Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: AMD Athlon II X3 435 /2.9GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ - 275 zł

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ - 295 zł

Pamięć RAM: Kingston 2GB 1333MHz CL9 - 179 zł

Dysk twardy: Western Digital Blue 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII - 159 zł

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4670 PCS 512MB DDR3 /128bit/ HDMI/DVI - 235 zł

Nagrywarka DVD: Liteon iHAS124 SATA (black) - 99 zł

Obudowa: Tacens Prior (92mm Fan, bez zasilacza) - 130 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60APN 400W - 135 zł

 

To chyba to, wyszperałem w tym temacie.

 

Zasilacz ten, albo lepszy, bo kiedyś wymieniałem jakiś zasilacz, tylko nie wiem, czy w tym, czy w starszym kompie. Najwyżej jutro odkręcę obudowę i zobaczę.

Odnośnik do komentarza

no zestaw na amd... hmm procek pewnie ze 250- 350zł(bo masz płytę), ale procki AM mają to do siebie, że są mało wydajne, jakbym miał wyłożyć 350zł na używkę proca amd to za 450 masz i5 2320 + jakaś tania płyta, co pod gry będzie bardziej przyszłościowe

 

https://www.youtube.com/watch?v=qTu_FiMqCrY

 

obczaj sobie jak działa, proca możesz na allegro trafić za 259 zł

 

jeżeli chodzi o grafikę to celowałbym w to:

http://allegro.pl/obraz-i-grafika-4312?string=7770&search_scope=category-4312&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-ele-1-1-1130

 

będzie droższa niż minimalna, ale jej największą zaletą jest niski pobór energii i większa wydajność, jak zmienisz proca na AMD x4 to Ci zasilacz może nie dać rady, AMD bardzo lubią energię elektryczną

Odnośnik do komentarza

Pierwsze rozwiązanie: Phenom II X4 mógłby być i karta 7770 do tego i obczaić, czy mi zasilacz wystarczy?

 

Drugie rozwiązanie: wejść w i5, ta sama karta graficzna, a płyta jaka by była? Mógłbyś coś podrzucić.

 

Ja jednak skłaniałbym się do pierwszej opcji.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze rozwiązanie: Phenom II X4 mógłby być i karta 7770 do tego i obczaić, czy mi zasilacz wystarczy?

 

Drugie rozwiązanie: wejść w i5, ta sama karta graficzna, a płyta jaka by była? Mógłbyś coś podrzucić.

 

Ja jednak skłaniałbym się do pierwszej opcji.

 

i5 mają zdaje się zintegrowaną grafikę, więc nie trzeba na gwałt karty...

Odnośnik do komentarza

Pierwsze rozwiązanie: Phenom II X4 mógłby być i karta 7770 do tego i obczaić, czy mi zasilacz wystarczy?

 

Drugie rozwiązanie: wejść w i5, ta sama karta graficzna, a płyta jaka by była? Mógłbyś coś podrzucić.

 

Ja jednak skłaniałbym się do pierwszej opcji.

karta w stresie bierze tylko 75W, mniej niż połowa tego co pobiera Twoja karta obecnie

 

co do wariantu 2:

http://allegro.pl/plyta-procesor-core-i5-2320-4x-3-3-s1155-acer-i5836401512.html

najtańszy proc + płyta, sporo podnieśli, można kilka tygodni temu to wyrwać za 400 zł

 

tutaj masz sam proc z gwarancją

http://allegro.pl/core-i5-2400-4x3-1-ghz-pasta-gw12m-cy-i5840251896.html

 

płyta - nowa:

http://allegro.pl/plyta-glowna-asrock-h61m-vg4-i5848412104.html

używki chodzą po 120-150 z tego chipsetu

 

tutaj masz lepszy chipset używkę 160zł

http://allegro.pl/plyta-glowna-gigabyte-b75-d3v-s1155-gw-do-01-2016-i5849469247.html

usb 3.0 to duża zaleta, w razie czego może korzystać z graifki w procesorze

 

jest pytanie ile masz hajsu na wydanie

 

 

Pierwsze rozwiązanie: Phenom II X4 mógłby być i karta 7770 do tego i obczaić, czy mi zasilacz wystarczy?

 

Drugie rozwiązanie: wejść w i5, ta sama karta graficzna, a płyta jaka by była? Mógłbyś coś podrzucić.

 

Ja jednak skłaniałbym się do pierwszej opcji.

i5 mają zdaje się zintegrowaną grafikę, więc nie trzeba na gwałt karty...

 

nie każda płyta wspiera taką opcję :) pozatym wenger potrzebuje zmienić GPU...
Odnośnik do komentarza

200-250 fps na najwyższych detalach czy na w miarę racjonalnych? Za 1900zł możesz złożyć podobny komputer do mojego, który będę składał jutro czyli: http://www.morele.net/inventory/info/IqLEW6/i do tego procek http://allegro.pl/intel-core-i5-2320-3-0ghz-6mb-lga1155-i5863760258.html możesz też poszukać 2400/2500K. Wszystkie części nowe poza prockiem. ;) Na tym zestawie podejrzewam że na najwyższych będzie koło 150-170 fpsów.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio na Dreamhacku (turniej CSa) pro playerzy masowo skarżyli się na niską wydajność komputerów i utrudnioną grę, bo zamiast 300-350 fps mieli 150. :D Z własnego doświadczenia powiem, że mimo, że nie powinno, ale jest różnica pomiędzy 80-100fps, które mam na laptopie, a 170-200fps które mam na komputerze w rodzinnym domu. Nie wiem na czym to polega, ale tą różnicę po prostu czuć w samej rozgrywce.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję nowego sprzętu, głównie do grania (raczej nie topowe tytuły, acz w pojedyńcze tytuły typu Wiedźmin 3 chciałbym pograć na czymś więcej niż minimalne ustawienia). I teraz dylemat, czy iść w stronę tańszego rozwiązania na 2 - 3 lata (budżet ok. 3 tys.) czy droższego na te 5 lat minimum (budżet 4-5 tys.)?

