Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Seria GPS (dokładniej modele 400-500 W) mają taką samą linię 12V, więc nie będzie ani ciszej, ani lepiej. I tak, podoła, jeśli będziesz podkręcał, ale... jeżeli będziesz podkręcał, to A-Daty wyjazd z zestawu, bo w nowej serii trafiają się takie sztuki, które nie robią SPD, a co dopiero mówić o podkręcaniu. Owszem, kiedyś był to bardzo dobre i tanie pamięci, teraz jest to zwykł szmelc, przynajmniej jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Witam, pisałem już przed świętami. Wtedy Amicus polecał mi nastepujacy zestaw:

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ - 290 zł
Płyta główna: Asus P5K SE/EPU /intel P35/ - 299 zł
Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 190 zł
Dysk twardy: Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11 - 175 zł
Karta graficzna: HIS Radeon HD4670 IceQ 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out - 325 zł
Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black) - 99 zł
Zasilacz: Antec EarthWatts 380W - 149 zł
Monitor: LG L227WT-PF (10000:1, 2ms, DVI) - 890 zł

Razem: 2417 zł

 

 

Kompa w końcu nie kupiłem, a teraz mam ciut wiecej pieniedzy – ok. 600 zł. Czyli cena zestawu teraz to byłoby 3000-max.3200 zł. Co mógłbym dodać?

Przypomnę, że moje korzystanie z kompa to: po 30 proc. FM i Internet, 25 proc. inne gry, filmy, 15 proc. praca biurowa, głównie Word.

Osobiście myslałem o polepszeniu zestawu o procesor: Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/.

To cena o ok. 340 zł wyższa, zostaje jeszcze ok. 300 zł. Co mozna jeszcze ulepszyc w tym zestawie?

Odnośnik do komentarza
I teraz pytanko do Amicusa.

Polecałeś mi zasiłkę Chieftec 400W [GPS-400AA-101A], ale chyba wezmę ciut mocniejszą Chieftec 450W [GPS-450AA-101A].

Czy podała ona jeśli ciut w przyszłości podkręcę procka/grafę? Czy lepiej od razu wziąć 500W?

IMHO wystarczy spokojnie 400W. E8400 po podkręceniu nie bierze dużo więcej W, podobnie grafika. 400W powinno spokojnie wystarczyć. Co do cen to się targuj, bo ja kupiłem sobie HD 4670 od ASUSa za 285 zł a ASUS jest IMHO lepsza firmą niż HIS. Owszem, HIS daje swoje autorskie chłodzenie, ale przy tej karcie to żadna przewaga bo ona się nie grzeje nawet po OC.

Biorąc pod uwagę post Pavulona, doradzę podobnie - weź "zwykłe" Kingstony 800MHz CL 5. Są niezawodne, działają wszędzie i w każdych warunkach i spokojnie współpracują z Tobą przy próbach OC.

 

Co do sklepu to postaraj się złożyć ten zestaw w Agito. Powinno być bez żadnych problemów, tyle że upierdliwy jest brak konfiguratora w Agito i wszystkiego trzeba szukać "ręcznie".

Odnośnik do komentarza
Kompa w końcu nie kupiłem, a teraz mam ciut wiecej pieniedzy ? ok. 600 zł. Czyli cena zestawu teraz to byłoby 3000-max.3200 zł. Co mógłbym dodać?

Przypomnę, że moje korzystanie z kompa to: po 30 proc. FM i Internet, 25 proc. inne gry, filmy, 15 proc. praca biurowa, głównie Word.

Osobiście myslałem o polepszeniu zestawu o procesor: Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/.

To cena o ok. 340 zł wyższa, zostaje jeszcze ok. 300 zł. Co mozna jeszcze ulepszyc w tym zestawie?

Weź E8400 i zastanów sie nad wiekszym dyskiem, jeśli chomikujesz dane. Na lepszy monitor za mało kasy (HP 2275w na PVA). Ogólnie to widzę, że ceny po świętach miast spaść, wzrosły :| Acha - zmień też pamięć na Kingstona 800MHz CL5.

