Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw dla Profa:

 

Procesor:Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ - 689 zł
Pamięć RAM: G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL - 399 zł 
Płyta główna: MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/ - 520 zł
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 185 zł
Karta graficzna: Asus Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP - 1199 zł
Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223B SATA (black) - 110 zł
Obudowa: SilentiumPC Gladius 400 Pure Black (bez zasilacza) - 190 zł
Zasilacz: bequiet! PurePower L7 530W - 259 zł
System operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit - 355 zł
Razem: 3906 zł 

 

Zestaw tylko o 100 zł droższy od tego z Vobisa, a dużo lepszy :> Jeśli jest za drogo to proponuję kartę 4890, a wtedy cena spadnie do ok 3500 zł :)

Odnośnik do komentarza

W sumie to we wszystkim, wszystkie części są markowe. a nie tak jak w Vobisie No-Name, świetny, cichy zasilacz bequiet!, a karta graficzna jest jedną z najlepszych na rynku :) Jeśli większy dysk jest koniecznie potrzebny to można wziąć płytę Asrock Extreme za 450zł i obudowę CM Elite za 150 zł i wsadzić dysk 1TB.

 

5850

GTS 250

 

:>

Odnośnik do komentarza

Prof - co do nowego komputera, to na tle tego Vobisowskiego, który poleciłeś, proponuję Ci coś takiego:

Komputronik

Dużo tańszy, niewiele gorszy (mniejszy dysk twardy, cholera wie, jaka płyta główna jest w Vobisie, ale raczej nie pokrywa 700 złotych różnicy), tak samo jak w Vobisie masz 4 gb, windowsa, super procesor.

Obecnie poważnie rozważam - ze względu na naciski rodziny ;) - właśnie ten model mając na uwadze gwarancję. Od tego Vobisowskiego wygląda zdecydowanie lepiej w stosunku jakość/cena, ale to nie dziwi, bo Komputronik jest po prostu tańszy.

Choć cholera wie, bo nie znam się tak dobrze, porównuję po prostu dwa zestawy części. ;)

Odnośnik do komentarza

Prof - co do nowego komputera, to na tle tego Vobisowskiego, który poleciłeś, proponuję Ci coś takiego:

Komputronik

Dużo tańszy, niewiele gorszy (mniejszy dysk twardy, cholera wie, jaka płyta główna jest w Vobisie, ale raczej nie pokrywa 700 złotych różnicy), tak samo jak w Vobisie masz 4 gb, windowsa, super procesor.

Obecnie poważnie rozważam - ze względu na naciski rodziny ;) - właśnie ten model mając na uwadze gwarancję. Od tego Vobisowskiego wygląda zdecydowanie lepiej w stosunku jakość/cena, ale to nie dziwi, bo Komputronik jest po prostu tańszy.

Choć cholera wie, bo nie znam się tak dobrze, porównuję po prostu dwa zestawy części. ;)

Mało RAM, system 32bit, słaba grafika a przede wszystkim nędzna płyta główna :>

no i oczywiście nie napisali jakich firm są podzespoły - słowem może być to jakiś no-name

 

kompletnie was nie rozumiem

jak można kupować kota w worku, mając alternatywę nie dość że tańszą to po prostu lepszą

dzięki takim jak wy, na allegro z powodzeniem handlują badziewiaki, wpychające ludziom gów** ze stwierdzeniem, że pod słońce ono też się przecież świeci :>

 

Edyta długo nie zapomni zestawów z czterojajecznym Q6600 i kartą 8400 :keke:

Odnośnik do komentarza

Z Komputronikiem mam nie najlepsze doświadczenia, więc będę się od nich trzymać z daleka. Z kolei cały mój sprzęt kupowałem w Vobisie i jedyne, co mi kiedykolwiek padło, to zasilacz (a nawet dwa).

