Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... zrobiłem raport za pomocą tego programu, ale przyznam, że jest to dla mnie trochę czarna magia. Jedyne co znalazłem o temperaturze to:

 

   Temperatury:
     Procesor graficzny                                59 °C  (138 °F)
     WDC WD5000AAKS-65YGA0                             43 °C  (109 °F)
     MAXTOR STM3160815AS                               39 °C  (102 °F)

Chyba nie jest źle, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że od jakiegoś czasu nie robię nic obciążającego komputer. Sam nie wiem :-k

Odnośnik do komentarza

Hmm... zrobiłem raport za pomocą tego programu, ale przyznam, że jest to dla mnie trochę czarna magia. Jedyne co znalazłem o temperaturze to:

 

    Temperatury:
      Procesor graficzny                                59 °C  (138 °F)
      WDC WD5000AAKS-65YGA0                             43 °C  (109 °F)
      MAXTOR STM3160815AS                               39 °C  (102 °F)

Chyba nie jest źle, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że od jakiegoś czasu nie robię nic obciążającego komputer. Sam nie wiem :-k

 

No jak grafe na wejściu masz na 59 stopniach to po kilku minutach nagrzewa się o te kilka stopni. Weź przeczyść radiator...

Odnośnik do komentarza

mam problem z moim szrotem

 

plyta glowna : asus p5w dh deluxe

 

opis problemu: dokonalem wymiany procesora z e6300 na core2duo e8400(na te potrzebe dokonalem aktualizacji biosu, ktora jest wymagana do obslugi nowego procesora)

 

po demontazu starego proca i montazu nowego po wlaczeniu sa nastepujace objawy:

 

wiatrak na procesorze pracuje,

komputer nie wydaje dzwieku zadnego z glosnika,

jest czarny obraz

diody na przednim panelu od zasilania i dysku stale sie swieca.

 

moglby mnie ktos uswiadomic czego niedopelnilem przy zamianie procesora ? pasta byla... mocno docisniety radiator(w sensie ze nie ma luzu... nie wiem rece i cycki opadaja)

Odnośnik do komentarza

No ja wysłałem płytę z socketem AM2 i nawet teraz szukałem w pudełku i nie mam żadnej zaślepki.

I mógłbym prosić o jakiegoś linka do rozporządzenia czy czegoś gdzie jest napisane o tych 21 dniach, żebym wiedział o czym mówie? ;]

 

I wcześniej napisałem do nich wiadomość ile maksymalnie trwa serwisowanie, to odpowiedzieli, że serwisant (jakaś zewnętrzna firma) nie podaje takich informacji.

 

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=390

 

Poczytaj sobie i ewentualnie skontaktuj się z nimi lub PIH. Najwyraźniej przydałby się im bacik nad karkiem.

 

mam problem z moim szrotem

 

plyta glowna : asus p5w dh deluxe

 

opis problemu: dokonalem wymiany procesora z e6300 na core2duo e8400(na te potrzebe dokonalem aktualizacji biosu, ktora jest wymagana do obslugi nowego procesora)

 

po demontazu starego proca i montazu nowego po wlaczeniu sa nastepujace objawy:

 

wiatrak na procesorze pracuje,

komputer nie wydaje dzwieku zadnego z glosnika,

jest czarny obraz

diody na przednim panelu od zasilania i dysku stale sie swieca.

 

moglby mnie ktos uswiadomic czego niedopelnilem przy zamianie procesora ? pasta byla... mocno docisniety radiator(w sensie ze nie ma luzu... nie wiem rece i cycki opadaja)

a w jaki sposób BIOS aktualizowałeś?

Odnośnik do komentarza

No ja wysłałem płytę z socketem AM2 i nawet teraz szukałem w pudełku i nie mam żadnej zaślepki.

I mógłbym prosić o jakiegoś linka do rozporządzenia czy czegoś gdzie jest napisane o tych 21 dniach, żebym wiedział o czym mówie? ;]

 

I wcześniej napisałem do nich wiadomość ile maksymalnie trwa serwisowanie, to odpowiedzieli, że serwisant (jakaś zewnętrzna firma) nie podaje takich informacji.