 

Edyta: Jeśli zamierzałbyś podkręcać w przyszłości proc lub grafę, możesz rozważyć zasiłkę do 450W (Chieftec, Corsair, OCZ, Antec - ogólnie coś markowego).

Odnośnik do komentarza
Weź E8400 i zastanów sie nad wiekszym dyskiem, jeśli chomikujesz dane. Na lepszy monitor za mało kasy (HP 2275w na PVA). Ogólnie to widzę, że ceny po świętach miast spaść, wzrosły Acha - zmień też pamięć na Kingstona 800MHz CL5.

Dzięki. Wiekszy dysk nie jest mi potrzebny, bo mam w starym kompie dwa inne, więc sobie przełożę. Problem jest tylko taki, że nie ma nigdzie polecanej wcześniej przez Ciebie płyty głównej: Asus P5K SE/EPU /intel P35/

 

W tej chwili zestaw wyglada tak - ceny w esc.pl (w Agito są podobne ceny):

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/ -659 zł

Pamięć: Kingston SODIMM DDRII 4GB (2x2GB) 800MHz CL5 -159 zł

Dysk twardy: Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11 - 175 zł

Karta graficzna: HIS Radeon HD4670 IceQ 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out - 335 zł

Zasilacz: Antec EarthWatts 430W -269 zł

Obudowa: Asus TA-863 ? 99 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black) -99

Monitor: LG L227WT-PF - 850 zł (kupię oddzielnie w Agito za taką cenę)

 

Razem daje to: 2645 zł, zostaje jeszcze max. 500 zł na płytę główną i ulepszenia. Czy do tego zestawu potrzebny jest jeszcze wentylator? Będę wdzięczny za ostatnią podpowiedź. Trzeba zamawiać, bo nie zanosi się na spadek kursów walut, a tym samym części komputerowych.

Z góry dzięki i sorry za zamęczanie :)

Odnośnik do komentarza
Razem daje to: 2645 zł, zostaje jeszcze max. 500 zł na płytę główną i ulepszenia. Czy do tego zestawu potrzebny jest jeszcze wentylator? Będę wdzięczny za ostatnią podpowiedź. Trzeba zamawiać, bo nie zanosi się na spadek kursów walut, a tym samym części komputerowych.

Z góry dzięki i sorry za zamęczanie :)

Weź Gigabyte EP35-DS3 /intel P35/. Wentylator nie jest potrzebny bo procesor to wersja BOX z firmowym schładzaczem :D W zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze jedno pytanie, tym razem o RAM. Zdecydowany jestem na Kingstona, a na ESC są Kingston 4GB (2x2GB) PC800 CL5 za 150 zł i Kingston 4GB (2x2GB) PC800 CL5 HyperX za 190 zł.

Czym one się różnią i czy w ogóle odczuję różnice.

Sprawdzałem ceny na Agito i jednak zamówię (najprawdopodobniej dziś) na ESC, bo jest trochę taniej.

Odnośnik do komentarza

Dobrze wiedzieć :) Laik jestem, więc nie dziwcie się :]

To w takim wypadku ile takich portów ma płyta DFI Infinity Blood Iron P35-T2 /Intel P35/

w opisie nic nie ma napisane.

Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź, bo mam zamiar jeszcze dziś zamówić zestaw :)

Z góry dziękuję

Edyta mówi, że znalazłem odpowiedź, która brzmi 6.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję szybkiej pomocy, muszę wybrać inną płytę główną, bo wybrana przeze mnie (DFI Infinity Blood Iron P35-T2 /Intel P35/) nie działa pod tym zestawem.

Mailem dostałem propozycje zamienników:

1. GIGABYTE EP45-DS3L +0zł

2. ASUS P5Q SE +0zł

3. MSI P45 NEO-F -20zł

 

Którą wybrać pod zestaw:

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

Pamięć RAM: Kingston 4GB (2x2GB) PC800 CL5

Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11

Karta graficzna: HIS Radeon HD4670 IceQ 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black)

Obudowa: Cooler Master Elite 331 (Black)

Zasilacz: Chieftec 400W [GPS-400AA-101A]?

Ewentualnie proszę o jakąś propozycję z zasobów ESC do 400 zł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...