Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Czy warto zastanawiać się nad używanym komputerem stacjonarnym? Nie potrzebuję jakiegoś mocarnego sprzętu, a jednak używany kupię teoretycznie lepszy za te same pieniądze. Ja wiem, że gwarancji brak itp, ale czy warto podjąć to ryzyko? Zastosowania to głównie AutoCad, czasem wizualki w sketchupie i rendering (tutaj główną rolę gra RAM), no i chciałbym popykać płynnie w CSa, Fifę na znośnych detalach. Wiedźmina 3 też bym chętnie odpalił, nawet na minimalnych. ;)

Odnośnik do komentarza

Powiem tak, wszystko będzie lepsze od mojego obecnego lapka, na którym CS tnie przy 800x600 i minimalnych detalach. :D Mimo to daje radę pracować w AutoCadzie i robić wizualki (ofc rendering już na innym kompie). Planuję pracować głównie na AutoCadzie i SketchUpie, co do gier to głównie CS no i niedzielnie kupić jakąś dobrą grę w postaci Wiedźmina III czy GTA V (a to wiem, że te zestawy uciągną). Gamerem nie jestem, więc wszystkich nowości nie mam zamiaru kupować, tylko to co mnie zainteresuje. Co do dozbierania do i5, ciężka sprawa, obecny budżet jest jeszcze niekompletny, a muszę kupić jeszcze monitor, przy którym celuję w używkę z racji hajsu. Wolałbym kupić i3 póki co, a jak przestanie wystarczać to kupić i5 w razie przypływu gotówki.

Odnośnik do komentarza

i3 to najwiekszy błąd... albo celeron albo i5

 

używka z płytą juz za 420zł... http://allegro.pl/plyta-procesor-core-i5-2320-4x-3-3-s1155-acer-i5767596198.html

 

jeżeli chcesz robić swap, to zacznij od celerona i potem i5. części nowe to nowe... sam ostatnio szukam używem pod swój socket 1155 i ... w większości trzymają wysoką cenę, dlatego sobie odpuściłem i pewne niedogodności wynikające z wadliwej płyty głównej jeszcze pewnie 2-3 lata będę musiał przeboleć(kupiłem i5 z oblokowanym mnożnikiem w 2011 roku z płytą za mniej więcej 1150zł, kurs dolara ? ok. 3,20zł...)

 

co do Twojego zestawu o dyskach Seagate pisałem wielokrotnie -> tylko WD (TOshiba obecnie jest nieopłacalna)

 

zasilacz na pewno do zmiany, to najważniejszy podzespół w komputerze

 

do cada... zdecydowanie i5.

Odnośnik do komentarza

Serio lepiej brać celerona? Dla mnie to lekko dziwne, skoro i3 oferuje stosunkowo wystarczającą wydajność (większą niż mój obecny laptop), to co za problem, w momencie kiedy będzie niewystarczająca, wymienić ją na i5? Ludzie grają w Wiedzmina 3, na średnich detalach na tym sprzęcie. Celeron tak naprawdę będzie niewielkim skokiem wydajności w porównaniu do obecnego. To nie lepiej brać już pentiuma ze stockowym chłodzeniem?

Odnośnik do komentarza

wróc ;) pentiuma miałem na myśli, mam troche problemów z koncentracja pentium bodaj 3258 można nawet kręcić... do 4,5ghz na odpowiedniej płycie

 

i3 jest po prostu nieopłacalny - zarówno przy zakupie jak przy odsprzedaży, fajnie, że ma Hyper Threading... ale mało która gra umie to wykorzystać. za te 400zł i5+płyta Cie nie urządza ? to jest dużo lepsza inwestycja

Odnośnik do komentarza

Zastanowię się nad tą aukcją, nie dość, że wydajnościowo to i cenowo korzystniej, no ale używka. ;)

 

Ps. To jaki zasilacz byś proponował do zestawu?:

 

procesor Intel i5 - 2320

Płyta Główna Acer Q65H2-AM

Dysk Western Digital Caviar Blue 500GB

Ram Crucial Ballistix 8GB

Grafika Palit Geforce GTX 750Ti

Napęd Samsung SH-224FB

Obudowa Zalman Z1

Odnośnik do komentarza

Smetek - czy Twoim zdaniem dla gracza takiego jak ja, któremu nie zależy na grafice i chciałby mieć możliwość gry w najnowsze tytuły na PC (plus duże ilości danych w FM) procesor i7 jest koniecznością?

