Skocz do zawartości

Śląsk Wrocław


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie mogę już edytować, więc post pod postem, sorki.

 

Za slasknetem:

- Jeśli Janusz Gancarczyk rzeczywiście podpisał umowę z Polonią, nie ma możliwości, by zagrał w moim zespole. Nie zagra także w drużynie Młodej Ekstraklasy, choć będzie mógł z nią trenować - zapowiada Ryszard Tarasiewicz, trener Śląska Wrocław.

 

- Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do trenera, ale my jesteśmy konsekwentni i uważam, że Janusz Gancarczyk nie wystąpi już w naszym zespole w tym sezonie - mówi Piotr Waśniewski, prezes Śląska.

 

Ja wiedziałem, że tak będzie. No to teraz Wojciechowski będzie musiał go kupić wcześniej, bo w lecie może być zupełnie bez formy (a takiej nie posiadał też jesienią).

Odnośnik do komentarza

Kołakowski (agent m.in. Janka Gancarczyka) w rozmowie z Waśniewskim (prezesem Śląska) potwierdził fakt podpisania przez lewoskrzydłowego kontraktu z warszawską Polonią. Tym samym Gancarczyka czeka wiosna na treningach ME bądź liczenie na łaskawość Wojciechowskiego i wykupienie go już teraz. Szkoda, że w takich okolicznościach następuje rozstanie z tym piłkarzem, ale jego kariera - jego wybór.

Odnośnik do komentarza

Racja w dodatku perspektywa braku gry nawet w ME odbije sie na przygotowaniu do sezonu ( bedzie przygotowywal sie z ME ? ) i caly rok ma chlopak z glowy bo to czego nie wyrobi teraz to bedzie brakowac jesienia. Ciekawe jakby bylo gdyby nie podpisal teraz z Polonia tylko zwodzil Śląsk do konca ;) a w czerwcu powiedzial ze jednak idzie do Poloni :) Moze wtedy Tarasiewicz dalby mu pograc hehe choc watpie :D

 

Dacek - nie ma opcji. Typowy AML, poza tym on ma w sumie jeden zwód, którego nauczyli się już obrońcy. Fakt, że FMowe pace to ma na poziomie 21/20, ale co z tego...

 

to ten drugi to MR jest :D ? Przyznam sie ze dawno jakiegos spotkania Śląska nie widzialem ( ostatnie chyba z Wisła ) wiec troche nie orientuje sie w Gancarczykach :)

Odnośnik do komentarza

Marek to prawoskrzydłowy i od biedy napastnik, Janek to lewoskrzydłowy i od biedy... nic więcej. Szybkość, przyspieszenie, jeden zwód, na który przestali się brać nasi ligowi obrońcy już wiosną oraz "cristianoronaldowanie" w polu karnym rywali. To niestety kwintesencja gry Jaśka w ostatnim roku.

Odnośnik do komentarza
Marian Kelemen podpisał dzisiaj kontrakt ze Śląskiem. Słowacki bramkarz będzie zawodnikiem wrocławskiego klubu przez najbliższe 1,5 roku.

 

- WKS zastrzegł sobie prawo automatycznego przedłużenia umowy o kolejne dwanaście miesięcy - poinformował prezes Piotr Waśniewski podczas konferencji prasowej, na której przedstawiono pierwszego zawodnika sprowadzonego tej zimy na Oporowską.

 

Kelemen ma 30 lat, występuje na pozycji bramkarza. Jako junior terminował w szkółce holenderskiego NAC Breda, a w trakcie swojej kariery bronił barw m.in. Slovana Bratislava, CD Tenerife, Arisu Saloniki czy CD Numancia. Na koncie ma jeden występ w reprezentacji Słowacji, przed Mundialem w Niemczech był także powołany do kadry naszych południowych sąsiadów na mecze barażowe z Hiszpanią.

 

- Bardzo się cieszę, że trafiłem do Śląska. Wiem, że to profesjonalny klub ze znanym trenerem i dobrymi zawodnikami - mówił piłkarz chwilę po podpisaniu kontraktu. Na pytania dziennikarzy o szansę na powrót do reprezentacji i wyjazd na mistrzostwa świata do RPA, odparł: - Przede wszystkim chcę grać dobrze dla Śląska. Jeśli tak będzie, to być może selekcjoner mnie zauważy.

źródło: slaskwroclaw.pl

 

Z jednej strony :jupi: ,a z drugiej... człowiek przywyczaił się do Wojtka Kaczmara w bramce ;)

 

Odnośnik do komentarza
Piłkarze, których Śląsk chciał transferować (gazeta.pl)

 

Alex Teixiera (Brazylijczyk, Vasco da Gama), Diogo (Brazylijczyk, Sao Paolo), Mario Martinez (Honduranin, Anderlecht Bruksela), Kermit Erasmus (RPA, Feyenoord Roterdam), Richard Esttigarribia (Paragwajczyk, Independiente del Valle - klub z Ekwadoru), Ismodes Saravia (Peruwiańczyk, Racing Santander), Miguel Samudio (Paragwajczyk, Libertad Asunsion), Manuel Maciel (Paragwajczyk, Libertad Asunsion), Victor Caceras (Paragwajczyk, Libertad Asunsion), Diego Ciz (Paragwajczyk, Olimpia Asunsion), Osvaldo Hobecker (Paragwajczyk, Rubio Nu), Pablo Valazques (Paragwajczyk, Rubio Nu)

 

Odpalili FM-a i spisali kilka nazwisk z lepszym PA :-k

Odnośnik do komentarza

Snu o budowaniu wielkiego Slaska ciag dalszy

Sebastian Mila znowu może wyjechać za granicę. Pomocnika Śląska Wrocław chce Metalist Charków i jeden z zespołów tureckich - poinformował "Przegląd Sportowy" .

