Skocz do zawartości

Hertha Berlin


Tomasz97

Rekomendowane odpowiedzi

02.04.2016

Do Berlina przyjechali "Die Koenigsblauen". Mecz zapowiadał się jako naprawdę ciężki, bo różnica w tabeli niewielka, a w dodatku musieliśmy sobie radzić bez Rinaldiego.

Wygraliśmy 3-2. Generalnie byliśmy lepsi, ale rywale trochę nas postraszyli.

Hertha (3.) 3-2 Schalke (5.)

1:0 Vedad Ibisević 15'

2:0 Ralf Fahrmann (sam.) 39'

2:1 Cristian Penilla 51'

3:1 Genki Haraguchi 55'

3:2 Cristian Penilla 86'

 

08.04.2016

Kolonia - miasto, które do tej pory kojarzyłem dzięki katedrze i policjantom ze znanego serialu. Od dziś będzie mi się kojarzyło z co najmniej dziwną porażką.

Dziwne były trzy rzeczy - bramka na 2:0 strzelona wślizgiem z 12. metra (bramkarz normalnie stał w bramce gotowy do interwencji); bramka na 3:1 do złudzenia przypominająca gola Przybyły strzelonego w końcówce meczu na Ł3; kuriozalna sytuacja, kiedy po niedokładnym podaniu jednego z rywali piłka zatrzymała się na 20. metrze przed ich bramką, a dwóch moich zawodników stało w miejscu, zamiast do niej ruszyć.

Koln (5.) 4-2 Hertha (3.)

1:0 Yuya Osako 2'

2:0 Marcel Risse 5'

2:1 Andrija Zivković 18'

3:1 Marcel Risse 24'

3:2 Lautaro Rinaldi 36'

4:2 Yuya Osako 58'

 

16.04.2016

Graliśmy u siebie z jedenastym w tabeli Hamburgiem. Przez cały mecz byliśmy zdecydowanie lepsi, ale długo nie mogliśmy strzelić gola. W 89. minucie Plattenhardt wykonuje centrostrzał, a zupełnie nieatakowany Adler odbija piłkę przed siebie, do niej dopada Zivković i strzela zwycięską bramkę. Niestety, Rinaldi doznał kontuzji i wypadł z gry na 5 tygodni.

Hertha (3.) 1-0 Hamburg (11.)

1:0 Andrija Zivković 89'

 

20.04.2016

Półfinałowy mecz PN w Leverkusen zapowiadał się bardzo ciężko, ale nie czułem przed nim wielkiego ciśnienia, bo PN nie jest dla priorytetowy.

Byliśmy słabsi, rywale mieli więcej z gry, ale to my strzeliliśmy jedyną bramkę. W finale zagramy ze Stuttgartem.

Bayer 0-1 Hertha

0:1 Vedad Ibisević 48'

 

Tabela po 30. kolejce

Odnośnik do komentarza

23.04.2016

Wyjazd do Bremy i mecz z siedemnastym w tabeli Werderem. Po krótkich przerwach spowodowanych urazami wracają boczni obrońcy - Pekarik i Plattenhardt (zastępowali ich Weiser i van der Bergh). Mecz przebiegał pod nasze dyktando, a pierwsze dwie bramki (w tym jedną wyjątkowej urody) w barwach Herthy (w 31. meczu ligowym) zdobył Vladimir Darida.

Werder Brema (17.) 0-2 Hertha (3.)

0:1 Vladimir Darida 36'

0:2 Vladimir Darida 78'

 

30.04.2016

Podejmowaliśmy u siebie drużynę z Moguncji, która w pierwszej rundzie pokonała nas 3-0. Poprosiłem zawodników o pomszczenie tamtego wyniku. Zaczęło się dobrze, piękną bramkę strzelił Ibisević, później obie drużyny tworzyły sobie sporo okazji, ale więcej bramek nie padło.

Hertha (3.) 1-0 Mainz (8.)

1:0 Vedad Ibisević 9'

 

07.05.2016

Tego dnia graliśmy we Frankfurcie z miejscowym Eintrachtem. Po raz drugi w tym sezonie wygraliśmy z nimi 1-0. Mecz był dosyć nudny, obie drużyny grały "piach", ale to my mieliśmy więcej szczęścia. To zwycięstwo zapewniło nam miejsce na podium.

Frankfurt (15.) 0-1 Hertha (3.)

0:1 David Barbona 83'

 

14.05.2016

Typowy mecz o pietruszkę. My mieliśmy pewne trzecie miejsce, a Wolfsburg piąte. Porażka 0-2 wstydu nie przyniosła, chociaż szkoda, że nie udało nam się odnieść zwycięstwa przed 57910 kibiców.

Hertha (3.) 0-2 Wolfsburg (5.)

