Skocz do zawartości

Hertha Berlin


Tomasz97

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja gry: FM 16.1.1

Baza danych : Duża, zawodnicy o reputacji krajowej z Europy, Ameryki Południowej, Meksyku, USA, Algierii, Egiptu, Maroko, Tunezji, WKS, Arabii, Kataru, ZEA, Chin, Japonii.

Wybrane ligi : Po dwie najwyższe z Anglii, Francji, Niemiec, Polski; najwyższe z Belgii, Chorwacji, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Rosji, Serbii, Szwajcarii, Turcji, Włoch

 

Od kilku lat mam taki zwyczaj, że chociaż jedną karierę w każdej edycji FM gram klubem z miasta, które odwiedziłem w czasie wakacji. W poprzednich edycjach były to odpowiednio Lech, Ujpest, Dynamo Drezno, Feyenoord, ADO Den Haag. W tym roku na krótko zawitałem do Berlina i stąd decyzja o rozpoczęciu nowej kariery jako menedżer Herthy.

 

Sytuacja początkowa wygląda tak:

- Klub dysponuje bardzo skromnymi środkami - budżet transferowy wynosi 0, a wolny budżet płac wynosi kilkadziesiąt tysięcy euro.

- Baza treningowa ma 4,5 gwiazdki, a baza młodzieżowa 3,5 gwiazdki.

- Klub rozgrywa swoje mecze na ogromnym Olympiastadion, który w tak dużym mieście powinien się wypełnić, jeśli wyniki będą satysfakcjonujące.

- Najlepszymi zawodnikami według mojego asystenta są Valentin Stocker i Vladimir Darida. Stockerem interesuje się Stoke i mam nadzieję, że uda się go sprzedać za dobre pieniądze, których potrzebuję na wzmocnienia i przede wszystkim zdolną młodzież.

- Moim celem na ten sezon jest co najmniej miejsce w górnej połowie tabeli.

 

To tyle tytułem wstępu.

 

Mam nadzieję, że moje poczynania wzbudzą Wasze zainteresowanie :D

Wkrótce następna część.

Odnośnik do komentarza

10.07.2015

 

Na Stockera znalazło się dwóch chętnych - Stoke i Southampton. Lepsi okazali się "Święci" i sprowadzili go za:

- 12 mln euro od razu,

- 1 mln euro po występach w lidze,

- 20% zyski z następnego transferu.

Sprzedałem też Pera Skjelberda za 9 mln do Monaco.

 

Do klubu dołączyli lub dołączą:

Andrija Zivković z Partizana za:

- 1mln euro + 20% zysku z następnego transferu dla klubu,

- 0,5 mln dla menedżera za połowę praw do karty zawodnika;

Sergio Diaz z Cerro Porteno (dołączy 1.7.2016) za 1 mln euro;

Luka Jovic z Crvenej Zvezdy (dołączy 1.1.2016) za 2,1 mln euro.

 

Chciałem też ściągnąć Harolda Preciado, Ivera Fossuma i Kristoffera Ajera, ale ubiegły mnie mocniejsze kluby.

 

Do sztabu szkoleniowego dołączył na razie tylko jeden scout, Sebastian Barth z RB Lipsk.

 

W pierwszych sparingach powierzyłem drużynę asystentowi i nie był to zbyt dobry pomysł. 3 mecze, 3 porażki, ale ułożyłem własną taktykę i biorę się do roboty :D

 

Zamierzam jeszcze wzmocnić pierwszy skład kilkoma zawodnikami oraz dokonać zmian w sztabie szkoleniowym. Do dyspozycji mam 8 mln euro budżetu transferowego oraz 160 tysięcy rezerwy w budżecie płac.

 

c.d.n

Odnośnik do komentarza
01.08.2015


Budzi mnie dźwięk telefonu.

- Tak, słucham?

- Witaj szefie, tu Torsten.

- Jak tam poszukiwania w Chorwacji?

- Mam absolutną perełkę, po prostu hit.

- Kogo?

- Świetny chłopak z Dinama Zagrzeb, Ante Corić.

- Wygląda dobrze. Ile chcą?

- 9,25 miliona euro.

- Ile?

- Szefie, to cena promocyjna. Chłopak pokłócił się ze wszystkimi w klubie, zażądał transferu. To dobra okazja.

- Ok, bierzemy.


I tak właśnie pozyskaliśmy młodego, świetnie zapowiadającego się chłopaka. I tak właśnie wydaliśmy cały budżet transferowy...


