Skocz do zawartości

¡Vamos Branquiazuis!


Piotr1009

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na przedostatnie spotkanie grupowe w lidze mistrzów. Rywalem będzie PSG. Zwycięstwo z mistrzami Francji, pozwoli spokojnie rozegrać ostatnie spotkanie grupowe, ponieważ będziemy już pewni awansu dalej.

 

Niedostępni zawodnicy: Buyalskyi (6-10 dni).

Dopiero w 68. minucie padła pierwsza bramka. Gol dla PSG z rzutu karnego, wykonywanego przez Verrattiego. Mecz tragiczny w naszym wykonaniu. Podobnie jak w poprzednim sezonie, znowu zostaliśmy przez sędziego skarceni. Karny z niczego, aby dać zwycięstwo gospodarzom, bo oni muszą awansować. Statystyki meczu.

 

Arsenal 2-1 BMG

22.11.2017, godz: 19:45; 5 kolejka [5/6]: Liga Mistrzów, Miejsce: Parc des Princes, Frekwencja: 46 255 kibiców

 

(2.) PSG 1-0 Deportivo la Corunia (1.)

68(k.)' Verratti

 

Skład PSG: Sirigu - der Wiel, Musacchio (53' Matuidi), Silva, Digne - Neves (59' Martial) - Verratti, Can (82' Marquinhos) - Costa, Di Maria - Cavani

 

Skład Deportivo: Walter - Patric, Arribas, Sidnei, Rahman - Mosquera, Bergantinos, Borges - Lucas, Green (56' Dominguez) - Leon

 

MvP: Verratti (Kluczowych podań: 5, % Celnych podań: 77%, Bramki: 1, Ocena: 8,1)

Odnośnik do komentarza

Czas na 14 spotkanie w lidze, a naszym rywalem będzie Las Palmas. W tym spotkaniu postanowiłem zagrać nieco rezerwowym składem, by dać im szansę na grę.

 

Niedostępni zawodnicy: Buyalskyi (3-6 dni).

W 20. minucie udało nam się wyjść na prowadzenie. Dominguez zagrał z pierwszej piłki do Lucasa, ten z pierwszej piłki oddał strzał, lecz bramkarz obronił. Po obronie piłka powędrowała z powrotem do Hiszpana, który się nie pomylił i wpakował piłkę do siatki. Kilka minut później i było 2-0. Piłka od Munira do nie krytego na 11 metrze Juana Antionio, który strzałem z pierwszej piłki, pokonał bramkarza rywali. W 45. minucie dobiliśmy rywali. Z lewej strony wrzucił Dominguez do Henriksena, który z 15 metrów, strzałem przewrotką, pokonał bramkarza rywali.

 

25.11.2017, godz: 20:30; 14 kolejka: La Liga, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 27 551 kibiców

 

(1.) Deportivo la Corunia 3-0 Las Palmas (14.)

20' Lucas

29' Juan Antonio

45' Henriksen

 

Skład: Walter - Arciero, Insua, Sidnei, Rahman - Henriksen, Martins, Dominguez - Juan Antonio, Lucas - Munir (61' Leon)

 

MvP: Henriksen (Kluczowych podań: 6, % Celnych podań: 80%, Bramki: 1, Ocena: 9,0)

Odnośnik do komentarza

Czas na pierwsze spotkanie w Pucharze Króla, a rywalem będzie drużyna z 3 ligi, Izarra. Zagramy podobną jedenastką jak ostatnio i liczę na kolejne dobre spotkanie.

 

Niedostępni zawodnicy: Buyalskyi (2 dni).

Pierwsza połowa zdominowana przez, lecz nie udało nam się strzelić gola. W 70. minucie w końcu udało się strzelić gola. Piłka wrzucona przez Lucasa z rzutu wolnego za plecy obrońców, gdzie dobrze wbiegł Dominguez i strzałem z wewnętrznej strony stopy, wpakował futbolówkę do siatki. Kilka minut później było już 0-2. Ponownie piłka wrzucona przez Lucasa z rzutu wolnego i z ostrego kąta piłkę do siatki wpakował Insua. W 86. minucie dobiliśmy rywali. Długa piłka za pleców obrońców od Mosquery do Munira, który strzałem z pierwszej piłki, pokonał bramkarza rywali.

