Skocz do zawartości

Hej! Czy to kolejna porażka Arsenalu? Nie, to tylko Marynia 521!


krzysfiol

  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Vami odrzuca taką możliwość i już. Albo kraftowe, albo siki dla ludzi nie mających kubków smakowych :keke:

No właśnie ja wiem, że z Vamim wychodzimy z innego punktu - dla niego zapewne dobre, czy też bardzo dobre piwo, musi czymś zaskoczyć, być unikalne, jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe, a do tego smaczne.

 

Mnie wystarczy, że jest smaczne.

 

Nie nie, przyjmijmy Twoją definicję - niech to będzie smaczny pils czy smaczny koźlak, warzony bez tanich zamienników typu syrop glukozowo-fruktozowy, bez rozcieńczania (HGB) czy bez ziarna niesłodowanego jako zamiennika słodu.

 

Marynka z Wąsosza
Odnośnik do komentarza

 

 

Vami odrzuca taką możliwość i już. Albo kraftowe, albo siki dla ludzi nie mających kubków smakowych :keke:

 

No właśnie ja wiem, że z Vamim wychodzimy z innego punktu - dla niego zapewne dobre, czy też bardzo dobre piwo, musi czymś zaskoczyć, być unikalne, jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe, a do tego smaczne.

 

Mnie wystarczy, że jest smaczne.

 

Nie nie, przyjmijmy Twoją definicję - niech to będzie smaczny pils czy smaczny koźlak, warzony bez tanich zamienników typu syrop glukozowo-fruktozowy, bez rozcieńczania (HGB) czy bez ziarna niesłodowanego jako zamiennika słodu.

 

A może być smaczny warzony z zamiennikami? :)

Odnośnik do komentarza

Obecnie nie jestem mocno w temacie, ale kiedyś Konstancin, choćby Mazowieckie. Jabłonowo co jakiś czas wypuszcza takie piwo, choćby Manufaktura Pils, ostatnio Pilstolet, ale nie wiem czy nie mają HGB :-k Ciechanów i Lwówek też nie oszukiwały na produkcji z tego co pamiętam, a były to dobre lagery.

 

No a koźlak wpada w wyższą półkę cenową, bo wyższy ekstrakt wymaga więcej słodu przecież :D

Tyle że Ciechan czy Lwówek nie kosztuje 2-3, a 4-6. To różnica. Ciechana Wybornego widziałem za 1,99 ale w promocji na 3 dni przed terminem.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Vami odrzuca taką możliwość i już. Albo kraftowe, albo siki dla ludzi nie mających kubków smakowych :keke:

No właśnie ja wiem, że z Vamim wychodzimy z innego punktu - dla niego zapewne dobre, czy też bardzo dobre piwo, musi czymś zaskoczyć, być unikalne, jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe, a do tego smaczne.

 

Mnie wystarczy, że jest smaczne.

 

Nie nie, przyjmijmy Twoją definicję - niech to będzie smaczny pils czy smaczny koźlak, warzony bez tanich zamienników typu syrop glukozowo-fruktozowy, bez rozcieńczania (HGB) czy bez ziarna niesłodowanego jako zamiennika słodu.

 

Marynka z Wąsosza

 

4,19 w internetowym, czyli w stacjonarnym pewnie piątkę. Mówimy o piwach za 2-3.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Vami odrzuca taką możliwość i już. Albo kraftowe, albo siki dla ludzi nie mających kubków smakowych :keke:

 

No właśnie ja wiem, że z Vamim wychodzimy z innego punktu - dla niego zapewne dobre, czy też bardzo dobre piwo, musi czymś zaskoczyć, być unikalne, jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe, a do tego smaczne.

 

Mnie wystarczy, że jest smaczne.

 

Nie nie, przyjmijmy Twoją definicję - niech to będzie smaczny pils czy smaczny koźlak, warzony bez tanich zamienników typu syrop glukozowo-fruktozowy, bez rozcieńczania (HGB) czy bez ziarna niesłodowanego jako zamiennika słodu.