14.08.2015


Skład wydaje się skompletowany, a drużyna dobrze przygotowana do sezonu. Pierwszy test już jutro - mecz u siebie z Darmstadt. Mam nadzieję, że uda nam się efektownie otworzyć sezon przed własnymi kibicami. W ostatniej chwili postanowiłem zmienić taktykę, bo w meczach sezonowych i w pucharze nasza gra nie wyglądała dobrze. Mecz pucharowy z Barmbek-Uhlenhorst wygraliśmy 2-0, ale nasza gra naprawdę pozostawiała wiele do życzenia. Pierwotne 4-5-1 z dwoma skrzydłowymi zamieniłem na 4-5-1 z dwoma wysuniętymi bocznymi obrońcami, dwoma schodzącymi napastnikami i jednym bardzo defensywnym cofniętym pomocnikiem.


15.08.2015


Nareszcie koniec oczekiwania, dziś mój debiut w Bundeslidze, chwila, której nie mogłem się doczekać. Jadąc rano do siedziby klubu przyglądałem się miastu i niestety nie dostrzegłem przejawów ekscytacji ludzi pierwszym meczem nowego sezonu...


Odprawa taktyczna już za nami, chłopcy wybiegają na murawę, ponad 48 tysięcy ludzi śpiewa nasz hymn - "Nur nach hause", a mnie przechodzą ciarki.


No i się zaczęło...


Pierwsza połowa była po prostu nudna, naprawdę nudna.

Przed drugą połową postanowiłem zalecić chłopakom zdecydowanie bardziej ofensywną grę, ale wciąż nie byli w stanie stworzyć klarownej okazji. W 76. minucie dokonałem trzech zmian: za Plattenhardta wszedł van der Bergh, za Ibisevicia Kalou, a za Coricia wszedł Ronny. W 82. minucie Ronny zagrywa świetną piłkę na skrzydło, Haraguchi ucieka obrońcy, dośrodkowuje, do piłki wyskakuje Kalou i umieszcza ją w siatcę. 1-0 dla nas. W tym momencie byłem przekonany, że wygramy ten mecz, bo Darmstadt naprawdę nic nie grało. Niestety, w 88 minucie jeden z rywali zagrywa do będącego na spalonym Hellera, sędzia jednak nie przerywa gry, a Heller dośrodkowuje do Rauscha, który z kilku metrów trafia do siatki. 1-1. Dostaję szału. Moi chłopcy wznawiają grę od środka, szybko przechodzą z piłką na połowę rywali w ataku pozycyjnym. Piłka trafia do Kalou, a ten mimo asysty dwóch rywali dogrywa do Zivkovica, który z kilku metrów umieszcza piłkę w siatce. 2-1. Od szału do euforii. Po chwili końcowy gwizdek arbitra i szał radości. Wygrana, dobre wejście w sezon i mój udany debiut. Kalou bohaterem, dżokerem, super-rezerwowym.


Hertha Berlin 2-1 Darmstadt (Kalou, Zivkovic - Rausch)


Następnego dnia dostaję informację, że klub sprzedał 18 tysięcy karnetów. 18 tysięcy? W czteromilionowym mieście? Masakra...


23.08.2015


2. kolejka Bundesligi i wyjazd do Dortmundu. Łatwo nie będzie...

Skład i założenia taktyczne nie zmieniły się znacząco - zamiast Ibisevicia zagrał Kalou, a zamiast nastawienia ofensywnego wybrałem standardowe.


Zaczynamy...


7. minuta meczu, Schmelzer dośrodkowuje piłkę w pole karne, Hoffmann zgrywa do Aubameyanga, a ten umieszcza piłkę w siatcę. Na ratunek przychodzi nam sędzia liniowy i uniesiona chorągiewka. 0-0, gramy dalej. W 12. minucie mamy rzut rożny, dośrodkowanie Zivkovicia nie dochodzi do celu, ale po wybiciu Hummelsa utrzymujemy się przy piłce. Plattenhardt zagrywa na skrzydło do Haraguchiego, ten dośrodkowuje niską piłkę, Kalou ucieka obrońcom i strzela na 1-0. Teraz tylko to utrzymać... W 44. minucie Darida zabiera piłkę Gundoganowi, drużyna wymienia kilka podań i po chwili Corić zagrywa genialną piłkę do wychodzącego na wolne pole Kalou, który w sytuacji sam na sam nie daje szans Burkiemu. 2-0. Prowadzimy 2-0 z BVB na Signal Iduna Park!


Druga połowa przebiegała pod dyktando rywali, ale zawodnicy Borussii nie stworzyli żadnej klarownej okazji, w związku z czym doszło do prawdziwej sensacji - Hertha pokonała wielką Borussię, a Salomon Kalou znowu został bohaterem. Jakże się teraz cieszę, że nie sprzedałem go za 8,5 miliona euro do Torino na początku sierpnia...


Borussia Dortmund 0-2 Hertha Berlin (Kalou x2)


Dziwne rzeczy dzieją się w Bundeslidze, po dwóch meczach jesteśmy jedyną drużyną z sześcioma punktami na koncie (Bayern zremisował 1-1 w Hamburgu). W najbliższym meczu podejmiemy u siebie ostatni w tabeli Bayer Leverkusen.


