Skocz do zawartości

¡Vamos Branquiazuis!


Piotr1009

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie dni okna transferowego są bardzo szybkie i zależy wszystkim na dobiciu targu. Z klubu odejdzie Laure za 200 tyś do Helsingborgsu, a w jego miejsce przyjdzie Patric z Lazio, w ramach wypożyczenia.

 

Niedostępni zawodnicy: Sidnei (kartki), Martins (7-8 tyg).

Mecz nudna, tak i ostatnie. W 58. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Z prawej strony zagrał Arciero do Leona, ten szybko do Lucasa, który mocnym strzałem z 13 metrów, pokonał bramkarza.

 

29.01.2017, godz: 20:30; 22 kolejka: La Liga, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 31 006

 

(2.) Deportivo la Corunia 1-0 Sevilla (12.)

58' Lucas

 

Skład: Walter - Arciero, Arribas, Insua, Saul - Borge, Bergantinos, Mosquera (62' Dominguez) - Lucas, Buyalskyi (68' Juan Antionio) - Leon

 

MvP: Arciero (Liczba udanych wślizgów: 7, Przechwytów: 7, Wygrane pojedynki powietrzne: 3, Ocena: 7,8)

Odnośnik do komentarza

Czas na ostatnie spotkanie, przed powrotem do spotkań na arenie międzynarodowej. Tym rywalem będzie Real Valladolid, który zajmuje odległą 19 pozycję.

 

Niedostępni zawodnicy: Bergantinos (kartki), Martins (6-8 tyg).

Pierwsza połowa wyrównana, lecz bardziej była pod nasze dyktando. W 49. minucie wyszliśmy w końcu na prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Arciero, Leon urwał się obrońcy i strzałem z prostego podbicia, pokonał bramkarza. 3. minuty później było już 0-2. Piłka od Lucasa, za pleców obrońców, gdzie urwał się Buyalskyi strzałem, przy słupku, nie dał szans bramkarzowi. W 56. minucie było 0-3. Lucas wykorzystał za krótkie podanie obrońcy do bramkarza i strzałem, koło golkipera, zdobył bramkę. W 82. minucie z powodu drugiej żółtej kartki, boisko musiał opuścić Ferri.

 

4.02.2017, godz: 22:00; 23 kolejka: La Ligi, Miejsce: Nuevo Jose Zorrilla, Frekwencja: 25 473 kibiców

 

(19.) Real Valladoli 0-3 Deportivo la Corunia (2.)

49' Leon

52' Buyalskyi

56' Lucas

82' Ferri (czerwona kartka)

 

Skład: Walter - Arciero, Navarro, Insua, Saul - Dominguez (45' Bogres), Ferri, Queijeiro - Lucas (82' Partey), Juan Antonio (45' Buyalskyi) - Leon

 

MvP: Lucas (Kluczowych podań: 9, Bramki: 1, Asysty: 1, Ocena: 9,0)

Odnośnik do komentarza

Czas na wielkie spotkanie. Czekaliśmy na nie kilka miesięcy. Powrót Ligi Mistrzów, a co za tym idzie, mecz z wielkim Liverpoolem, który na pewno liczy, że wygrają bez problemów. My natomiast liczymy na miłą niespodziankę dla naszych kibiców.

 

Niedostępni zawodnicy: Arciero (kartki), Martins (kartki, 6-7 tyg), Dominguez (2-3 dni).

W 11. minucie Vietto fatalnie przestrzelił w sytuacji, jeden na jeden z bramkarzem. „Nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić.” W 30. minucie wychodzimy na prowadzenie. Z prawej strony Patric zagrał do Lucasa, a ten do nie krytego na 14 metrze Borgesa. Ten oddał, z pierwszej piłki, mocny strzał pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi. W 74. minucie z powodu drugiej żółtej kartki, wyleciał Bergantinos. W 82. minucie ponownie z moje zespołu wyleciał Patric. W 83. minucie gospodarze doprowadzają do wyrównania. Z prawej strony dośrodkował Clyne, piłka odbiła się od Arribasa i została w polu karnym. Do futbolówki dopadł Origi i strzałem po ziemi, koło ręki bramkarza doprowadził do wyrównania. Kolejne spotkanie na arenie międzynarodowej, gdzie faworyzowani są rywale o bogatszej historii. Statystyki meczu.

