Skocz do zawartości

Jaka pierwsza Marynia w Nowym Roku, taki cały rok, a więc postarajcie się!!!!!!551


krzysfiol

Jak powinno mówić się o swojej towarzyszce/swoim towarzyszu życia?  

56 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Feanor napisał:

Ja jednak nie żartowałbym z tych, którzy kwestionują termin „wyzwolenie”. Albo tego samego dnia albo następnego, do Warszawy przyjechał niejaki generał Sierow aka Iwanow który, jak sam raportował, od razu przystąpił do czyszczenia ruin i okolic z elementów AK, NSZ et consortes. A rolę sił garnizonowych przejął... pułk NKWD. 

 

Ale ja nie kwestionuję tego, że świat nie jest czarno-biały. 

Doskonale wiem, że Armia Czerwona mogła do Warszawy wejść jeszcze w poprzednim roku, ale po co, skoro dwie wrogie Stalinowi siły wzajemnie się wykańczały. Nie pozwolili też aliantom na pomoc, czy nie przepuścili innych AKowców. Faktem jest jednak, że to oni ostatecznie weszli do Warszawy i oddali w ręce polskiego suwerennego - choć totalnie od nich zależnego - rządu, a nie okupowała ją jak III Rzesza.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gabe napisał:

 

Ale ja nie kwestionuję tego, że świat nie jest czarno-biały. 

Doskonale wiem, że Armia Czerwona mogła do Warszawy wejść jeszcze w poprzednim roku, ale po co, skoro dwie wrogie Stalinowi siły wzajemnie się wykańczały. Nie pozwolili też aliantom na pomoc, czy nie przepuścili innych AKowców. Faktem jest jednak, że to oni ostatecznie weszli do Warszawy i oddali w ręce polskiego suwerennego - choć totalnie od nich zależnego - rządu, a nie okupowała ją jak III Rzesza.

 

Sierow za chwilę wyłapie czołówkę Państwa Podziemnego i wywiezie do Moskwy. Suwerenność jak ta lala. Ja nie odnoszę się do sierpnia i września 44. Ja odnoszę się do tego, co było w styczniu 45. Przez wiele miesięcy Sowieci zachowywali się tu jak okupanci. To, że była to okupacja nieporównanie lżejsza niż niemiecka nie zmienia faktu, że to była okupacja. Termin wyzwolenie kłóci się dla mnie z opisem sytuacji „zmieniamy pana z okropnego na okropnego tylko dla niektórych”. To trochę tak, jakby w Galicji liczyć wolność od lat sześćdziesiątych XIX wieku, bo autonomia, zero Austriaków i Sejm Krajowy. 

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gacek napisał:

Teza o braku wyzwolenia kłóci się choćby z układem Sikorski-Majski czy wojskiem polskim utworzonym w ZSRR.

 

Którym wojskiem?

 

a układ Sikorski-Majski robiony był przed Katyniem i tworzeniem nielegalnych struktur państwowych przez Stalina. 

Sam Stalin go zresztą podeptał podtrzymując potem rozstrzygnięcia z 17 IX

Odnośnik do komentarza

Zawsze się zastanawiam nad alternatywną wersją historii, w której posłuchano Pattona zamiast się go pozbywać i allianci faktycznie z Niemiec ruszyli dalej na wschód. Z jednej strony wolna Polska już w latach 40., z granicami sprzed Ribbentrop-Mołotov, z drugiej ZSRR mógł ten konflikt wygrać i anektować całą Europę...

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, lad napisał:

https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/kim-jest-jaroslaw-krolewski-prezes-synerise-agh-wiek-twitter

 

Czy tylko ja mam wrażenie, że ten artykuł jest jakoś dziwnie napisany? Pomijam już "twister" zamiast "twitter". O co chodzi z tym trzykrotnym wymienianiem Synerise, AGH, Twitter, wiek? 

Pewnie ktoś dostał słowa kluczowe ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Reaper napisał:

Wszyscy piszą artykuły pod SEO w internecie.

 

No dobra, ale chyba od dłuższego czasu nie opiera się to już w takim stopniu na słowach kluczowych jak kiedyś? Kiedyś czytałem o botach Google, że zamiast keywordsów zdecydowanie bardziej liczy się unikalny i wartościowy content.

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...