Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie zgodzę że są dziwne, Wg mnie taka po prostu jest piłka... nieprzewidywalna. Wystarczy spojrzeć na początek sezonu w wykonaniu Levante (in +), a także Arsenalu i Interu (in -). Zaskasująca gra M'gladbach w tym sezonie, kiedy jeszcze w parę miesięcy temu ledwo utrzymali sie po barażach w Bundeslidze. Przykład Lecha, kiedy po sezonie mistrzowskim po rundzie jesiennej zeszłego roku był ledwo nad strefą spadkową.

Odnośnik do komentarza

Co do Levante to się nie zgodzę. W lidze hiszpańskiej często na początku są niespodzianki. Swego czasu Deportivo, Bilbao, ostatnio Getafe a tera Levante. Czy słaba forma obecnie Arsenalu to niespodzianka? Według mnie nie do końca.

Ja rozumiem, że piłka jest nieprzewidywalna na co najlepszym przykładem jest spadek River Plate z najwyższej klasy rozgrywkowej. Ale, leżeli taka drużyna jak Werder jeden sezon ledwo broni się przed barażem, na następny rok ma ostatnie miejsce i w tym czasie tylko jedną zmianę trenera to to trochę dziwne

Odnośnik do komentarza

Siema mam pytanie.

 

Jesli ustawie w trakcie tworzenia managera, że moj manager ma poziom doswadczenia jako reprezentant kraju to ma to powiazanie z wyzszym poziomem rozgrywki.

Im wyższe doświadczenie/reputacja, tym łatwiej będzie Ci ściągnąć zawodników do klubu albo dostać się do wielkiego klubu. Zmieniają się również nieco oczekiwania szefów wobec Ciebie (na wyższe).
Odnośnik do komentarza

Po dwóch sezonach naszej Ekstraklasy dostałem wiadomość iż w przyszłym sezonie 2 pierwsze ekipy zagrają w LM... Trochę dziwne bo w przeciągu tych dwóch lat wielkich sukcesów polskie kluby nie odniosły. Cieszy mnie to ze pozostałe kluby z Polski sprowadzają naprawdę sensownych graczy za całkiem spore pieniądze. Realistyczne jest także to iż kluby które zakwalifikowały się do europejskich pucharów maja ciężko w rodzimej lidze. Juniorzy w prowadzonej przeze mnie Legii rozwijają się tak ze mogą stanowić uzupełnienie pierwszego składu ( z czym cieżko mi było w poprzednich wersjach FM). Do Legii udało mi się sprowadzić Paloshi'ego ( bardzo dobry grajek z Parmy w poprzednich edycjach) po wygaśnięciu kontraktu- na jego miejscu bym się nie dał namówić na taka przeprowadzkę;) . Sprzedałem radovica za 7,5 mln euro...-nie wiem czy jest tyle wart;) . Napisze od razu ze piłkarze tak szybko nie chcą wyjeżdżać za granice, jak już im się jednak zachce jest duża szansa przekonać ich do pozostania. FM jest jak dla mnie na plus;)

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanko - czy jak odinstaluję FM-a, wersja steam to przy ponownej instalacji będę musiał znowu ściągać całą grę ze steama?

 

zrób sobie kopię plików i po reinstalacji możesz bez problemu przywrócić, bez konieczności ściągania całości.

Odnośnik do komentarza

ukipuki - moim zdaniem to jedno i to samo. Jak wybierzesz sobie "dobrą" przeszłość to będziesz miał wysoką reputację już od samego startu.

 

 

Masz rację, zaczynasz jako nieznany i niedzielny piłkarz, ale później masz reputację np. krajową, ale dalej jesteś niedzielnym piłkarze. Tego do końca nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza

Moje uwagi do FM 2012 - Pierwsza sprawa, to coś co mnie wkurzyło masakrycznie w trakcie gry, mianowicie prowadzę Olimpię Elbląg po rozegraniu około 9 spotkań w lidze bez zapisywania stanu gry, przyszedł kolejny mecz... pierwsza połowa nie układała się po mojej myśli i dokonałem kompletu zmian, zaryzykowałem... Ale gdy chciałem wznowić mecz, wyskoczył mi komunikat "W składzie musi być conajmniej jeden zawodnik mający poniżej 21 lat" - problemu by nie było, gdyby nie fakt, że zrobionych zmian nie mogłem cofnąć z kolei do meczu też przejść nie mogłem - zostałem w czarnej dupie - ani w tą ani w tą...skutek ? musiałem wyłączyć FM'a i 9 rozegranych meczów szlak trafił.

