Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Miałą być walka o Lige mistrzów, a niewiadomo czy bedzie w ogóle Liga Europejska, no, ale chyba faktycznie masz racje, zycie.

 

Pewnie, że to wkurza :) Ale prawda jest taka, że realnie dłuższe kontuzje niestety też się zdarzają... I dopóki nie masz kilku takich naraz w zespole, to raczej nie jest wina buga (a nawet gdyby były, to najpierw zacząłbym jej szukać w zbyt ciężkim treningu). Powodzenia w walce o puchary :)

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

borykam się z pewnym problemem. Niestety narazie muszę sytuacje przedstawić opisowo, bo nie mam dostępu do netu w domu (walka z Ineą, kto z pzonania, to nie brać INEI :) i pisze ze słuzbowego.

 

Od 5 sezonów prowadzę Ingolstadt, niemiecką drużynę. Ingolstadt na poczatku mojej koriery typowane do spadku w II Bundeslidze, w pierwszym sezonie uchroniłem od spadku, drugi i trzeci sezon 8 miejsce, w czwartym wygrałem 2 ligę i awansowałem do 1szej i tu zaczęły się schody. Udało mi się utrzymać w lidze, zakończyłem sezon na 15 miejscu (ostatnie dające gwarantowane miejsce w I lidze, 16 to już baraż), zaliczając kilka niezłych meczów, kilka niespodzianek, ale kończąc w fatalnym stylu (przegrywajac ostatnie 4 spotkania). Oczywiście co roku kupowałem zawodników najlepszych, na jakich mogłem sobie pozwolić dysponując dość niewielkim budżetem, ale starałem się kupować młodych obiecujących zawodników, zeby w trakcie sezonu móc ich wprowadzać do pierwszego składu.

 

Wiedziałem, że to czas na duże zmiany. Skład się mocno zestarzał, stare gwiazdy z 2 ligii nie dawały rady. No ale do meritum sprawy: obecny sezon, mimo obiecującego okresu przygotowawczego ( np. remis z Dortmundem, 1 bramkowa przegrana z Bayernem, remis z Internacionale) i dobrej gry w trakcie jego trwania, sezon zaczął się od 3 przegranych, powyzej 3:0. Morale leżą.

 

Taktyka: Przez całe 5 sezonów grałem JP german style (lekko zmodyfikowane - łagodniejszy odbiór piłki), która jest taktyką bardzo ofensywną. Po 3 porażkach w tym sezonie zmieniłem taktyke na Might and Magic - bardziej defensywna, moja siła rażenia jest w tej chwili zbyt mała, muszę sie skupić na obronie i kontrach.

 

Obecnie (7 lub 8 meczy) mam jeden remis i dwie wygrane, zajmuje spadkowe 16 miejsce. Martwi mnie, że zawodnicy którzy nie są starzy, a w poprzednim sezonie stanowili o sile zespołu, obecnie maja średnią ocen 6,2 czy 6,3. Strzelać nic nie strzelają - Quaner, snajper nr 1 , w poprzednim sezonie w 1 lidze ponad 10 bramek, przez 1sze 9 spotkan nie strzelił bramki (wliczając puchar i sparingi), dopiero poz mianie taktyki na Might and Magic zaczęli jakby trochę lepiej grać, ale nadal jest słabo.

 

FM 2012 jest pierwszym managerem w jakiego gram (heh, jak na 23 letniego starucha to słabo trochę) i szczerze mówiąc nie mam za bardzo pomysłu co zrobić. Mam nadziej , ze bez screenshotów coś poradzicie (jutro postaram się je na maila sobie wyslać i wstawić - swoja drogą niew eim których menu mam zrobić SC). Martwie się, że utknąłem w miejscu, gdzie mam drużynę za dobrą na 2gą ligę (w pucharze 2ligowców bez problemu wycinam), a za słabą na 1szą.

 

Jeszce jedno info. Przed tym sezonem nastąpiła zmiana zarządu, czy to ma jakiś wpływ na zawodników?

Odnośnik do komentarza

sodex

 

Powodów słabszej skuteczności może być dużo. Tak naprawdę to ciężko powiedzieć co może być tą właściwą przyczyną. Moim zdaniem, jeśli twoje Ingolstadt raczej nie jest faworytem do wygrania ligi, w dodatku przeprowadziłeś sporo zmian kadrowych + nowa taktyka i zmiana zarządu, proponuję:

 

- grać jedną taktyką, nic w niej nie ruszać ( czyt. nie zmieniać poszczególnych ustawień )

- ustawić przygotowania do meczu na "bardzo wysokie" i ćwiczyć tylko i wyłącznie ustawianie się w defensywie ( mam tak ustawione przez cały sezon )

- przed meczem i w jego przerwie mówić zawodnikom by grali na luzie

 

Poświęć na taką grę trochę czasu, ja wiem... 2, 3 miesiące? Powinno pomóc. Później nic nie zmieniaj w ustawieniach, możesz tylko zacząć wybierać inne rozmowy motywacyjne. Oczywiście wiele zależy od taktyki i być może tam jest jakiś problem. Jeśli chcesz to wypróbuj moją ( w każdym klubie spisuje się doskonale, przynajmniej u mnie ):

 

4-2-2-2.tac

Odnośnik do komentarza

@WiTek - no nie, nie jestem faworytem do wygrania :) Jestem murowanym faworytem do spadku.