0:1 Max Kruse (kar.) 11'

0:2 Andre Schuerrle 61'

 

21.05.2016

Finał Pucharu Niemiec, pojedynek ze Stuttgartem. Te rozgrywki nie były dla mnie priorytetowe, do tej pory zespół prowadził w nich mój asystent, ale awans do finału sprawił, że potraktowałem ten mecz jak najbardziej poważnie, moi chłopcy również. Szybko uzyskaliśmy przewagę, w 30. minucie prowadziliśmy 3-0, ale później coś się, coś się popsuło i moi zawodnicy pozwolili sobie wbić dwie bramki, ale ostatecznie wygraliśmy 3-2.

Hertha 3-2 Stuttgart

1:0 David Barbona 8'

2:0 Vedad Ibisević 22'

3:0 Vedad Ibisević 30'

3:1 Timo Baumgarlt 45'

3:2 Christian Gentner 75'

 

Ten sezon był niesamowicie udany - liczyłem na miejsce w górnej części tabeli, a udało się skończyć ten sezon na podium. Zwycięstwo w PN też cieszy, choć w przyszłym sezonie skupię się na Bundeslidze i LM.

Obecnie mam do dyspozycji 14 milionów w budżecie transferowym i 150 tysięcy rezerwy w budżecie płac, załatwiłem 5 transferów (16-letni regen z Crvenej Zvezdy, napastnik; 17-letni regen z ASEC Mimosas, skrzydłowy/napastnik; Lincoln z Gremio; Sergio Diaz z Cerro Porteno; Andrija Vuković z Budnocnosti Podgorica), ale tylko dwóch ostatnich dołączy do nas 01.07. Chciałem kupić Arkadiusza Milika z Ajaxu, ale 11 milionów euro to trochę zbyt wysoka cena, zamierzam jednak poszukać porządnych wzmocnień.

 

Tabela końcowa

 

Wyniki plebiscytu kibiców

Odnośnik do komentarza

Dzięki :D

Ciężko będzie powalczyć o wicemistrza, bo Bayern jest poza zasięgiem, a BVB, Wolfsburg, Schalke i Bayer nie odpuszczą.

Optymizmem napawa jednak fakt, że udało się sprzedać Daridę do Tottenhamu za 25 milionów i Haraguchiego do Watfordu za 13,5 miliona. Kilkanaście dodatkowych milionów dał zarząd i teraz mam do dyspozycji 50 milionów euro + 220 tysięcy rezerwy w budżecie płac. Zamierzam za te pieniądze sprowadzić Gabriela Barbosę, Andriję Balicia, Marko Pjacę i jakiegoś bocznego obrońcę.

Odnośnik do komentarza

Okienko transferowe było dla nas naprawdę dobre, sprzedaliśmy z dużym zyskiem Haraguchiego i Daridę (chociaż 25% kwoty transferu popłynęło do Viktorii Pilzno), a sprowadziliśmy kilku ciekawych zawodników.

 

Przybyli:

Gabriel Barbosa (za 17 milionów z Santosu) - kozak w FM15, mam nadzieję, że w tej edycji również będzie gwiazdą. Kwota transferu dosyć duża, ale jestem przekonany, że warto. Nominalną pozycją Barbosy jest OPP, ale zaleciłem mu program treningowy dla kompletnego napastnika.

Marko Pjaca (za 12 milionów z Dinama Zagrzeb) - potrzebowałem schodzącego napastnika na OPL, a Pjaca wydaje się niezłym zawodnikiem. Liczyłem na to, że uda się kupić kogoś za mniejsze pieniądze, ale nikogo nie znalazłem.

Mayke (za 12 milionów z Cruzeiro) - potrzebowałem dobrego prawego obrońcy, bo Pekarik to zbyt słaby grajek. W poprzednich edycjach Mayke był bardzo dobrym zawodnikiem, więc mam nadzieję, że będzie trafionym transferem.

Andrija Balić (za 6,5 miliona z Hajduka Split) - świetnie zapowiadający się środkowy pomocnik. Chciała go Chelsea, ale trafił do nas.

Sergio Diaz (za milion z Cerro Porteno) - kolejny zdolny zawodnik, który powinien za kilka lat stać się klasowym graczem.

Andrija Vukcevic (za 750 tysięcy z Budnocnosti Podgorica) - nie jest to najbardziej klasowy zawodnik, ale postanowiłem dać mu szansę. Na razie wypożyczony do Norymbergi.

Daniel Didavi (wolny transfer, wcześniej Stuttgart) - powinien być naprawdę dobrym wzmocnieniem, o ile nie będą nękały go kontuzje, które wcześniej dawały mu w kość.

 

Odeszli:

Vladimir Darida (do Tottenhamu za 25 milionów euro) - niezły zawodnik, ale po sezonie zażądał 88 tysięcy tygodniówki. 25 milionów to świetna kwota.

Genki Haraguchi (za 13,5 miliona do Watfordu) - początek sezonu miał bardzo dobry, ale później nie grał już tak dobrze. 13,5 miliona to dobry zarobek.