29.08.2015


Do Berlina przyjeżdża Bayer Leverkusen. Gdyby ten mecz odbywał się dwa tygodnie wcześniej, to zapewne zdecydowanym faworytem byliby "Aptekarze", jednak po świetnym starcie Herthy i fatalnym Bayeru bukmacherzy dają nam minimalnie większe szanse (kurs na nas - 2.5, na Bayer 2.63).


Dziś na Olympiastadion pojawiło się niespełna 51 tysięcy widzów, co napawa mnie pewnym optymizmem, ale wciąż liczę na więcej.


Początek meczu był dosyć niemrawy, ale wszystko zmieniło się w 20. minucie. Zivković dostał piłkę na prawym skrzydle, zagrał na 20. metr do Kalou, który zagrał ją do zbiegającego z lewego skrzydła Haraguchiego. Japończyk przyjął piłkę i błyskawicznie huknął w krótki róg. Bramka z gatunku tych, na które mówi się "Stadiony świata", fenomenalne uderzenie w prawy górny róg bramkarza. 1-0 dla nas. Czy trzecie zwycięstwo w trzecim meczu jest możliwe? W 30. minucie Plattenhardt zagrywa ze skrzydła na 25. metr, a tam na piłkę czeka Lustenberger, po chwili piękny wolej, piłka trafia w słupek, odbija się od pleców bramkarza Bayeru i wpada do siatki. Przypomniały mi się w tym momencie dwie słynne bramki Jacka Krzynówka (z Realem w barwach, o ironio, Bayeru i przeciw Portugalii w narodowych barwach). W 38. minucie Zivković fenomenalnie dośrodkowuje z rzutu wolnego na 6. metr, do piłki dopada Lustenberger i ..... nie trafia w światło bramki. Szkoda. Na przerwę schodzimy przy wyniku 2-0 dla nas. W szatni pochwaliłem chłopaków i oczywiście poprosiłem ich o kontynuowanie dobrej gry.


Druga połowa była dosyć nudna, a z każdą minutą byłem coraz bardziej pewny zwycięstwa. Zapomniałem jednak, że piłka nożna jest sportem nieprzewidywalnym, ale szybko przypomnieli mi o tym rywale - w 79. minucie niską piłkę ze skrzydła zagrywa Calhanoglu, Bellarabi trafia w słupek, ale po chwili dobija i zmienia wynik na 2-1. Do końca spotkania jednak nic się nie zmieniło i ostatecznie wygrywamy 2-1. Coś pięknego, 9 punktów po trzech meczach, z których paradoksalnie najsłabiej wyglądał ten z Darmstadt. Przerwę reprezentacyjną spędzimy na fotelu lidera.


Hertha Berlin 2-1 Bayer Leverkusen (Haraguchi, Lustenberger - Bellarabi)


Ciąg dalszy nastąpi...

Ale nie od razu, bo sporo czasu zajmują przygotowania do matury :D


PS Jaki rodzaj wrzucanej grafiki jest dozwolony na tym forum?

Odnośnik do komentarza

Skończyło się okienko transferowe.

Ostatecznie, kadra na tę rundę wygląda tak:

 

Bramkarze:

Thomas Kraft

Rune Jarnstein

 

Obrońcy:

Fabian Lustenberger

John Brooks

Sebastian Langkamp

Johannes van der Bergh

Peter Pekarik

Niklas Stark

Marvin Plattenhardt

 

Pomocnicy:

Mitchell Weiser

Roy Beerens

Jens Hegeler

Ronny

Anis Ben-Hatira

Ante Corić

Genki Haraguchi

Andrija Zivkovic

Florian Kohls

Alexander Baumjohann

Tolga Cigerci

 

Napastnicy:

Sami Allagui

Julian Schieber

Vedad Ibisević

Salomon Kalou

 

Gotowy do gry jest już Mitchell Weiser, ale wciąż muszę poczekać na Schiebera, Ben-Hatirę i Allaguiego.

 

 

13.09.2015

Dziś czeka nas mecz w Stuttgarcie. Trzynasty w tabeli VFL podejmuje u siebie lidera, wydaje się, że jesteśmy faworytem tego meczu.

Na ten mecz wybrałem ustawienia taktyczne takie same, jak w meczu z BVB. Niestety, tym razem nie przyniosło to oczekiwanego sukcesu...

