Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Powrót do Poznania udany, 3:1 z Cracovią. Mogliśmy zacząć kapitalnie, bo już po kilku minutach od rozpoczęcia meczu Lewandowski stanął przed świetną okazją. Doskonale podał mu Semir, a Robert minął Cabaja, ale niestety fatalny stan murawy mu nie pomógł, bo futbolówka się odbiła i napastnik Kolejorza nie trafił. Następnie groźnie uderzał Peszko, ale Cabaj dobrze interweniował. Niestety w 20. minucie Cracovia wyszła na prowadzenie. Kapitalna bramkę strzelił nowy gracz Cracovii Suworow. Do przerwy Lech prowadził jednak 2:1. Trzy minuty po utracie bramki wyrównał Krywec. Świetnie w pole karne dograł mu bohater tego spotkania Peszko, a reprezentant Białorusi nie miał żadnych problemów z trafieniem do siatki. Bramkę dającą Lechowi prowadzenie strzelił Lewy. Fantastycznie do Sławka Peszki podał Semir, a Sławek wpadł szybko z piłką w pole karne i uderzył, lecz jego strzał obronił jeszcze Cabaj, ale dobitka Roberta była skuteczna. Drugą część meczu lepiej zaczęła Cracovia, która atakowała. Defensywa miała spore problemy z upilnowaniem Matusiaka. Peszko w 64. minucie ustalił wynik meczu. Skrzydłowy Lecha zdobył przypadkową, a jednocześnie piękna bramkę. W doliczonym czasie gry Lewandowski mógł wpisać się na listę strzelców ponownie, ale zmarnował świetną okazję, którą stworzył mu oczywiście będący dzisiaj w świetnej dyspozycji Peszko. Forma Lecha w rundzie wiosennej bardzo cieszy, 3:0 z Polonią, 3:1 z Cracovią, 6 bramek strzelonych i tylko jedna stracona. Muszę pochwalić Buricia za dzisiejszy mecz, bo przy bramce nie miał większych szans, a w całym meczu bronił bardzo pewnie. Bośniak popisał się jedna wspaniałą interwencją w drugiej połowie, Szeliga groźnie uderzał z 6/7 metra, a Jasmin wyciągnął się jak struna i nie dał się pokonać po raz drugi. W ofensywnie brylowali Krywiec, Sztilić, Lewandowski i przede wszystkim Peszko. Wisła ma już nad nami tylko 2 punkty przewagi, a po rundzie jesiennej miała, aż 8 oczek więcej. To świetna informacja, obecnie mamy tyle samo punktów co Legia, ale zespół z Warszawy jutro gra z Odrą, nie będzie to jednak dla Legii łatwe spotkanie, bo z Odrą zawsze gra im się ciężko. Na sam koniec zostawiłem złą informację, w trakcie meczu kontuzji nabawił się Arboleda i gdy patrzyłem na stopera Kolejorza to nie wyglądało to dobrze, mam jednak nadzieję, że nie jest to nic poważnego.

Odnośnik do komentarza

Jak na polskie warunki to całkiem fajny mecz. Piękna bramka Suworowa, bardzo ciekawa gra skrzydłowych Lecha no i to fuksiarskie trafienie Peszki w samo okienko z bardzo ostrego kąta. Ciekawy jestem co jutra zagra Legia z Odrą. Walka powinna być ostra, wszak obie ekipy mają o co walczyć, choć cele są to diametralnie różne. A wracając do Lecha to gdy dojdzie (jeśli dojdzie) Rodionow to może być to całkiem fajna ekipa. Przydałoby się jeszcze tyko DC solidnego ściagnąć...

Odnośnik do komentarza

Chłopaki podobno Rodionov ma zastąpić Lewandowskiego w Lechu, więc ciężko mówić tutaj o jakimś wzmocnieniu. Chyba że Robert nie odejdzie, oczywiście. Przypomnijcie mi, z kim Lech gra w następnych trzech meczach?

 

To, że Lewy odejdzie jest w sumie przesądzone i tylko jakiś cud mógłby się stać, żeby został. Pytanie jednak czy w Lechu tego chcą. Jeśli będzie grał tak jak teraz to pewnie dostaną niezłą sumę za niego. Rodionowa nie widział prawie nikt, więc trudno się do jego umiejętności odnosić. Mimo wszystko przydałby się jeszcze jeden napadzior.

Odnośnik do komentarza

Rodionov to na pewno ciekawe wzmocnienie, był długo scoutowany, gra w reprezentacji, grał w LM rok temu i tym sezonie w LE, zakup moim zdaniem ,,bezpieczny''. Nie wiem jakie plany transferowe mają działacze ale z kasy za Lewandowskiego i sprzedaży piłkarzy zbędnych (Chrapek, Golik) można zebrać kasę na ciekawe wzmocnienia, polskiej piłki nie stać na zmarnowanie kolejnej szansy bo inne ekipy walczące o mistrzostwo nie sklecą zespołu nawet na fazę grupową LE i chyba cała nadzieja na ciekawy polski zespół jest teraz w Poznaniu :/

Odnośnik do komentarza

i kto go kupi po tym jak leczy caly czas kontuzje i pewnie zagra tylko kilka ogonów w tym sezonie?

co do Lewego to nie ma co gdybać narazie. Czy to juz na 100% przesądzone, że odejdzie? Nie bylbym taki pewien. Brożek od 4 lat prawie co runde miał na 100% odchodzić i coś gra nadal w lidze. Jeśli zdobędziemy majstra i będzie szansa powalczyć w el LM to nie wiem czy Lewy będzie chciał odejść np do średniaka ligi niemieckiej czy angielskiej (np taki Fulham) czy jeszcze rok pograć u nas i kto wie może zagrac w LM? Jakoś wątpie by Lewego wzieli i grał w 1 skladzie zespołu top 4 ligi angielskiej, wloskiej czy hiszpanskiej.