 

Ok, teraz, tak. Cały czas grałem 4-2-3-1 (JP german style), teraz w końcówce 1 połowy sezonu zmieniłem na 4-2-2-2 (might and magic) i nie wiem, przy czym zostać :) Troche grunt pod nogami mi się pali, bo potrzebuje punktów do utrzymania się. Haha, co za dylemat. Chyba zostanę przy 4-2-2-2, bo jest bardziej defensywne i wydaje mi się, że mniej w tyłek dostanę. Chociaż 4-2-3-1 jest bardzo efektowne i moje ulubione, no i mam zawodników kupionych pod tę formację, aczkolwiek 4-2-2-2 niewiele zmienia co do preferencji zawodników.

 

A nie chciałbym spadać z ligii i ryzykować utratą posady, bo Ingolstadt to już taki mój własny projekt i sie przyzwyczaiłem, choć dostaje oferty od Schalke, czy Hoffenheim, to wole swoje Ingolstadt :)

 

Natomiast co do rozmów przedmeczowych to będę się trzymał porady, być może zbyt dużą presje na nich wywieram. Przez całą wycieczkę przez II ligę trzymałem ich, krótko, dostawali zjebe za wszystko, ale byli dobrze zmotywowani. Mam nadzieje, że uda mi się nadgonić przez tą drugą połowę sezonu i utrzymać w lidze.

Odnośnik do komentarza

Grunt to to, żeby dodawać im wiary w siebie, jeżeli będziesz ich ciągle kosił to stracą do ciebie zaufanie, ale to nie ich będą za to winić tylko Ciebie, stracisz prawdopodobnie stołek :/

Kilka rad:

-Przeprowadzaj interakcje z piłkarzami

-Organizuj zebrania zespołu

-Miej w zapasie dodatkowe taktyki, na twoim miejscu spróbowałbym trochę ofensywy, taktyka Goals Galore 2012, ustawiasz obciążenie wysokie i na zgranie i możesz spróbować 2 rundę trochę ofensywniej jechać.

Odnośnik do komentarza

Obecnie mam Might and Magic i JP's german style, obie wyuczone na 100%. Ale Might and Magic używam dopiero od 3 spotkań (wcześniej była zapasową taktyką). Myśle, że dam im teraz czasu żeby się przyzwyczaić do gry w meczach o stawkę Might and Magic.

 

 

No właśnie, chyba za mało się "interaktowałem" z zawodnikami :) Nie mam jakiejś mega szerokiej kadry, więc mogę im łatwo dogodzić (w pierwszym sezonie jak ruszyłem na zakupy to skoczyłem z 10 OŚ :) )

 

Chociaż nawet po zjebce wyglądali na "zmotywowanych" i "zadowolonych" :)

 

Martwi mnie też tak ogromny spadek formy filarów drużyny (mimo, że atrybuty nie zmniejszyły się).

Odnośnik do komentarza

Ja mam takie pytanie, czy po kilku sezonach gry w Polskiej lidze można zauważyć jakąś poprawę jeżeli chodzi o system szkolenia młodzieży itp? Dajmy na to, że w 2 sezonie zdobyłbym swoją Polonią ligę Europejską, czy to miałoby jakiś wpływ na to co będzie w przyszłych sezonach?

 

Ponawiam :P Nie wiem czy jest sens grania w polskiej lidze, na rodzimym podwórku idzie mi dobrze, w 1 rundzie 1 sezonu na razie 1 miejsce i 0 porażek, powoli przygotowuje się na LM ale chcę wiedzieć czy np. po osiągnięciu czegoś na arenie międzynarodowej będzie potem to miało jakieś znaczenie w następnych sezonach? Będą pojawiały się lepsze newgeny?

Odnośnik do komentarza

System powołań do reprezentacji w FM jest za przeproszeniem idiotyczny. Gram obecnie Partizanem Belgrad i 3 dni przed meczem reprezentacji Macedoni Lazevski dostaje powołanie do kadry na mecz eliminacyjny. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że powołanie dostał w środę, mecz jest w piątek, a dopiero we wtorek dostałem informację, że wznawia on trening po 4-ro miesięcznej kontuzji, a jego kondycja to całe 75% dzień przed meczem (w czwartek). Gdzie tu jest sens i logika???

Odnośnik do komentarza

System powołań do reprezentacji w FM jest za przeproszeniem idiotyczny. Gram obecnie Partizanem Belgrad i 3 dni przed meczem reprezentacji Macedoni Lazevski dostaje powołanie do kadry na mecz eliminacyjny. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że powołanie dostał w środę, mecz jest w piątek, a dopiero we wtorek dostałem informację, że wznawia on trening po 4-ro miesięcznej kontuzji, a jego kondycja to całe 75% dzień przed meczem (w czwartek). Gdzie tu jest sens i logika???

 

Miałem podobnie, tzn umnie pojechał zawodnik kontuzjowany, co prawda lekko, ale grać w klubie nie grał przez 2 tygodnie, a na kadrze zagrał...

Odnośnik do komentarza

 

 

d23ab4ecab9abacf.jpg

 

Gram takim ustawieniem. Autor taktyki zalecał żeby rozgrywającym był AMC czyli środkowy ofensywny pomocnik tak? Mi cały czas asystent truje że lepszym rozgrywającym byłby środkowy pomocnik i tu moje pytanie jako że na rozgrywającego nie grałem od czasów FM 10 jakie umiejętności musi mieć dobry rozgrywający? I kto ze współczesnych piłkarzy byłby świetnym rozgrywającym?

Sprawa druga wykonawcy rzutów wolnych prawa i lewa strona. Lepszym wykonawcą rzutu wolnego z prawej strony byłby lewonożny piłkarz czy prawonożny piłkarz? To samo pytanie tylko odonośnie lewej strony lepszy lewo nożny czy prawo nożny ?

Edytowane przez Dudek
Brak tagu spoiler
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...