 

29.11.2017, godz: 19:00; Runda czwarta [1/2]: Copa del Rey, Miejsce: Merkatondoa, Frekwencja: 2 570 kibiców

 

(2.B1) Izarra 0-3 Deportivo la Corunia (L1)

70' Dominguez

74' Insua

86' Munir

 

Skład: Walter - Arciero, Insua, Sidnei, Rahman - Henriksen, Martins (71' Mosquera), Dominguez - Lucas, Green - Leon (69' Munir)

 

MvP: Lucas (Kluczowych podań: 8, Asysty: 2, Ocena: 9,0)

Odnośnik do komentarza

Dzień przed meczem z Sevilla, dostałem propozycję przedłużenia umowy do 2021 roku. Zgodziłem się bez chwili zastanowienie. Powód, dla którego chcę dalej trenować Deportivo ? Brak wygranych w lidze i lidze mistrzów.

 

Niedostępni zawodnicy: Brak.

Pierwsza połowa wyrówna, jednak to my lekko byliśmy lepsi. Więcej akcji i brak szczęścia, skuteczności zaważyło, że nie prowadzimy, po 45. minutach meczu. W 57. minucie Sevilla wychodzi na prowadzenie, po bramce Gameiro z rzutu karnego. Kilka minut później było już 2-0. Z prawej strony wrzucił Mariano, a nie kryty na 5 metrze Gameiro, wpakował piłkę do siatki. Już druga bramka podcięła nam skrzydła i ciężko było nam stworzyć jakąś akcję. Statystyki meczu.

 

2.12.2017, godz: 22:00; 15 kolejka; La Liga, Miejsce: Ramon Sanchez-Pizjuan, Frekwencja: 44 717 kibiców

 

(2.) Sevilla 2-0 Deportivo la Corunia (1.)

57(k.)' Gameiro

58' Gameiro

 

Skład Sevilla: Rico - Mariano, Carrico, Krychowiak, Tremoulinas - Ajer (69' Cristoforo), Iborra - Vitolo, Victor (74' Fellaini), Konoplyanka (53' Ljajic) - Gameiro

 

Skład Deportivo: Walter - Arciero, Insuua, Sidnei, Rahman - Henriksen, Martins, Dominguez - Lucas (68' Mosquera), Green (57' Buyalskyi) - Munir (62' Leon)

 

MvP: Tremoulinas [sevilla] (Liczba udanych wślizgów: 7, Przechwytów: 2, Wygrane pojedynki powietrzne: 0, Ocena: 9,0)

Odnośnik do komentarza

Czas na ostatnie spotkanie grupowe w lidze mistrzów. Rywal bardzo trudny, Arsenal, który z nami walczy o awans do dalszej rundy. Nasz zwycięstwo lub remis daje nam awans dalej. A porażka ? Daje nam gra w lidze europy.

 

Niedostępni zawodnicy: Rahman (kartki).

Tabela przed spotkaniem. Pierwsza połowa wyrówna, kilka akcji, ale żadna warta skomentowania. W 73. minucie w końcu wyszliśmy na prowadzenie. Podanie od Lucasa do Mosquery, wszystko działo się na małej przestrzeni. Mosquera, przyjęciem minął rywala i strzałem po dłuższym rogu, pokonał doświadczonego Czecha. W ostatnich minutach mógł paść gol wyrównujący, jednak na pozycji spalonej był Ganbry i sędzia nie mógł zaliczyć bramki dla gości. Statystyki meczu.

 

BMG 4-3 PSG

5.12.2017, godz: 19:45; 6 kolejka [6/6]: Liga Mistrzów, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 33 227 kibiców

 

(2.) Deportivo la Corunia 1-0 Arsenal (3.)