Mitchell Weiser (za 2,8 miliona + bonusy do Koln) - od początku nie łapał się do składu, robił sporo problemów. Jego odejście wszystkich ucieszyło.

Jens Hegeleer (za 2,2 miliona + bonusy do Kayserisporu) - nie miał szans na grę, więc chciał odejść.

Tolga Cigerci (za 1,8 miliona + bonusy do Konyasporu) - tak samo, jak Hegeler.

 

Zagraliśmy wiele meczów towarzyskich, większość wygraliśmy, ale dla mnie najważniejsze było, by zespół zgrał się w nowej taktyce (4-2-3-1 z dwoma schodzącymi napastnikami)

 

06.08.2016

Pierwszy oficjalny mecz sezonu - pojedynek o Superpuchar Niemiec.

Mecz był zacięty, ale naprawdę ciekawy, zabrakło tylko bramek. Rzuty karne lepiej wykonywali gracze Bayernu.

Hertha 0-0k Bayern

 

14.08.2016

W pierwszej rundzie PN pokonaliśmy Bamberg 2-0.

Bamberg 0-2 Hertha

0:1 Ante Corić 27'

0:2 Sergio Diaz 81'

 

21.08.2016

Pierwszy mecz nowego sezonu Bundesligi graliśmy w Hanowerze. W tym meczu byliśmy zdecydowanie lepsi od rywali, mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, dużo klepaliśmy, generalnie bardzo dobrze to wyglądało.

Hannover 0-2 Hertha

0:1 Gabiel Barbosa 19'

0:2 Lautaro Rinaldi 74'

 

28.08.2016

W pierwszym domowym meczu podejmowaliśmy Eintracht Frankfurt. Szybko strzeliliśmy trzy bramki, liczyłem więc na pogrom. Niestety, piłkarze się mocno rozluźnili i ostatecznie wygrywamy 3-1. Ozdobą meczu była piękna bramka Coricia zdobyta strzałem z 20 metrów.

Hertha 3-1 Frankfurt

1:0 Marko Pjaca 14'

2:0 Ante Corić 19'

3:0 Lucas Romero 27'

3:1 Luca Waldschmidt 59'

 

Najwyższe transfery

 

Tabela po dwóch meczach

Odnośnik do komentarza

Tym razem trochę dłuższy wpis, w dodatku bez informacji o miejscu w tabeli moich rywali. To jednorazowa sytuacja :)

 

10.09.2016

Remis po naprawdę dobrej grze z Bayernem

Hertha 1-1 Bayern

0:1 Arturo Vidal 10'

1:1 Lucas Romero 37'

 

13.09.2016

Pierwszy mecz LM i od razu wyjazd do Madrytu. Przegraliśmy 2-1, ale zyskaliśmy szacunek, bo nie każda drużyna jest w stanie powalczyć z Realem na Estadio Santiago Bernabeu.

Real Madryt 2-1 Hertha

1:0 Raphael Varane 26'

1:1 Marko Pjaca 61'

2:1 Ivan Cavaleiro 80'

 

17.09.2016

Przemęczenie pucharami? Nagłe zatrucie pokarmowe? Złe warunki pogodowe w Hamburgu (Ćwielong lubi to)? Sabotaż? Nie wiem. Drużyna, która zagrała naprawdę dobry mecz w Madrycie nagle zapomniała jak grać w piłkę nożną. Po tym meczu postanowiłem, że przez dłuższy czas nie polecę moim zawodnikiem robienia pułapek ofsajdowych, bo w tym meczu Schipplock miał 3 świetne okazje po długich zagraniach od obrońców...

Hamburger SV 1-1 Hertha

1:0 Gabriel Barbosa 17'

1:1 Sven Schipplock 85'

 

20.09.2016

Powrót na Olympiastadion był udany, udało się zmazać plamę z Hamburga.

Hertha 2-0 Ingolstadt

1:0 Lautaro Rinaldi 67'

2:0 Niklas Stark 91'

 

24.09.2016

Kolejny raz mamy ogromne problemy w starciu z FC Koln, ta drużyna ewidentnie nam "nie leży".

Koln 1-1 Hertha

0:1 Lucas Romero 58'

1:1 Yuya Osako 86'

 

28.09.2016

Drugi mecz w LM, podejmujemy u siebie RB Salzburg. 65 tysięcy osób na stadionie zobaczyło popis Gabriela Barbosy.

Hertha 3-0 RB Salzburg

1:0 Gabriel Barbosa 24'

2:0 Gabriel Barbosa 29'

3:0 Gabriel Barbosa 79'

 

02.10.2016

Niesamowity mecz z Schalke. Pięć minut przed końcem meczu przegrywaliśmy 2-1, ale dwa rzuty rożne w ciągu trzech minut zamienione na dwie bramki przez Plattenhardta sprawiły, że wygraliśmy ten mecz 3-2. Bardzo ucieszył mnie fakt, że piłkarze wykorzystali schematy rozegrania rożnych, na które poświęciłem chwilę przed sezonem.

