Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Ale to, że ktoś dostał obywatelstwo po pięciu latach pobytu w Polsce też nie gwaratuje tego, że będzie czuł się Polakiem.

Zobaczcie jak zachowują się rodowici Polacy. Mówicie, że takiemu Rogerowi czy Olisadebe nie chce się przyjeżdżać na mecze reprezentacji? Niektórym "naszym" chłopcom też się nie chce :] .

Dla mnie nie ma zadnej różnicy miedzy takim Rogerem, a powiedzmy Lewandowskim. Wielu naszych piłkarzy też pcha się do reprezentacji tylko po to, żeby wyjechać za granicę. Później każdy przyjazd na kadrę to tylko przykry obowiązek.

 

Gwarantować nie gwarantuje, pewnie. Ale prawdopodobieństwo jakby trochę większe ;)

A jeśli "naszemu" orzełkowi, czy raczej kiwi, nie chce się przyjeżdżać na kadrę - w tym miejscu rola trenera, żeby taki kopacz więcej się w tej kadrze nie pojawił, dopóki nie przemyśli swojego zachowania :D

 

W ten sposób można podejść do każdego zawodnika. I tego, ktory jest rodowitym Polakiem i tego, który nie jest. Grasz z pełnym zaangażowaniem, starasz się, walczysz - jesteś w kadrze. Olewasz treningi, masz w dupie przyjazdy na zgrupowania kadry - wylatujesz z reprezentacji.

Dlatego też jestem za przyznawaniem obywatelstwa piłkarzom, którzy nawet krótko grają u nas. Jeżeli w głębi serca nie czują się Polakami, a chcą i grają z pełnym zaangażowaniem w biało-czerwonycn barwach nie mam nic przeciwko nim.

Tym, bardziej, że tak jak wspomniał gabe mogą czuć się członkami społeczności.

Podolski też czuje się Polakiem, a gra w reprezentacji Niemiec. Wychował się tam, czuje się związany z ich krajem i ok. Żaden problem.

Odnośnik do komentarza

Po prostu nie chcę by w kadrze grali piłkarze typu Roger "Czuję się Polakiem, dajcie obywatelstwo, się wypromuje i potem mam Was gdzieś".

 

Ale myślisz, że to jest zerojedynkowe? Albo podstępnie zdobywa obywatelstwo, wykorzystuje je i ucieka, albo nagle doznaje olśnienia, czuje się Polakiem - bo w głębi serca zawsze nim był, tylko się urodził w ciele Brazylijczyka - i chce grać w naszej reprezentacji?

 

Wg przepisów, obcokrajowiec musi przebywać 5 lat na terytorium RP, bądź 3 i poślubić obywatela RP (oba warunki w jakiś sposób zapewniają asymilację), co więcej, przepisy FIFA (AFAIR, ktoś mnie na tym forum już prostował) mówią, że po uzyskaniu nowego obywatelstwa obowiązuje dwuletnia karencja, po której piłkarz może zagrać w nowej reprezentacji. Nie sądzisz, że to raczej skutecznie eliminuje karierowiczów?

Odnośnik do komentarza

Strasznie denerwują mnie osoby, które z całych sił zapierają się przed naturalizowanymi piłkarzami w reprezentacji Polski, a po kolejnych meczach, w których dostajemy wpierdol od amatorów z Tadżykistanu, płaczą, jacy to nasi zawodnicy są fatalni. Wolałbym mieć taką mieszankę graczy jak nasi zachodni sąsiedzi (swoją drogą, ci wszyscy "importowani" mają więcej wspólnego z Niemcami, niż mogłoby się wydawać), żebym mógł cieszyć się z sukcesów na wielkich imprezach, aniżeli łudzić się, że nasi wspaniali kopacze cokolwiek kiedyś osiągną. Ludzie, od kilku lat mamy zdecydowanie wyższe mniemanie o umiejętnościach naszych zawodników, niż powinniśmy - najpierw miała być swobodna przejażdżka po Korei Południowej i USA, potem zignorowaliśmy Kostarykę i Ekwador, a nie tak dawno wydawało nam się, że jesteśmy lepsi od Chorwacji i Austrii. Po tej kilkunastoletniej przerwie, do wszystkich trzech imprez podchodziliśmy z wielką pewnością siebie, będąc przekonanym, że trafiliśmy na słabych przeciwników w grupie, żeby później się skompromitować i zwalniać kolejnych trenerów. Dopóki o sile naszej kadry decydować będzie Sadlok, Wojtkowiak czy Rybus, dopóty w rankingu FIFA wyprzedzać nas będzie Gabon i Burkina Faso.

 

Trudno. Skład reprezentacji niemieckiej nie musi mi się podobać, ale oni rzeczywiście mają z Niemcami wiele wspólnego, więc mają powód, by tam być. Jeśli kiedyś polskie społeczeństwo stanie się równie wielonarodowościowe, co niemieckie, zmieni się i skład naszej reprezentacji. To oczywiste. Ale to, co Ty opisujesz, to byłoby zwykłe wynaturzenie dla osiągnięcia chwilowego sukcesu, który zresztą wcale by mnie nie cieszył...

 

Widzisz, żeby nasze społeczeńśtwo stało się wielonarodowościowe musi się zmienić mentalność Polaków. Ale to chyba temat na dyskusję gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza

Po prostu nie chcę by w kadrze grali piłkarze typu Roger "Czuję się Polakiem, dajcie obywatelstwo, się wypromuje i potem mam Was gdzieś".

