Skocz do zawartości

Wiosna wita Marynię opadami 538 cm śniegu


Reaper

Co Marynia na to?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, me_who napisał:

@ajerkoniak

Spiderman ma datę premiery: 7 września. 

 

TAG <3

 

3 godziny temu, Hawkeye napisał:

dlaczego gluten?

 

Przyznam, że nie pamiętam, bo nie słuchałem dokładnie, ale w sumie dopytam dla pewności xd

 

Ale kojarzę, że nierzadko doprowadza do stanu zapalnego jelit, a te są jednym z czynników depresji i nie tylko.

 

1 godzinę temu, Scorpio napisał:

No wlasnie tak mówili - wpierdalaj ryby jak często możesz bo zdrowie mocno. Przecież kampanie na ten temat były. I tu nawet nie chodzi o ryby hodowlane (bo wiadomo że to wątpliwe zdrowotnie) ale zwykle ryby z Bałtyku. 

 

Nie dam sobie ręki uciąć więc zawierzam na słowo. IMO dosyć wiadome jest, że bardzo dużo rzeczy jest spoko, ale z umiarem po prostu.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ajerkoniak napisał:

Przecież ta kampania ma chyba z 10 lat. To sorry, ale to wchuj czasu w nauce.

To wykrycie metali ciężkich w rybie wymaga aż tak kosmicznej technologii, że się dopiero kilka lat temu udało? No wykluczyć nie mogę, ale jednak za bardziej prawdopodobne uważam działania lobbystów.

Odnośnik do komentarza

I to:

 

Fish is unfortunately also a source of environmental pollutants, e.g. methyl mercury (MeHg) and persistent organic pollutants, like PCB and DDT among others [49]. This complicates the risk–benefit assessment for fish consumption. The benefits from eating fish versus not eating fish may be outweighed by the harmful effects of environmental pollutants. The Joint FAO/WHO Expert Committee have compared the risks and benefits of eating fish, and although they found convincing evidence that high dioxin exposure increases the risk of cancer, their conclusion was that potential cancer risks of dioxins are well below established coronary heart disease benefits [49]. They recommend an intake of 1–2 portions of fatty fish a week. Based on the current knowledge of risk and benefits from eating fish, many countries have recommendations of 2–3 portions (100–150 g/portion) of a variety of fish a week

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Man_iac napisał:

Lobby może kreować modę. Wystarczy pokazać taką reklamę, do tego podchwyci jakiś program kulinarny i pokaże więcej ryb (zwłaszcza w państwowej TV), a potem już leci od Kowalskiego do Nowaka.

Mhm, fakty jedno, a Maniac drugie. W 2005 (czyli w okresie tego rzekomego lobbyingu) masa ryb spożywanych średnio na osobę wynosiła 11.5 kg, w 2015 12 kg (i to pewnie zaokrąglone do góry)

 

http://wydawnictwa.pzh.gov.pl/roczniki_pzh/pobierz-artykul?id=597 - dane z 2005

 

yadda.icm.edu.pl/yadda/element/.../IBRKK_handel_wew_3-2015.216-226.pdf - dane z 2015

 

Ale pewnie, łatwiej wszędzie doszukiwać się spisku :roll:  No i przeceniałbym siły reklamowej w telewizji, mamy 2018 rok.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A swoją drogą to wróciłem se z koncertu Lonker See (bdb polska psychodela/jazz-rock) na Pradze Północ (ul. Inżynierska) i słyszałem że tamta okolica się bardzo zgentryfikowała i w ogóle jest fajnie i coś tam. Niestety szczególnie tego nie zauważyłem, nadal wolałbym tam się nie kręcić późno wieczorem :keke: 

Odnośnik do komentarza
  • Dudek zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...