Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy mogę z bracholem złożyć się na jeden egzemplarz . Zainstaluje na lapku i stacjonarnym z konta steam ( tego samego) a grał będę na lapku on line a na stacjonarnym off line w tym samym czasie . Wyłącza to oczywiście grę przeciwko sobie ale każdy z nas dwóch będzie mógł grać w kariery solowe jednocześnie zgadza się? czy źle coś rozumuje ?

offline jak najbardziej

 

Ale steam nie musi być czasem włączony?

Jeśli tak to odpada, bo jak się logujesz na np lapie to na kompie Ci się wyloguje :P

steam do wlaczenia nie potrzebuje polaczenia z siecia internet

Odnośnik do komentarza

Ja z pre-ordera skorzystałem tylko dlatego, aby jutro mieć co robić na nudnym wykładzie. I co? I nic :( W zeszłym roku grę dostałem na czas, jeszcze kurier do mnie dzwonił czy ma kto to odebrać. A teraz? Jutro będę się nudził na wykładzie, zapewne koleś zadzwoni w czasie wykładu, że ma do mnie przesyłkę.

 

A kiedy zamówiłeś grę? 2 dni temu? No to się cudów nie spodziewaj, bo czas dostawy jest taki a nie inny. Poza tym z wykładów należy wynosić wiedzę a nie mistrzostwo ligi ;)

 

I naprawdę, uwierz mi, że są ważniejsze rzeczy na świecie niż FM. Jeden dzień różnicy to robi wiele, jeśli zależy od tego np. życie, zdrowie, rodzina. No, chyba że jesteś chorym, samotnym nołlajfem, to przepraszam wtedy.

Odnośnik do komentarza

@Smetek: do instalacji steam potrzebuje internet, ale do samej gry już nie?

@Tynek: WSL, logistyka

tylko do aktywacji klucza rejestracyjnego + pobrania contentu, gre mozesz odpalac np. na laptopie w miejscu gdzie nie masz sieci, tak dzialaja wszystkie gry na steam, trzeba je wczesniej oczywiscie zainstalowac oraz aktywowac, sa to dwa warunki konieczne, a potem hulaj dusza...

Odnośnik do komentarza

Ja z pre-ordera skorzystałem tylko dlatego, aby jutro mieć co robić na nudnym wykładzie. I co? I nic :( W zeszłym roku grę dostałem na czas, jeszcze kurier do mnie dzwonił czy ma kto to odebrać. A teraz? Jutro będę się nudził na wykładzie, zapewne koleś zadzwoni w czasie wykładu, że ma do mnie przesyłkę.

 

A kiedy zamówiłeś grę? 2 dni temu? No to się cudów nie spodziewaj, bo czas dostawy jest taki a nie inny. Poza tym z wykładów należy wynosić wiedzę a nie mistrzostwo ligi ;)

 

I naprawdę, uwierz mi, że są ważniejsze rzeczy na świecie niż FM. Jeden dzień różnicy to robi wiele, jeśli zależy od tego np. życie, zdrowie, rodzina. No, chyba że jesteś chorym, samotnym nołlajfem, to przepraszam wtedy.

Grę zamówiłem 2 tygodnie temu. Opłaciłem w poniedziałek wieczorem przelewem internetowym, aby dostać grę w czwartek należało wnieść opłatę do wtorku, do godz. 16:00 (info z emaila od inmudo).

Co do dalszej części Twojego posta, to nie gram zbyt często, głównie z racji tego, że duże siedzę przed kompem przez charakter mojej pracy dorywczej, a w FM najczęściej gram w sobotę i niedzielę z rana i jest to jedyna moja gra, w którą gram, choć osobiście wolę wyjść na powietrze i chrapnąć w gałę ze znajomymi.

Mi ten jeden dzień różnicy nie sprawia różnicy jako graczowi, ale jako klientowi to już tak ;)

Odnośnik do komentarza

w obecnym FM w trybie offline tak jest.

 

Swoją drogą zastanawiam się nad prawnym rozwiązaniem użytych zabezpieczeń. W końcu wydawca, sprzedając nam płytę czy to z grą, filmem czy muzyką, automatycznie udziela nam zgody na zrobienie kopi zapasowej zakupionej płyty, w celu zabezpieczenia oryginalnego nośnika, chociażby podczas transportu. Ale tutaj przegranie płyty przez zabezpieczenia mi nic nie daje.

Odnośnik do komentarza

to jest wlasnie zaleta steama :) dodasz raz gre i potem po kazdej zmianie kompa instalujesz steam, sciagasz gre z intetnetu na podstawie licencji, ktora wprowadziles wczesniej :) swieta sprawa, nie trzeba szukac klucza plyty... steam trzyma wszystko :) po co Ci kopia nosnika? it's useless

Nagłaśniam imprezy ze znajomym, i jakbyśmy nie mieli 2-3 kopii płyt, to mimo odpowiedniego ich transportu musiałbym je co miesiąc na nowo nagrywać/kupować.

Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem: jeżeli zainstaluje grę z płyty przez steam, to później do gry nie muszę mieć w lapku płyty ani dostępu do internetu, a w razie formata wystarczy zainstalować steam i mogę dalej grać w FM?

Ja płytę cały czas trzymam w lapku, bo czasami gram na uczeli, czasami w domu, a czasami na wsi. Zdarza mi się być co weekend gdzie indziej i dlatego lubię mieć np. 2 kopie płyty, jedną w domu, drugą przy sobie. Uwierz mi, jest to czasami bardzo wygodne rozwiązanie.

 

Mi się wydaję że najlepszym sposobem na piratów byłoby obniżenie ceny gry :) Nie każdy może sobie pozwolić na tai wydatek w dniu premiery :/ Nie wydaje mi się że oni na jednej płytce zarabiają takie grosze że nie mogą zejść trochę z ceny :)

Tak jak już to Tofu napisał, obojętnie ile gra będzie kosztować, to piractwo zawsze będzie, bo można mieć coś za darmo. Jedynie może na mniejszą skalę, ale zawsze...

Odnośnik do komentarza

gra po instalacji przez steam nie wymaga nosnika... ani internetu, pod warunkiem, ze aktywowales uprzednio produkt przez internet(automat)

 

 

przy instalacji na innym komputerze mozna content pobrac z internetu... nosnik jest ... zbedny w dzisiejszych czasach

Fajnie. Chociaż z drugiej strony trochę szkoda, sentyment dla "krążka" zawsze pozostanie. Swoją drogą, do czego to dochodzi, że się kupuję płytę i w zasadzie tylko RAZ się jej używa.

Odnośnik do komentarza

gra po instalacji przez steam nie wymaga nosnika... ani internetu, pod warunkiem, ze aktywowales uprzednio produkt przez internet(automat)

 

 

przy instalacji na innym komputerze mozna content pobrac z internetu... nosnik jest ... zbedny w dzisiejszych czasach

Fajnie. Chociaż z drugiej strony trochę szkoda, sentyment dla "krążka" zawsze pozostanie. Swoją drogą, do czego to dochodzi, że się kupuję płytę i w zasadzie tylko RAZ się jej używa.

można nie użyć wcale :keke:, istotny jest tylko cdkey, reszta to dodatek kolekcjonerski, witamy w XXI wieku

Odnośnik do komentarza

Przy obecnym systemie dystrybucji gry, gdzie masz wuchtę pośredników, z których każdy nalicza sobie marżę, oraz mentalność ludzką obniżenie ceny nie zlikwiduje albo nie zmniejszy wystarczająco piractwa.

Co do marż, to mogę napisać tylko, że dochodzi ona nawet do 1000% na ciuchach, a polmosy na 0,5l wódki zarabiają zaledwie 0,07 - 0,11 PLN, sam nie mogłem w to uwierzyć, dopóki nie zobaczyłem zestawień sprzedaży.

 

Sory za post pod postem, ale na żadnej z dwóch przeglądarek nie mogę edytować postów :(

 

@Smetek: XXi wiek, tak wiem. W twoim profilu widzę, że jesteś rocznik '87, rok starszy ode mnie, więc nie powiesz mi chyba, że sentyment do płyt Cię nie bierze? Ja pamiętam jeszcze czasy kaset do atari, także pierwszego mojego championship manager na amidze (chyba z roku '92 lub '93)

Odnośnik do komentarza

Przy obecnym systemie dystrybucji gry, gdzie masz wuchtę pośredników, z których każdy nalicza sobie marżę, oraz mentalność ludzką obniżenie ceny nie zlikwiduje albo nie zmniejszy wystarczająco piractwa.

Co do marż, to mogę napisać tylko, że dochodzi ona nawet do 1000% na ciuchach, a polmosy na 0,5l wódki zarabiają zaledwie 0,07 - 0,11 PLN, sam nie mogłem w to uwierzyć, dopóki nie zobaczyłem zestawień sprzedaży.

Praca w Castoramie dała mi pogląd na to, jak wygląda sprzedaż w dzisiejszych czasach. Tak jak napisałem wcześniej producent dostaje ułamek z ceny sprzedaży. Maly ułamek. A gdzie tu opłacić zakup płyt, opakowań, o pesjach zespołu nie wspominając... Toteż marża w wysokości 250% na wiertarce z Chin sprzedawanej jako wiertarka z Węgier bądź Bułgarii jest standardem. ;)

 

tak samo jest z FM. Bez sentymentów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...