Skocz do zawartości

Marynia z niecierpliwością czeka na nadejście jej 495 wiosny


Hawkeye

  

61 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

ja tez nie mam, ale znalezienie tych zdjec na fb zajelo mi 3 sek :P

Ty to jesteś :)

Dlatego nie podawałem. Nawet w podpisie masz moje dane. ;)

no zajebiscie, widzę że pogoda elegancka. aż się sam zastanowie nad Cyprem jeszcze w tym roku :)

 

oprócz tego, co widać na zdjęciach - jaka temperatura w dzień i w nocy?

22-25 w dzień, w nocy idealna na longsleeve :D
Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

 

 

Rak, wszędzie rak, wszyscy umrzemy na raka...

Rak jest chyba najmniej sprecyzowaną chorobą, wszystkie obce komórki są od razu podciągane pod raka, więc statystyka jest szalona.

w jakim sensie obce?

Nie jestem lekarzem, nie chcę się ośmieszyć. Chodzi mi o sami słowo - nowotwór.

no i? wytłumacz mi zależność

Aby wystąpiła mutacja musi wystąpić jakiś czynnik zewnętrzny (chemiczny, promieniowanie). Stąd obce = odrzucane, zwalczane przez organizm.

nieprawda, sam z siebie też możesz dostać raka
Ja dostaję jak czytam twoje posty.
Odnośnik do komentarza

:eusa_shhh: Choroba może być zapisana w kodzie genetycznym, ale nadal musi wystąpić jakiś czynnik, który ją wywoła...

Nie się nie dzieje samo z siebie.

najprostszy opis raka jaki znam to:

 

komórki rakowe to niepożądane komórki w ciele o zmienionym kodzie DNA, które namnażają się bez kontroli

 

w Twoim ciele cały czas tworzą się nowe komórki, czasami (bardzo rzadko, bo jest wiele systemów naprawczych) dochodzi do zmian DNA

zwykle te zmiany są bez znaczenia, komórka może się zaprogramować do autodestrukcji, ale mimo to szansa na niepożądane zmiany jest (dlatego raka dostaje się zwykle w późniejszym wieku i przy komórkach, które mają krótki okres życia - są częściej replikowane)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...