 

Zestaw musi zawierać: procesor, płytę główną, pamięć, dysk SSD, kartę graficzną, obudowę, ew. chłodzenie inne niż boxowe.

 

Obecny sprzęt wygląda tak:

AMD Phenom II X4 945 Quad-Core
Gigabyte MA790FXT-UD5P
2 x Kingston 2GB (2x1GB) 1333MHz CL9	
Western Digital 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII 
Sapphire ATI Radeon HD 4870 1GB Toxic
Samsung SH-S223B SATA 
Cooler Master Elite 335 
Corsair 750W 
Do pozostawienia HDD, napęd DVD i ew. zasilacz, chociaż nie jest on modułowy i chętnie wymieniłbym też i jego na coś nowszego technologicznie.
Odnośnik do komentarza

Ernie,

cześci nowe czy używane ?

 

druga sprawa, co poza grami ? obudowe masz czy potrzebna ? zasilacz 750W spokojnie mozesz zostawic, nawet jak troche mocy uleciało to masz mega zapas... nawet w świetle obecnej jednostki

 

 

za półroku ma odbyć się premiera nowych architektur procesorów graficznych i DX12, to może sporo namieszać w kwestii grania, dlatego komp za 5k dziś to ... raczej bez sens. no ale zobaczymy co odpiszesz

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję nowego sprzętu, głównie do grania (raczej nie topowe tytuły, acz w pojedyńcze tytuły typu Wiedźmin 3 chciałbym pograć na czymś więcej niż minimalne ustawienia). I teraz dylemat, czy iść w stronę tańszego rozwiązania na 2 - 3 lata (budżet ok. 3 tys.) czy droższego na te 5 lat minimum (budżet 4-5 tys.)?

 

Zestaw musi zawierać: procesor, płytę główną, pamięć, dysk SSD, kartę graficzną, obudowę, ew. chłodzenie inne niż boxowe.

 

Obecny sprzęt wygląda tak:

AMD Phenom II X4 945 Quad-Core
Gigabyte MA790FXT-UD5P
2 x Kingston 2GB (2x1GB) 1333MHz CL9	
Western Digital 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII 
Sapphire ATI Radeon HD 4870 1GB Toxic
Samsung SH-S223B SATA 
Cooler Master Elite 335 
Corsair 750W 
Do pozostawienia HDD, napęd DVD i ew. zasilacz, chociaż nie jest on modułowy i chętnie wymieniłbym też i jego na coś nowszego technologicznie.

 

Odnośnik do komentarza

Ernie, ja z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że komp za 2000 tys złotych (bez monitora i dysku) starcza mi już na przeszło 3 lata, tylko pół roku temu kupiłem kartę graficzną za 470zl (notabene za kasę z gwarancji poprzedniej karty, ale to był raczej fart). Obecnie na nim fallout 4 na około średnich z niektórymi ustawieniami na wysokie i dość dalekim zanikaniem rzeczy działa mi w 1920x1200 na 32-40 fps, co jest dla mnie komfortowe i wszystko wygląda ładnie. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że jakbym wtedy wyladowal grubszy hajs na grafikę to tamta działała by mi obecnie gorzej, niż ta kupiona za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jeżeli nie jesteś zapalonym graczem co musi mieć wszystko full detale 90fps to ja bym rozważyl łódzkie podejście, to jest przyżydził obecnie i nastawil się na to, że jakby co to się zrobi najwyżej upgrade za około dwa lata. To jest o ile ma nie wejść np jakieś nowe złącze pcie czy coś.

Odnośnik do komentarza

T-m ?

 

 

m wtedy wyladowal grubszy hajs na grafikę to tamta działała by mi obecnie gorzej,

zdecydowanie sie nie zgodze, inwestycja w duzo lepsze gpu jest more effective. karta kupiona 3 lata temu za 1400zł daje 20% wydajnosci niz dzisiejsza nowka za 900zł.

 

Ernie, podesle coś popołudniu, młyn w pracy, dostaniesz 2-3 warianty do wyboru.

Odnośnik do komentarza

Ernie, ja z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że komp za 2000 tys złotych (bez monitora i dysku) starcza mi już na przeszło 3 lata, tylko pół roku temu kupiłem kartę graficzną za 470zl (notabene za kasę z gwarancji poprzedniej karty, ale to był raczej fart). Obecnie na nim fallout 4 na około średnich z niektórymi ustawieniami na wysokie i dość dalekim zanikaniem rzeczy działa mi w 1920x1200 na 32-40 fps, co jest dla mnie komfortowe i wszystko wygląda ładnie. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że jakbym wtedy wyladowal grubszy hajs na grafikę to tamta działała by mi obecnie gorzej, niż ta kupiona za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jeżeli nie jesteś zapalonym graczem co musi mieć wszystko full detale 90fps to ja bym rozważyl łódzkie podejście, to jest przyżydził obecnie i nastawil się na to, że jakby co to się zrobi najwyżej upgrade za około dwa lata. To jest o ile ma nie wejść np jakieś nowe złącze pcie czy coś.

coś słaby ten komp za dwa miliony PLN ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...