 

A może być smaczny warzony z zamiennikami? :)

 

 

Wiesz, komuś burger z Biedronki też może smakować. Musimy przyjąć jakiś standard minimum.

 

Odnośnik do komentarza

Być może w MMz tak. W Szczepankowie też masz krafty o 2 zł taniej niż w centrum Poznania. Ostatnio nawet piwa z Browaru Zakładowego były w promocji po 4,99. Natomiast w Centrali Piwnej RIS i Barley Wine z Radugi były po 5 zł, bo się kończył termin. I to była mega oferta, bo te piwa nie tylko mogą, ale powinny leżeć długo.

Odnośnik do komentarza

Być może w MMz tak. W Szczepankowie też masz krafty o 2 zł taniej niż w centrum Poznania.

 

A więc ustalmy sobie dwie rzeczy:

- w różnych miejscach Polski te same piwa mogą kosztować różnie

- różni ludzie mogą mieć różne kryteria piwa bardzo dobrego

 

:P

Odnośnik do komentarza

Ja się właśnie z tego względu boję trochę targów w Olsztynie. Będzie Amber i ciekawe czy dostosuje się do rynku i będzie lał Johannesy i Pszeniczniaki po 10-12 zł, czy będzie chciał ugrać ceną. Żadnego z kraftowców nie stać, by lać duże piwo za 8 zł.


Jak to wołowina za 30 zł nie jest dobra? Polędwicy za tyle nie kupisz, ale mięs na gulasz masz w tej cenie wielki wybór. Czy gulasz jest zły?

Miałem na myśli stek oczywiście. Gulasz to i z psa możesz zrobić ;)

Odnośnik do komentarza

A może być smaczny warzony z zamiennikami? :)

Żarty żartami, ale raczej nie - zamienniki typu cukier zamiast słodu dają alkohol bez smaku. To już bardziej bym się zastanawiał, czy w tak dużym stopniu HGB i leżakowanie w ciśnieniowych tankach wpływają na smak :-k

Odnośnik do komentarza

 

Być może w MMz tak. W Szczepankowie też masz krafty o 2 zł taniej niż w centrum Poznania.

 

A więc ustalmy sobie dwie rzeczy:

- w różnych miejscach Polski te same piwa mogą kosztować różnie

- różni ludzie mogą mieć różne kryteria piwa bardzo dobrego

 

:P

 

No jasne.

Odnośnik do komentarza

Ja się właśnie z tego względu boję trochę targów w Olsztynie. Będzie Amber i ciekawe czy dostosuje się do rynku i będzie lał Johannesy i Pszeniczniaki po 10-12 zł, czy będzie chciał ugrać ceną. Żadnego z kraftowców nie stać, by lać duże piwo za 8 zł.

A Olsztyn to nie teren Kormorana? Oni jeszcze się liczą w ogóle? Jak pamiętam to coś eksperymentowali z gruitem, jakieś lokalne piwo mieli wskrzeszać, jakieś serie podróże piwne?

Odnośnik do komentarza

 

Ja się właśnie z tego względu boję trochę targów w Olsztynie. Będzie Amber i ciekawe czy dostosuje się do rynku i będzie lał Johannesy i Pszeniczniaki po 10-12 zł, czy będzie chciał ugrać ceną. Żadnego z kraftowców nie stać, by lać duże piwo za 8 zł.

A Olsztyn to nie teren Kormorana? Oni jeszcze się liczą w ogóle? Jak pamiętam to coś eksperymentowali z gruitem, jakieś lokalne piwo mieli wskrzeszać, jakieś serie podróże piwne?

 

 

Widać, że wypadłeś :P Imperium Prunum - najlepsze piwo w Polsce AD 2016 wg wielu - sztos chodzący po >100 zł na wymianach za małą butelkę. Kormoran robi zajebiste piwa, ale w Olsztynie ich nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...