Mam do wymiany zasilacz, płytę główną, procesor, kartę graficzną (raczej na końcu, bo od grafiki mam playstation 4) i do świąt po wszystkich wydatkach odłożę pewnie tylko jakieś 2k, co przy obecnych cenach starczy na przeciętne i7 + płytę główną co najwyżej.

Poprzedniego PC kupiłem bez szaleństw cenowych za bodaj 3200 w 2010 i ten zestaw na gry wydalał przez 4 lata (choć był daleki od top klasy w dniu zakupu), teraz bym chciał podobnie zainwestować. Stąd powyższe pytanie. Masz jakieś konkretne sugestie co do części?

Odnośnik do komentarza

Zastanowię się nad tą aukcją, nie dość, że wydajnościowo to i cenowo korzystniej, no ale używka. ;)

 

Ps. To jaki zasilacz byś proponował do zestawu?:

 

procesor Intel i5 - 2320

Płyta Główna Acer Q65H2-AM

Dysk Western Digital Caviar Blue 500GB

Ram Crucial Ballistix 8GB

Grafika Palit Geforce GTX 750Ti

Napęd Samsung SH-224FB

Obudowa Zalman Z1

karta jest bardzo energooszczędna, zasilacz ze sporym zapasem:

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-tr2-450w-ps-tr2-0450npcbeu-b-712961/

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

 

używka - wiadomo, no ale ... jak masz wydać hajs i nie pograć za wiele, to po co zmieniać ? te procki prawdopodbnie są z komputerów poleasingowych, które patrząc na pozostałą konfigurację(cała skrzynka jest na allegro za 500zł, możesz obczaić, dokładnie 499zł) to raczej kompy biurowe, cada czy innych wymagających programów na czymś takim nie dało się komfortowo obsługiwać

 

Smetek - czy Twoim zdaniem dla gracza takiego jak ja, któremu nie zależy na grafice i chciałby mieć możliwość gry w najnowsze tytuły na PC (plus duże ilości danych w FM) procesor i7 jest koniecznością?

Mam do wymiany zasilacz, płytę główną, procesor, kartę graficzną (raczej na końcu, bo od grafiki mam playstation 4) i do świąt po wszystkich wydatkach odłożę pewnie tylko jakieś 2k, co przy obecnych cenach starczy na przeciętne i7 + płytę główną co najwyżej.

Poprzedniego PC kupiłem bez szaleństw cenowych za bodaj 3200 w 2010 i ten zestaw na gry wydalał przez 4 lata (choć był daleki od top klasy w dniu zakupu), teraz bym chciał podobnie zainwestować. Stąd powyższe pytanie. Masz jakieś konkretne sugestie co do części?

podobny dylemat pod kątem głównie FM na początku 2011r jak kupowałem obecnego blaszaka, ostatecznie stanęło na skrzynce za 2500zł (bez karty grafiki), w między czasie dokupiłem grafikę i chłodzenie procesora, total ~4130zł. wydajnościowo FM15 i inne najnowsze tytuły po dziś dzień działają naprawdę zacnie.

zacznijmy może od konfiguracji sprzętowej jaką posiadasz ? posiadany ram(domyślam się, że masz ddr3) ma też duże znaczenie dla obecnych platform.

zakładasz zakup tylko części nowych ?

 

generalnie do grania 4 rdzenie to podstawa, i7 różni się tym, że ... ma dodatkowe 4 wątki, których moim zdaniem FM 15 nie wykorzystuje, czy FM16 to umie wykorzystać ? moim zdaniem nie.

o ile 4 lata temu różnica między i5 a i7 analiza dla gier wskazywała, że i5 jest bardziej wydajny pod gry, tak dzisiaj to już nie jest taka oczywista rzecz. napiszę o tym później

 

podaj proszę aktualną konfigurację obecnego PC, napisz czy części tylko nowe i budżet 2000pln brutto ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...