73' Mosquera

 

Skład Deportivo: Walter - Patric, Arribas, Rudiger, Saul - Borges, Bergantinos, Mosquera - Lucas, Buyalskyi (56' Green) - Leon (64' Munir)

 

Skład Arsenal: Cech - Bellerin (84' Santon), Mertesacker, Koscielny, Rodriguez - Ramsey, Cazorla (57' Suarez) - Oxlade-Chamberlain, Ozil (89' Gnabry), Sanchez - Higuain

 

MvP: Lucas (Kluczowych podań: 8, Asysty: 1, Ocena: 9,0)

Tabela na koniec grupy.

Odnośnik do komentarza

Po kolejnym wielkim sukcesie, czas powrócić na jakiś czas do ligi. Naszym rywalem będzie Athletic Bilbao, które radzi sobie lepiej, niż rok temu.

 

Niedostępni zawodnicy: Saul (2 tyg).

W 28. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Podanie Buyalskyiego na dobieg do Henriksena, który chwilę przed strzałem zauważył źle ustawionego bramkarza i strzałem po długim rogu, pokonał go. W 75. minucie podwyższyliśmy prowadzenie w meczu. Z prawej strony dośrodkował Mosquera do Henriksena, ten oddał strzał z woleja. Bramkarz sparował strzał pod nogi Munira, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Statystyki meczu.

 

9.12.2017, godz: 18:15; 16 kolejka: La Liga, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 31 350 kibiców

 

(2.) Deportivo la Corunia 2-0 Athletic Bilbao (7.)

28' Henriksen

75' Munir

 

Skład: Walter - Patric, Arribas, Rudiger, Rahman - Henriksen, Bergantinos, Mosquera - Juan Antonio (58' Dominguez), Buyalskyi (58' Green) - Leon (45' Munir)

 

MvP: Henriksen (Kluczowych podań: 7, % Celnych podań: 86%, Bramki: 1, Asysty: 1, Ocena: 9,0)

Odnośnik do komentarza

Czas na rewanżowe spotkanie w Pucharze Króla. Rywal to Izarr, które pokonaliśmy w pierwszym spotkaniu 3-0. Czy teraz będzie podobnie ? Przekonamy się w trakcie meczu.

 

Niedostępni zawodnicy: Saul (9-12 dni).

Pierwsza połowa była pod nasze dyktando, tak jak się spodziewaliśmy. Niestety bramkarz gości znakomicie sobie radził i bronił każdy strzał, który leciał w jego stronę. W 62. minucie w końcu udało nam się wyjść na prowadzenie. Strzał oddał Munir, lecz trafił w słupek, do piłki dopadł Martins, który nie zmarnował okazji i strzałem na pustą bramkę, zdobył bramkę.

 

13.12.2017, godz: 19:00; Runda czwarta [2/2]: Copa del Rey, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 10 317 kibiców

 

(L1.) Deportivo la Corunia 1-0 Izarr (2L.B1.)

62' Martins

 

Skład: Walter - Patric, Arribas, Rudiger, Rahman - Henriksen, Bergantinos, Martins - Lucas (73' Dominguez), Buyalskyi - Leon (57' Munir)

 

MvP: Rahman (Liczba udanych wślizgów: 4, Przechwytów: 2, Wygrane pojedynki powietrzne: 4, Ocena: 9,0)

W następnej rundzie zagramy z Realem Betis!

Odnośnik do komentarza

Krótka przerwa po meczu w Pucharze Króla. Naszym rywalem w 17 kolejce to Granada, która radzi sobie nawet dobrze, bo zajmuje na ten moment 8 pozycję w lidze. Między czasie odbyło się losowanie par 1 rundy el. ligi mistrzów. Trafiliśmy na grecki Olympiakos.

 

Niedostępni zawodnicy: Saul (5-9 dni).

