Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja dziś zapytam przewrotnie- ile można by było prosić o taki komp którego posiadam:

 

Zasilacz BeQuiet 500,

Obudowa tracer coś podobnego,

4 GB Ramu DDR2 - tu marki niestety nie pamiętam, chyba Corsair,

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ procesor,

płyta MS 7388,

karta NVIDIA GeForce GT 430 chyba 1024 MB,

dwa dyski: 250 GB i 50 GB,

nagrywarka DVD LG,

karta sieciowa.

 

Za ile można się tego pozbyć? Zastanawiam się czy dać to można w rozliczenie do nowego kompa :-k

Odnośnik do komentarza

Ja dziś zapytam przewrotnie- ile można by było prosić o taki komp którego posiadam:

 

Zasilacz BeQuiet 500, - 50zł

Obudowa tracer coś podobnego, - 20zł

4 GB Ramu DDR2 - tu marki niestety nie pamiętam, chyba Corsair, - 50-100 zł(zależy czy jedna dwie czy 4 kości)

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ procesor, - 50zł

płyta MS 7388, - 50-60 zł

karta NVIDIA GeForce GT 430 chyba 1024 MB,- 60zł

dwa dyski: 250 GB i 50 GB, - 50 zł

nagrywarka DVD LG, - 10 zł

karta sieciowa. - 10 zł

 

Za ile można się tego pozbyć? Zastanawiam się czy dać to można w rozliczenie do nowego kompa :-k

tak na szybko, 300-350zł ? moim zdaniem raczej nikt Ciebie za te pieniądze nie odkupi (nikt rozsądny)

edyta podpowiada jak ktoś ma to wziąć w rozliczeniu na handel, to połowa tej kwoty to maks co moim zdaniem zaoferuje jeśli ma jeszcze na tym zarobić.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Potrzebuję nowej budy razem z bebechami. Budżet ok. 1200. Do codziennego korzystania, ale dobrze by było gdyby był maksymalnie wydajny(proc i dużo ramu). Grafika nie musi być jakaś super, ale fajnie jakby chodził fm. Mam bebechy ze starego, może uda się coś wykorzystać: Dobry zasilacz 400 w(topek), dysk sata ii 500 gb.

Jakieś podpowiedzi, propozycje? ;)

Odnośnik do komentarza

A ja mam taki temat:

 

Potrzebuję, o ile coś takiego istnieje, jak najmniejszej obudowy na:

 

- płytę główną micro-ATX (244x244 mm)

- zasilacz Fortron FSP350-60APN (86x140x150) - chyba że obudowa z zasilaczem oczywiście, to odpada

- dysk twardy SATA, procek z boxowym wiatrakiem

- karta graficzna standardowa PCI-E (nie ta wąska)

 

Może być (a nawet wskazane by było, jeśli to zmniejszy rozmiary) bez zewnętrznego slotu na 5.25'', bo dvd od święta, raz do roku, to sobie z boku mogę podłączyć. Fajnie by było, jakby była pozioma, ale od biedy pionowa też da radę.

 

Zależy mi na rozmiarze i ciszy, ale bez przesady, pewnie każda nowa będzie cichsza od mojego klekota. Może być używana.

 

Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/wygodna-mala-obudowa-chieftec-maestro-cs-01b-b-i5526927650.html- bez zasilacza, ale chyba fortron wejdzie :-k

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję nowej budy razem z bebechami. Budżet ok. 1200. Do codziennego korzystania, ale dobrze by było gdyby był maksymalnie wydajny(proc i dużo ramu). Grafika nie musi być jakaś super, ale fajnie jakby chodził fm. Mam bebechy ze starego, może uda się coś wykorzystać: Dobry zasilacz 400 w(topek), dysk sata ii 500 gb.

Jakieś podpowiedzi, propozycje? ;)

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-20ghz-lga1150-box-bx80646i54460-haswell-refresh-636603/

http://www.morele.net/basket/cssite/605249/

to już jest 1200 zł, do tego ram i buda http://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-play-4096mb-pc1866-gy1866d364l9a-4g-604762/

obudowa wedle gustu, dysk masz, naped masz ?

generalnie alternatywnie zamiast i5 kup sobie jakiegoś celerona i potem ew. i5 ? nie rozważałeś używki dopóki nie dozbierasz więcej hajsu ?

gpu z takiego i5 spokojnie fm uciagnie, z celerona... od biedy też i3 moim zdaniem jest nieoplacalne

 

@Gabe

jaki budżet ? ta buda chyba nie dokonca wytłumi rezonans z zasilacza lub dysków hdd... bitfenix robi fajne produkty ostatnimi czasy, nawet sie zastanawialem nad przesiadką, ale 300zł + mnie przestraszyło

Odnośnik do komentarza

@Gabe

jaki budżet ? ta buda chyba nie dokonca wytłumi rezonans z zasilacza lub dysków hdd... bitfenix robi fajne produkty ostatnimi czasy, nawet sie zastanawialem nad przesiadką, ale 300zł + mnie przestraszyło

Ja się cudów nie spodziewam. Po prostu stara obudowa nadaje się do wymiany, bo strasznie wibruje (w końcu ma ze 12 lat, tyle razy była skręcana i rozkręcana), ma niesprawny przedni panel, plus jest duża, więc jak coś zamienić, to na coś fajniejszego, a nie jakiegoś noname'a za 50 zł. Leżąca obudowa to plus, bo postawię na niej drugi monitor i zwolni dużo miejsca na biurku. Nie potrzebuję żadnych bajerów typu wyświetlacz lcd, czy inne świecące diody, dlatego też ten chieftec wpadł mi w oko. Tym bardziej, że wpada w budżet <100 PLN.

Odnośnik do komentarza

:D

 

Ale ja bebechy mam złożone, grafika siedzi w płycie, procek też, i sobie nie przeszkadzają. Podałem dane grafiki, bo odpadają niestety obudowy pod karty low profile, a to powoduje że buda musi być szeroka na te kilkanaście cm, bo dystans+mobo+szerokość karty.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Smetek, zlozylbys mi dwa zestawy procek+ plyta+grafa(chyba że ta na płycie jest spoko)+ram+buda

Jeden za 1500, drugi za 2000(wersja mniej oszczędnościowa). Zasilacz 400/450w uciągnie coś takiego?

no to ten tanszy wariant w sumie masz wyzej, ten do 2k

 

sorry za zwloke

http://www.morele.net/inventory/info/OVz7jN/

to juz jest calkiem niezly sprzet do grania

dysk masz, zasilacz jesli ma na 12v te 400W to spokojnie to uciagnie, bude i naped oraz hdd masz...

 

 

 

 

:D

 

Ale ja bebechy mam złożone, grafika siedzi w płycie, procek też, i sobie nie przeszkadzają. Podałem dane grafiki, bo odpadają niestety obudowy pod karty low profile, a to powoduje że buda musi być szeroka na te kilkanaście cm, bo dystans+mobo+szerokość karty.

upolowałeś coś Gabe ?
Odnośnik do komentarza

Kupiłem tego chiefteka, ale się okazało, że mój fortron nie pasuje i szukam okazji na zasilacz sfx ;)

 

Ale stratny nie jestem, bo do przesyłki dorzuciłem sobie parę rzeczy, a i śrubki wykorzystałem do skręcenia mojej obecnej budy i już taką głośna nie jest.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...