Jump to content

Tworzenie stron www


Recommended Posts

Jak w temacie;

 

muszę założyć stronę www, o tematyce piłkarskiej. Oczywiście chciałbym to zrobić jak najmniejszymi kosztami, a najlepiej bezpłatnie. Czy ktoś mi wytłumaczy, od czego zacząć etc? Strona ma być bardziej amatorska, służąca do wklejania notatek i zdjęć z meczu, oraz krótkim menu, z podziałem na newsy/skład/historię. Czy jest możliwość załączenia czegoś w stylu stat.pl na takiej stronie? Muszę, a raczej powinienem to zrobić dzisiaj, więc bardzo proszę o pomoc.

 

I najważniejsze - od czego zacząć?!

Link to comment

Napisać stronę w html'u? Jeśli nie musi być ona skomplikowana to zrobienie czegoś takiego to dosłownie 2-3h roboty dla mnie, a html'a nie tykałem odkąd skończyłem 12 lat ;)

Później musisz znaleźć sobie jakiś bezpłatny serwer, kiedyś było coś takiego jak www.of.pl czy jakoś tak, a teraz nie wiem gdzie takich cudów szukać. Chyba wp.pl ci oferuje kilkanaście mega wolnego miejsca, powinno starczyć.

Następnie potrzebujesz pewnie jakąś fajną domenę, nie wiem jakie są teraz bezpłatne, kiedyś było prv.pl ale teraz trzeba chyba płacić.

Link to comment

Poszukaj w internecie kursów html, to naprawdę prosty język, szybko załapiesz ocb. Nawet jeśli nie, większość edytorów posiada tryb edycji wizualnej. Ja proponuję np. polskiego Pajączka, wersję demo możesz znaleźć na stronie pajaczek.pl. W razie czego możesz użyć darmowych szablonów (poszukaj na republika.pl, jakieś tam są).

Link to comment

Chcesz zrobić coś takiego jak http://www.mlks.wozniki.net ?

 

Skrypt jest mojego autorstwa. Jak sie okazało nada się na stronę klubu. Dopisałem tam parę modułów, jak np. statystyki. Obsługa może nie jest zbyt przyjazna, ale skrypt nie był pod to pisany (tylko pod zaliczenie). Hosting jest darmowy, ale bardzo dobry - polecam.

 

Możesz spróbować jakiego gotowego CMS. Ja bym jednak polecał Drupala zamiast Joomli. Jest trudnejszy w obsłudze, ale ma większe możliwości.

Link to comment

Większość dostawców intenetu wraz z łączem oferuje darmowy hosting. Jeżeli masz łącze z Multimo lub Tepsy to na 100% masz takie konto. Wystarczy je tylko skonfigurować. Nie musisz wówczas szukać miejsca na www i unikniesz tym samym wkurzających reklam, jakie darmowe serwisy wymuszają (a przynajmniej ich większość).

Link to comment

Dobra, dobra, moment. TO, co pokazał Elf, w 100% spełnia moje oczekiwania. Dosłownie, w 100%! Teraz pytanie, jak się po kolei za to zabrać - mam już domenę (prv.pl), ale w zupełności nie wiem co dalej. Naprawdę jest to dla mnie pilna sprawa, z którą muszę się uporać w jak najszybszym czasie. Pytanie jednak - co dalej?

 

Dix, mam internet od złodziejów z tpsa.

 

Edyta jeszcze: ja nie potrzebuję czegoś, co ma ogromne możliwości, tylko czegoś, z czego się łatwo korzysta, co jest łatwe w obsłudze. Jestem kompletnym laikiem w tej strefie - no, powiedzmy - i potrzebuję bardzo konkretnych rad.

Link to comment

Jak nie możesz się połączyć to:

1. albo źle wpisałeś namiary

2. popełniłeś błąd przy wpisywaniu hasła

3. serwer wymaga trybu pasywnego.

 

W mailu po zalozeniu konta powinieneś dostać wszystkie potrzebne rzeczy.

 

Co wpisałeś w "nazwa hosta"?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...