Jak do tego doszło? Po kolei - w 14. minucie Pekarik zagrywa w pole karne do Zivkovicia, ten podaje po ziemi do stojącego na 10. metrze Kalou, a Iworyjczyk strzela na 0-1. W 31. minucie Ginczek strzela swoją pierwszą, ale niestety nie ostatnią, bramkę w tym meczu po dośrodkowaniu ze skrzydła i nieudanej interwencji Brooksa. Do przerwy 1-1. W 51. minucie Klein popisuje się fenomenalnym dośrodkowaniem, a Timo Werner strzela bramkę na 2-1. W 61. minucie stało się coś, co wydarzyć się nigdy nie powinno - jeden z moich stoperów podaje w stronę bramkarza, ale podanie jest zbyt lekkie, do piłki dopada Ginczek i strzela do pustej bramki. 3-1. W 69. minucie w miejsce Zivkovicia i Kalou wchodzą Beerens i Ibisević, a już w 73. minucie Ibisević strzela bramkę po fenomenalnym podaniu od Daridy. 3-2. Minuty mijają, ale wciąż wierzę w dobry rezultat. Niestety, w 91. minucie Ochs dośrodkowuje w pole karne, Langkamp mija się z piłką (takie rzeczy widuję tylko w Football Managerze i relacjach z A-Klasy), a trzecią bramkę w tym meczu strzela Ginczek. Po chwili sędzia kończy mecz. Przegrywamy 4-2.

Stuttgart 4-2 Hertha (Ginczek x 3, Werner - Kalou, Ibisević)

 

Po czterach kolejkach zajmujemy drugie miejsce, przegrywamy z Borussią tylko gorszym bilansem bramek. Co ciekawe, Bayern zdobył tylko 7 punktów, w 4. kolejce przegrał w Moguncji.

 

19.09.2015

Dziś gramy w Moenchengladbach z szesnastą w tabeli Borussią. Wydaje się, że mecz nie ma jednoznacznego faworyta, ale bukmacherzy dają większe szanse rywalom (kurs 2:1).

W 7. minucie Zivković zagrywa w pole karne do Kalou, a ten strzela swoją piątą bramkę w tym sezonie. W 30. Korb dośrodkowuje w pole karne, a gola na 1-1 strzela Raffael. Po pierwszej połowie remis. W drugiej połowie mocno wiało nudą, ale w 79. minucie Zivković zagrywa do stojącego na 16. metrze Haraguchiego, a ten strzela płasko w długi róg i ustala wynik na 1-2.

Borussia Moenchengladbach 1-2 Hertha Berlin

 

BVB przegrywa w Hanoverze, a my wracamy na fotel lidera.

 

22.09.2015

Do Berlina przyjeżdża czternasty w tabeli Ingolstadt. Jesteśmy zdecydowanym faworytem, liczę na zdecydowane zwycięstwo.

Zaczynamy grę, na boisku wieje nudą. W 29. minucie kontuzjowanego Haraguchiego zmienia Beerens, poza tym w pierwszej połowie nie wydarzyło się nic godnego odnotowania. W przerwie piłkarze dostają opieprz, po którym większość z nich "sprawia wrażenie zmotywowanych". W drugiej połowie też nuda - nic się nie działo, przez cały mecz tylko dwa razy "przeniosło" mnie na murawę, ale i tak nic wtedy się nie wydarzyło. Remis na oczach 53 tysięcy widzów z Ingolstadt raczej chluby nam nie przyniosło...

Hertha Berlin 0-0 Ingolstadt

 

Uraz stopy Haraguchiego wyklucza go z gry na dwa tygodnie.

 

Po pięciu kolejkach jesteśmy na trzecim miejscu, ale Brema i Bayern lepsze są tylko dzięki bilansowi bramek.

 

27.09.2015

Dziś gramy na wyjeździe z czternastym w tabeli Hannoverem. Znowu 0-0. Znowu nuda. Słabo to wyglądało

Hannover 0-0 Hertha

 

Czołówka po 7. kolejce:

1. Bayern Monachium 16p.

2. Werder Brema 14p.

3. Hertha Berlin 14p.

4. Borussia Dortmund 13p.

 

Na dnie tabeli:

16. Borussia M. 6p.

17. Hoffenheim 5p.

18. Frankfurt 4p.

 

 

 

c.d.n

Odnośnik do komentarza

04.10.2015

 

Gramy u siebie z Augsburgiem.

- Panowie! Takie mecze po prostu musimy wygrywać!

Wydawało mi się, że "Panowie" mnie zrozumieli. Niestety, zawiodłem się na nich mocno, bo mecz skończył się wynikiem 1-1 po całkiem ciekawym meczu.

Trzeci remis z rzędu. Kaziu Moskal mi się włączył. Chociaż nie, bo mnie zwolnienie na razie nie grozi.

Hertha 1-1 Augsburg (Kalou - Caiuby)

 

18.10.2015

 

Dzisiaj gramy w Sinsheim z ostatnią w tabeli drużyną Hoffenheim. Mimo zdecydowanej różnicy w tabeli, bukmacherzy minimalnie większe szanse dają naszym rywalom (2,5 - 3 - 2.63).

