Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2017]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

 

https://www.youtube.com/watch?v=gsfsQKTiIv8 typowe 45 minut, każdego przeciętnego bramkarza, przykład pierwszy z brzegu.

1 setka obroniona...

 

 

która z tych akcji nie była obronioną setką? w 3 sytuacji rzeczywiście kąt był spory, niemniej jednak dobra obrona bardzo groźnego strzału. 3 pozostałe sytuacje to strzały z 11 metrów, bez przeszkadzającego przeciwnika. Mógłbym nagrać takich filmików 30 z jednego sezonu, gdzie bramkarze wyciągają minimum 3 setki a i tak nie dobijają do noty 7.

W realnym świecie coś takiego wystarcza żeby być graczem meczu.

Odnośnik do komentarza

 

W realnym świecie coś takiego wystarcza żeby być graczem meczu.

 

Coś w tym jest, bo z tego co kojarzę, to bramkarze rzadko zostają w FM-ie wybierani zawodnikami meczu

 

 

Przez trzy sezony mój pierwszy bramkarz Ibrahima Sy ani razu nie został zawodnikiem meczu :)

 

Ok, zerknąłem na średnie ocen wszystkich moich zawodników i z pierwszego składu najsłabsze średnie mają właśnie bramkarze.

Odnośnik do komentarza

@Makk: dokładnie tak robię :) taki SP(O) bez gola, asysty czy wysokiego zwycięstwa nigdy nie przekroczy oceny 7, pomimo że do taktyki pasuje czasem idealnie i robi swoją robotę. Można za niego dać jakiegoś CR(O), który z palcem w dupie dostanie wyższą ocenę ale nie będzie pasował do ogólnej taktyki.

Chodzi mi tylko o realizm. Fajnie byłoby np. zwracać uwagę na średnią ocenę gdy szukam nowego bramkarza do zespołu, bo w tej chwili jest to głupotą.

Odnośnik do komentarza

Wg whoscored najlepsza średnia z bramkarzy w PL ma Pickford i jest to 7.1, we Włoszech Szczesny rownież 7.1, w Hiszpanii Rico 6.9, w Niemczech Baumann 6.9, wiec średnie tak daleko nie odbiegają, a bramkarz z nota powyżej 7 to juz ktoś faktycznie wart uwagi.

 

A oceny graczy defensywnych są dużo lepiej zbalansowane niż w poprzednich latach. Osiągając dobry wynik przeciwko mocniejszych rywalom (chodzi mi o np 1:0, 2:0 czy nawet 0:0) defensywni gracze miewają nie raz wyższe oceny od graczy ofensywnych. Trudno wyróżnić kogoś, kto ma rozbijać akcje, gdy zespół wygrywa kilkoma bramkami. No i generalnie - piłkarze ofensywni maja "łatwiej" jeżeli chodzi o oceny, nawet w prawdziwym futbolu. Ci wykonujący bardzo ważna, ale niewidzialna często robotę przeważnie są niedocenieni.

Odnośnik do komentarza

oceny graczy defensywnych czy obrońców? bo ja się z wysoką notą SP(O) nie spotkałem :)

 

I nie chodzi mi o średnią ocen bramkarzy, bo tak jest ok. Piszę o zdumiewających pojedynczych ocenach bramkarzy. Po meczach gdzie bronią oni kilka sytuacji 1 na 1 dostają noty 6.8-7.2 zależnie od tego ile bramek przepuścili. Średnie są ok, system ich oceniania jest według mnie do dupy.

Odnośnik do komentarza

LE ćwierćfinał. Pierwszy mecz.

West Ham - Polonia 2:2

http://imgur.com/a/tnjG0

 

Tak czitowałem, czituję i będę czitował, ale wynik i tak sprawił mi radość :D

Gorzej, że na 4-5 miesięcy wyleciał Mattioni :( Straciliśmy superasystenta.

Yako out na 5-8 dni, Reis out 1-3 dni. Zajek...biście.

Odnośnik do komentarza

 

Gorzej, że na 4-5 miesięcy wyleciał Mattioni Straciliśmy superasystenta. Yako out na 5-8 dni, Reis out 1-3 dni. Zajek...biście.

FM rzekł: Basta! Trzeba przystopować pochód Polonii, bo przejdzie FMa.

 

 

A przed nami mecz z Legią i rewanż z West Hamem :D

Na wszelki wypadek próbuję sprowadzić prawego obrońcę na kolejne miesiące. Na moim celowniku jest Matt Lowton.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...