Od dziesięciu lat kupuję sobie kompy sam i nigdy nic mi nie padło :> Na kupione "luzem" podzespoły masz minimum trzyletnią gwarancję (w Vobis, jak widzę, trzeci rok jest za dopłatą). W czym problem? Brak naklejki Vobis/Komputronik? Na Allegro pewnie można ją kupić :keke:

 

Przecież Vobis czy Komputronik też składa zestawy, tyle że z niemarkowego sprzętu. Klient płaci więc więcej, za gorsze.

Odnośnik do komentarza

Amicus -

1. Tam są 4 ram, nie 2. Błąd w opisie, pytałem się w sklepie, na jednej zakładce jest dobrze, na drugiej wciąż źle.

2. Pisałem powyżej, że raty biorę nie na siebie, bo nie zarabiam jeszcze, a na rodziców, których będę spłacał z własnej kieszeni. Stąd decyzja o wzięciu komputera ze sklepu Komputronik/Vobis - w innym wypadku będę miał bardzo poważne problemy z zamówieniem komputera, bo rodzice będą kręcić nosem na zakup komputera w takim esc.pl, skoro serwis gwarancyjny jest tu pod nosem...

Wybór Komputronika u mnie bierze się stąd, że w Vobisie jest niewiele więcej, a za to sporo drożej, co w moim przypadku ma kolosalne znaczenie powyżej 3 tysięcy złotych. Wiem, że za tę cenę w esc.pl będę miał zestaw lepszy, ale po wielu rozmowach sam widzę, jakie jest nastawienie rodziców na spłatę rat w sklepie, który dla nich jest anonimowy. I nic chyba w tym elemencie tu nie zmieni, zwłaszcza, że specjalnie w środowisku bezpośrednim nie mam autorytetów, którzy przedstawiliby sprawę odpowiednio i obiektywnie.

dzięki takim jak wy, na allegro z powodzeniem handlują badziewiaki, wpychające ludziom gów** ze stwierdzeniem, że pod słońce ono też się przecież świeci :>

Wypraszam sobie. Widzisz różnicę pomiędzy Komputronikiem, a sklepem z Pcimia Dolnego oferującym wspaniałe komputery za parę groszy? Bo tego drugiego, jak i innych zestawów z allegro, w ogóle nie biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza

Wypraszam sobie. Widzisz różnicę pomiędzy Komputronikiem, a sklepem z Pcimia Dolnego oferującym wspaniałe komputery za parę groszy? Bo tego drugiego, jak i innych zestawów z allegro, w ogóle nie biorę pod uwagę.

W gotowych zestawach nie widzę. W zestawy zawsze pcha się szajs, który "nie schodzi", bo sklep liczy, że w ten sposób pozbędzie się zalegającego towaru, oferując go klientom nie interesującym się szczegółami zestawu, lecz wytłuszczoną ofertą na ulotce/reklamie (vide oferty zestawów z wytłuszczonym Q6600 i wypisaną maczkiem kartą 8400 nVidii, na której w sapera jedynie można połupać).

Opinie o tej płycie Intela z Komputronika możesz znaleźć w sieci. Jest to jedna z najgorszych płyt pod i-5, o ile nie najgorsza. A czym jest płyta główna w kompie pewnie wiesz. A jeśli nie - to napiszę ci, że jest to w zasadzie najwazniejszy element -> kręgosłup kompa, mówiąc potocznie.

 

Jeśli mieszkasz w większym mieście, poszukaj e-sklepu, który ma stacjonarny punkt w Twym mieście i tam kup sprzęt na raty. Jeśli mieszkasz w małym mieście to jest to pewien kłopot, ale imo warto nad rodzicielami "popracować", by nie żałować wyrzuconych w błoto niemałych (3k) pieniędzy.

Odnośnik do komentarza

Skoro tak, to pytanie. :)

Czy jest jakiś e-sklep sensowny z punktem w Katowicach?

Bo na ten moment widząc ceny za gotowy zestaw jestem znów ( ;) ) zdecydowany na esc.pl, a nie znam innych sklepów.

