Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszłość Reissa w Lechu chyba już jest rozstrzygnięta.

 

Nie tak sobie wyobrażał zakończenie kariery napastnik Lecha Poznań i żywa legenda tego klubu Piotr R. Były reprezentant Polski we wtorek ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty o udział w aferze korupcyjnej, a trener Kolejorza Franciszek Smuda już zapowiedział, że Lech poradzi sobie bez tego piłkarza.

Skłamałbym twierdząc, że spodziewałem się zatrzymania Piotra R. Jakieś plotki tu i ówdzie się słyszało, ale wiadomo, jak to jest z plotkami.

Franciszek Smuda, trener Lecha Poznań

 

Franciszek Smuda zapewnia, że nie spodziewał się informacji o zatrzymaniu swojego podopiecznego przez policję i dowiezieniu do wrocławskiej prokuratury, która prowadzi śledztwo w sprawie korupcyjnego procederu w polskim futbolu.

 

– Skłamałbym twierdząc, że spodziewałem się zatrzymania Piotra R. Jakieś plotki tu i ówdzie się słyszało, ale wiadomo, jak to jest z plotkami – mówił zaskoczony trener.

 

Z "Reksiem" będzie podobnie jak z Andrzejem W.

 

Trener nie ma wątpliwości, że powrót piłkarza do Lecha jest wykluczony. – Po tym, co się stało, trudno mi sobie taki scenariusz wyobrazić – mówi Smuda i przytacza przykład byłego trenera bramkarzy Kolejorza Andrzeja W., który po usłyszeniu zarzutów korupcyjnych musiał pożegnać się z klubem.

 

Franciszek Smuda przyznaje, że o ile w przypadku „Reksia” nie spodziewał się zatrzymania, to z byłym reprezentacyjnym bramkarzem i trenerem sytuacja była odmienna. – Wiedziałem, że Andrzej W. pracował w Koronie i w związku z tym może mieć spory kłopot. Gdy jechaliśmy na mecz z Ruchem, namawiałem go, żeby skoczył do Wrocławia. Załatwiłby tę sprawę raz-dwa i uniknął późniejszych nieprzyjemności. Nie skorzystał z mojej rady. Wróciliśmy z Chorzowa, a wkrótce wysłannicy prokuratora przyjechali po Andrzeja – opowiada szkoleniowiec "Przeglądowi Sportowemu".

 

http://www.tvn24.pl/12694,1584516,0,1,smud...,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Wchodzący do prokuratury rano Piotr R. nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. - No co ja mam im powiedzieć? - rzucił jedynie w odpowiedzi na pytanie, co chciałby powiedzieć polskim kibicom.

 

Przepraszam?

 

Policjanci przywieźli Piotra R. do prokuratury po 11. rano. Piłkarz nie zasłaniał twarzy przed fotoreporterami i telewizyjnymi kamerami. Był przygnębiony, gdy dwóch policjantów prowadziło go do windy. Milczał i nie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Dopiero w ostatniej chwili, na uwagę: Co powie kibicom? zrezygnowany rzucił: - A co ja mogę im powiedzieć.

sport.pl

 

A tu link do całego artykułu.

Odnośnik do komentarza
Aż tak prawda boli?

 

Nie martw się, jest jeszcze 2-2 Amiki ze Świtem z tamtego sezonu, może za to nas dopadną, będziesz mógł świętować.

 

Może i dobrze gdyby dojebali. Duże grono osób byłoby zadowolone a my byśmy sobie zespół zbudowali na nowo. Szkoda tylko tej pracy w latach 2006-2009 wtedy by było. Jak niektórzy nie potrafią zrozumieć zasad fuzji, albo rozumieją ją tak jak chcą to trudno się dziwić. Zresztą było już napisane, że tradycja to tradycja. Z drugiej strony nikt się do Polonii nie doczepia tak jak do Lecha. Boli sukces, boli..

Odnośnik do komentarza
Nie chodzi o świętowanie tylko o sprawiedliwość.

 

Sprawiedliwość polega na ukaraniu winnego. Obecny Lech - niestety dla wielu w Poznaniu - gra na licencji Amiki, a jego właściciele prawa niematerialne ("tradycję") kupili od WKP Lech Poznań. Jeśli kupisz na allegro telewizor i okaże się, że jest kradziony, sprawiedliwe będzie oskarżenie sprzedawcy, czy Ciebie?