 

7.02.2017, godz: 19:45; 1 runda el. [1/2]: Liga Mistrzów, Miejsce: Anfield, Frekwencja: 52 651

 

(ENG) Liverpool 1-1 Deportivo la Corunia (ESP)

30' Borges

74' Bergantinos (czerwona kartka)

82' Patric (czerwona kartka)

83' Origi

 

Skład Liverpool: Mignolet - Clyne, Skrtel, Sakho, Moreno - Milner (74' Origi), Henderson, Ward-Prowse (62' Redmond), Coutinho - Firmino - Vietto (74' Allen)

 

Skład Deportivo: Walter - Patric, Sidnei, Arribas, Guilherme - Borges, Bergantinos, Mosquera (62' Queijeiro) - Lucas (82' Insua), Buyalskyi (74' Partey) - Leon

 

MvP: Borges (Kluczowych podań: 2, % Celnych podań: 85%, Bramki: 1, Ocena: 8,5)

Odnośnik do komentarza

Po meczu z Liverpoolem, czas wrócić do ligi i rozegrać 3 mecze, by powróć do elitarnych rozgrywek. Naszym rywalem będzie Granada, która zajmuje wysoką 7 lokatę. My natomiast próbujemy podwyższać przewagę nad 3 miejscem.

 

Niedostępni zawodnicy: Ferri (kartki), Martins (5-6 tyg).

Granada zamknięta przez cały mecz na własnej połowie, lecz z naszych akcji nic nie wynikało i zremisowaliśmy bezbramkowo.

 

12.02.2017, godz: 12:00; 24 kolejka: La Liga, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 27 664

 

(2.) Deportivo la Corunia 0-0 Granada (7.)

 

Skład: Walter - Partic, Sidnei, Arribas, Guilherme - Borges, Bergantinos, Mosquera (57' Bytyqi) - Lucas, Buyalskyi (45' Dominguez) - Leon

 

MvP: Guilherme (Liczba udanych wślizgów: 11, Przechwytów: 10, Wygrane pojedynki powietrzne: 4, Ocena: 8,0)

Odnośnik do komentarza

Czas na ostatnie spotkanie przed rozjazdem zawodników na reprezentacje. Naszym rywalem będzie Girona, która zajmuje 17 pozycję.

 

Niedostępni zawodnicy: Buyalskyi (1 dzień), Martins (4-5 tyg).

W 11. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, jednak w momencie podania na spalonym był Lekic i sędzia nie mógł zaliczyć bramki. W 54. minucie wyszliśmy w końcu na prowadzenie. Broges zagrał do nie krytego Leona, który znajdował się 11 i strzałem z pierwszej piłki, pod poprzeczkę zdobył bramkę. W 59. minucie gospodarze doprowadzają do wyrównania. Z prawej strony dośrodkował Coris, linię spalonego złamał Guilherme, co pozwoliło na Herrera strzelić bramkę. Kolejne głupio stracone punkty.

 

 

17.02.2017, godz: 20:30; 25 kolejka: La Ligi, Miejsce: Montilivi, Frekwencja: 8 265 kibiców

 

(17.) Girona 1-1 Deportivo la Corunia (2.)

54' Leon

59' Herrera

 

Skład: Walter - Patric, Sidnei, Arribas, Guilherme - Borges, Bergantinos, Mosquera - Bytyqi (75' Juan Antonio), Lucas - Leon

 

MvP: Borges (Kluczowych podań: 8, % Celnych podań: 84%, Asysty: 1, Ocena: 9,0)

Odnośnik do komentarza

Dwutygodniowa przerwa, została przez nas chyba dobrze przepracowana. Mecz z Realem Betis, a 3 dni później mecz rewanżowy z Livepoolem.

 

Niedostępni zawodnicy: Buyalskyi (1-3 dni), Martins (2-4 tyg).

Mecz nudny, kolejny raz gubimy punkty, które pozwoliły by nam na ucieczkę przed rywalami z tyłu.

 

26.02.2017, godz: 12:00; 26 kolejka: La Ligi, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 28 317 kibiców

 

(2.) Deportivo la Corunia 0-0 Real Betis (2.)