 

Kolejna sprawa, to wykonywanie rzutów autu przez przeciwnika na jego własnej połowie, przeważnie w okolicy jego pola karnego, nie wiadomo dlaczego, czasami zawodnicy ustawiają się, tak jak by to mój zespół wykonywał aut pod polem karnym rywala i wielu z nich znajduje się na połowie przeciwnika, z czego po prostu wychodzi kontra rywala, jaka często kończy się głupimi bramkami, sprawdzałem w taktyce ustawienia i nie było nic, co by wskazywało aby zawodnicy z takim pressingiem atakowali na połowie rywala... Co ciekawe, że sytuacja pojawia się sporadycznie, ale się pojawia i bywa przykra w skutkach.

 

Kolejna sprawa, to utrzymywanie się przy piłce, mianowicie serie krótkich podań na styl piłki Holenderskiej, gdzie to zawodnicy klepią między sobą w nie wielkiej odległości, tu mnie wkurza przede wszystkim pasywne zachowanie moich zawodników, nie ma siły aby uzyskać taki pressing i agresję jak chociaż by ma miejsce w rywalizacjach ze strony Realu i Barcelony, bywa, że zawodnicy sobie dryblują piłką wzdłuż boiska na wolnym tempie przez 30 metrów i mimo asysty 1-2 moich zawodników, nie mogą odebrać mu piłki, nawet nie faulują... bywa, że taki zawodnik po wyciągnięciu kilku moich obrońców, poda piłkę do tego, który został uwolniony i pada bramka... Wracając do tego powolnego klepania piłką, jest przesadzony... szczerze, spróbowałem tego samego... byłem z początku nastawiony na to, by grać nie co bardziej zrównoważoną piłkę, ale jak zobaczyłem, że przeciwnicy durną klepką wchodzą w moich zawodników jak w masło, mimo, że mają ustawioną grę agresywną i z mocnym pressingiem... To uznałem, że strategia defensywna z lekką modyfikacją na szybkie kontry w razie potrzeby, będzie skuteczna... Dzięki temu, nawet jak rywal swoim klepaniem przyciska mnie na własnej połowie, to po nieudanej akcji przeważnie mam 80-100% sytuacje bramkowe. Dzięki czemu Olimpią Elbląg przegrałem do tej pory tylko jeden mecz i to na początku sezonu, notuje sporo remisów, ale także i zwycięstwa z mocno faworyzowanymi zespołami jak Pogoń, Warta, Sandecja czy Piast.

Jednak nie zmienia to faktu, że pasywność i powolna gra zawodników jest wkurzająca, jak by nie było w tym kszty zaangażowania a rywale od niechcenia tworzyli bramkowe sytuacje. To nie kwestia taktyki ale właśnie silnika gry, bo to działa w dwie strony, jak wspomniałem, obrałem podobną strategię ale nie co usprawniłem ją ofensywnie i gracze rywala w obronie też grają pasywkę... Tak jak by stado słoni wyszło na boisko i powoli do celu... Oczywiście, może to kwestia tego, że gram Polski odpowiednik drugiej ligi, tam każdy się boi każdego i z reguły większość klubów gra defensywnie i nie szarga tempa, ale mimo wszystko, reakcje zawodników są irytujące.

 

Kolejna sprawa, to bardzo długo trwa przygotowanie do wybicia rzutu rożnego, wolnego, piątki czy karnego - nim się zawodnik łaskawie ustawi z piłką, to miną 3 min czasu meczowego. I nie mówię tu o końcówkach meczu, gdzie można tłumaczyć to grą na czas, ale za każdym razem...

Odnośnik do komentarza

Kesah tak czytam Twoją wypowiedź i się trochę zastanawiam czego oczekujesz od FM: symulacji czy fikcyjnej gry.

AD. akapit 1. - przeprowadzając zmiany powinieneś pamiętać o tym, że w zasadach ligi jest wymagana obecność zawodnika U21 w jedenastce, więc powinieneś rozważniej przeprowadzać zmiany (u mnie możliwość cofnięcia zmian bezproblemowo działa).