Hertha 3-2 Schalke

0:1 Crisitan Penilla 1'

1:1 Gabriel Barbosa 59'

1:2 Cristian Penilla 71'

2:2 Marvin Plattenhardt 86'

3:2 Marvin Plattenhardt 88'

 

14.10.2016

Wreszcie dokonaliśmy demolki. Potrzebowałem tego :) Byliśmy absolutnie lepsi, stworzyliśmy sporo okazji.

Freiburg 0-4 Hertha

0:1 Lautaro Rinaldi 38'

0:2 Daniel Didavi 71'

0:3 Lucas Romero 73'

0:4 Ante Corić 82'

 

19.10.2016

Godzina 19.45 czasu lokalnego, Emirates Stadium, mecz Arsenal - Hertha Berlin. Zapowiada się nam fascynujące starcie dwóch mocnych ekip.

Na zapowiedziach się skończyło. Arsenal był zdecydowanie lepszy, a wynik 2-0 to najniższy wymiar kary.

Arsenal 2-0 Hertha

1:0 Olivier Giroud 28'

2:0 Olivier Giroud 89'

 

22.10.2016

Męczeni pucharowym kacem musieliśmy podjąć u siebie Augsburg. Oczekiwałem od zawodników zdecydowanie lepszej postawy niż w meczu LM.

Zagraliśmy zdecydowanie lepiej, ale na pewno nie był to szczyt naszych możliwości.

Hertha 2-1 Augsburg

1:0 Lautaro Rinaldi 34'

2:0 Marko Pjaca 40'

2:1 Benjamin Henrichs 49'

 

26.10.2016

Asystencie, cożeś uczynił? Tradycyjnie oddałem w jego ręce ster i tym razem bardzo się zawiodłem. Odpadamy w drugiej rundzie PN...

Greuter Furth k3-3 Hertha

1:0 Stephan Schrock 19'

1:1 Gabriel Barbosa 52'

1:2 Marko Pjaca 60'

1:3 Lautaro Rinaldi 66'

2:3 Ilir Azemi 71'

3:3 Ilir Azemi 83'

 

29.10.2016

Graliśmy bardzo trudny mecz w mieście Volkswagena, drużyna Wolfsburga była od nas lepsza. Przegrywaliśmy, ale udało nam się wyrównać po nieco dziwnym swojaku Dantego.

To był nasz dziesiąty z rzędu mecz bez porażki.

VFL Wolfsburg 1-1 Hertha

1:0 Dominik Kohr 70'

1:1 Dante (sam.) 87'

 

01.11.2016

71 tysięcy kibiców na Olympiastadion było świadkami wspaniałego rewanżu na drużynie Arsenalu.

Na początku przewagę mieli rywale, prowadzili nawet po golu Walcotta, ale ostatecznie wygraliśmy 3-1. Niestety, poważnej kontuzji doznał Rinaldi.

Hertha 3-1 Arsenal

0:1 Theo Walcott 27'

1:1 Marko Pjaca 29'

2:1 Lautaro Rinaldi 37'

3:1 Marko Pjaca 46'

 

05.11.2016

Nie spodziewałem się, że seria meczów bez porażki skończy się właśnie w tym meczu...

Przegraliśmy z Borussią Moenchengladbach po naprawdę słabej grze. Pierwszą bramkę w tym meczu Drmić strzelił po rajdzie przez ok. 75-80 metrów (z jednego pola karnego do drugiego), co wydarzyć się mogło chyba tylko w FM'ie :D

Hertha 1-2 Borussia M.

0:1 Josip Drmić 34'

1:1 Andrija Zivković 49'

1:2 Josip Drmić 70'

 

W LM po 4 kolejkach zajmujemy 3. miejsce (1. Arsenal 9p. , 2. Real 9p. , 3. Hertha 6p. , 4. RB Salzburg 0p.)

Tabela Bundesligi po 11 kolejkach

Odnośnik do komentarza

Czytaj przed wysłaniem, bo wkradają się takie małe pojedyncze błędy jak:

 

 

17.09.2016

Przemęczenie pucharami? Nagłe zatrucie pokarmowe? Złe warunki pogodowe w Hamburgu (Ćwielong lubi to)? Sabotaż? Nie wiem. Drużyna, która zagrała naprawdę dobry mecz w Madrycie nagle zapomniała jak grać w piłkę nożną. Po tym meczu postanowiłem, że przez dłuższy czas nie polecę moim zawodnikiem robienia pułapek ofsajdowych, bo w tym meczu Schipplock miał 3 świetne okazje po długich zagraniach od obrońców...

Hamburger SV 1-1 Hertha

1:0 Gabriel Barbosa 17'

1:1 Sven Schipplock 85'

 

Odnośnik do komentarza

19.11.2016

Doznajemy drugiej porażki z rzędu, tym razem lepsza okazała się drużyna ze Stuttgartu. Przegraliśmy zasłużenie, nie tworzyliśmy żadnych okazji.