W 14. minucie wyszliśmy na prowadzenie, po przepięknej bramce Lucasa z rzutu wolnego. W 70. minucie z boiska, z powodu dwóch żółtych kartek wyleciał Rahman. Kilka minut później siły się wyrównały, bo z boiska wyleciał Ruben Perez. W ostatnich sekundach meczu kontuzji nabawił się Munir.

 

16.12.2017, godz: 22:00; 17 kolejka: La Ligi, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 28 315 kibiców

 

(1.) Deportivo la Corunia 1-0 Granada (8.)

14' Lucas

69' Rahman (czerwona kartka)

73' Ruben Perez (czerwona kartka)

 

Skład: Walter - Patric, Arribas, Rudiger, Rahman - Henriksen, Bergantinos, Martins (60' Mosquera) - Lucas, Buyalskyi (70' Insua) - Leon (60' Munir)

 

MvP: Lucas (Kluczowych podań: 6, bramki: 1, Ocena: 8,5)

Reszta par 1. rundy el. Ligi Mistrzów:

 

Real Madryt - BvB

Manchester United - Bayern

Bayer - Inter

Wolfsburg - Barcelona

Olympiakos - Deportivo

Porto - Manchester City

Maribor - Chelsea

PSG - Juventus

Odnośnik do komentarza

Dwutygodniowa przerwa między meczami w lidze. Przez ten czas poprawiłem kondycję zawodników, by dalszej części sezonu byli gotowi na 90 minut. Naszym rywalem będzie Celta Vigo, która zajmuje 6 pozycję w lidze. Przed spotkaniem dowiedziałem się, że zostałem Menedżerem Roku w Polsce, a piłkarzem po raz kolejny Robert Lewandowski, który gra w Bayernie.

 

Niedostępni zawodnicy: Rahman (kartki), Munir (2-3 tyg).

W 20. minucie wyszliśmy na prowadzenie, po bramce Leona. Dośrodkowanie Saula za plecy obrońców, gdzie znakomicie odnalazł się Leon, który strzałem, przy krótkim rogu, zdobył bramkę. Długo nie trzeba było czekać na podwyższenie prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Leon, a ostatnio w zabójczej formie Henriksen, wpakował piłkę do siatki. W 37. minucie gospodarze strzelają bramkę kontaktową. Z lewej strony do środka zagrał Victro Sanchez, nie kryty był Mayoral, który strzałem, koło palców bramkarza, zdobył gola. Niestety w 52. minucie Celta doprowadziła do wyrównania. Z prawej strony wrzucił Orellana, a będący nie kryty Iago Aspas wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. W 64. minucie ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Z lewej strony zagrał Buyalskyi, wbiegający w drugie tempo Dominguez oddał strzał na bramkę, piłka po nodze Planasa, zmieniła kierunek i zmyliła bramkarza. W 76. minucie ponownie jest remis, bramkę na 3-3 strzelił Mayoral z rzutu karnego. W 85. minucie po dwóch żółtych kartkach wyleciał Patric. W 91. minucie z powodu drugiej żółtej kartki wyleciał Arribas.

 

30.12.2017, godz: 20:30; 18 kolejka: La Ligi, Miejsce: Balaidos, Frekwencja: 31 800 kibiców

 

(6.) Celta Vigo 3-3 Deportivo la Corunia (1.)

20' Leon

21' Henriksen

37' Mayoral

52' Aspas

64(sam.)' Planas

76(k.)' Mayoral

85(cz.k.)' Patric

90+1(cz.k.)' Arribas

 

Skład: Walter - Patric, Arribas, Rudiger, Saul - Henriksen, Bergantinos (59' Dominguez), Mosquera - Lucas (85' Insua), Buyalskyi - Leon

 

MvP: Mayoral (Kluczowych podań: 0, Bramki: 2, Ocena: 8,6)

Odnośnik do komentarza

Czas na spotkanie 5 rundy Copa del Rey, a naszym rywalem będzie Real Betis, który wyeliminował w poprzedniej rundzie Recreativo.

 

Niedostępni zawodnicy: Munir (9 dni - 2 tyg).