Odnośnik do komentarza

Ja nie rozumiem tego wielkiego zachwytu nad Lewandowskim. Owszem, Robert wybija się nad naszą ligową przeciętność, ale przecież już było wielu zawodników, których okrzyknęliśmy wielkimi nadziejami polskiej piłki, a z ich karierą zagraniczną mamy tylko złe wspomnienia. Ja nie widzę żadnych przesłanek, jakoby Robert Lewandowski miał skończyć dużo lepiej niż Andrzej Niedzielan, Maciej Żurawski, Tomasz Frankowski, Radosław Matusiak czy inni, którzy wyjechali z Polski robić karierę.

Odnośnik do komentarza

Jak Lewandowski nie skonczy za granica jak Matusiak, Piechna, Frankowski czy Sikora to bedzie dobrze. Zamiast kupowac Rodionowa rownie dobrze Lech moglby sprobowac sprowadzic np. Sosina, Saganowskiego czy nawet Zurawskiego. Chociaz wydaje mi sie, ze glownie powinni sie skupic na tym 1 DC. Co z tym Jodlowcem lub Glikiem? Beda na lato?

Odnośnik do komentarza

Jak Lewandowski nie skonczy za granica jak Matusiak, Piechna, Frankowski czy Sikora to bedzie dobrze. Zamiast kupowac Rodionowa rownie dobrze Lech moglby sprobowac sprowadzic np. Sosina, Saganowskiego czy nawet Zurawskiego. Chociaz wydaje mi sie, ze glownie powinni sie skupic na tym 1 DC. Co z tym Jodlowcem lub Glikiem? Beda na lato?

Lewandowski nie ma żadnej wspólnej cechy z wymienionymi przez Ciebie zawodnikami.

A sprowadzenie Rodionowa ma ten plus że to młody zawodnik, którego będzie można sprzedać za dobre pieniądze po jakimś czasie. Choć sprowadzenie Żurawskiego też nie byłoby złym pomysłem. Pytanie czy chciały wracać do Polski.

Odnośnik do komentarza

Lewandowski nie ma żadnej wspólnej cechy z wymienionymi przez Ciebie zawodnikami.

 

Jak to nie ma? Przeciez prawie kazdy z nich jako "Gwiazda Ligi i kadry" odchodzil a jak skonczyli kazdy wie. Ja mu dobrze zycze, tylko nie chce zeby skonczyl jak wszyscy wymienieni wczesniej :) Lepiej grac w Lechu w Pucharach niz siedziec na lawce w jakims angielskim/niemieckim sredniaku.

Odnośnik do komentarza

Lewandowski nie ma żadnej wspólnej cechy z wymienionymi przez Ciebie zawodnikami.

 

Jak to nie ma? Przeciez kazdy z nich jako "Gwiazda Ligi i kadry" odchodzil a jak skonczyli kazdy wie. Ja mu dobrze zycze, tylko nie chce zeby skonczyl jak wszyscy wymienieni wczesniej :)

 

A teraz spójrz sobie w jakim wieku Ci zawodnicy, których wymieniłeś wyjeżdżali z kraju :roll: Jeśli widzisz tu wspólną to gratulacje. Druga sprawa, wydaje mi się, że jeśli chce się rozwijać powinien zmykać na zachód, byle z głową jak Jeleń, do średniaczka w którym miałby szansę rozwoju i gry.

Odnośnik do komentarza

Lewandowski nie ma żadnej wspólnej cechy z wymienionymi przez Ciebie zawodnikami.

 

Jak to nie ma? Przeciez prawie kazdy z nich jako "Gwiazda Ligi i kadry" odchodzil a jak skonczyli kazdy wie. Ja mu dobrze zycze, tylko nie chce zeby skonczyl jak wszyscy wymienieni wczesniej :) Lepiej grac w Lechu w Pucharach niz siedziec na lawce w jakims angielskim/niemieckim sredniaku.

Matusiak - 1 dobry sezon, 25 lat odchodząc

Sikora - 28 lat odchodząc

Frankowski i Piechna - po trzydziestce

Lewandowski ma 22 lata, 4 sezony dobrej gry za sobą i doświadczenie w reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

Ja nie widzę żadnych przesłanek, jakoby Robert Lewandowski miał skończyć dużo lepiej niż Andrzej Niedzielan, Maciej Żurawski, Tomasz Frankowski, Radosław Matusiak czy inni, którzy wyjechali z Polski robić karierę.

Lewandowski ma 21 lat i 26 goli w Ekstraklasie. W jego wieku Żurawski miał na koncie 2 bramki w tej klasie rozgrywek, Niedzielan 0, Frankowski 1, Matusiak 0, Sikora 0, Piechna 0, i tak dalej. Jeśli już mamy Lewandowskiego do kogoś przyrównywać, to choćby do Juskowiaka, który wszak zrobił nieco większą karierę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...