Skocz do zawartości

Partia Gawędziarska o Duszy Maryni zdobywa 5,62% głosów w wyborach i unieszczęśliwia 94% Polaków


Reaper

Dlaczego Polacy są nieszczęśliwi?  

47 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Portree genialne, moje wspomnienia byłyby dużo lepsze gdyby udało nam się dostać obiad w mega polecanej knajpce, ale po 40 minutach czekania aż się otworzy, okazało się, że wszystkie stoliki zarezerwowane :lol: A to był jakiś felerny dzień, bo zgłodnieliśmy akurat w godzinach, kiedy wszystkie knajpy na Skye robią sobie przerwę i nie było szansy nigdzie zjeść między 14-17/18 :roll: Ostatecznie skończyło się na kupnie fish&chips w take-awayu niedaleko naszego lokum w Uig - nie narzekaliśmy ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
On 10/11/2019 at 9:41 AM, Reaper said:

Jesli masz jakies pytania czy watpliwosci to wal smialo, chetnie opowiem :)

 

Dzięki wielkie. Co do samego miasta nie mam żadnych wątpliwości, bardzo bym chciał tam jakiś czas pomieszkać. Chodzi o raczej o sprawy prywatne.

 

Niemniej jeśli się ostatecznie zdecyduję, to będę miał kilka(dziesiąt) pytań :P

 

12 hours ago, Feanor said:

Ale za to z Odysei (chyba, nie czytałem więc pewności nie mam) pochodzi jedna z moich ulubionych przypowiastek, ta z Odyseuszem i wiosłem (często przydaje się w starciach z anachronizmami pseudohistoryków :)

Ciekawe, podaj proszę przykład praktycznego jej zastosowania :P

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, demrenfaris napisał:

Dzięki wielkie. Co do samego miasta nie mam żadnych wątpliwości, bardzo bym chciał tam jakiś czas pomieszkać. Chodzi o raczej o sprawy prywatne.

 

Niemniej jeśli się ostatecznie zdecyduję, to będę miał kilka(dziesiąt) pytań :P

 

 

Ciekawe, podaj proszę przykład praktycznego jej zastosowania :P

 

Rozmawiasz z denikenowcem. Pokazuje Ci figurkę samolotu datowaną na Stare Państwo. Wtedy wkracza Odyseusz z łopatą. 

 

To realny przykład, mam na koncie jednego denikenowca którego ogarnęły wątpliwości :) myślę, że zadziała również na turbosów szukających słowiańskich źródeł Londynu czy Lyonu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Feanor said:

 

Rozmawiasz z denikenowcem. Pokazuje Ci figurkę samolotu datowaną na Stare Państwo. Wtedy wkracza Odyseusz z łopatą. 

 

To realny przykład, mam na koncie jednego denikenowca którego ogarnęły wątpliwości :) myślę, że zadziała również na turbosów szukających słowiańskich źródeł Londynu czy Lyonu.

A ich teoria przypadkiem nie zakłada jakieś zapaści cywilizacyjnej pomiędzy Starym Państwem a epoką mykeńską? :D Pytam (nigdy się nie zagłębiałem).

 

Btw, zgodnie z przepowiednią to wiosło miano wziąć chyba nie za łopatę, tylko narzędzie wykorzystywane do oddzielania ziarna.

 

Edit: chyba to (po gr. ἀθηρηλοιγός, czyli niszczyciel plew): https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiejadło

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, demrenfaris napisał:

A ich teoria przypadkiem nie zakłada jakieś zapaści cywilizacyjnej pomiędzy Starym Państwem a epoką mykeńską? :D Pytam (nigdy się nie zagłębiałem).

 

Btw, zgodnie z przepowiednią to wiosło miano wziąć chyba nie za łopatę, tylko narzędzie wykorzystywane do oddzielania ziarna.

 

Edit: chyba to (po gr. ἀθηρηλοιγός, czyli niszczyciel plew): https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiejadło

W polskim przekładzie „łopata do przesiewania ziarna”. 

 

A denikenowcy oczywiście zakładają, tylko nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to, że szybujący ptak widziany przez człowieka z xx/xxi wieku faktycznie wygląda jak samolot. To standardowa przyczyna wszelkich tworzonych w głowie anachronizmów. Tak jak ta łopata u ludzi, którzy nigdy nie widzieli morza. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, schizzm napisał:

Nie wiem czemu to sobie robię, ale teraz trafiłem na komentarze tutaj:

 

Co za społeczeństwo... siąść i płakać. 

Sam filmik warto obejrzec? Przyznam, ze zaczalem czytac kiedys "Ksiegi Jakubowe" i po 50 stronach wymieklem, powiesci historyczne, i to jeszcze pisane takim stylem, nie sa dla mnie :/ Choc pewnie mozna bylo zaczac od czegos bardziej przystepnego.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, kuab napisał:

Sam filmik warto obejrzec? Przyznam, ze zaczalem czytac kiedys "Ksiegi Jakubowe" i po 50 stronach wymieklem, powiesci historyczne, i to jeszcze pisane takim stylem, nie sa dla mnie :/ Choc pewnie mozna bylo zaczac od czegos bardziej przystepnego.

Ja nie jestem dobrą osobą do odpowiedzi na to pytanie, bo łykam wszelkie rozmowy z pisarzami :) (chyba że prowadzi je kompletny dzban... i swoją osobą zarzyna w ciągu trzech odcinków fajny pomysł. Nie wiem, który jest gorszy, ten zalinkowany z Masłowską, czy pierwszy z Twardochem), bez względu na ich poglądy itp., także nie odpowiem ;). 

 

@me_who - przepadnij!

GWykqrc.png

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...