Musimy sobie dziś poradzić bez Salomona Kalou, który doznał zwichnięcia stawu skokowego i będzie pauzował miesiąc. Hoffenheim również ma spory problem - kontuzjowany jest Kevin Volland. Początek meczu dosyć nudny, aż do 36. minuty żaden z piłkarzy nie popisał się choćby celnym strzałem. W owej 36. minucie, po sporym zamieszaniu w polu karnym, do piłki dopadł Schmid, jego uderzenie obronił Kraft, ale po chwili zawodnik Hoffenheim dobił do pustej bramki. 1-0 dla gospodarzy. Do przerwy 1-0. W tym momencie żałowałem, że FM nie pozwala zrobić zawodnikom w szatni prawdziwej "suszarki" w style sir Alexa Fergusona. Piłkarze i tak dostali solidną zjebkę, która chyba do nich trafiła, bo już w 54. minucie przeprowadzili świetną akcję, po której w pole karne dośrodkował Beerens, strzelił Ibisević, a po interwencji bramkarza dobił Haraguchi. 1-1. W 63. minucie dostaliśmy rzut wolny na 20. metrze przed bramką. Do piłki podbiega Plattenhardt, strzela, piłka wpada pod poprzeczką. 1-2. Pierwszy gol Plattenhardta w 24. ligowym meczu w barwach Herthy. Do końca meczu nie wydarzyło się cokolwiek godnego uwagi.

Hoffenheim 1-2 Hertha (Schmid - Haraguchi, Plattenhardt)

 

24.10.2015

Podejmujemy u siebie lidera tabeli, wielki Bayern. Faworytem są oczywiście Bawarczycy (kurs 1,80 u bukmacherów). Na stadionie pojawiło się aż 70 tysięcy osób, ale niestety nie daliśmy im powodów do radości. Dwa szybkie ciosy (w 8. i 12. minucie) od Mullera i Robbena sprawiły, że Bayern kontrolował grę, a moi zawodnicy nie byli w stanie tego zmienić. Dodatkowo, na 5-6 tygodni wypada Brooks, a to niestety duży problem...

Hertha 0-2 Bayern (Muller, Robben)

 

28.10.2015

Mecz drugiej rundy PN z Wurzburger Kickers na wyjeździe. Pozwoliłem sobie oddać na czas tego meczu ster w ręce asystenta.

FC Wurzburger Kickers 1-2 Hertha Berlin (Daghfous - Schieber, Langkamp)

 

Czołówka tabeli po 10. kolejce:

1. Bayern Monachium 22p.

2. Borussia Dortmund 22p.

3. VFL Wolfsburg 18p.

4. HERTHA BERLIN 18p.

 

Dół tabeli:

16. Hamburg 10p.

17. Darmstadt 10p.

18. Hoffenheim 7p.

Odnośnik do komentarza

Listopad nie był przesadnie udanym miesiącem dla mojej drużyny, nie było jednak źle.

Ale po kolei...

 

01.11.2015

Schalke 04 Gelsenkirchen 0-1 Hertha Berlin

0:1 Vedad Ibisević 83'

 

Mecz był naprawdę ciekawy, obie drużyny tworzyły niezłe sytuacje, ale typowych "stuprocentowych" okazji nie było, chociaż więcej z gry miało Schalke. W końcu udało się strzelić bramkę po naprawdę ładnej, koronkowej akcji zakończonej strzałem Bośniaka z około 10 metrów. Już po chwili piłkę do siatki skierował Maxim Choupo-Moting, ale na szczęście znajdował się na pozycji spalonej.

 

06.11.2015

Hertha Berlin 0-1 FC Koln

0:1 Yuya Osako 14'

Frekwencja: 49956

 

Byliśmy lepsi, stworzyliśmy kilka niezłych okazji, ale nie potrafiliśmy strzelić bramki. Szkoda straconych punktów, ale tydzień wcześniej to my byliśmy słabszą drużyną, a mimo tego wywieźliśmy z Gelsenkirchen 3 punkty...

 

20.11.2015

Hamburger SV 2-0 Hertha Berlin

1:0 Sven Schipllock 10'

2:0 Ivo Ilicević 71'

 

Tragiczna postawa moich zawodników, nie stworzyliśmy żadnej okazji, generalnie dramat.
26.11.2015
Hertha (5.) 2:1 Werder Brema (7.)
1:0 Vedad Ibisević 25'
2:0 Vedad Ibisević 38'
2:1 Alex Galvez 54'
Bohaterem meczu został Ibisević, ale raczej nie szaleje ze szczęścia, bo skręcił staw skokowy i będzie pauzował 3-4 tygodnie.
Odnośnik do komentarza

Powoli zaczyna to mieć ręce i nogi jeżeli chodzi o sposób prezentacji. Słowa uznania za osiągane wyniki bo 4-te miejsce dla Herthy wykracza z całą pewnością poza sferę realności. Nie spoczywaj na laurach, kontynuuj tą świetną pracę i obyś zakończył sezon na tym samym, a może i nawet na wyższym miejscu ;) Wielka szkoda tej porażki z HSV, ale to mimo wszystko dobra drużyna, którą zawsze stać na sprawienie niespodzianki nawet przeciwko wyżej notowanemu rywalowi. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo :)

 

 

05.12.2015

Demolka. Po prostu demolka. Statystyki niby wyrównane, ale mecz wyraźnie pod dyktando jednej z drużyn, niestety nie mojej.

