Skocz do zawartości

499 Maryni smutno, że jest o jedną za wcześnie by ktoś o niej pamiętał


Hawkeye

  

57 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Codziennie zakładasz czarne, wypastowane na ultra glanc buty? Jakoś tak smutno mi się wydaje, no i nie pasująco do okazji. Chociaż w sądzie nie byłem ani razu :-k

Tak. Jak będę miał togę, to będę mógł się nosić jak radcowie czy adwokaci, ale póki nie mam, to moim strojem urzędowym jest garnitur. A do tego pod krawatem trudno dobrać inne buty - zresztą wymaga się od aplikantów w kancelariach wypastowanych lakierkow.

A w KATO lakierkow nie miales :)

Trzeba się było przywitać. Na Mariackiej Lakierki to tylko zaraz po robocie, wieczorami to już byle jak.

Byłem kiedyś na wokandzie w ramach zajęć. Prokurator grał na komórce, a adwokaci opowiadali sobie historyjki. Taka dostojność.

Prokuratorzy to w ogóle mają wywalone zwykle na sprawy, adwokaci tak sobie się noszą mając togi na sali. Także nic dziwnego. Zresztą o czym mieli gadać przed, jak korytarz w sądzie to raczej miejsce spotkań dla prawników, to klienci się stresuja ;)
Odnośnik do komentarza

 

 

Tak. Jak będę miał togę, to będę mógł się nosić jak radcowie czy adwokaci, ale póki nie mam, to moim strojem urzędowym jest garnitur. A do tego pod krawatem trudno dobrać inne buty - zresztą wymaga się od aplikantów w kancelariach wypastowanych lakierkow.

 

Poważnie? To byłoby jakieś faux pas jakbyś założył jakieś ładne oxfordy albo brugsy? Trochę mniej oficjalnie, a dalej full elegancja. Btw na czarno też musicie tylko chodzić czy jest możliwość innych kolorów ;) ?

Odnośnik do komentarza

 

Tak. Jak będę miał togę, to będę mógł się nosić jak radcowie czy adwokaci, ale póki nie mam, to moim strojem urzędowym jest garnitur. A do tego pod krawatem trudno dobrać inne buty - zresztą wymaga się od aplikantów w kancelariach wypastowanych lakierkow.

 

Poważnie? To byłoby jakieś faux pas jakbyś założył jakieś ładne oxfordy albo brugsy? Trochę mniej oficjalnie, a dalej full elegancja. Btw na czarno też musicie tylko chodzić czy jest możliwość innych kolorów ;) ?

W większości znanych mi kancelarii tak, brugsy w ogóle nie wchodzilyby w grę.

Nie,co do garniaka to masz dowolność w granicach dobrego smaku. Ja się noszę na granatowo + krawat + pasującą poszetka lub biała. Ale to ostatnie to mój kaprys.

Ale jak masz wyrozumiałego szefa, zwłaszcza u adwokatów, to masz większy luz. Krawat to jednak minimum.

A później zdajesz egzamin, dostajesz togę i niech się dzieje co chce. Sam widziałem sedzie w todze i z sama bielizną pod nia czy adwokata zsrzucajacego togę na hawajska koszule i sandały ;)

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie,co do garniaka to masz dowolność w granicach dobrego smaku. Ja się noszę na granatowo + krawat + pasującą poszetka lub biała. Ale to ostatnie to mój kaprys.

 

Zakładam, że granat, mocny szary/grafit i (ewentualnie) ciemny brąz wchodzi w grę. A wtedy nie tylko czarne, ale też brązowe dodatki pasują ;) Cała reszta mnie zaskoczyła, sztywniaki :P

Odnośnik do komentarza

Vami, a gdzie Twoja pasja do eksperymentowania? Dlaczego tak od razu kategorycznie stwierdzasz, że "wieje chujem"?

Bo już zdążyłem poznać studenctwo, sam byłem studentem i byłem na Wielkim Grillowaniu?

Odnośnik do komentarza

 

Nie,co do garniaka to masz dowolność w granicach dobrego smaku. Ja się noszę na granatowo + krawat + pasującą poszetka lub biała. Ale to ostatnie to mój kaprys.

 

Zakładam, że granat, mocny szary/grafit i (ewentualnie) ciemny brąz wchodzi w grę. A wtedy nie tylko czarne, ale też brązowe dodatki pasują ;) Cała reszta mnie zaskoczyła, sztywniaki :P

Psychologia kolorów. Brązu nie noszę, bo jest nieprofesjonalny.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...