Pierwsza połowa bardzo wyrównana, aczkolwiek to my byliśmy nie co lepsi od rywali, którzy bronili się znakomicie. W 72. minucie w końcu udało nam się strzelić gola. Z lewej strony wrzucił Saul, Leon zgrał do Greena, który strzałem z woleja, wpakował w samo okienko bramki, dając nam prowadzenie w meczu. Statystyki meczu.

 

3.01.2018, godz: 19:00; Piąta runda [1/2]: Copa del Rey, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 34 424 kibiców

 

(L1.) Deportivo la Corunia 1-0 Real Betis (L1.)

72' Green

 

Skład: Walter - Patric, Arribas, Insua, Saul - Borges, Martins, Dominguez - Lucas (20' Mosquera), Green - Riera (63' Leon)

 

MvP: Green (Kluczowych podań: 6, Bramki: 1, Ocena: 8,0)

Odnośnik do komentarza

Czas na jedno z najważniejszych spotkań miesiąca. Mecz z Realem Madryt zawsze są ciekawe, jednak nie udało nam się ich na razie pokonać na wyjeździe. Może teraz to się zmieni ? Przekonajmy się. Kilka dni przed meczem, otworzyło się okienko transferowym. Do klubu doszli: Laco Takacs przyszedł z Mlada Boleslav za 3 mln € oraz Artem Shunto przyszedł z Bate za 600 tyś €.

 

Niedostępni zawodnicy: Arribas (kartki), Patric (kartki), Munir (4-10 dni).

W 21. minucie udało nam się wyjść na prowadzenie. Z lewej strony do środka zagrał Rahman, tam stał Lucas, który z pierwszej piłki zagrał do Henriksena, który wbiegał w pole karne. Norweg strzałem z pierwszej piłki, pod poprzeczkę, pokonał bramkarza gospodarzy. W 39. minucie Real doprowadza do wyrównania. Długa piłka Danilo za plecy obrońców do Moraty, który wbiegł z piłką w pole karne i mocnym strzałem poprzeczkę, zdobył bramkę. W ostatnich minutach pierwszej połowy Real wychodzi na prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował James, a zamykający akcję Berardi pokonał naszego bramkarza, strzałem głową. W 52. minucie doprowadzamy do wyrównania. Piłka od Buyalskyiego do Henriksena, który wbiegał na 5 metr. Norweg strzałem, przy słupku pokonał bramkarza rywali. W 82. minucie z powodu drugiej żółtej kartki, boisko opuścił Danilo. Statystyki meczu.

 

7.04.2018, godz: 20:30; 19 kolejka: La Ligi, Miejsce: Santiago Bernabeu, Frekwencja: 77 588 kibiców

 

(1.) Real Madryt 2-2 Deportivo la Corunia (2.)

21' Henriksen

39' Morata

45+1' Berardi

52' Henriksen

82(cz.k.)' Danilo

 

Skład Real: Navas - Danilo, Varane, Ramos, Marcelo (78' Carvajal) - Javi Martinez (68' Kondogbia), Kroos - Berardi, James (78' Odegaard), Ronaldo - Morata

 

Skład Deportivo: Walter - Arciero, Sidnei, Rudiger, Rahman - Henriksen, Bergantinos, Mosquera (56' Martins) - Lucas (75' Dominguez), Buyalskyi (75' Green) - Leon

 

MvP: Henriksen (Kluczowych podań: 3, % Celnych podań: 81%, Bramki: 2, Ocena: 9,1)

Tabela ligowa po 19 spotkaniach. Statystyki.

Odnośnik do komentarza

Czas na mecz rewanżowy w Pucharze Króla. W pierwszym meczu pokonaliśmy Real Betis, tylko 1-0.

 

Niedostępni zawodnicy: Munir (1-6 dni).