 

Przedstawiciele obu zagranicznych drużyn mają w środę rozpocząć negocjacje z piłkarzem. Tak przynajmniej twierdzi menedżer Mili Grzegorz Bednarz. Wiadomo, że jeśli Ukraińcy lub Turcy zdecydują się na sprowadzenie piłkarza, będą musieli Śląskowi zapłacić kwotę odstępnego.

 

Ta według "Przeglądu Sportowego" może obecnie wynosić ok. 700 tys. euro. W nowym klubie 28-letni pomocnik może liczyć na gażę wysokości 300-350 tys. euro za sezon. To trzy razy więcej niż we Wrocławiu.

 

- Mam kłopot. W Śląsku jest dobrze, mam świetne relacje z trenerem Tarasiewiczem i kibicami i żal byłoby z Wrocławia odchodzić. Ale muszę pamiętać, że nie jestem już młodzieniaszkiem i nie mogę odrzucać atrakcyjnych ofert - powiedział zawodnik "PS".

 

Jeśli Mila zdecyduje się na transfer, to i tak nie złamie słowa danego wrocławskim kibicom. Po tym, jak przyszedł na Oporowską powiedział bowiem, że jeśli odejdzie, to tylko do klubu zagranicznego.

 

Źródło : PS

Odnośnik do komentarza

http://slaskwroclaw.pl/2030628.dhtml

 

Sebastian Mila zostaje w Śląsku! Środkowy pomocnik przedłużył kontrakt z wrocławskim klubem do czerwca 2013 roku.

 

- W ostatnich dniach wszyscy już spisali Sebastiana na straty. W mediach nie zastanawiano się nad tym, czy odejdzie, a do jakiego kraju trafi. My w tym czasie staraliśmy się przekonać go do pozostania we Wrocławiu. I jak widać, udało nam się - mówił prezes WKS-u Piotr Waśniewski podczas konferencji, na której parafowano nową umowę.

 

Na spotkaniu z dziennikarzami obecny był także trener Ryszard Tarasiewicz, który miał duży wpływ na decyzję podjętą przez lidera naszej drużyny.

 

- Zawsze powtarzałem, że Sebastian w formie jest najlepszym pomocnikiem w naszej lidze. I zdanie to podtrzymuję - stwierdził szkoleniowiec Śląska, który jako pierwszy złożył Mili gratulacje po podpisaniu nowego kontraktu.

 

- Przyznaję, że w ostatnich dniach otrzymałem konkretną ofertę transferową z zagranicy. Tamten klub był tak bardzo zdeterminowany, by mnie ściągnąć, że jeszcze dzisiaj rano zaproponował nowe, lepsze warunki finansowe. Być może taka okazja już się nie powtórzy, jednak pieniądze to nie wszystko. Dobrze czuję się we Wrocławiu i w Śląsku. Widzę, że konsekwentnie budowana jest tutaj drużyna, która ma walczyć o najwyższe cele. Mam swoje ambicje, a jedną z nich jest zagranie z WKS-em w europejskich pucharach - mówił Mila.

 

Uczestnik niemieckiego mundialu przyznał także, że dużą rolę w podjęciu decyzji odegrali fani wrocławskiej drużyny.

 

- Dostawałem od nich sygnały, że nie wyobrażają sobie drużyny beze mnie. Trochę przesadzali, bo nie ma ludzi niezastąpionych, ale mimo wszystko miło mi było słuchać takich opinii - śmiał się Mila.

 

Sebastian Mila trafił do Śląska przed sezonem 2008/09. Do tej pory w barwach wrocławskiej drużyny rozegrał 42 mecze, w których zdobył osiem goli oraz wywalczył Puchar Ekstraklasy. Dotychczasowa umowa piłkarza wygasała w czerwcu 2012 roku.

 

Pierwsza tak dobra wiadomość tej zimy. Utrzymanie w zespole Mili musiało być jednym z priorytetów.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tsubasa nadchodzi :kekeke:

Do drużyny trenującej w Zieleńcu dołączył dziś Takafumi Akahoshi. Japoński pomocnik będzie testowany przez najbliższe dwa tygodnie.

 

Akahoshi ma 23 lata, może występować na bokach i w środku pomocy. W dotychczasowej karierze bronił barw zespołów ze swojej ojczyzny: Urawa Red Diamonds, Mito HollyHock i Montedio Yamagata. Łącznie w oficjalnych rozgrywkach (J.League, Emperor's Cup i J.League Cup) wystąpił w 65 meczach, strzelając 9 bramek. Był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Japonii: U-16, U-17, U-18 i U-20.

 

W trakcie testów Akahoshi wystąpi w dwóch sparingach - 2 lutego z MKS-em Kluczbork i 5 lutego z Górnikiem Zabrze.

http://www.slaskwroclaw.pl/2086990.dhtml

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...