Skocz do zawartości

Marynia zdobywa 536 medal na Igrzyskach w Korei Północnej


Reaper

W jakiej dyscyplinie Marynia ma najwięcej medali?  

40 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, krzysfiol napisał:

 

Niestety, nigdy się nie zdecydowałem :/ I teraz czasami mam problem z tym, czy coś już czytałem, czy nie :D

 

Pojadę truizmem, ale Lubimy czytać bardzo ładnie to umożliwia. Dla mnie zresztą coś takiego to konieczność, bo czasem nie mam pewności, czy dany tytuł już kupiłem, czy jeszcze nie :)

Odnośnik do komentarza

Aaa, tak tu od lat słodziliście temu The Wire, że przy okazji mojej odsiadki zacząłem oglądać. Po 4 odcinkach mogę powiedzieć, że chyba cudo. 

 

Z kolei „Rick&Morty” taki sobie. No niby też oglądam, bo to 20 minut tylko, ale tak naprawdę to imho ten typ antybohatera jest tu stereotypowy, a fabuły rzadko porywające. Ale nie jest to też złe: z rozpędu obejrzałem 2 sezony, pomysły na niektóre światy fajne.

  • Lubię! 2
  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza

a propos ciekawostek przy zmianie pracy :keke: mój management postanowił w końcu powiedzieć klientowi, że odchodzę :keke: szkoda, że za 3 dni mnie już nie będzie w tej pracy, więc nie będę mógł obserwować jak się dzieci w piaskownicy tłuką :kekeke:

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Feanor napisał:

 

Pojadę truizmem, ale Lubimy czytać bardzo ładnie to umożliwia. Dla mnie zresztą coś takiego to konieczność, bo czasem nie mam pewności, czy dany tytuł już kupiłem, czy jeszcze nie :)

 

Tak, wiem, tylko przeraża mnie aktualizowanie książek, które już przeczytałem 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Misiek napisał:

@Reaper Ty masz leasing na firmę na auto? Gdzie brałeś?

Tak, w Millenium. Ale IMHO to jeden chuj, wysyłasz do kilku i zobaczysz kto Ci zaproponuje najlepsze. A ta oferta się zmienia zależnie od ich widzimisię, więc niekoniecznie u Ciebie też Millenium będzie najlepsze.

2 godziny temu, jmk napisał:

O co chodzi z tą torbą z Biedry? 600 tysięcy?

Też bym się chętnie dowiedział o co biega?

12 minut temu, krzysfiol napisał:

 

Tak, wiem, tylko przeraża mnie aktualizowanie książek, które już przeczytałem 

Ja po prostu zacząłem od pewnego momentu i never looked back ;) Ale od 2-3 lat i tak leżą moje statystyki :sad: 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, schizzm napisał:

@Feanor, podrzuć profil :)

 

Ja też muszę kiedyś założyć, ale tak jak u krzysfiola, nie wiedziałbym od której strony się zabrać z uzupełnianiem...

 

Mój profil średnio Ci się przyda, bo ja poza historię i fantastykę rzadko się wychylam, ale proszę: http://lubimyczytac.pl/profil/167844/watcher

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, schizzm napisał:

Fantastykę czytam, historię zawsze chciałem, ale nigdy nie wiem, za co się chwycić, bo tyle tego jest, także myślę że coś znajdę dla siebie :) 

 

BTW: nie sugeruj się tagiem „chcę przeczytać”. Tam są po prostu książki, które mam, czasem z dawnych czasów, przeczytać ich już wcale nie chcę (ale nie sprzedam, bo wszystkie moje książki to moje dzieci), ale inaczej do mojej bazy nie mogę ich prowadzić, takie durne ograniczenie serwisu. 

Reasumując: nie wszystkie książki które chcę przeczytać faktycznie chcę przeczytać. :)

Odnośnik do komentarza

A co do książek historycznych, które wciąż po latach wywołują u mnie wstrząs i nie są hermetyczne: Sierpniowe salwy Tuchman i Pawi Tron Hansena. 

To pierwsze to studium początku I wojny światowej na zachodzie. Genialne. Czuć tu tę rosnącą dynamikę konfliktu, te nabrzmiałe siły prące do wojny. To była jedna z moich lektur na studiach ingdy ją przeczytałem, chciałem to zrobić jeszcze raz (ale nie mogłem, bo biblioteka domagała się zwrotu). Po latach kupiłem własny egzemplarz. 

To drugie.... to drugie... no to jest taka wolno się rozwijająca, oszałamiająca wizja Indii z czasów Wielkich Mogołów, szczególnie z okresu panowania Szahdzachana, a już w szczególnej szczególności z momentu wielkiej wojny sukcesyjnej, która wybuchła tuż przed jego śmiercią. Opowieść o nienawiści osobistej i o zderzaniu się kultur (tu hinduskiej i islamskiej), które koegzystują by ostatecznie rzucić się sobie do gardeł. 

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

W Storytelu jest bodajże Jasienica, ale trzeba pamiętać, że to już staaaare i część tez się zdezaktualizowała. Jest całkiem niezły audiobook z historią polski, w coś koło 20 tomachu (od Mieszka I do Jana Pawła II ma podtytuł bodajże), zresztą tych audiobooków jest obecnie sporo (ale ten mi się naprawdę spodobał). Generalnie jednak w nauce (nawet popularnej) wolę tradycyjne książki, których nikt mi nie zapdejtuje po kryjomu ;) (o ebookach mowa ofkoz)

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...