 

Kadra na zgrupowanie w Turcji:

 

Krzysztof Kotorowski

Ivan Turina

Jasmin Burić

 

Grzegorz Wojtkowiak

Marcin Kikut

Jacek Kadziński

Manuel Arboleda

Bartosz Bosacki

Zlatko Tanevski

Dawid Kucharski

Ivan Djurdjević

Luis Henriquez

 

Sławomir Peszko

Łukasz Białożyt

Rafał Murawski

Dimitrije Injać

Semir Stilić

Gordan Golik

Anderson Cueto

Tomasz Bandrowski

Jakub Wilk

 

Hernan Rengifo

Robert Lewandowski

Haris Handzić

Odnośnik do komentarza

Z innej beczki skoro Reiss wiedzial, ze zatrzymano Wojcika to mogl sam sie zglosic do Prokuratury i mialby lagodniejsza kare. A tak na co czekali z Krygerem? "A noz sie uda?" i sie nie udalo. Tak samo Kryger moglby sie wczoraj juz zglosic do nich skoro zatrzymali Reissa. Dziwie sie pilkarza ze sprzedaja na tym szczeblu. Jakby nie mieli za co zyc :/

Odnośnik do komentarza

Ale to jest klasyczny przypadek, że masz dużo a chcesz więcej. Ponadto wielu piłkarzy środki lokuje w jakiś inwestycjach, więc na bieżąco, jak klub nie płacił, kasy moga nie mieć. A poziom zycia takich eks-bundesligowców pewnie wymaga większych nakładów. Stad pomysł by sobie pohandlować "skoro wszyscy tak robią".

I jak już do tego doszło to mam nadzieję, ze "tylko" o taki handel indywidualny chodzi a nie o systemowe ustawianie całych sezonów przez klub jak w Kielcach, Lubinie czy Gdyni :|

Odnośnik do komentarza
Tak samo Kryger moglby sie wczoraj juz zglosic do nich skoro zatrzymali Reissa. Dziwie sie pilkarza ze sprzedaja na tym szczeblu. Jakby nie mieli za co zyc :/

 

I co myślisz, że Reiss sypnął Krygera? Jak dzisiaj zatrzymali Waldka a Reissa przesłuchiwali dopiero później.

Odnośnik do komentarza
Ale to jest klasyczny przypadek, że masz dużo a chcesz więcej. Ponadto wielu piłkarzy środki lokuje w jakiś inwestycjach, więc na bieżąco, jak klub nie płacił, kasy moga nie mieć. A poziom zycia takich eks-bundesligowców pewnie wymaga większych nakładów. Stad pomysł by sobie pohandlować "skoro wszyscy tak robią".

I jak już do tego doszło to mam nadzieję, ze "tylko" o taki handel indywidualny chodzi a nie o systemowe ustawianie całych sezonów przez klub jak w Kielcach, Lubinie czy Gdyni :|

 

Zresztą jako kapitan Reiss zapewne poczuwał się do tego, by młodym środki do życia zapewnić i te pieniądze poszły do podziału, bo sam jeden meczu oddać nie bardzo miał jak. Żadne usprawiedliwienie, ale wtedy w Lechu były wielomiesięczne zaległości i chłopaki na dorobku nie mieli z czego żyć.

Odnośnik do komentarza
Zresztą jako kapitan Reiss zapewne poczuwał się do tego, by młodym środki do życia zapewnić i te pieniądze poszły do podziału, bo sam jeden meczu oddać nie bardzo miał jak. Żadne usprawiedliwienie, ale wtedy w Lechu były wielomiesięczne zaległości i chłopaki na dorobku nie mieli z czego żyć.

 

Prof nie każdy to zrozumie. Ty patrzysz na to znając tamte realia, wiedząc jak wyglądał wtedy Lech. Reiss dla Lecha zrobił dużo, a mnie również wydaje się, że to o czym teraz mowa nie było dla niego tylko chciał pomóc zespołowi. Wina jego jest niepodważalna, ale zasługi dla drużyny również. Ciekaw jestem oficjalnych zarzutów.