 

AD. akapit 2. - muszę się dokładniej przyjrzeć, bo narazie na taki problem nie natrafiłem.

 

AD. akapit 3. - po pierwsze to może masz źle ustawioną taktykę, że Twoi zawodnicy nie grają takim pressingiem jakbyś chciał. Po drugie Olimpia Elbląg to 1. liga polska, więc umiejętności zawodników odpowiednio niższe, co za tym idzie nawet ustawienie najintensywniejszego pressingu może za dużo nie pomóc. Co do taktyki defensywnej, to żadna nowość, że jest ona jednym ze sposobów gry słabszych drużyn z wyżej notowanymi rywalami.

 

AD. akapit 4. - 3 min czasu meczowego, trochę przesadziłeś. 1-2 jeszcze się zgodzę, a nawet...się nie dziwię. Zobacz jak jest na boiskach. Jest rzut rożny, zanim odpowiedni zawodnik dojdzie do piłki, ją ustawi, to sekundy letą, uzbiera się czasami minuta, dwie. przy wolnych to normalka, bo przecież trzeba mur chociażby ustawić.

Odnośnik do komentarza

ukipuki - moim zdaniem to jedno i to samo. Jak wybierzesz sobie "dobrą" przeszłość to będziesz miał wysoką reputację już od samego startu.

 

 

Masz rację, zaczynasz jako nieznany i niedzielny piłkarz, ale później masz reputację np. krajową, ale dalej jesteś niedzielnym piłkarze. Tego do końca nie rozumiem.

 

Nadal jesteś niedzielnym piłkarzem, bo karierę piłkarza już skończyłeś :picard: Teraz jesteś trenerem..... Ten wybór określa Twoją PRZESZŁOŚĆ, a przyszłość tworzysz sobie sam. Co Ty chcesz? zacząć od niedzielnego piłkarza a skończyć na reprezentancie kraju? Niby jak? I czego tu nie rozumieć? Określasz jak bardzo masz być znany. Niedzielny piłkarz, to najmniejsza reputacja od jakiej startujesz, kiedyś coś tam grałeś z kumplami, nikt Cię nie zna, kibice, szatnia Barcelony czy Realu może być wstrząśnięta Twoją egzystencją w ich klubie. Nie masz żadnych wpływów. Reprezentant kraju, to już coś, reputacja wyższa, więc Cię znają, są zadowoleni, że zostałeś trenerem, zawodnicy przychodzą do zespołu ciesząc się, że mogą współpracować z fachowcem........ To tylko i wyłącznie REPUTACJA na starcie gry lokalna, krajowa tp. itd.

 

Moje uwagi do FM 2012 - Pierwsza sprawa, to coś co mnie wkurzyło masakrycznie w trakcie gry, mianowicie prowadzę Olimpię Elbląg po rozegraniu około 9 spotkań w lidze bez zapisywania stanu gry, przyszedł kolejny mecz... pierwsza połowa nie układała się po mojej myśli i dokonałem kompletu zmian, zaryzykowałem... Ale gdy chciałem wznowić mecz, wyskoczył mi komunikat "W składzie musi być conajmniej jeden zawodnik mający poniżej 21 lat" - problemu by nie było, gdyby nie fakt, że zrobionych zmian nie mogłem cofnąć z kolei do meczu też przejść nie mogłem - zostałem w czarnej dupie - ani w tą ani w tą...skutek ? musiałem wyłączyć FM'a i 9 rozegranych meczów szlak trafił.

 

A przeurlopować dnia nie mogłeś?

Odnośnik do komentarza
AD. akapit 1. - przeprowadzając zmiany powinieneś pamiętać o tym, że w zasadach ligi jest wymagana obecność zawodnika U21 w jedenastce, więc powinieneś rozważniej przeprowadzać zmiany (u mnie możliwość cofnięcia zmian bezproblemowo działa).

 

Komunikat wyskoczył w momencie, gdy zmiany były zatwierdzone i miałem przejść do meczu, później już funkcja cofnięcia zmian nie działała. Rozumiem, jeśli taka opcja by była zachowana ale gra po prostu zatwierdziła zmiany. Proponuje samemu zgrać mecz ligowy, mając w pierwszej 11 powiedzmy jednego zawodnika mającego poniżej 21 lat i na drugą połowę dokonać 3 zmian w tym zmienić tego jednego zawodnika mającego poniżej 21 lat wprowadzając trzech zawodników mających powyżej tego wieku. Zatwierdzić zmiany i przejść do meczu, wówczas powinieneś natrafić na ten sam problem i zmian nie cofniesz a będziesz zmuszony wyłączyć grę.