 

Skład: Walter - Patric, Insua, Navarro, Saul - Queijeiro (63' Borges), Bergantinos, Dominguez - Bytyqi (63' Lucas), Juan Antonio - Leon

 

MvP: Juan Antonio (Kluczowych podań: 12, Ocena: 8,4)

Odnośnik do komentarza

Czas na jeden z najważniejszych meczy w tym sezonie. Rewanż z Liverpoolem, który będzie chcieć nas pokonać i awansować dalej. My natomiast chcemy dobrze zagrać i może awansować dalej. Mój cel postawiony przez zarząd i swój własny zostały zrealizowane. Zarząd „kazał” awansować do LM i to się udało, a mój była walka o awans do kolejnej rundy LM.

 

Niedostępni zawodnicy: Bergantinos (kartki), Patric (kartki), Martins (2-3 tyg).

To co nie udawało się w pierwszej połowie, to udało w drugiej i to na początku. Z lewej strony dośrodkował Mosquera, a niczym cień za pleców obrońców ukazał się Leon i mocnym strzałem z pół woleja wpakował piłkę do siatki. Statystyki meczu.

 

 

1.03.2017, godz: 19:45; 1 runda el. [2/2]: Liga Mistrzów, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 34 137 kibiców

 

(ESP.) Deportivo la Corunia 1-0 Liverpool (ENG.)

47' Leon

 

Skład Deportivo: Walter - Arciero, Sidnei, Arribas, Guilherme - Borges, Ferri, Mosquera - Lucas, Buyalskyi (56' Dominguez) - Leon

 

Skład Liverpool: Mignolet - Wisdom, Matip (73' Skrtel), Sakho, Moreno - Milner, Allen (85' Redmond), Henderson, Coutinho - Firmino - Vietto (73' Sturridge)

 

MvP: Mosquera (Kluczowych podań: 4, % Celnych podań: 78 %, Asysty: 1, Ocena: 8,5)

Odnośnik do komentarza

Czas na przerwanie dość średniej passy, 3 meczy bez zwycięstwa. Wierzę, że po sukcesie z Liverpoolem, że zagrają jak w tych meczach i wrócimy na dawne tory, a naszym rywalem będzie Eibar.

 

Niedostępni zawodnicy: Martins (10 dni – 3 tyg).

W 35. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Piłka za plecy obrońców od Lucasa do wbiegającego w tempo Borgesa. Ten będąc w polu karnym z okolic 5 metra oddał, mocny strzał po długim rogu, strzelił bramkę. W 40. minucie było już 0-2. Z prawej strony do środka zagrał Arciero, tam znajdował się Borges, który strzałem lobem, umieścił piłkę w siatce. W 72. minucie Borges zanotował hat-tricka. Błąd Capy, podczas wybijania spod nóg piłki Guilherme. Do piłki dopadł Borges i strzałem na pustą bramkę, dobił rywali.

 

4.03.2017, godz: 18:15; 27 kolejka: La Ligi, Miejsce: Mendizorroza, Frekwencja: 4 886 kibiców

 

(14.) Eibar 0-3 Deportivo la Corunia (2.)

35' Borges

40' Borges

72' Borges

 

Skład: Walter - Arciero, Arribas, Sidnei, Guilherme - Borges (72' Dominguez), Partey, Mosquera - Lucas, Buyalskyi (60' Juan Antonio) - Leon (75' Iglesias)

 

MvP: Borges (Kluczowych podań: 5, % Celnych podań: 90%, Bramki: 3, Ocena: 9,6)

Odnośnik do komentarza

Na dzień przed meczem z Atletico Madryt, dobyło się losowanie par ćwierćfinałowych w lidze mistrzów. Naszym rywalem będzie Manchester City, który wyeliminował AS Monaco.

 

Niedostępni zawodnicy: Martins (5-11 dni).

Mecz nie wykorzystanych sytuacji i dużej ilości żółtych kartek. Widać, przez pryzmat żółtych kartek zaangażowanie obu ekip. Statystyki meczu.

 

11.03.2017, godz: 18:15, 28 kolejka: La Ligi, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 26 144

 

(2.) Deportivo la Corunia 0-0 Atletico Madryt (3.)

