Skocz do zawartości

Marynia rozgrywa 552 sezon w FM


lad

A czy ty nadal grasz w FM?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, T-m napisał:

A propos olx - czeka mnie największe wyzwanie czyli wystawienie ciuchów na olx. Zawsze mnie to przerażało :-k 

2 dni temu moja żona wystawiła za darmo (!) jakieś nieotwarte kremy po mlodej, których już i tak byśmy nie użyli. Od razu zgłosiły się 2 babki i że są zainteresowane i rozwaliło nas pytanie "czego sprzedajemy?" :doh!: 

 

Miały przyjść wczoraj. Oczywiście żadna nie przyszła...

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

My sukni ślubnej jak coś też nie sprzedaliśmy jeszcze ;) Jednak była przymierzyć i się miała zastanowić, ale stwierdziła, że nie, druga chciała wymiary żony, bo 'idzie się mierzyć i da znać po', ale też się nie odezwała.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie OLX i sprzedawanie przez internet pokazuje niesamowite mechanizmy działania człowieka. Wystaw coś fajnego za 5 zł, to nikt się nie zgłosi (mi np. nie zeszły płyty CD, nawet zafoliowane), a wystaw jakieś gówno za darmo, to będą się zabijać o to :roll: Ja wystawiłem ze 20 pluszaków za darmo do wzięcia, to zgłosiło się chyba 8 osób, ale i tak babka, która była pierwsza powiedziała, że się nie podzieli i chce wszystkie :roll: 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, T-m napisał:

 

Nie liczy się odmawianie, bo nie masz kasy w portfelu :keke: jak ostatnio z browarem, jak Reaper był :keke: 

 

No kase akurat miałem. Autentycznie byłem/próbowałem być na diecie. Która ostatecznie jebła i 86 na wadze :/ 

Odnośnik do komentarza

Na koncie fejsbukowym GW opublikowano link do wywiadu z szefem Wedla, który mówi, że zatrudniłby w Warszawie od ręki ludzi za 3k brutto do najprostszych prac produkcyjnych, ale ich nie ma. I niech mi tu nikt nie wyskakuje z argumentem "co to 3k brutto w Warszawie", bo nawet wyższe pensje w najbardziej obciążonych bezrobociem powiatach na Śląsku nie cieszą się zainteresowaniem.

Z ciekawości zajrzałem do komentarzy spodziewając się, co tam ujrzę i nie zawiodłem się. Stężenie raka w komentarzach - 100%. Ci sami ludzie, którzy piszą "dej więcej" w momencie podwyższenia cen produktów pisaliby "bierz mniej".

Konkluzja wywiadu prosta - praca jest, ale ludzi brak, więc przyspieszamy z robotyzacją. Ci od tych rakowych komentarzy "dej więcej" zaraz się obudzą w świecie, w którym będą zmuszeni prosić "dej cokolwiek". Zero refleksji.

  • Lubię! 1
  • Haha 1
  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, jmk napisał:

Lewica wprowadzi dochód gwarantowany ;)

Nie lewica, a wielkie korpo jesli juz. Przeciez lewica w Europie i na swiecie jest w zupelnym odwrocie na ten moment i nic nie wskazuje, zeby mialo sie to zmienic. Zreszta wstepne wyniki eksperymentow spolecznych z UBI z Finlandii i Kanady wskazuja, ze nie wyplywa on pozytywnie na zwiekszenie zatrudnienia. Inna sprawa, ze to krotki (2 lata) eksperyment z mala proba (2k ludzi), wiec trudno wyciagac jakies definitywne wnioski.

 

 

Odnośnik do komentarza

Przemysł się dostosuje. Zakaz handlu w niedzielę? Żabka zintensyfikowała prace nad sklepami bez obsługi i chcą je wprowadzić pilotażowo w ciągu roku. Jeśli ktoś zakładał, że zmniejszając dopuszczalny czas pracy w tygodniu o 1/7 (czytaj: kasując niedziele) zmniejszy liczbę etatów o góra 1/7, to się grubo przeliczy. I nawet cofnięcie takiej reformy tych zmian nie cofnie.

Na produkcji wszelakiej będzie to samo.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja to jak widzę te wszystkie nowoczesne pomysły, że rozwój, roboty, AI itp. to spoko, ale jak mam potem załatwić jakąś sprawę w urzędzie czy związanej ze służbą zdrowia to wtedy uświadamiam sobie, że gdzie tam u nas :keke:

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, jmk napisał:

Ja to jak widzę te wszystkie nowoczesne pomysły, że rozwój, roboty, AI itp. to spoko, ale jak mam potem załatwić jakąś sprawę w urzędzie czy związanej ze służbą zdrowia to wtedy uświadamiam sobie, że gdzie tam u nas :keke:

Ale masz świadomość tego, że jest duża różnica między automatyzacją prywatnego przemysłu a automatyzacją państwowej służby zdrowia czy administracji państwowej?

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Gacek napisał:

Przemysł się dostosuje. Zakaz handlu w niedzielę? Żabka zintensyfikowała prace nad sklepami bez obsługi i chcą je wprowadzić pilotażowo w ciągu roku. Jeśli ktoś zakładał, że zmniejszając dopuszczalny czas pracy w tygodniu o 1/7 (czytaj: kasując niedziele) zmniejszy liczbę etatów o góra 1/7, to się grubo przeliczy. I nawet cofnięcie takiej reformy tych zmian nie cofnie.

Na produkcji wszelakiej będzie to samo.

Automatyzacja nie bedzie tylko dotykac tych nisko platnych, prostych prac - bo oszczednosci z ich automatyzowania i tak sa stosunkowo niewielkie. Duzo wazniejsze  i bardziej oplacalne bedzie automatyzowanie pracy lekarzy, prawnikow itd, co ma juz w Stanach miejsce.

 

Tu bardzo fajny wywiad na ten temat https://www.recode.net/2019/1/28/18199981/ellen-shell-job-automation-work-labor-kara-swisher-recode-decode-podcast-interview-transcript - rowniez o tym, dlaczego niekoniecznie warto uczyc sie programowania.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował, odblokował i zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...