W 4. minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie. Z prawej strony wrzucił Alex Martinez, a nie kryty na 5 metrze N'Diaye oddał strzał głową. Walter próbował to obronić, niestety zabrakło kilku centymetrów, bo piłka od jego palców, odbiła od słupka i wpadła do siatki. W 27. minucie doprowadziliśmy do wyrównania. Piłka za plecy obrońców od Domingueza do Riery, który z 5 metrów oddał strzał na bramkę. Piłka przeleciała między nogami bramkarza i zatrzepotała w siatce. Statystyki meczu.

 

10.01.2018, godz: 19:00; Piąta Runda [2/2]: Copa del Rey, Miejsce: Benito Villamarin, Frekwencja: 51 687 kibiców

 

(L1.) Real Betis 1-1 Deportivo la Corunia (L1.)

4' N'Diaye

27' Riera

 

Skład: Walter - Arciero, Sidnei, Insua, Saul - Henriksen, Takacs,Borges (59' Martins) - Dominguez, Green - Riera

 

MvP: Dominguez (Kluczowych podań: 8, % Celnych podań: 78%, Asysty: 1, Ocena: 8,7)

W następnej rundzie gramy z Malaga!

Odnośnik do komentarza

Mecz z Valencia zawsze są ciężkie, jednak w ciągu 5 spotkań w lidze, przegraliśmy, tylko raz i to był początek mojej przygody z Deportivo. Bilans spotkań jest następujący 5 meczy, 2 zwycięstwa Deportivo, 2 remisy i 1 zwycięstwo Nietoperzy. W owych spotkaniach strzeliliśmy 4 bramki, a straciliśmy 3.

 

Niedostępni zawodnicy: Munir (3 dni).

Już w 3. minucie wychodzimy na prowadzenie. Z lewej strony wrzucił Rahman, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Lucas i strzałem głową, wpakował piłkę do siatki. 19. Minucie było już 2-0, gola z rzutu karnego strzelił Leon. Kilka minut później strzeliliśmy kolejną bramkę. Piłka krążyła od nogi do nogi, w końcu padła pod nogi Lucasa, który zagrał do stającego w polu karnym Henriksena. Ten obrócił się i strzałem po ziemi, przy krótkim rogu zdobył 10. bramkę w sezonie. Statystyki meczu.

 

13.01.2018, godz: 20:30, 20 kolejka: La Ligi, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 34 582 kibiców

 

(2.) Deportivo la Corunia 3-0 Valencia (13.)

3' Lucas

19(k.)' Leon

22' Henriksen

 

Skład: Walter - Patric, Rudiger, Arribas, Rahman - Henriksen (60' Martins), Bergantinos, Mosquera - Lucas, Buyalskyi (60' Green) - Leon

 

MvP Lucas (Kluczowych podań: 7, Bramki: 1, Asysty: 1, Ocena: 9,0)

Odnośnik do komentarza

Mecz ćwierćfinałowy w Pucharze Króla, właśnie rok temu tutaj się zatrzymaliśmy w pojedynku z Atletico. Naszym tego rocznym rywalem będzie Malaga, która nie jest tak dobra jak Atleti. Nie zamierzam rywali już na samym początku przekreślić, jednak to my jesteśmy faworytami tego dwumeczu.

 

Niedostępni zawodnicy: Brak.

W pierwszej to my dominowaliśmy, jednak nie potrafiliśmy strzelić gola. W 66. minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie, po bramce rzutu karnego, wykonanego przez Horte. Statystyki meczu.

 

17.01.2018, godz: 19:00; Ćwierćfinał [1/2]: Copa del Rey, Miejsce: La Rosaleda, Frekwencja: 26 263 kibiców

 

(L1.) Malaga 1-0 Deportivo la Corunia (L1.)

66(k.)' Horta

 

Skład: Walter - Arciero, Insua, Sidnei, Rahman - Borges, Takacs, Martins (52' Henriksen) - Dominguez, Green (72' Buyalskyi) - Leon (52' Shunto)

 

MvP: Borges (Kluczowych podań: 10, % Celnych podań: 80%, Ocena: 8,0)

 

Odnośnik do komentarza

Po wpadce w Pucharze Króla, czas wrócić na chwilę do walki o mistrza tego sezonu. Naszym rywalem będzie Real Sociedad, które pokonaliśmy w pierwszej kolejce 2-1, po dwóch bramkach Leona. Tym razem może być trudniej, bo jedziemy na Anoetę.

