Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

A ja jestem w stanie zrozumieć tę decyzję. Mając taką bandę nie można sobie pozwolić na rok bez trofeum. Myślę, że w takim przypadku każdy trener dostałby kopa w dupsko we współczesnej piłce. Real ma zdobywać trofea, a ten sezon kończy z niczym. Wniosek jest prosty.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Nie można powiedzieć, że wyleciał, bo Perez miał taki kaprys. Były przesłanki do takiej decyzji. Tragiczny bilans zwycięstw z czołówką ligi przez te dwa sezony. Brak korzystania z głębi składu. grali zawsze i wszędzie Ci sami. Przy rozstrzygnięciu awansu z grupy LM w ostatnich dwóch meczach i tak grał Kroos, nic dziwnego, że w końcówce sezonu sił brakowało. W kolejnym sezonie podstawowi mają problem ze zdrowie pod koniec sezonu. Brak reakcji cały sezon na słabą grę Ikera. Nie były to błędy jakieś, które skreślały go na trzeci sezon, tym bardziej, że brakuje sensownej alternatywy. Chyba najciekawiej wygląda Klopp, chociaż to też spory znak zapytania. Natomiast nie mam zaufania do Beniteza. Gość, który nie awansował do LM, nie skończy w top 3 w lidze i odpadł w półfinale 1/2 PE nie powinien awansować na trenera Realu.

Odnośnik do komentarza

Zgoda, że przesłanki były - jakby nie patrzeć, kolejno 3 i 2 miejsce w lidze to nie są rezultaty za które mógłby być chwalony trener Realu. Broni go w zasadzie tylko wygrana w LM. Poza tym, nie dość że brak ligi, to fatalny bilans z czołówką, a w tym sezonie odpadnięcie w kiepskim stylu z LM, w meczu, ze słabszym jednak na papierze, Juve. Do tego kilka bolesnych klopsów, jak choćby wpierdol od Atletico w lidze, czy rewanż z Schalke. Problem w tym, że tego typu decyzje trzeba oceniać w odniesieniu do realiów. A te są takie, że IMO Real nie ma dostępnych opcji, które byłyby lepsze niż zostawienie Carlo. Pozostanie postawienie na Beniteza(który raczej obiektywnie jest trenerem gorszym) albo na jakieś eksperymenty, które mogą wypalić jak w Barcelonie Guardiola czy Enrique, albo okazać się totalnymi klapami. O ile zwolnienie Pellegriniego, bo na rynku pojawił się Mourinho, miało sens, tak ten ruch z Carlo wydaje mi się krótkowzroczny.

Odnośnik do komentarza

nie, dlatego Klopp też jakoś specjalnie do mnie nie przemawia. Chociaż wydaje się chociaż stylem lepiej pasować do Realu niż Benitez. W tym sezonie wybiło się trzech ponad resztę. Luis Enrique, Allegri, Emery. i też żaden specjalnie mnie nie powala. Ale przy takim tempie zmieniania trenerów i tak wcześniej czy później na Beniteza paść musiało, bo nowe opcje szybko się kończą ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...