 

Skład Deportivo: Walter - Arciero, Arribas, Sidnei, Guilherme - Borges (59' Dominguez), Bergantinos, Mosquera - Lucas, Buyalskyi - Leon

 

Skład Atletico: Oblak - Juanfran, Godin, Gimenez, Luis - Kranevitter, M'Villa (60' Saul) - Tore (52' Carrasco), Oliver, Koke - Correa (66' Borre)

 

MvP: Lucas (Kluczowych podań: 8, Ocena: 7,9)

Tabela + Statystyki

 

Pary w ćwierćfinale:

 

Arsenal - Athletic

Manchester City - Deportivo

Juventus - Milan

Bayern - Tottenham

 

Odpadli:

 

Liverpool (Deportivo), Barcelona (Arsenal [1-4]), Monaco (Man. City), PSG (Tottenham), Zenit (Athletic), Porto (Milan), Benfica (Juventus).

Odnośnik do komentarza

Po słabym spotkaniu z Atletico, czas na kolejny ważny mecz. Tym razem naszym rywalem będzie Valencia, która zajmuje miejsce w środku tabeli.

Niedostępni zawodnicy: Matins (3-7 dni).

Mecz nudny. Zawodnicy wyglądali na ociężałych i bez chęci na zwycięstwo.

 

15.03.2017, godz: 19:00; 29 kolejka: La Ligi, Miejsce: Mestalla, Frekwencja: 46 566 kibiców

 

(11.) Valencia 0-0 Deportivo la Corunia (2.)

 

Skład: Walter - Arciero, Arribas, Sidnei, Guilherme - Borges, Partey, Mosquera - Lucas (68' Dominguez), Buyalskyi - Leon

 

MvP: Mosquera (Kluczowych podań: 8, % Celnych podań: 84%, Ocena: 7,9)

Odnośnik do komentarza

Do końca sezonu zostało 8 spotkań, nie licząc meczy w lidze mistrzów. Liczę, że te ostatnie spotkania pozwolą na spokojnie utrzymanie 2 miejsca w lidze. W 30. kolejce zagramy z Celta Vigo.

 

Niedostępni zawodnicy: Arribas (kartki), Guilherme (kartki), Martins (4 dni).

W 43. minucie goście wyszli na prowadzenie, chociaż nie powinni, bo to był ich 1 celny strzał. Podanie od Orellana za pleców obrońców, do dobrze wbiegającego Guidettiego, który mocnym strzałem po ziemi, pokonał naszego bramkarza. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy doprowadziliśmy do wyrównania. Z lewej strony dośrodkował Saul, a znajdujący się w polu karnym, Leon wykorzystał to podanie na bramkę. Dalsze minuty bardzo nudne i bez żadnych akcji i sytuacji.

 

18.03.2017, godz: 18:15; 30 kolejka: La Ligi, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 34 270 kibiców

 

(2.) Deportivo la Corunia 1-1 Celta Vigo (8.)

43' Guidetti

47' Leon

 

Skład: Walter - Arciero, Insua, Sidnei, Saul - Borges (56' Dominguez), Partey, Mosquera (76' Queijeiro) - Lucas, Buyalskyi - Leon

 

Mvp: Orellana [Celta Vigo] (Kluczowych podań: 6, Asysty: 1, Ocena: 9,0)

Odnośnik do komentarza

Te remisy zaczynają mnie denerwować. Ostatnich 5 meczy, to 4 remisy. Muszę zacząć zwyciężać, by do końca sezonu być spokojny o 2 pozycję, bo na ten moment mam 9 punktów przewagi. W 31 kolejce zagramy z Realem Sociedad.

 

Niedostępni zawodnicy: Partey (kartki), Buyalskyi (2 dni).

Mecz nudny, a na dodatek w 87. minucie, po głupim, bezmyślnym faulu wyleciał Ferri. W ostatnich minutach meczu, wyszliśmy na prowadzenie. Długa piłka od Riery, za pleców obrońców, gdzie dobrze wyszedł Martins. Strzałem lobem, pokonał bramkarza i zapewnił nam 3 punkty. Udało nam się w końcu zdobyć 3 punkty.

 

29.03.2017, godz: 21:00; 31 kolejka: La Ligi, Miejsce: Anoeta, Frekwencja: 27 579 kibiców

 

(7.) Real Sociedad 0-1 Deportivo la Corunia (2.)

87' Ferri (czerwona kartka)

90' Martins

 

Skład: Walter - Arciero, Arribas, Sindei, Guilherme - Borges (62' Martins), Ferri, Mosquera - Dominguez, Lucas (87' Bergantinos) - Leon (60' Riera)

 

MvP: Martins (Kluczowych podań: 4, Bramki: 1, Ocena: 8,1)

Odnośnik do komentarza

Czas na mecz z ostatnią drużyną w tabeli, Getafe. Drużyna, która od początku sezonu gra słabo i już na dzień dzisiejszy jest w 2 lidze.