Mainz (9.) 3-0 Hertha (4.)

1:0 Jhon Cordoba 30'

2:0 Jhon Cordoba 32'

3:0 Jhon Cordoba 55'

 

11.12.2015

47 tysięcy widzów obejrzało świetny mecz pełen ciekawych zagrań i dobrych okazji. Co najważniejsze, mecz zakończony naszym zwycięstwem.

Hertha 1-0 Frankfurt

1:0 Gemki Haraguchi 75'

 

16.12.2015

W meczu trzeciej rundy PN ponownie oddałem ster w ręce asystenta, szczęśliwie wszystko poszło zgodnie z planem. Co ciekawe, frekwencja wyniosła 60850 (2. wynik w tym sezonie).

Hertha 1-0 RB Lipsk

1:0 Roy Beerens 68'

 

19.12.2015

Sensacyjne zwycięstwo z potężnym Wolfsburgiem i piękne zakończenie rundy :)

VFL Wolfsburg (3.) 0-1 Hertha (4.)

0:1 Salomon Kalou 74'

 

Pierwszą rundę kończymy na podium (co ciekawe, w "realnym" świecie Hertha też kończy rundę na tej pozycji), co na pewno jest bardzo dużym sukcesem. Zarząd właśnie zaproponował mi przedłużenie kontraktu, ofertę przyjąłem bez zastanowienia.

Tabela po 17. kolejce

 

Złota Piłka:

1. Messi

2. Ronaldo

3. James

 

Piłkarz Roku:

1. James

2. Isco

3. Messi

 

Europejski Złoty Chłopiec:

Bernardo Silva, który w lidze francuskiej ma świetną średnią ocen - 7.97, a teraz kupił go ManU za 30 mln euro + bonusy.

 

 

 

09.01.2016

Pierwszy tydzień okienka przyniósł kilka zmian w drużynie:

 

Przyszli:

Luka Jovic - świetnie zapowiadający się młody zawodnik z Serbii, w 17 meczach ligowych strzelił 8 goli (najlepszy strzelec 1. rundy w lidze serbskiej). Kosztował 2,1 mln euro.

Lucas Romero - bardzo dobry już teraz, mający w dodatku duży potencjał. Świetny w FM 15 (fenomenalnie grał w kilku moich karierach), mam nadzieję, że w tej edycji będzie podobnie. 30.06.2016 kończył się jego kontrakt, udało mi się przekonać go do podpisania kontraktu, a następnie wykupić z Velez za 1,4 mln euro.

 

Odeszli:

Julian Schieber - 8,5 mln euro, które zapłacił za niego Wolfsburg, to naprawdę dobre pieniądze dla naszego klubu. Połowę 1. rundy stracił z powodu kontuzji, później wszedł siedem razy z ławki, ale nie zdołał strzelić bramki.

Salomon Kalou - odszedł do Bournemouth za 5 mln euro. Początek sezonu miał świetny, ale po kontuzji nie mógł powrócić do dobrej dyspozycji. Ostatecznie zagrał w 13 meczach, strzelił 7 goli. Był to mój najlepszy napastnik, ale jego wiek (30l.) sprawia, że droższy już raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza

22.01.2015

Wstyd. Po prostu wstyd. Nie potrafiliśmy strzelić bramki ostatniemu w tabeli Darmstadt.

Darmstadt (18.) 0-0 Hertha (3.)

 

Tego samego dnia do klubu dołączyli:

Dusan Kuciak - bramkarzowi Legii kończył się kontrakt, a ja potrzebowałem dobrego konkurenta dla Krafta. Zapłaciłem 875 tysięcy euro.

David Barbona - świetnie zapowiadający się skrzydłowy/środkowy pomocnik z Argentyny. Estudiantes dostało 1,4 mln od razu + 4,6 mln w ratach.

 

Na wypożyczenie do Crvenej Zvezdy udał się Jović.

 

26.01.2016

Mecz z wiceliderem z Dortmundu zapowiadał się na bardzo trudny i taki właśnie był. Objęliśmy szybko prowadzenie po cudownej bramce Lucasa Romero, ale przewagę miała Borussia. Wyrównał Aubameyang, ale dla Borussii to było za mało. Rywale wściekle atakowali, tworzyli sobie okazje, ale nie zdołali strzelić zwycięskiej bramki.

Hertha (3.) 1-1 Borussia Dortmund (2.)

1:0 Lucas Romero 4'

1:1 Pierre-Emerick Aubameyang 55'

 

Lucas Romero został wybrany piłkarzem w meczu po raz drugi w swoim drugim występie.