 

Niedostępni zawodnicy: Rahman (kartki).

W 34. minucie w końcu wyszliśmy na prowadzenie. Z prawej strony wrzucił Patric, a na pierwszym słupku dobrze zbiegł Leon, który strzałem głową, pod poprzeczkę, umieścił piłkę w siatce. W drugiej połowie, nadal to my dyktowaliśmy tempo i mieliśmy więcej szans na strzeleniem drugiej bramki, niestety brak skuteczności i trochę szczęścia. Na szczęście ta jedna bramka dała nam zwycięstwo, na boisku rywala.

 

20.01.2018, godz: 19:00; 21 kolejka: La Ligi, Miejsce: Anoeta, Frekwencja: 28 990 kibiców

 

(17.) Real Sociedad 0-1 Deportivo la Corunia (1.)

34' Leon

 

Skład: Walter - Patric, Rudiger, Arribas, Saul - Henriksen (73' Borges), Bergantinos, Mosquera - Lucas (26' Dominguez), Buyalskyi - Leon

 

MvP: Saul (Liczba udanych wślizgów: 11, Przechwytów: 5, Wygrane pojedynki powietrzne: 2, Ocena: 7,9)

Odnośnik do komentarza

Rewanż z Malagą, może być jednym z najtrudniejszych meczy na krajowym podwórku. W tym meczu liczy się tylko zwycięstwo oraz nie pozwolić rywalowi na zdobycie bramki. Jak dotąd nikt nie wygrał spotkania na naszym obiekcie. Ostatnia porażka na Riazor była (nie licząc meczy towarzyskich) z Manchesterem City w Lidze Mistrzów, 18 kwietnia tego roku.

 

Niedostępni zawodnicy: Lucas (7-11 dni).

W 28. minucie wychodzimy na prowadzenie. Z lewej strony wrzucił Saul do środka, gdzie stał Green, ten z 15 metrów oddał strzał na bramkę. Piłka poleciała między obrońcami, którzy zasłaniali bramkarzowi piłkę, przez co nie mógł dobrze interweniować. W 62. minucie goście doprowadzają do wyrównania. Z autu wrzucił Luis Hernandez na 5 metr, tam małe zamieszanie i Jony strzałem głową doprowadza do wyrównania. W 75. minucie wychodzimy ponownie na prowadzenie. Piłka od Greena za plecy obrońców do wbiegającego w tempo Leona, który oddaje strzał z pierwszej piłki. Piłka zaplątała się po rękawicami bramkarza i wpadła do bramki. Niestety odpadamy! Statystyki meczu.

 

24.01.2018, godz: 19:00; Ćwierćfinał [2/2]: Copa del Rey, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 21 997 kibiców

 

(L1.) Deportivo la Corunia 2-1 Malaga (L1.)

28' Green

62' Jony

75' Leon

 

Skład: Walter - Arciero, Rudiger, Insua, Saul - Henriksen, Takacs, Martins (71' Mosquera) - Dominguez, Green - Munir (57' Leon)

 

MvP: Green (Kluczowych podań: 10, Bramki: 1, Asysty: 1, Ocena; 9,0)

Odnośnik do komentarza

Z każdą kolejką staramy się uciekać Realowi i reszcie stawki. Niestety drużyna ze stolicy Hiszpanii, depcze nam po piętach, natomiast reszta zostaje coraz bardziej z tyłu. W 22 kolejce jedziemy do Almerii, gdzie podejmujemy lokalnego rywala.

 

Niedostępni zawodnicy: Lucas (3-6 dni).