 

 

AD. akapit 3. - po pierwsze to może masz źle ustawioną taktykę, że Twoi zawodnicy nie grają takim pressingiem jakbyś chciał. Po drugie Olimpia Elbląg to 1. liga polska, więc umiejętności zawodników odpowiednio niższe, co za tym idzie nawet ustawienie najintensywniejszego pressingu może za dużo nie pomóc. Co do taktyki defensywnej, to żadna nowość, że jest ona jednym ze sposobów gry słabszych drużyn z wyżej notowanymi rywalami.

 

Może i to kwestia słabych zawodników, ale przecież nie rywalizuą z jakimiś wybitnymi graczami, jakieś proporcje muszą być a tutaj jednak cechy nadane piłkarzom przed meczem nie są widoczne podczas spotkania i mówię tu właśnie o agresywnej grze i pressingu, eksperymentowałem z różnym ustawieniem mentalności, by jednak wydobyć z tych zawodników jakieś zaangażowanie... Jedyne czego nie próbowałem, to krycia indywidualnego. Inna sprawa, że prowadzenie Olimpii Elbląg stanowi pewne wyzwanie... W końcu jest to zespół jaki w tak słabej lidze, jest uważany za kandydata do walki o utrzymanie. Jednocześnie, mimo wielu problemów z zespołami właśnie grającymi defensywną taktyką, nastawioną na częstą wymianę podań i mozolne kreowanie akcji zajmuję 3 miejsce w lidze na półmetku rozgrywek mając 1 ptk straty do lidera tabeli... Po prostu próbowałem wiele rozwiązań taktycznych, ustawień, strategii a mimo wszystko, trudno mi przełamać składne ataki rywali. Rozumiem, że wybitnej obrony nie mam, ale też przecież nie gram z jakimiś gwiazdami w ofensywie rywala - trochę mnie to irytuje nie powiem, ale zagryzam zęby i gram dalej, może w końcu uda mi się znaleźć odpowiednie rozwiązanie na tego typu grę. Puki co, w starciu z takimi rywalami postawiłem na długie utrzymywanie się przy piłce, dzięki czemu akcje przeciwników są tak częste jak wcześniej... Ale nie zmienia to faktu, że najczęściej jednak wymęczam remisy...

 

AD. akapit 4. - 3 min czasu meczowego, trochę przesadziłeś. 1-2 jeszcze się zgodzę, a nawet...się nie dziwię. Zobacz jak jest na boiskach. Jest rzut rożny, zanim odpowiedni zawodnik dojdzie do piłki, ją ustawi, to sekundy letą, uzbiera się czasami minuta, dwie. przy wolnych to normalka, bo przecież trzeba mur chociażby ustawić.

 

aha i dlatego, przy każdym rożnym czy innym stałym fragmencie, ja muszę czekać aż łaskawie ktoś zawodnikowi poda piłkę, ten do niej wolnym krokiem dojdzie, sobie ustawi w narożniku, 2 godziny się zastanowi nim w końcu postanowi dośrodkować - takie animacje chociaż powinny być przyśpieszanie, może sobie kraść ten czas, ale nie muszę tego oglądać... W każdym bądź razie, jest to wkurzające.

Odnośnik do komentarza

Ani z Genie Scout, ani z nowym teningiem TUG'a się nie spotkałem.

 

Kesah może masz rację, że opcja cofnij nie działa w tym wypadku, może znalazłeś nowego bug'a, ale swoją drogą jako manager powinieneś wiedzieć kogo możesz, a kogo musisz wpuścić na boisko ;)

 

Co do czasu wykonywania stałych fragmentów, to w FM masz taki suwak odpowiadający za szybkość meczu, a w przypadku transmisji oglądanych w TV niestety nic Ci nie poradzę, chyba że poprosisz FIFA i UEFA o ograniczenie czasu wykonywania tych zagrań :P

 

A z tym pressingiem troszkę przesadziłeś, bo pisałeś o Elblągu a porównywałeś do efektu Barcy czy Realu

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...