Skocz do zawartości

Marynia pomaga Barcelonie po 498 porażce w sezonie


Kuchar

Kto będzie mistrzem Polski?  

72 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

dużo ludzi to raz, dwa stosunkowo wysokie PKB per capita.

Ok, ale co to ma wspólnego z lotnictwem?

 

ty tak serio?

dużo ludzi - duzo potencjalnych klientów, w tym sporo oficjalnie mieszkających w Wielkopolsce, a tak na prawdę zmywajacych w londyńskim pubie

duże PKB - bogatych ludzi stać na więcej lotów, niż biednych. Biedny wybierze tańszy środek transportu, ale bardziej meczący, zwłaszcza na krótkich połączeniach.

Odnośnik do komentarza

ale ja się zgadzam z tym, że Ławica jest za mała na Poznań, bo jest

nie ma się jednak co oszukiwać, że jest nam potrzebne tak duże lotnisko jak chociażby Krakowowi czy Gdańskowi (nie ten potencjał turystyczny, gospodarczy, no i bliskość Berlina)

a "teleportowanie" sie lotniska do Suchego Lasu jest bardzo drogie, Poznania na to nie stać i sens inwestycji słaby, musimy dusić się obecną Ławicą

 

 

a koncept lotniska w mieście znam, stosują go m.in. w Azji, ale jest on dobry w przypadku dużego zagęszczenia ludności, niewielkiej ilości terenu zdolnego pod zabudowe, no i lotnisko w takiej koncepcji jest bardzo duże, bo musi starczyć na co najmniej kilka dekad (brak możliwości rozbudowy) - Poznań żadnego takiego warunku nie spełnia

Odnośnik do komentarza

Co zrobiłem źle jeśli zyskałem przydomek "Pijak" w CKII? XD

grasz bez DLC? To przydomki były w pełni losowe lub wywoływane jakimś eventem. Nie przejmowałbym się tym. W DLC Way of Life dopiero sie zaczęło expienie władców pod konkretne przydomki, kilku priest-haterów miałem, najczęsstszym przypadkiem u mnie jest obecnie przydomek Wise.

Odnośnik do komentarza

 

 

dużo ludzi to raz, dwa stosunkowo wysokie PKB per capita.

Ok, ale co to ma wspólnego z lotnictwem?

ty tak serio?

dużo ludzi - duzo potencjalnych klientów, w tym sporo oficjalnie mieszkających w Wielkopolsce, a tak na prawdę zmywajacych w londyńskim pubie

duże PKB - bogatych ludzi stać na więcej lotów, niż biednych. Biedny wybierze tańszy środek transportu, ale bardziej meczący, zwłaszcza na krótkich połączeniach.

Na serio, bo PKB nie jest zadnym wyznacznikiem zamożności mieszkańców miasta. Gdyby tak było, lotnisko w Świdniku stałoby odlogiem.
Odnośnik do komentarza

 

Nie ma opcji.

A teraz sobie zadaj pytanie. Co by się opłacało bardziej, rozbudowa lotniska w Wa-wie (Modlin ma duże możliwości rozbudowy), tak aby i potrzeby mieszkańców Lublina zostały spełnione, czy też budowa nowego lotniska tamże? Ekonomii nie oszukasz, niestety.

 

Dojazd do Modlina - ok. 4-5 godz.

Dojazd do Świdnika - 15-20 minut

 

Poza tym które lotnisko zwróciło się w ciągu 3-4 lat? Najważniejsze, że przynosi zyski, a nie straty.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...