temu, SZk napisał:

Dane ogladalnosci tego jakos szczegolnie nie potwierdzaja, a do tego cwane telewizje stawiaja swoje wlasne serwisy streamingowe i w ten sposob tez konkuruja, ulatwiajac dostep mnostwu osob, ktore sa przyzwyczajone do ich poziomu produkcji. No i reklamy telewizyjne to wciaz bardzo drogi, a dobrze sprzedajacy sie produkt, z wielu powodow (w tym brak adblockera), dzieki czemu telewizje wciaz dobrze zarabiaja, co pozwala im dalej produkowac.

No dobra, mnie tu konkretnie chodzi o oglądalność telewizji jako tradycyjnej formuły. W streamingach króluje Netflix, dopiero potem jest Amazon i Hulu. W sumie co z tego, że jest HBO, C+ czy konkretne studia mają swoje serwisy streamingowe (DC coś ma, podobnie CW) skoro mają marginalny udział. A brak adblockera - czy serwisy streamingowe nie omijają reklam?

 

Ja tam nie przeczę opłacalności medium, ale ciężko mi uwierzyć, że przy pokoleniach Z i Millenialsów nie ma znacznego spadku oglądalności tradycyjnej TV.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Feanor napisał:

Ale pomysł, że własność bez państwa nie istnieje to jednak postmarksizm jest, który za pewnik uznawał, iż przed rewolucją neolityczną z całą pewnością wspólnota pierwotna panowała. To w oczywisty sposób ignoruje wpływ np. religii, zwyczaju czy myślenia magicznego na postrzeganie własności. I tak, wtedy człowiek zazwyczaj nie posiadał _ziemi_ czy innych _nieruchomości_ (zapewne), ale wyłącznie dlatego, że pojęcie własności nie wyewoluowało jeszcze wtedy w te rejony. 

nie jestem pewien, czy religię i myślenie magiczne można w tamtym okresie łatwo wydzielić z aparatu władzy ;)

 

A z drugiej strony ja w komunizm pierwotny nie wierzę. Raczej w teorię gier: "ja nie atakuję tamtego, to on nie zaatakuje mnie" i wzajemnie się tolerujemy nie okradając nawzajem

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Hajd napisał:

Ciekawe, czy najlepiej oglądają się ich produkcje własne, czy może te licencjonowane od tradycyjnych stacji :>

Ja oczywiście jestem mało reprezentatywne, ale na netfliksie obejrzałem wyłącznie licencjonowaną produkcję (sztuk 1). Większymi użytkownikami są moje dzieci i one akurat oglądają sporo produkcji własnych.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, wwosik napisał:

nie jestem pewien, czy religię i myślenie magiczne można w tamtym okresie łatwo wydzielić z aparatu władzy ;)

 

A z drugiej strony ja w komunizm pierwotny nie wierzę. Raczej w teorię gier: "ja nie atakuję tamtego, to on nie zaatakuje mnie" i wzajemnie się tolerujemy nie okradając nawzajem

Ja pisałem o czasach przedneolitycznych, przedpaństwowych. Państw nie było, ale protoreligie i myślenie magiczne od dziesiątek tysięcy lat już tak. 

Odnośnik do komentarza
23 minutes ago, Feanor said:

Ja pisałem o czasach przedneolitycznych, przedpaństwowych. Państw nie było, ale protoreligie i myślenie magiczne od dziesiątek tysięcy lat już tak. 

zależy jak zdefiniujesz państwo, życie w plemionach mogły mieć charakter (bardzo małych) państw;)

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Kinas napisał:

zależy jak zdefiniujesz państwo, życie w plemionach mogły mieć charakter (bardzo małych) państw;)


No, to już baaardzo rozciągliwa definicja państwa wchodzi w grę. Tak bardzo rozciągliwa, że i moja rodzina mogłaby pretendować ;) Nie lubię aż takiego rozmywania pojęć, dokładnie w ten sam sposób Vami traktuje egoizm skutecznie eliminując altruizm ze znanego Wszechświata :)

 

Poza tym, my NIE MAMY POJĘCIA jak wyglądały prahistoryczne struktury społeczne, istniejące do dziś społeczności paleo/mezolityczne wcale nie muszą przecież być reprezentatywne dla homo sprzed 10k lat, posługujemy się spekulacjami. Ciężko stwierdzić, czy te grupy rodowe/plemiona miały jakieś trwałe struktury władzy, pewnie jakieś tak, ale na jakiej zasadzie funkcjonowały? Przecież naukowcy nie potrafią zgodzić się w tak fundamentalnej sprawie, czy panował wtedy patriarchat czy nie :) intuicyjnie powiem jedynie, że imho Tradycja, Religia i Magia, zaplecione w jeden, nierozerwalny węzeł, pełniły wtedy co najmniej taką samą rolę, jak osoby wodzów. 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...