Skocz do zawartości

Marynia zastrzega numer 523 na cześć ilości banów, które rozdał Icon za lepszych czasów, kiedy forum się nie psuło i nikt nie zakładał nowych tematów


krzysfiol

  

66 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

No i potem podobne komentarze wygłaszał tu choćby MaKK :)

Jeśli dla Ciebie to rasizm, iż mi się taka obsada by nie podobała, to ok. Jestem rasistą.

 

Napisałeś, że nie podoba Ci się tylko ze względu na kolor skóry, a nie umiejętności aktorskie, wiec tak, to rasizm.

 

A nie uważasz, że wiarygodność aktora w danej roli również składa się na te umiejętności aktorskie? Przecież jak ktoś mający ponad 2 metry zagra karła, to raczej nie będzie w tej roli wiarygodny nawet jak warsztat ma świetny. Jak kobieta będzie miała zagrać mężczyznę, w większości przypadków też się tak skończy (chociaż wiem, że są pewne wyjątki). Podobnie murzyn z dużą dozą prawdopodobieństwa nie będzie w stanie zagrać białego (chociaż nie odmawiam mu prawa do tego, że jakaś świetna charakteryzacja sprawi, że jednak mu się uda).

 

 

Ale 'biały" nie jest tym samym co karzeł, ani co "mężczyzna".

Odnośnik do komentarza

 

 

 

No i potem podobne komentarze wygłaszał tu choćby MaKK :)

Jeśli dla Ciebie to rasizm, iż mi się taka obsada by nie podobała, to ok. Jestem rasistą.

 

Napisałeś, że nie podoba Ci się tylko ze względu na kolor skóry, a nie umiejętności aktorskie, wiec tak, to rasizm.

 

A nie uważasz, że wiarygodność aktora w danej roli również składa się na te umiejętności aktorskie? Przecież jak ktoś mający ponad 2 metry zagra karła, to raczej nie będzie w tej roli wiarygodny nawet jak warsztat ma świetny. Jak kobieta będzie miała zagrać mężczyznę, w większości przypadków też się tak skończy (chociaż wiem, że są pewne wyjątki). Podobnie murzyn z dużą dozą prawdopodobieństwa nie będzie w stanie w sposób wiarygodny zagrać białego (chociaż nie odmawiam mu prawa do tego, że jakaś świetna charakteryzacja sprawi, że jednak mu się uda).

 

Jeśli zagra to źle to będzie to zły występ po prostu, ale dobry aktor/aktorka przy obecnych możliwościach względem charakteryzacji itd., są w stanie zagrać tak naprawdę każdego. Oczywiście jeśli z góry przed oglądaniem nie założymy, że 'chujowo bedzie, bo powinien być biały'. krzysfiol też zresztą słusznie zauważył, to jest tylko i wyłącznie kolor skóry.

Odnośnik do komentarza

Gabe, bo się człowiek przyzwyczaił ;)

 

 

 

Ja bardzo lubię Idrisa za "Luthera", ale sorry, mimo szacunku dla jego umiejętności aktorskich nie widzę go jako Bonda, a co dopiero Geralta.

Idąc tokiem Lucasa- jesteś rasistą.

 

No jeśli przeszkadza tylko i wyłącznie kolor skóry to jest to rasizm. Nie chce mi się znów powtarzać tego samego. Tak samo rasistowskie są wyższe progi dla Azjatów na uczelniach, jak niższe progi dla Latynosów.

 

 

Gówno, nie rasizm. Jeżeli fikcyjny bohater ma stworzone wokół siebie pewne wyobrażenie wyglądu zewnętrznego, to szuka się aktora, który jest temu wyobrażeniu zbliżony.


Już pisałem, że najlepiej Aaron Winter, czarny, ale biały Żyd.

 

Co kurwa? :D

Odnośnik do komentarza

Ocena postaci przez kolor skóry to właśnie jest rasizm, pozdrawiam cieplutko :).


Tak jak rasistowskie było kiedyś tworzenie szkół, do których osób czarnoskórych nie przyjmowana, tak samo rasistowskie jest odbieranie szans aktorowi tylko przez to, że ma inny kolor skóry :).

Odnośnik do komentarza

No twierdzenie, ze Elba nie pasuje do roli Geralta, bo jest czarny (bo jak sam stwierdzileś jego umiejetnosci aktorskie cenisz) to jest rasizm, bo oceniasz ze czarna postac Geralta czy Bonda byłaby zła. To jest ocena postaci właśnie tylko przez kolor skóry.

Odnośnik do komentarza

Gówno, nie rasizm. Jeżeli fikcyjny bohater ma stworzone wokół siebie pewne wyobrażenie wyglądu zewnętrznego, to szuka się aktora, który jest temu wyobrażeniu zbliżony.

No ale zapytajmy wprost - serial Netfliksa ma być na podstawie książek Sapkowskiego, czy jego wyobrażeń w serialu, filmie, komiksie i grach?

Odnośnik do komentarza

No i naprawdę, już to wcześniej wspominałem. To jest fantasy, jakieś smoki nie przeszkadzają, a kolor skóry aktora już tak? Zwłaszcza że no seriale to jest tylko jakaś tam inspiracja książką, a nie oddanie wszystkiego 1 do 1.

Seri porównujesz smoki i murzyna? :lol:

Odnośnik do komentarza

 

No i naprawdę, już to wcześniej wspominałem. To jest fantasy, jakieś smoki nie przeszkadzają, a kolor skóry aktora już tak? Zwłaszcza że no seriale to jest tylko jakaś tam inspiracja książką, a nie oddanie wszystkiego 1 do 1.

Seri porównujesz smoki i murzyna? :lol:

 

To jest fantasy, świat wymyślony, nierealny, nie musi być tak spójny jak filmy o Powstaniu Warszawskim. To że w grze Geralt jest biały nie znaczy, że taki musi być w serialu.

220px-Hoagy_Carmichael_-_1947.jpg

 

Na powyższym zdjęciu jest Hoagy Carmichael. Ian Fleming opisując Bonda podawał go jako przykład jak 007 wg niego wygląda. Mówcie mi jeszcze, że jestem rasistą, bo nie widzę Elby jako Bonda.

Dlatego że osoba x miała x lat temu takie wyobrażenie o postaci x to teraz nie może go zagrać Elba, bo jest czarny?

Odnośnik do komentarza

 

 

No ale to nie on teraz ten film robi, a twórca filmu nie musi przecież w 100% oddawać wyobrażeń osoby, która kreowała oryginalną postać wiele lat temu.

 

Jak nie musi, to niech stworzy własnego bohatera z własną historią :P

Odnośnik do komentarza

W latach, kiedy tworzył Fleming czarni byli traktowani jako podludzie. Czy uważasz, że najważniejszą cechą Bonda tworzonego w XXI wieku jest to, że jest biały? :>

 

Rozumiem, że bohater miałby jakieś zaczepienie historyczne, np pochodził z arystokratycznej rodziny, wtedy było by to uzasadnione, ale przecież cechą Bonda jest to że jest superbohaterem w służbie MI6.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...