Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

No komp typowo do gierek :] Czyli procek do wymian(rozumiem ze z tych dwoch 5300 lepszy? :P), a jak z pamieciami? Oplaca sie jeszcze dokupic? Jak tak to ile? Bo gdzies czytalem ze do XP, wiecej niz 4GB ram-u nie ma sensu kupowac bo i tak nie obsluguje. A mam konfiguracje ramu 2x512mb i 2x1GB, i gdyby mozna bylo wiecej niz 4 to dokupilbym jeszcze dwojke, a jezeli nie warto to wyrzuce to podwojne 512 i tez dokupie dwojke ;]

Odnośnik do komentarza
mialem na mysli raczej zaopatrzenie sie w TYLKO 1x2gb ramu ;) na chwile obecna jest bardzo malo aplikacji ktore beda w stanie wykorzystac chociaz czesc potencjalu komputera z 4gb ramu ;] chyba ze chcesz Viste na tym kompie postawic ;P

 

 

Aha :] A jak to z ta plyta glowna musialbym ja wymienic?

Odnośnik do komentarza

Tylko teraz pytanie czy wymiana polowy kompa da mi rzeczywiscie jakis zauwazalny przyplyw "energii" :] Bo nawet jesli dam na wymiane stary sprzet to ze 2-3 stowy wydac bede musial (jak nie lepiej). A jesli warto, to ktora plyte z tych asusow bys polecil do 500zl?

 

EDIT: Czy moze niepotrzebnie zawracam dupe i po prostu nie warto czegokolwiek zmieniac dopoki nie bede mial wiekszej gotowki? :]

Odnośnik do komentarza

Chyba sie jeszcze troche wstrzymam, bo plyty i procesora naraz to nie wymienie. Ale dzieki za pomoc mysle ze w niedalekiej przyszlosci to wykorzystam. A jeszcze pytanie na koniec, ile mniej wiecej moze wydajnosc wzrosnac jak wymienie na tego lepszego asusika co zes podal i Intela 5300? Dobije chociaz do granic 10%? :>

Odnośnik do komentarza

zakupilem komputer, zlozylem i wszystko pieknie dziala poza jednym ... radiator na grafice (radeon 4670 gigabyte) chodzi caly czas na maksymalnej predkosci przez co halasuje jak jakis reaktor atomowy conajmniej ... na plycie dolaczonej do grafy nie ma zadnego programu ktory by pozwalal to kontrolowac... jest jakis inny sposob na zmniejszenie obrotow? w biosie jakies ustawienia czy cos?

Odnośnik do komentarza
zakupilem komputer, zlozylem i wszystko pieknie dziala poza jednym ... radiator na grafice (radeon 4670 gigabyte) chodzi caly czas na maksymalnej predkosci przez co halasuje jak jakis reaktor atomowy conajmniej ... na plycie dolaczonej do grafy nie ma zadnego programu ktory by pozwalal to kontrolowac... jest jakis inny sposob na zmniejszenie obrotow? w biosie jakies ustawienia czy cos?

 

Spróbuj Rivatuner. Jakiej firmy ten radek?

Odnośnik do komentarza
Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

Płyta główna: Asus P5Q Pro /intel P45/

Pamięć RAM: Mushkin 4GB (2x2GB) PC800 CL5 SP+

Dysk twardy: Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

Karta graficzna: Inno3D GeForce 8800GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-215 SATA (black)

Obudowa: Antec Sonata III 500

 

Za ile aktualnie mogę opchnąć taki zestaw? Jest w miarę nowy, pół roku używania.

Odnośnik do komentarza
Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

Płyta główna: Asus P5Q Pro /intel P45/

Pamięć RAM: Mushkin 4GB (2x2GB) PC800 CL5 SP+

Dysk twardy: Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

Karta graficzna: Inno3D GeForce 8800GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-215 SATA (black)

Obudowa: Antec Sonata III 500

 

Za ile aktualnie mogę opchnąć taki zestaw? Jest w miarę nowy, pół roku używania.

Myślę, że możesz powalczyć o 2.5k, ale warunkiem jest dobre opisanie zestawu i sporo ładnych zdjęć na allegro.

 

Edyta pyta czemu sprzedajesz nowy zestaw? :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...