 

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=390

 

Poczytaj sobie i ewentualnie skontaktuj się z nimi lub PIH. Najwyraźniej przydałby się im bacik nad karkiem.

 

mam problem z moim szrotem

 

plyta glowna : asus p5w dh deluxe

 

opis problemu: dokonalem wymiany procesora z e6300 na core2duo e8400(na te potrzebe dokonalem aktualizacji biosu, ktora jest wymagana do obslugi nowego procesora)

 

po demontazu starego proca i montazu nowego po wlaczeniu sa nastepujace objawy:

 

wiatrak na procesorze pracuje,

komputer nie wydaje dzwieku zadnego z glosnika,

jest czarny obraz

diody na przednim panelu od zasilania i dysku stale sie swieca.

 

moglby mnie ktos uswiadomic czego niedopelnilem przy zamianie procesora ? pasta byla... mocno docisniety radiator(w sensie ze nie ma luzu... nie wiem rece i cycki opadaja)

a w jaki sposób BIOS aktualizowałeś?

 

przez USB w ubieglym tygodniu, i przy wlaczaniu jak sie odpal to zmienil nr wersji na ta numerowana przez aktualizacje...

Odnośnik do komentarza

przez USB w ubieglym tygodniu, i przy wlaczaniu jak sie odpal to zmienil nr wersji na ta numerowana przez aktualizacje...

A nie grzebałeś w BIOS? Najwyraźniej komp nie rozpoznaje procesora. Zresetuj BIOS zworką na płycie.

nie grzebalem, zrobilem 'reset' zgodnie z instrukcja, bateria out zworka na 10 sec i zworka spowrotem i nadal to samo... zaczynam sie bac...

Odnośnik do komentarza

mam kolejny problem z moim szrotem,

 

jak wymienialem procesor, to w pewnym momencie resetowalem BIOS przez zworkę... teraz kiedy juz wszystko z pozoru dziala i chcialem dokonac aktualizacji antywirusa to mam komunikat:

 

'Sprawdz czy ustawienia zegara komputera sa poprawne',

 

co trzeba zmienic w bios ? zeby to niby bylo 'poprawne' ?

Odnośnik do komentarza

mam kolejny problem z moim szrotem,

 

jak wymienialem procesor, to w pewnym momencie resetowalem BIOS przez zworkę... teraz kiedy juz wszystko z pozoru dziala i chcialem dokonac aktualizacji antywirusa to mam komunikat:

 

'Sprawdz czy ustawienia zegara komputera sa poprawne',

 

co trzeba zmienic w bios ? zeby to niby bylo 'poprawne' ?

sprawdź datę w windows

pewnie masz jakiś powrót do przeszłości :>

 

edyta: i co z tym E8400?

Odnośnik do komentarza

mam kolejny problem z moim szrotem,

 

jak wymienialem procesor, to w pewnym momencie resetowalem BIOS przez zworkę... teraz kiedy juz wszystko z pozoru dziala i chcialem dokonac aktualizacji antywirusa to mam komunikat:

 

'Sprawdz czy ustawienia zegara komputera sa poprawne',

 

co trzeba zmienic w bios ? zeby to niby bylo 'poprawne' ?

sprawdź datę w windows

pewnie masz jakiś powrót do przeszłości :>

 

edyta: i co z tym E8400?

no tak styczen 2002 to taki maly back to the past ;)

zmiana daty pomogla :), godzinke przestawilem, zapomnialem o datcie... serdeczne podziekowania za pomoc

 

e8400 udalo mi sie wymienic... powodem czarnego ekranu byl... brak zasilania, przy e6300 mialem tylko 24pin podlaczone, teraz jeszcze podlaczone mam to drugie do plyty 4pin i ot caly problem... :picard:

 

jeszcze raz serdeczne podzieki za pomocna dlon

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...