Odnośnik do komentarza
No to ja czytałem co innego. Że wszystkie spotkania w PP łącznie z finałem zostały ustawione. Bynajmniej tak donosi prasa. Jak WYRAŹNIE zaznaczyłem wcześniej "jeśli to się potwierdzi".

OT: Czy Ty rozumiesz znaczenie słowa "bynajmniej"? Najwyraźniej nie. Zanim jakiegoś słowa użyjesz, sprawdź co ono znaczy :doh!:

Odnośnik do komentarza
Zresztą jako kapitan Reiss zapewne poczuwał się do tego, by młodym środki do życia zapewnić i te pieniądze poszły do podziału, bo sam jeden meczu oddać nie bardzo miał jak. Żadne usprawiedliwienie, ale wtedy w Lechu były wielomiesięczne zaległości i chłopaki na dorobku nie mieli z czego żyć.

dla mnie gówno nie usprawiedliwienie.

Może by tak ustawiać całą ligę, bo nasi zawodnicy mało zarabiają w stosunku do ich kolegów po fachu z zachodu ;)

Odnośnik do komentarza
Żadne usprawiedliwienie, ale wtedy w Lechu były wielomiesięczne zaległości i chłopaki na dorobku nie mieli z czego żyć.

 

To po co piszesz "ale ......."? (słowo ale w tym kontekście sprawia zmniejszenie wartości słów "żadne usprawiedliwienie")

Nie ma co takich osób bronić i tyle

 

O zabójce też tak napiszesz?

 

"Żadne usprawiedliwienie, ale nie miał pieniędzy w tym czasie a był na dorobku"

 

???

Odnośnik do komentarza
Zresztą jako kapitan Reiss zapewne poczuwał się do tego, by młodym środki do życia zapewnić i te pieniądze poszły do podziału, bo sam jeden meczu oddać nie bardzo miał jak. Żadne usprawiedliwienie, ale wtedy w Lechu były wielomiesięczne zaległości i chłopaki na dorobku nie mieli z czego żyć.

dla mnie gówno nie usprawiedliwienie.

Może by tak ustawiać całą ligę, bo nasi zawodnicy mało zarabiają w stosunku do ich kolegów po fachu z zachodu ;)

 

Zabierz swojego strawmana do siebie i sam z nim dyskutuj :x. Gdzie tu jest napisane, że to jakiekolwiek usprawiedliwienie?

Odnośnik do komentarza
Żadne usprawiedliwienie, ale wtedy w Lechu były wielomiesięczne zaległości i chłopaki na dorobku nie mieli z czego żyć.

 

To po co piszesz "ale ......."?

Nie ma co takich osób bronić i tyle

 

O zabójce też tak napiszesz?

 

"Żadne usprawiedliwienie, ale nie miał pieniędzy w tym czasie a był na dorobku"

 

???

 

Jeżeli porównujesz morderstwo, czyli przypominam odebranie życia jakiejś istocie do korupcji to masz fajnie.

Odnośnik do komentarza
Zresztą jako kapitan Reiss zapewne poczuwał się do tego, by młodym środki do życia zapewnić i te pieniądze poszły do podziału, bo sam jeden meczu oddać nie bardzo miał jak. Żadne usprawiedliwienie, ale wtedy w Lechu były wielomiesięczne zaległości i chłopaki na dorobku nie mieli z czego żyć.

Faktycznie to żadne usprawiedliwienie, bo przecież jak ktoś jest głodny to nie znaczy, że kradzież bułki nie jest przestępstwem.

 

Ogólnie cały polski futbol w tamtych lat to jedno wielkie bagno i pora żeby skończyć z tym szambem. Niech wyłapią winnych, ukarzą i niech wreszcie zapanuje normalność, jeśli to w ogóle możliwe. Futbol to w końcu wielka kasa a tam gdzie wielka kasa, zawsze znajdzie się ktoś, kto znajdzie sposób by nieuczciwie uszczknąć dla siebie coś więcej, niż mu się należy.

 

W przypadku Reissa żenujące dla mnie jest to, że tak znana i poważana osoba umoczyła się w takim gównie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...