VFB Stuttgart (11.) 3-1 Hertha (3.)

1:0 Marco Hoeger (kar.) 16'

2:0 Martin Harnik 49'

2:1 Gabriel Barbosa 56'

3:1 Antonio Ruediger 74'

 

23.11.2016

Po dwóch porażkach ligowych musieliśmy wspiąć się na wyżyny naszych umiejętności w pojedynku z Realem Madryt. W tym meczu musieliśmy sobie radzić bez Daniela Didaviego, którego (po przestawieniu Barbosy i Pjacy) zamienił Ibisević.

Po meczu mogłem z pełnym przekonaniem powiedzieć, że wspięliśmy się na wspomniane wyżyny umiejętności, ponieważ wygraliśmy 4-2.

Hertha 4-2 Real Madryt

1:0 Vedad Ibisević (kar.) 4'

1:1 Cristiano Ronaldo 5'

2:1 Gabriel Barbosa 79'

2:2 Sylvan Widmer 87'

3:2 Gabriel Barbosa 90'

4:2 Sergio Diaz 94'

 

26.11.2016

Doznaliśmy trzeciej ligowej porażki z rzędu tracąc decydującą bramkę w 90. minucie. To, co los był łaskaw dać nam w meczu z Realem, odebrał nam w meczu z Mainz.

Mainz (11.) 4-3 Hertha (5.)

1:0 Jhon Cordoba 13'

2:0 Jairo 35'

2:1 Gabriel Barbosa 42'

3:1 Jhon Cordoba 49'

3:2 David Barbona 63'

3:3 Andrija Zivković 83'

4:3 Yoshinori Muto 90'

 

29.11.2016

Ostatni mecz fazy grupowej LM graliśmy w Salzburgu. Już przed meczem wiedzieliśmy, że zwycięstwo da nam awans.

Wygraliśmy po naprawdę dobrym i ciekawym meczu.

RB Salzburg 1-3 Hertha

0:1 David Barbona 4'

0:2 Andrija Zivković 48'

1:2 Yordy Reina 57'

1:3 Marko Pjaca 78'

 

Po trzynastu kolejkach czołówka ligi wygląda następująco:

1. Bayern 28p.

2. BVB 27p.

3. Schalke 27p.

4. Wolfsburg 23p.

5. Hertha 22p.

 

Dół tabeli:

16. RB Lipsk 8p.

17. Duesseldorf 8p.

18. Freiburg 7p.

 

Końcowa tabela grupy C Ligi Mistrzów:

1. Arsenal 13p.

2. Hertha 12p.

3. Real 10p.

4. RB Salzburg 0p.

Odnośnik do komentarza

03.12.2016

Po trzech kolejnych porażkach ligowych potrzebowaliśmy zwycięstwa niczym tlenu...

Okazja ku temu była wyborna, bo graliśmy u siebie z ostatnią w tabeli Fortuną Duesseldorf. Okazję wykorzystaliśmy.

Hertha (5.) 2-0 Duesseldorf (17.)

1:0 Gabriel Barbosa 47'

2:0 Gabriel Barbosa 88'

 

11.12.2016

Tym razem mierzyliśmy się z niespełniającą pokładanych w niej nadziei drużyną Bayeru Leverkusen. "Aptekarze" mają naprawdę mocny skład, ale nie spisują się zbyt dobrze w tym sezonie. Udało nam się wykorzystać ich słabą formę i wygrać 2-1.

Bayer Leverkusen (9.) 1-2 Hertha (5.)

0:1 Andrija Zivkovic 8'

0:2 Lucas Romero 24'

1:2 Javier Hernandez 29'

 

14.12.2016

Podejmowaliśmy u siebie wicelidera z Dortmundu, którego chcemy przeskoczyć w tabeli.

Od samego początku narzuciliśmy nasz styl gry, dominowaliśmy, tworzyliśmy sobie okazje, a dwie z nich wykorzystał Gabriel Barbosa.

Hertha (5.) 2-0 BVB (2.)

1:0 Gabriel Barbosa 17'

2:0 Gabriel Barbosa 41'

 

17.12.2016

Na ostatni mecz pierwszej rundy pojechaliśmy do Lipska, gdzie zmierzyliśmy się z drużyną Red Bull, wróć, RasenBall Lipsk. Byliśmy zdecydowanym faworytem, w końcu wygraliśmy 3 ostatnie mecze ligowe. Nie zawiedliśmy oczekiwań, chociaż nasza postawa nie powaliła na kolana, bo wymęczyliśmy skromne 2-1.

RB Lipsk (18.) 1-2 Hertha (3.)

0:1 Gabriel Barbosa 13'

1:1 Omer Damari 73'

1:2 Andrija Zivkovic 84'

 

Pierwszą rundę kończymy na trzecim miejscu ze stratą tylko dwóch punktów do Bayernu i Borussii. Najlepszym piłkarzem Herthy był Lucas Romero, który w 17 meczach osiągnął średnią ocen 7.77. Chciałbym wyróżnić też Marko Pjacę, który w 6 meczach LM osiągnął niesamowitą średnią 8.65.