 

28 stycznia do klubu dołączył sprowadzony z Argentinos Jrs. za 3,5 mln euro Lautaro Rinaldi.

 

31.01.2016

Trudny wyjazd do Leverkusen. Wierzyłem w dobry wynik, przecież na wyjeździe pokonaliśmy BVB i Wolfsburg, ale wiara okazała się daremna. Bayer wygrał z nami 4-2 i trzeba przyznać, że to i tak dobry wynik dla nas. Byliśmy o dwie klasy gorsi, trzej nowi Argentyńczycy grają dobrze, ale chyba brakuje im zgrania z resztą drużyny.

Cieszy dobry debiut Rinaldiego.

Bayer Leverkusen (7.) 4-2 Hertha (4.)

1:0 Javier Hernandez 8'

2:0 Lars Bender 11'

3:0 Javier Hernandez 45'

3:1 Lautaro Rinaldi 55'

4:1 Admir Mehmedi 87'

4:2 Lautaro Rinaldi 87' (padły dwie bramki w ciągu minuty).

 

Tabela po 20. kolejce

 

Planowana podstawowa osiemnastka na drugą rundę

 

Styczeń nie był zbyt udanym miesiącem. Jestem zadowolony z transferów, ale postawa drużyny w lidze była bardzo słaba - zaledwie 2 punkty w 3 meczach i spadek na 5. miejsce w tabeli. Luty powinien być zdecydowanie lepszy, gramy 4 mecze i głęboko wierzę w to, że zdobędziemy 12 punktów.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajne i ciekawe transfery. Podpis Romero to jakis absurd, taki pilkarz za takie pieniadze... Mocno perspektywiczny zespol, zobaczymy czy mlodzi-gniewni sa w stanie ukonczyc sezon w 1-szej trojce. Brakuje mi tutaj najwazniejszych transferow na swiecie

Odnośnik do komentarza

Wyciągnąć Romero za 1.4 mln to prawie tak jak wygrać w totka. Choćby nawet była to inwestycja, która okazałaby się niewypałem (co oczywiście ma nikłe szanse prawdopodobieństwa) to i tak w ostatecznym rozrachunku wyjdziesz na swoje. Duży plusik stawiam przy Twoich transferach za działanie z głową. Pozbyłeś się swoich piłkarzy w dobrej formie za świetne pieniądze, a jednocześnie dokonałeś dwóch kluczowych, perspektywicznych wzmocnień zostawiając jeszcze sporo pieniędzy w skarbcu klubowym. Wyniki w tym miesiącu nie były tak okazałe, ale terminarz nie należał do najłatwiejszych. No i oczywiście podłączam się do zapytania @Qu. odnośnie transferów na świecie, chętnie zobaczyłbym co tam FM wymyślił :D

Odnośnik do komentarza

Oto największe transfery ostatnich dwóch okienek :D

 

05.02.2016

Gościliśmy w Berlinie nadspodziewanie mocny w tym sezonie Stuttgart. Po raz pierwszy w tym sezonie zagraliśmy taktyką 4-4-2, ponieważ kilku zawodników drugiej linii odczuwało zmęczenie. Więcej z gry mieli rywale, ale to my wygraliśmy ten mecz.

Hertha (5.) 3-2 Stuttgart (6.)

1:0 Lautaro Rinaldi 17'

2:0 Vedad Ibisević 19'

2:1 Robbie Kruse 33'

2:2 Timo Werner 61'

3:2 Lautaro Rinaldi 85'

 

Rinaldi strzelił 4 bramki w 2 pierwszych meczach w lidze.

 

10.02.2016

Pewna wygrana w ćwierćfinale PN z Ingolstadt. W półfinale zagramy z Bayerem Leverkusen.

Ingolstadt 0-2 Hertha

0:1 Lucas Romero (kar.) 39'

0:2 Lautaro Rinaldi 43'

 

13.02.2016

Podejmowaliśmy u siebie wychodzącą z dołka Borussię Moenchengladbach. Mecz był całkiem ciekawy, ale padła w nim tylko jedna bramka. Kto ją strzelił? Oczywiście, Rinaldi.

Hertha (4.) 1-0 Borussia Moenchengladbach (14.)

1:0 Lautaro Rinaldi 82'

 

20.02.2016

Znów gramy w mieście Audi, tym razem w lidze. Jesteśmy na fali, wygraliśmy trzy ostatnie mecze, wszystko wskazuje na to, że ten mecz też wygramy.

Nie wygraliśmy...

Ingolstadt (10.) 0-0 Hertha (3.)

 

 

Tegoroczny nabór juniorów nie napawa mnie wielkim optymizmem, ale przychodząc do Herthy miałem świadomość, że najpierw muszę stworzyć porządny sztab szkoleniowy i zmodernizować obiekty, a dopiero później liczyć na dobrych wychowanków. Najlepszym w tegorocznym naborze wydaje się być Peter Grossert.