 

Ale myślisz, że to jest zerojedynkowe? Albo podstępnie zdobywa obywatelstwo, wykorzystuje je i ucieka, albo nagle doznaje olśnienia, czuje się Polakiem - bo w głębi serca zawsze nim był, tylko się urodził w ciele Brazylijczyka - i chce grać w naszej reprezentacji?

 

Wg przepisów, obcokrajowiec musi przebywać 5 lat na terytorium RP, bądź 3 i poślubić obywatela RP (oba warunki w jakiś sposób zapewniają asymilację), co więcej, przepisy FIFA (AFAIR, ktoś mnie na tym forum już prostował) mówią, że po uzyskaniu nowego obywatelstwa obowiązuje dwuletnia karencja, po której piłkarz może zagrać w nowej reprezentacji. Nie sądzisz, że to raczej skutecznie eliminuje karierowiczów?

 

No to Ty mówisz o "normalnych" przypadkach, a mi chodzi o Oliego i Rogera. Gdyby było jak w USA, chociażby jak mówisz test z mowy to ... może być.

Odnośnik do komentarza

No to Ty mówisz o "normalnych" przypadkach, a mi chodzi o Oliego i Rogera. Gdyby było jak w USA, chociażby jak mówisz test z mowy to ... może być.

 

Olisadebe i Roger zmieścili się nie dość, że na starych przepisach FIFA (Roger to paszport zobaczył chyba w szatni przed meczem ;) ), to jeszcze w trybie przyspieszonym. Teraz już takiej możliwości raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Rozmowa dotyczy dość istotnego tematu. Tym bardziej, że sam Smuda go odświeżył. Facet poluje na piłkarzy polskiego pochodzenia. Powołał Boenischa, cały czas myśli o Acquafrece. Niedawno upadł temat Kościelnego.

W świetle tego co pokazują "nasi" chłopcy warto zastanowić się nad takimi piłkarzami jak Hernani. Jeżeli tak czy inny piłkarz dostaje obywatelstwo i prezentuje solidny poziom warto go wypróbować.

Właśnie, czy taki Koscielny chociaż ma jakieś tam korzenie w Polsce ma większe prawo do reprezentowania naszego kraju od Rogera czy Olisadebe? Przecież tacy zawodnicy tak naprawdę takze nie mają nic wspólnego z naszym krajem.

Odnośnik do komentarza
Dopóki o sile naszej kadry decydować będzie Sadlok, Wojtkowiak czy Rybus, dopóty w rankingu FIFA wyprzedzać nas będzie Gabon i Burkina Faso.

Dopóki polscy piłkarze będą myśleli przede wszystkim o grze w Reprezentacji jako o przykrym obowiązku, za który dostają pieniądze, a nie jak o realizowaniu swojej życiowej pasji i marzeń, dopóty będzie tak jak jest. Mówiąc oględnie, bez zmiany nastawienia, nic się nie zmieni. Jedyna nadzieja w takiej sytuacji jaka jest to poleganie na graczach wychowanych piłkarsko za granicą (nieważne czy to Polak, czy obywatel innego kraju, który stara się o obywatelstwo polskie) albo zmiana statusu polskiej ligi na amatorską, żeby w piłkę grali ci, którzy naprawdę lubią to co robią, a nie ci, którzy widzą w tym łatwy zarobek.

Odnośnik do komentarza

U-20

 

U-23

 

Czy ja dobrze widzę, że Majewskiemu w nagrodę za kompromitujące wyniki U-23 dorzucono jeszcze U-20??

Nie mogę. Stefek prowadzi dwie kadry. Dwa etaty pewno. A i tak to o dupę rozczaś jest. Czy te kadry mają razem zgrupowania?

 

31.08 Szamotuły

3.09 Opalenica

4.09 Radomsko

6.09 Wronki

 

Opalenica -> Radomsko 335 km wg zumi. Mają pomysły w tym PZPN

Radomsko -> Wronki 358 km wg zumi. Czyli w ogóle nie trenują.

:o

Odnośnik do komentarza

Ja wiem dlaczego mecz odbędzie się w Radomsku, PZPN próbuje jakoś wynagrodzić miasto za ugodę w sprawie Rasica. (PZPN obiecał dofinansowanie na rozbudowę stadionu, jednak póki co kończy się na przysyłaniu używanego sprzętu piłkarskiego i od czasu do czasu organizacji jakiegoś meczu)

Odnośnik do komentarza
Podczas meczu otwarcia stadionu w Poznaniu reprezentacja Polski zmierzy się z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Spotkanie odbędzie się 17 listopada - informuje "Gazeta Wyborcza".

 

- Kończymy właśnie negocjacje - mówi Konrad Paśniewski, dyrektor reprezentacji. Polska nigdy wcześniej nie grała z tą reprezentacją.

 

Przeciwnik niewątpliwie ciekawy chociaż zdaje się, że w kwestii meczu w Poznaniu najwięcej mówiło się chyba o Holandii.

Odnośnik do komentarza

W tym miesiącu konkurs na "najrówniej kopniętą piłkę w ekstraklasie" wygrywają:

Dariusz Pietrasiak otrzymał powołanie do reprezentacji kraju na najbliższe mecze towarzyskie z Ukrainą i Australią.

 

Dla obrońcy Polonii Warszawa jest to pierwsze w karierze powołanie do drużyny narodowej.

PZPN

oraz

Dwóch zawodników Jagiellonii Białystok: Kamil Grosicki i Tomasz Kupisz zostało powołanych do reprezentacji Polski na towarzyskie spotkania z Ukrainą i Australią w miejsce kontuzjowanych Ludovica Obraniaka i Adriana Mierzejewskiego - poinformowała "Gazeta Wyborcza".

90 minut

Zwycięzcom gratulujemy!

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...