Właśnie załatwiłem transfer serbskiego bramkarza - Predraga Rajkovicia, za którego Maccabi Tel Awiw otrzyma 5 mln euro.

Na razie nie otrzymałem ofert za moich piłkarzy, ale Bayern wykazuje zainteresowanie Barboną, Romero, Starkiem i Zivkoviciem.

 

Tabela Bundesligi po 17. meczach

 

 

 

 

Nagrodę Złotego Chłopca otrzymał ... Marko Pjaca!

Piłkarzem Roku został Marco Reus, drugie miejsce w plebiscycie zajął Cristiano Ronaldo, trzecie Bernardo Silva.

Złotą Piłkę otrzymał Cristiano Ronaldo, tuż za nim był Marco Reus, trzecie miejsce zajął Lionel Messi.

Odnośnik do komentarza

Pewnie dlatego, że ten bramkarz to wonderkid z PA < 150

A tak wogóle, to nie wiesz jak wygląda jego scout i jakie ma atrybuty :eusa_shhh:

Fajna kariera, tylko jak dla mnie, gdzie znam już młodych kozaków to trochę za prosta. Kupujesz full wonderkidów, trochę się rozwiną, miną 2 sezony i wygrasz LM ;P

Odnośnik do komentarza

Serio skaut odradza Ci kupna piłkarza i wykładasz za niego 5-cio krotność jego wartości?

 

Widziałem jego atrybuty i uznałem, że warto go sprowadzić. Scouta wysłałem przede wszystkim po to, by poznać jego atrybuty, które z resztą ma znacznie lepsze niż mój dotychczasowy bramkarz. Poza tym, wielokrotnie już scouci mylili się w ocenie potencjału młodych zawodników, niejednokrotnie dawali 2 gwiazdki potencjału zawodnikom, którzy po przyjściu do klubu byli oceniani przez asystenta na 4 (Rajković dostał od mojego sztabu 3,5 gwiazdki po dołączeniu do drużyny). Założę się, że sam miałeś do czynienia z nietrafionymi ocenami scoutów. Dla mnie raport scouta nie jest ostateczny, tym bardziej, że oceniał go mój najgorszy scout (OU 13, OP 13), którego nie zwolniłem, bo nie chciałem płacić dużego odszkodowania.

Odnośnik do komentarza

Zacznę od podsumowania okienka transferowego.

 

Przybyli:

Adam Tzanetopoulos za 5 milionów z AEK Ateny - potrzebowałem następcy Niklasa Starka, za którego Bayern zapłacił 28 milionów, Grek miał najlepsze atrybuty spośród rozpatrywanych zawodników, cena nie była wygórowana, więc postanowiłem go sprowadzić.

Tallisca za 6 milionów z Olympiakosu - ciekawie wyglądający zawodnik mistrzów Grecji. Na razie rezerwowy, ale po sezonie raczej stracę młodych graczy środka pola, więc Tallisca powinien stać się podstawowym graczem.

Lincoln za 7 milionów z Gremio - świetnie zapowiadający się Brazylijczyk, który powinien stać się gwiazdą tej drużyny.

Boris Konate za 2,3 miliona z ASEC - iworyjski klub słynie ze szkolenia młodych zawodników, a napastnik Konate wydaje się kolejnym świetnym "produktem" akademii w Abidżanie.

Felix Nyman za 675 tysięcy z Kalmar FF - kolejny wielki talent, w dodatku kupiony za bardzo małe pieniądze. Potencjalnie jeden z najlepszych środkowych obrońców ligi.

Predrag Rajkovic za 5 milionów z Maccabi Tel Awiw - dobrze zapowiadający się bramkarz, który będzie rywalizował o pierwszy skład z Zielerem.

Ron-Robert Zieler za 2,8 miliona z Hannover 96 - dobry bramkarz, któremu po sezonie wygasał kontrakt, co znacznie ułatwiło jego sprowadzenie.

Fede za 1,3 miliona z Racingu Santander - świetnie zapowiadający się defensywny pomocnik, któremu również wygasał kontrakt.

Jack Wilshere wypożyczony za 165 tysięcy miesięcznie z Arsenalu - nie miał szans na grę w Londynie, został wystawiony na sprzedaż, postanowiłem dać mu szansę. Jeśli się sprawdzi, to będę mógł kupić go za 14 milionów.

 

Odeszli:

Vedad Ibisević za 235 tysięcy do Heidenheim - wygasał mu kontrakt, nie miał miejsca w 1. składzie, więc wykorzystałem ostatnią szansę na otrzymanie jakichkolwiek pieniędzy za Bośniaka.

Niklas Stark za 28 milionów do Bayernu - chciał odejść, Bawarczycy zaproponowali dobre pieniądze, więc nie robiłem mu problemów.

