Skocz do zawartości

Marynia zapomina wpłacić 543 złotych ośrodkowi na Zlot CeeManiaków i jest zmuszona zaprosić wszystkich do Mrągowa


krzysfiol

Jak zakończy się tegoroczny zlot?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Gabe napisał:

@Vami - widziałeś? Był pożar w słodowni Weyermanna:

https://www.infranken.de/regional/bamberg/malzfabrik-weyermann-in-bamberg-in-flammen-einsatzkraefte-kaempfen-vor-ort-gegen-den-brand;art212,3606955

 

Niestety mój niemiecki nie pozwala mi przeczytać o stratach :-k 

Uszkodzenie prawdopodobnie mieści się w wysokim sześciocyfrowym zasięgu, jak ocenia rzecznik firmy.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Den Schaden liegt wohl im hohen sechsstelligen Bereich, wie ein Sprecher des Unternehmens zum aktuellen Zeitpunkt schätzt

Straty nie są dokładnie oszacowane, ale jak infrmuje rzecznik firmy na pewno są górnych rejonach sześciocyfrowych (nie wiem jak  ładnie przetłumaczyć te "górne rejony" :/)
 

Cytat

Verletzt wurde glücklicherweise niemand.

 

Szczęśliwie nikt nie został ranny

 

@Gabe

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Fenomen napisał:

a to chyba ta slodownia do ktorej zapraszala ta kobita na festiwalu we wrocku, co nie @Vami

 

No ja jestem amator-piwowar, ale jak aktywnie sobie warzyłem koło 2010, to była to jedyna słodownia, z której można było kupić jakikolwiek słód specjalistyczny. 

 

7 minut temu, Man_iac napisał:

A którychś gatunków piwa się nie robi z palonego słodu? :kekeke:

 

Z palonego jęczmienia. Po co robić słód, a później go palić?

Odnośnik do komentarza

ooo, znalazlem wizytowke w portfelu od niej:

Weyermann Specialty Malts

Brennerstrasse 17-19

96052 Bamberg

 

Cytat

Wie die Polizei mitteilt, wurde der Notruf bezüglich des Brandes in der Malzfabrik kurz nach 3 Uhr abgesetzt. Als die große Anzahl der Einsatzkräfte der Feuerwehr sowie des Rettungsdienstes in der Brennerstraße in Bamberg ankam, schlugen bereits Flammen aus dem Bereich des Dachstuhls des mehrstöckigen Gebäudes. Zeitweise kam es in der Folge zu einer erheblichen Rauchentwicklung.

wiec pewnie chodzi wlasnie o ta

Odnośnik do komentarza

Ja chyba jestem zbyt ufny w stosunku do ludzi, albo wynika to z tego, że to nie moje pieniądze, ale może to po prostu jakiś nagły problem zdrowotny, albo coś w tym rodzaju i dlatego są problemy z kontaktem z FYMem? Chociaż z drugiej strony po Robsonie swego czasu też się tego nie spodziewałem. 

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...