 

Niedostępni zawodnicy: Ferri (kartki).

W 18. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Lucas dośrodkował z rzutu wolnego, piłka przeszła przez większość zawodników. Do piłki jednak dopadł Arribas i strzałem na pustą bramkę, wyprowadził nas prowadzenie. W 21. minucie, Leon podwyższył prowadzenie. Partey oddał strzał na bramkę, piłka odbiła się od Damiana i wylądowała pod nogami Leona, który nie zmarnował szansy i wyprowadził nas na dwubramkową przewagę. W 47. minucie z rzutu karnego trafił Leon i daje nam coraz większą szansę na kolejną wygraną. W 76. minucie Juan Antonio, który wszedł minutę wcześniej, dał nam 4 bramkę. Piłkę z rzutu rożnego, ustawionego po prawej strony, dośrodkował Lucas. Piłka przeszła nad głową rywala i wylądowała pod nogami młodego Hiszpana, który strzałem z woleja, wpakował do siatki.

 

3.04.2017, godz: 20:30; 32 kolejka: La Ligi, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 22 872 kibiców

 

(2.) Deportivo la Corunia 4-0 Getafe (20.)

18' Arribas

21' Leon

47(k.)' Leon

76' Juan Antonio

 

Skład: Walter - Arciero, Arribas, Sidnei, Guilherme - Borges (69' Martins), Partey, Mosquera (75' Juan Antonio) - Lucas, Buyalskyi (69' Dominguez) - Leon

 

MvP: Lucas (Kluczowych podań: 4, Asysty: 2, Ocena: 9,0)

To zwycięstwo zapewniło nam grę w Lidze Europy!

Odnośnik do komentarza

potwierdza sie, że la liga jest stosunkowo słaba ;) dawno temu porzucilem tu opowiadanie Valencią, gdzie w 1. sezonie zdobyłem tytuł, gratuluje wyników niewątpliwie gorszym zespołem, na uwage zasłuży dopiero ogranie barcy na camp nou ;)

Czy ja wiem, czy słaba liga. Dla mnie to jest to średnia liga, jednak wolę ją, niż niemiecką, francuską, czy włoską.

Odnośnik do komentarza

Już straciliśmy szansę na mistrzostwo, natomiast mamy coraz większą na pewną grę w lidze mistrzów w przyszłym sezonie. Remis z Athleticiem Bilbao daje nam taką okazję, by już teraz mieć pewność gry w tych elitarnych rozgrywkach. Niestety muszę zagrać rezerwowym składem, by podstawowy skład odpoczął przed spotkaniem z Manchesterem City.

 

Niedostępni zawodnicy: Brak.

W 16. minucie goście wyszli na prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Susaeta, a piłka wylądowała po małym zamieszaniu do 5 metrze pod nogami Williamsa, który mocnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Na kolejne ciekawsze sytuacje trzeba było czekać do drugiej połowy. W 74. minucie doprowadziliśmy do wyrównania. Długa piłka od Borgesa do Leona na dobieg. Napastnik wbiegł w pole karne i w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem oddał płaski strzał po ziemi, nie dając mu szans na obronę. Kilka minut później wyszliśmy na prowadzenie. Z prawej strony Patric zagrał do środka, do piłki dopadł Queijeiro, będąc na 5 metrze zagrał do stojącego na 15 metrze Borgesa. Ten mocnym strzałem pokonał bramkarza, piłka po drodze odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

 

9.04.2017, godz: 20:30; 33 kolejka: La Ligi, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 25 897 kibiców

 

(2.) Deportivo la Corunia 2-1 Athletic Bilbao (16.)

16' Williams

74' Leon

76' Borges

 

Skład: Walter - Patric, Insua, Navarro, Saul - Martins (55' Borges), Ferri, Queijeiro - Dominguez (55' Buyalskyi), Juan Antonio (45' Lucas) - Leon

 

MvP: Muniain [Athletic Bilbao] (Kluczowych podań: 1, Ocena: 8,3)

To zwycięstwo zapewniło nam udział w Lidze Mistrzów!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...