Dusan Kuciak do Hannoveru za 650 tysiecy - po dojściu Rajkovicia i Zielera nie miał jakichkolwiek szans na grę, więc musiał odejść.

Thomas Kraft za 3,8 miliona do RB Lipsk - j.w.

 

 

20.01.2017

Pierwszy mecz drugiej rundy graliśmy we Frankfurcie. Zagraliśmy przeciętnie, remis był sprawiedliwym wynikiem.

Eintracht Frankfurt (14.) 1-1 Hertha (3.)

0:1 Marko Pjaca 10'

1:1 Makoto Hasebe 51'

 

29.01.2017

Pokonaliśmy u siebie Hannover po wyjątkowo nudnym meczu, w którym graliśmy tak słabo, że nawet jedyną bramkę musiał strzelić zawodnik rywali.

Hertha (3.) 1-0 Hannover (13.)

1:0 Andre Hoffmann (sam.) 46'

 

04.02.2017

Lider Bundesligi udowodnił nam, że wciąż jest poza zasięgiem.

Bayern (1.) 2-0 Hertha (3.)

1:0 Robert Lewandowski 17'

2:0 Thiago 81'

 

08.02.2017

Losowanie 1/8 finału LM przydzieliło nam drużynę Galatasaray. Byłem po nim szczęśliwy, ale niestety radość była nieuzasadniona...

Hertha 1-2 Galatasaray

0:1 Aurelien Chedjou 3'

1:1 Gabriel Barbosa 23'

1:2 Burak Yilmaz 53'

 

11.02.2017

Byliśmy zdecydowanie lepsi od drużyny z Hamburga, a nasze zwycięstwo powinno być zdecydowanie bardziej okazałe.

Hertha (3.) 2-1 Hamburg (10.)

0:1 Marcel Gregoritsch 11'

1:1 Gabriel Barbosa 30'

2:1 Gabriel Barbosa 74'

 

18.02.2017

Niezasłużona porażka z Ingolstadt, od którego byliśmy zdecydowanie lepsi. Po raz pierwszy od kilku miesięcy zagrał Lautaro Rinaldi, ale jego występ nie był udany.

Ingolstadt (13.) 1-0 Hertha (3.)

1:0 Gonzalo Veron 60'

 

25.02.2017

Tym razem skuteczność nie zawiodła, dzięki czemu 57 tysięcy kibiców na Olympiastadion zobaczyło 4 bramki.

Hertha (3.) 4-0 Koeln (7.)

1:0 Gabriel Barbosa 14'

2:0 Lautaro Rinaldi 32'

3:0 Gabriel Barbosa 57'

4:0 Gabriel Barbosa 65'

 

28.02.2017

Z Ligą Mistrzów żegnamy się w bardzo kiepskim stylu, Galata była od nas zdecydowanie lepsza.

Galatasaray 5-2 Hertha

1:0 Burak Yilmaz 13'

2:0 Lukas Podolski 25'

2:1 Lucas Romero 30'

3:1 Bruma 53'

3:2 Lucas Romero (kar.) 60'

4:2 Adam Tzanetopoulos (sam.) 73'

5:2 Muhammet Demir 91'

 

Co ciekawe, Szachtar wygrał aż 5-0 dwumecz z PSG.

 

 

Tegoroczny nabór do drużyny juniorskiej nie napawa optymizmem. Piłkarze, których sprowadziliśmy, są naprawdę słabi. Muszę dokonać zmian w sztabie szkoleniowym oraz poprosić zarząd o rozbudowę infrastruktury treningowej.

 

Tabela Bundesligi po 23. kolejce

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak Rajković może wyglądać za parę sezonów w FMie 16, ale po raportach, screenach i własnych obserwacjach z poprzedniej odsłony brałbym takiego piłkarza nawet gdyby scout mi takie działanie kategorycznie odradził. Szkoda tego dwumeczu z Galatasaray, ale prawdę powiedziawszy gdy zobaczyłem, że trafiłeś akurat na Turków przeczuwałem taki rezultat dwumeczu (oczywiście nie aż tak okazały dla rywali). Mógłbyś wrzucić tu przy okazji następnej aktualizacji statystyki Barbosy? Bo widzę, że jak ma dobry dzień to potrafi sporo nastrzelać. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

03.03.2017

Schalke było tego dnia zdecydowanie lepsze (27-7 w strzałach), ale udało się uratować jeden punkt, który był bardzo zagrożony od 68. minuty, ponieważ z boiska zszedł kontuzjowany Langkamp, którego nie mogłem już zmienić. Jego kontuzja okazała się na tyle poważne, że będzie pauzował 2 miesiące.

Schalke (7.) 2-2 Hertha (3.)

0:1 Gabriel Barbosa 28'

1:1 Yordy Reina 57'

1:2 Marko Pjaca 58'

2:2 Cristian Penilla 64'

 

11.03.2017

Byliśmy zdecydowanie lepsi od ostatniej w tabeli drużyny z Fryburga. 4-1 to absolutnie najniższy wymiar kary.

