Skocz do zawartości

Marynia: 483 starcie między lewakami i prawakami


Meler

Lewaki czy prawaki  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No u mnie też mogło by być z czytaniem lepiej, tym bardziej, że czytam w większości Agathę Christie na zmianę z Nienackim (założyłem sobie, że przeczytam wszystkie kryminały Christie i wszystkie Samochodziki Nienackiego), od czasu do czasu wrzucając coś innego. Tak czy inaczej wychodzi 1-2 książki na miesiąc.

 

chciałbym mieć czas na Samochodziki. Niemniej wszystkie chyba przeczytałem, będąć dzieckiem.

No i Hrabiego Monte Christo chciałbym po raz drugi przeczytać, pamietam jak miałem 14 lat ksiazka zrobiła na mnie ogromne wrażenia, chciałbym skonfrontować to wrażenie z moją dorosłoscią.

Odnośnik do komentarza

Co to znaczy "chciałbym mieć czas na Samochodziki"? Jak chcesz, to czas znajdziesz: w pociągu/tramwaju, zamiast oglądania filmów, czy grania na kompie, pół godziny przed snem itp.

 

Ja nikogo nie zmuszam do czytania, ani nie potępiam za nieczytanie, ale akurat to jest czynność, którą można wykonywać praktycznie wszędzie. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdzie książki nie muszę nosić, bo i tak czytam na telefonie.

Odnośnik do komentarza

Kurde, znów muszę wrócić do czytania książek. W ostatnich 4 latach wyglądało to tak:

2012 - 24

2013 - 36

2014 - 14

2015 - 10

 

2012/13 było najlepszym okresem, bo pracowałem w księgarni internetowej + sam sobie dałem zakaz na seriale (pisałem magisterkę) + miałem za słabego kompa na jakiekolwiek gry ;) W czerwcu 2014 wszystko się odwróciło (obroniłem się, zmieniłem pracę i kupiłem kompa), przez co książki zeszły na dalszy plan... Ale mam teraz chęć czytania, ogarnąłem sobie aplikację Kindle'ową na komórcę, więc powinienem się rozkręcić ;)

 

Jakby ktoś był zainteresowany gdzie zbieram swoje info o książkach: http://lubimyczytac.pl/profil/115978/maciek-wroblewski

ja sie zmotywowalem jak rok temu przed Nowym Rokiem smigalo po fejsie wydarzenie "54 ksiazki w 54 tygodnie w 2015 roku" czy cos takiego ;) na chwile obecna koncze 48 ksiazke, wiec moge sie nie wyrobic, ale i tak jestem zadowolony :P

Odnośnik do komentarza

O właśnie, może bym sobie czytnik kupił pod choinkę... Reaper, jesteś w stanie mi coś polecić? Ile trzeba wydać na takie urządzenie, żeby nie było chujowe i dawało radę kilka lat - 300-400 wystarczy?

 

Mi się ciężko poleca cokolwiek innego niż Kindle, bo cała reszta dostępna na polskim rynku to raczej niższa półka. Te urządzenia nie wymagają bycia demonami syzbkości, czy posiadania miliona opcji, ale jednak komfort użytkowania jest ważny, a Kindle zapewnia ponad 100% takowego.

 

Musisz sobie porównać ceny, tutaj masz najświeższe ceny: http://swiatczytnikow.pl/przewodnik-jak-kupic-czytnik-kindle/

Możliwe, że taniej trafisz na Allegro. Wtedy może być wątpliwa opcja gwarancji w Amazonie, ale z mojej wiedzy, to oni biorą i od ręki naprawiają wszystko, bez mrugnięcia okiem. Ale nie wiem czy oszczędność taka duża.

 

Najlepszy jest Paperwhite (może być tej niższej generacji - nie ma zbyt wielkiej różnicy, a zapłacisz jednak mniej: http://swiatczytnikow.pl/?s=paperwhite+3),bo ma podświetlenie. Raczej człowiek myśli, że czyta w miejscach dobrze oświetlonych, ale jednak polecam z podświetleniem - sam posiadma stary model Kindle Classic i choćby w tunelach pociągu czy nawet na ulicach brakuje mi czasem światła.

 

Koszt tak 400-500 zł, ale nie będziesz żałował ani trochę :)

Odnośnik do komentarza

I serio przez ten czas kasę dostawałeś w gotówce do ręki? :> Ja sobie nie wyobrażam.

 

Zresztą pierwszą moją wypłatę - na ówczesne czasy bardzo dużą bo ponad 1,5 kafla - dostałem w kopercie i coś mnie tknęło, żeby nie chować jej do portfela, tylko gdzieś indziej. I bardzo dobrze, bo akurat tego dnia dosiadło się do mnie w poczekalni dwóch pijanych rezerwistów i praktycznie siłą przeczesali mi porftel, w którym miałem jakieś 5 zł, które zabrali sobie na wino. Co prawda wspaniałomyślnie chcieli mnie tym winem poczęstować, ale podziękowałem. Nawet sobie nie wyobrażam, co by było, jakbym miał w portfelu całą pensję :roll:

Odnośnik do komentarza

U mnie to akurat bylo polaczone - zbieralem kase od ludzi za lekcje, wiec na koniec miesiaca sam sobie z tych pieniedzy robilem wyplate. Gdybym mial "normalna" prace to pewnie tez bym wolal dostawac wyplate na konto.

 

U mnie droga z pracy do samochodu i z samochodu do mieszkania nie jest specjalnie niebezpieczna, wiec i akcji jak Twoja nigdy nie mialem ;)

Odnośnik do komentarza

Kogo?

Culinary Fest.

 

Będzie wszystko na BBL przed końcem tygodnia.

 

Muszę napisać:

 

- recenzję nowego menu 3 Kolory

- zaproszenie na Poznańskie Targi Piwne

- zaproszenie na X Culinary Fest

 

W weekend 3 dni degustuję na PTP

 

W przyszłym tygodniu muszę pójść na:

- wine tasting Faktorii Win A La Carte

- warsztaty kulinarne https://en.wikipedia.org/wiki/Gault_Millau

- minimum dwa razy Culinary Fest (a może 3?)

 

Napisać:

- recenzje PTP i wrażenia z CF i WT

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...