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/690386_cena__slaskie/

 

Na linku powyżej znajdziesz e-sklepy z województwa śląskiego. Na 100% morele mają punkt stacjonarny w Katowicach. Pozostałe sklepy pewnie też. Porównaj ceny, złóż tam gdzie najtaniej, wybierz raty i kwita. A raty spłacasz nie sklepowi tylko kredytodawcy :> i to też ważna sprawa. Pod tym kątem polecam Żagiel. Dawno temu z nich korzystałem i było szybko, prosto i tanio.

 

A konkretnie z Katowic możesz odebrać sprzęt w TYCH sklepach.

Odnośnik do komentarza

Fajnie, tylko sęk tkwi w tym, który sklep jest ile warty. Esc.pl ma dobre recenzje, a jakie inne sklepy byś polecił? Bo bardzo dobre ceny to ja i w Katowicach znalazłem w jakiś sklepikach osiedlowych.

Z morele.net korzystałem wiele razy. Nawalili tylko raz, gdy w sklepie wystawili inną wersję karty niż mi chcieli wydać. Poza tym na kilkadziesiąt podzespołów i kilka sporych transakcji byli bezawaryjni. Opinie o sklepach znajdziesz na skąpcu (pod wskazanym linkiem) bądź w necie.

Odnośnik do komentarza

Jaki zasilacz (powyżej 500 W) polecalibyście w rozsądnej cenie ze sklepu morele.net?

Nie znam się na tym, a tylko zasilacza z zestawu podanego przez Lucasa nie mogę znaleźć w tym sklepie.

I jak oceniacie ten:

http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gps-550ab-a-66618/

Ale ja się nie znam. :D

Wystarczy ci OCZ StealthXStream 500W PSU OCZ500SXS-EU (233 zł) a pełen wypas to będzie Corsair 550W (301 zł).

Odnośnik do komentarza

Który sklep iyo jest lepszy, esc czy proline? Proline mam w Poznaniu, esc nie, a gdybym zdecydował się na składaka, to od razu z montażem, bo moja ostatnia próba samodzielnego grzebania w sprzęcie skończyła się utylizacją drukarki :kekeke:.

O ile wiem, spośród sklepów które znam składają kompy w agito.pl, e-market.pl, esc.pl. Proline cieszył się kiedyś dobrą opinią, ale osobiście nie miałem styczności. IMO spokojnie jednak zlożą ci kompa i możesz im to zlecić bez obaw bo to bardziej obecnie zabawa niż ciężka praca, jak przed laty, gdy kable upychało się w obudowy AT na przysłowiowego "chama", a śrubki dokręcało się na chybił trafił, korzystając z wziernika ginekologicznego :keke: Obecnie nie sposób nic pomylić, bo styki podłaczają się tylko w jeden sposób i nie sposób wtłoczyć ich inaczej bez specjalnej zdolności skauta zwanej "Dewastator" :D

Odnośnik do komentarza

Złożony przeze mnie zestaw w morele.net:

Procesor Intel Core i5-750 QuadCore, 2.66 GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1156, 45nm, BOX (BX80605I5750) 688,00

Pamięć Good Ram DDR2 (2x2GB) 800MHz CL5 (GR800D264L5/4GDC) 298,00

Płyta główna MSI P55-GD65 + GRA Call of Juarez 510,00

Dysk Samsung Spin Point F1 HD753LJ, 750GB, Serial ATA/300, 7200RPM, 32MB cache (HD753LJ) 241,00

Karta graficzna MSI R5750-PM2D1G 479,00

Samsung SH-S223B/BEBE + Nero Express Wewnętrzny PC 119,00

Microsoft Wireless Optical Desktop 3000 USB OEM 92,00

Obudowa Mode Com AT-F607-53-0000000-0068 212,00

Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit OEM GFC-00612 378,00

Zasilacz Corsair CMPSU-550VXEU ATX 550W PFC, EU version 301,00

Jakie uwagi? :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...