Hertha (3.) 4-1 Freiburg (18.)

1:0 Andrija Zivković 27'

2:0 Daniel Didavi 41'

3:0 Andrija Zivković 54'

4:0 Marko Pjaca 80'

4:1 Tim Probst 81'

 

19.03.2017

Z Augsburgiem zagraliśmy dobrze, ale po prostu zabrakło nam szczęścia.

Augsburg (11.) 1-1 Hertha (3.)

1:0 M'Baye Niang 41'

1:1 Gabriel Barbosa 45'

 

Tabela po 26. kolejce

 

 

 

Odnośnik do komentarza

01.04.2017

Stracony w ostatniej minucie remis niesamowicie mnie wkurzył. Byliśmy zdecydowanie lepsi od "Wilków", tworzyliśmy sobie okazje, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Zemściło się to na nas...

Hertha (3.) 1-1 Wolfsburg (5.)

1:0 Marko Pjaca 28'

1:1 Julian Draxler 92'

 

08.04.2017

Klasowe zwycięstwo w Moenchengladbach i kolejny popis Gabriela Barbosy

BMG (6.) 1-3 Hertha (3.)

1:0 Thorgan Hazard 5'

1:1 Gabriel Barbosa 19'

1:2 Gabriel Barbosa 51'

1:3 Gabriel Barbosa 56'

 

Otrzymałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną od działaczy Porto, ale oczywiście odmówiłem.

 

16.04.2017

Znowu tracimy zwycięstwo w końcówce, choć w tym przypadku remis był sprawiedliwym wynikiem.

Hertha (3.) 2-2 Stuttgart (4.)

1:0 Marko Pjaca 8'

2:0 Talisca 46'

2:1 Timo Werner 81'

2:2 Luis Muriel 86'

 

23.04.2017

Wykorzystujemy wpadkę Borussii i wskakujemy na drugie miejsce w tabeli.

Hertha (3.) 3-0 Mainz (10.)

1:0 Gabriel Barbosa 11'

2:0 Marko Pjaca 44'

3:0 Lautaro Rinaldi 78'

 

29.04.2017

Pewne zwycięstwo z jednym z outsiderów.

Fortuna Duesseldorf (17.) 0-2 Hertha (2.)

0:1 Gabriel Barbosa 12'

0:2 Gabriel Barbosa 17'

 

Barbosa wzbudza zainteresowanie obu klubów z Manchesteru, Borussii i Chelsea. W kontrakcie ma zawartą klauzulę odstępnego wynosi 55 milionów, zaproponowałem mu nowy kontrakt ze znacznie wyższą klauzulą, ale twardo zażądał 160 tysięcy tygodniowo, więc wszystko wskazuje na to, że po sezonie zmieni klub.

 

06.05.2017

Wygrywamy ciężkie starcie z mocnym personalnie, ale słabo grającym klubem z Leverkusen. Cieszy popis Pjacy, bo ostatnio grał przeciętnie.

Hertha (2.) 3-1 Bayer 04 Leverkusen (8.)

0:1 Thalles 8'

1:1 Marko Pjaca 13'

2:1 Marko Pjaca 37'

3:1 Marko Pjaca (kar.) 56'

 

13.05.2017

Mecz sezonu. Zwycięstwo w Dortmundzie gwarantowało nam drugie miejsce na koniec sezonu, porażka zmniejszała szanse niemal do zera.

Defensywna taktyka okazała się kluczem do sukcesu.

Borussia Dortmund (3.) 0-1 Hertha (2.)

0:1 Andrija Zivković 83'

 

20.05.2017

W ostatnim meczu wystawiłem do gry rezerwowych, którzy nie poradzili sobie z RB Lipsk. Wynik tragiczny, ale nie odzwierciedlał przebiegu meczu.

Hertha (2.) 1-5 RB Lipsk (13.)

0:1 Sebastian Langkamp (sam.) 5'

0:2 Emil Forsberg 10'

0:3 Yussuf Poulsen 30'

0:4 Emil Forsberg 31'

0:5 Yussuf Poulsen 40'

1:5 Boris Konate 45'

 

Sezon kończymy jako wicemistrzowie Niemiec, co niewątpliwie jest sporym sukcesem.

W PN odpadliśmy już w drugiej rundzie, ale nie były to dla mnie istotne rozgrywki. Trofeum zdobył VFB Stuttgart.

W LM odpadliśmy w 1/8 finału, w przyszłym sezonie będę chciał powalczyć o więcej. Zwyciężył Olympique Marsylia.

 

Barbosa poprosił pod koniec maja o zgodę na odejście do Chelsea. Nie chcę robić mu problemów z odejściem, ale Londyńczycy będą musieli sporo zapłacić.

 

Końcowa tabela Bundesligi

 

Nagrody od kibiców Herthy

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...