 

Pracę w Chelsea stracił właśnie Mourinho. Wytrzymał tylko dwa miesiące dłużej, niż w "realnym" świecie.

 

27.02.2016

Podejmujemy u siebie Hannover 96. Jesteśmy faworytem, ale mecz w Ingolstadt pokazał, że nie mogę być zbyt pewny siebie przed meczem...

"Typowy mecz walki" dla ekspertów, a dla kibiców zwykła kopanina. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy ten mecz.

Hertha (3.) 2:1 Hannover (11.)

0:1 Charilson Benschop 2'

1:1 Genki Haraguchi 5'

2:1 Lucas Romero (kar.) 68'

 

Liczyłem na 12 punktów w tym miesiącu, ale 10 punktów też jest mnie zadowala. Awans do półfinału PN też bardzo cieszy.

 

Tabela po 24. kolejce

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajne i ciekawe transfery. Podpis Romero to jakis absurd, taki pilkarz za takie pieniadze... Mocno perspektywiczny zespol, zobaczymy czy mlodzi-gniewni sa w stanie ukonczyc sezon w 1-szej trojce. Brakuje mi tutaj najwazniejszych transferow na swiecie

 

 

Wyciągnąć Romero za 1.4 mln to prawie tak jak wygrać w totka. Choćby nawet była to inwestycja, która okazałaby się niewypałem (co oczywiście ma nikłe szanse prawdopodobieństwa) to i tak w ostatecznym rozrachunku wyjdziesz na swoje. Duży plusik stawiam przy Twoich transferach za działanie z głową. Pozbyłeś się swoich piłkarzy w dobrej formie za świetne pieniądze, a jednocześnie dokonałeś dwóch kluczowych, perspektywicznych wzmocnień zostawiając jeszcze sporo pieniędzy w skarbcu klubowym. Wyniki w tym miesiącu nie były tak okazałe, ale terminarz nie należał do najłatwiejszych. No i oczywiście podłączam się do zapytania @Qu. odnośnie transferów na świecie, chętnie zobaczyłbym co tam FM wymyślił :D

 

 

W poprzedniej edycji zawsze trzeba było zapłacić za Romero pow. 6 milionów euro, ale można było zarobić nawet 45 mln po jednym sezonie (otrzymałem tyle sprzedając go z Evertonu do ManU). Teraz kończył mu się kontrakt, ale nie wzbudzał większego zainteresowania. Na razie spisuje się bardzo dobrze, zagrał we wszystkich siedmiu meczach, strzelił dwie bramki, raz asystował, dwa razy był graczem meczu, jego średnia ocen wynosi 7,47. Mam nadzieję, że będzie świetnym wzmocnieniem :)

Odnośnik do komentarza

06.03.2016

Wyjazd do Augsburga zapowiadał się ciężko, ponieważ kilku zawodników było niedostępnych z powodu kontuzji.

Byliśmy w tym meczu zdecydowanie lepsi, ale zabrakło nam szczęścia i przegraliśmy.

Augsburg (13.) 1-0 Hertha (3.)

1:0 Koo Ja-Cheol 33'

 

12.03.2016

Podejmowaliśmy u siebie "Wieśniaków", dla których ten sezon jest bardzo nieudany. Liczyłem na pewne zwycięstwo, ale miałem też świadomość, że moja drużyna nie należy do najbardziej bramkostrzelnych - tylko raz w 24 meczach strzeliliśmy 3 bramki (3-2 u siebie ze Stuttgartem) i tylko raz wygraliśmy dwiema bramkami (wyjazdowe 2-0 z BVB).

W meczu z Hoffenheim byliśmy zdecydowanie lepsi, ale zwycięstwo zapewniliśmy sobie dopiero w 90. minucie.

Hertha 2-1 Hoffenheim

1:0 Andrija Zivković 13'

1:1 Joelinton 57'

2:1 Andrija Zivković 90'

 

19.03.2016

Bawaria - największy kraj związkowy w Niemczech i siedziba największego klubu piłkarskiego w tym kraju. Wielki Bayern jest faworytem w każdym meczu i nawet trzecia w tabeli Hertha raczej nie ma większych szans na Allianz Arenie. Byliśmy zdecydowanie gorsi i przegraliśmy 3-1.

Bayern 3-1 Hertha

1:0 Holger Badstuber 57'

2:0 Robert Lewandowski 70'

3:0 Kingsley Coman 73'

3:1 Roy Beerens 87'

 

Marzec nie był dla nas udany, ale przynajmniej obroniliśmy miejsce na podium...

Kwiecień powinien być nieco łatwiejszy, ale czeka nas ligowy wyjazd do Kolonii i półfinał PN na Bay-Arenie.

 

Tabela po 27. kolejce

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...