Skocz do zawartości

Marynia rozgrywa 552 sezon w FM


lad

A czy ty nadal grasz w FM?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, stefan1984 napisał:

Ja sobie w bejzbolu odpaliłem karierę od 1871 roku, chyba wygenerowanymi zawodnikami tylko się da, ale przynajmniej nie jest tak nudno, bo szybciej lecą pierwsze sezony, nie ma tylu meczów i wszystkie 11 teamów ma max po kilkunastu graczy w zespole. 

A jak tam ogarnąłeś zasady tworzenia składu? Active roster, 40-man roster, waifers, DFA? :D 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Vami napisał:

Eh FM 19 mnie nuży. W sensie, jest totalnie przewidywalny. Mam średnią drużynę i nie mam najmniejszych szans powalczyć z Celtikiem, Rangersami czy Hibsami. Po prostu jest totalna dominacja rywali i modlenie się o najniższy wymiar kary. W poprzednich FM to było zajebiste, że był stały progres. Co sezon to lepiej. A tu? Ciągle grzęźnięcie w gównie.

 

To chyba lepiej? ;)

Ja nigdy nie zapomnę jak miałem pod górkę z Celtikiem jak grałem QotS...

Z tego co widzę to FM19 wydaje się łatwiejszy niż 18, jak czytam i oglądam jak inni grają. No i ja rok temu pierwszą karierę zacząłem Milanem i na wiosnę mnie wyjebali ;) Tutaj Valencią idzie mi dość dobrze (czyli w sumie zespół poziom Milanu).

 

Odnośnik do komentarza

Hicham Khaloua to jest jeden z największych kocurów jakich znalazłem w FM.  A w tym sezonie, to juz przechodzi sam siebie. 11 meczów, 8 goli i 6 asyst. Całkiem fajnie jak na schodzącego napastnika :) 

Będzie trzeci sezon z rzedu z double-double :-k 

 

Oczywiście teraz jak to napisałem to pewnie go porwą albo złamie nogę :-k 

Odnośnik do komentarza
A jak tam ogarnąłeś zasady tworzenia składu? Active roster, 40-man roster, waifers, DFA?  

 

 

Nie no, ogarnąłem (chyba), bona Wikipedii było, choć problem mam jak któryś już nie musi być na Disabled List, a Active Roster mam pełny smile.gif to w miare proste było, choć uciążliwe, w dodatku interfejs mógłby być trochę przyjazniejszy dla uzytkownika, wygodniej się już w CM 01-02 gra, w niektórych miejscach to sie prosi o jakieś skróty klawiatury. Za to jest pełno zjebanych bejzbolowych skrótow wszystkiego, statystyk i rodzajów miotaczy, których normalny człowiek chyba nigdy nie zrozumie smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, stefan1984 napisał:

 

 


Nie no, ogarnąłem (chyba), choć problem mam jak któryś już nie musi być na Disabled List, a Active Roster mam pełny :) to w miare proste było, choć uciążliwe, w dodatku interfejs mógłby być trochę przyjazniejszy dla uzytkownika, wygodniej się już w CM 01-02 gra, w niektórych miejscach to sie prosi o jakieś skróty klawiatury. Za to jest pełno zjebanych bejzbolowych skrótow wszystkiego, statystyk i rodzajów miotaczy, których normalny człowiek chyba nigdy nie zrozumie :)

 

 

Staty da się ogarnąć i są pomocne, jakby coś służę pomoco ;) W temacie o OOTPB może.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Teraz, Vami napisał:

me_who Ty nie masz Brexitu i pozwoleń wymaganych dla wszystkich non-UK?

Mam, z każdym zawodnikiem jest korowód jak sto chujów. Zazwyczaj odwołania pomagają, ale jest kłopot. Jak ma w ocenie scouta "możliwe odwołanie" to próbuję, jak ma "mało prawdopodobne" to daje sobię spokój.

Odnośnik do komentarza

U mnie są jasne zasady wpisane:

 

Reprezentant kraju z rankingu FIFA z miejsc:

1-10 - 30% ostatnich meczów rozegranych w kadrze (nie wiem ile się wlicza)

11-20 - 45%

21-30 - 60%

31-50 - 75%

Poniżej 50 miejsca w rankingu nie ma szans bez apelacji.

 

Punkty odwoławcze:

Musi mieć minimum 4, by odwołanie rozpatrzono.

+3 pkt jeśli cena zakupu jest w górnej połówce kwot ostatnich 2 okienek SPL

+2 pkt jeśli jest w przedziale 50-75% ostatnich 2 okienek SPL

+3 pkt jeśli pensja jest w top 50% zawodników klubu

+2 pkt jeśli w 50-75%

+1 pkt jeśli transfer aktywnego gracza z top 6 lig w Europie

+1 pkt jeśli transfer aktywnego gracza z top 2 lig w Ameryce Pd.

 

Oznacza to ogromne faworyzowanie dużych klubów i praktycznie niemożliwość ściągania tanich lub bosmanowych talentów przez mniejsze kluby, dzięki czemu te mogłyby podgonić.

 

Zacementowano ligę przepisami.

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Vami napisał:

Eh FM 19 mnie nuży. W sensie, jest totalnie przewidywalny. Mam średnią drużynę i nie mam najmniejszych szans powalczyć z Celtikiem, Rangersami czy Hibsami. Po prostu jest totalna dominacja rywali i modlenie się o najniższy wymiar kary. W poprzednich FM to było zajebiste, że był stały progres. Co sezon to lepiej. A tu? Ciągle grzęźnięcie w gównie.

To jest najpiękniejsza rzecz w FM. Uwielbiam go za to. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Pulek napisał:

To jest najpiękniejsza rzecz w FM. Uwielbiam go za to. 

Ma to urok, może są jeszcze ludzie co pamiętają moją serię 40 meczów z Celtami bez wygranej ;) 

Ale od FM18 jest problemem to co pisze @Vami. Grając biedakiem nie masz szans na ściągnięcie wynalazku z Kontynentu, a jak się pojawia utalentowany UK to trafia do Anglii bez szemrania. Słaby klub SPL to jest dolny poziom Championship w najlepszym przypadku, czyli musisz ubiec jakieś 40 klubów w wyścigu po podpis upatrzonego grajka.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, me_who napisał:

Ma to urok, może są jeszcze ludzie co pamiętają moją serię 40 meczów z Celtami bez wygranej ;) 

Ale od FM18 jest problemem to co pisze @Vami. Grając biedakiem nie masz szans na ściągnięcie wynalazku z Kontynentu, a jak się pojawia utalentowany UK to trafia do Anglii bez szemrania. Słaby klub SPL to jest dolny poziom Championship w najlepszym przypadku, czyli musisz ubiec jakieś 40 klubów w wyścigu po podpis upatrzonego grajka.

No nie wiem jak jest w UK, bo daaaawno tam nie grałem. Mam doświadczenia z innymi ligami i jest superowo. 

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował, odblokował i zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...