Pierwsza połowa bardzo wyrównania. Każda z drużyn miała, po dwie akcje, jednak to my mieliśmy ciekawsze. Niestety nie udawało się pokonać golkipera rywali. W 51. minucie wychodzimy na prowadzenie po błędzie obrońcy. Borges przejął piłkę na 15 metrze i mocnym strzałem, po ziemi, w dolny lewy róg bramki, strzelił gola.

 

28.01.2018, godz: 19:00; 22 kolejka: La Liga, Miejsce: Estadio del Mediterraneo, Frekwencja: 21 479 kibiców

 

(13.) Almeria 0-1 Deportivo la Corunia (1.)

51' Borges

 

Skład: Walter - Patric, Rudiger, Arribas, Rahman - Borges, Bergantinos (60' Martins), Mosquera - Green (60' Juan Antonio), Buyalskyi - Leon (71' Munir)

 

MvP: Borges (Kluczowych podań: 13, % Celnych podań: 81%, Bramki: 1, Ocena: 9,0)

 

Odnośnik do komentarza

Okienko transferowe zostało oficjalnie zamknięte. Z klubu niestety w ostatniej chwili odszedł 19-letni Mputu, z którym wiązałem duże nadzieje. Poszedł do West Bromwich za 1,3 mln €, czyli tyle ile miał w kontrakcie. Był to niby 3 bramkarz, lecz miał w przyszłym sezonie być wprowadzany do bramki. Znalazłem w jego miejsce nowego zawodnika, jednak czekam na dokładny opis umiejętności od scouta. Na początku lutego gramy z Alcorcon, które walczy o utrzymanie w lidze. Zajmują 17 lokatę po 22 spotkaniach.

 

Niedostępni zawodnicy: Bergantinos (10 dni), Patric (kartki).

W 10. minucie wychodzimy, po przepięknej bramce z woleja Domingueza, któremu asystował Henriksen. Niestety w 22. minucie goście doprowadzają do wyrównania. Piłka ze środka zagrana od Fausto do Canosa, który strzałem z 7 metrów, między nogami bramkarza, zdobył bramkę. W 37. minucie ponownie wychodzimy na prowadzenie, dzięki bramce Leona z rzutu karnego. Druga połowa bez ciekawszych akcji, a jeśli były to warte przemilczenia.

 

4.02.2018, godz: 19:00; 23 kolejka: La Ligi, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 27 459 kibiców

 

(1.) Deportivo la Corunia 2-1 A.D. Alcorcon (17.)

10' Dominguez

22' Canos

37(k.)' Leon

 

Skład: Walter - Arciero, Arribas, Rudiger, Rahman - Henriksn, Takacs, Mosquera (58' Juan Antonio) - Dominguez, Buyalskyi (58' Green) - Leon

 

MvP: Dominguez (Kluczowych podań: 5, % Celnych podań: 85%, Bramki: 1, Ocena: 8,2)

Odnośnik do komentarza

Czas na ostatnie spotkanie przed powrotem do Ligi Mistrzów. Naszym rywalem będzie Villarreal, które nas pokonało na początku sezonu.

 

Niedostępni zawodnicy: Bergantinos (2 dni).

W 13. minucie wychodzimy na prowadzenie, po bramce Borgesa z rzutu karnego. Pierwsza połowa raczej bezbarwna, kilka akcji, ale nic po za tym. W 69. minucie goście doprowadzają do wyrównania. Z lewej strony wrzucił Moi Gomez do Zazy, który urwał się obrońcy i strzałem głową, pokonał golkipera.

11.02.2018, godz: 20:30; 24 kolejka: La Ligi, Miejsce: Riazor, Frekwencja: 29 203 kibiców

 

(1.) Deportivo la Corunia 1-1 Villarreal (9.)

13(k.)' Borges

69' Zaza

 

Skład: Walter - Arciero, Arribas, Sidnei, Saul - Borges, Takacs, Martins (72' Henriksen) - Dominguez (56' Juan Antonio), Green - Munir

 

MvP: Saul (Liczba udanych wślizgów: 6, Przechwytów: 3, Wygrane pojedynki powietrzne: 0, Asysty: 1, Ocena: 8,2)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...