Skocz do zawartości

Marynia: 483 starcie między lewakami i prawakami


Meler

Lewaki czy prawaki  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak w pracy dostaje akta sprawy to juz po imieniu wiem, ze to dziecko, nie musze sprawdzac po numerze... Brajany, Dzesiki, Majkele itp itd.

Dla mnie takie polonizmy są znośne, dopóki są konsekwentne. Ale nie mogę, po prostu nie mogę znieść nazwy jednej z lokalnych pizzerii: Venecja. No nawet teraz jak na to patrzę, to mnie skręca :)
Odnośnik do komentarza

To zapytam ciebie krzysfiol, jako insidera, jak z chrztem Dżesik, Brajanów i Majkelów? Jest na to zgoda? W sumie tacy święci są (przynajmniej Jessica, tak mówi Google, no a Michael to wiadomo ;)).

 

A może jest jak z moją teściową, której rodzice wymyślili Grażyna, ale ochrzcili ją jako Maria?

Odnośnik do komentarza

To zapytam ciebie krzysfiol, jako insidera, jak z chrztem Dżesik, Brajanów i Majkelów? Jest na to zgoda? W sumie tacy święci są (przynajmniej Jessica, tak mówi Google, no a Michael to wiadomo ;)).

 

A może jest jak z moją teściową, której rodzice wymyślili Grażyna, ale ochrzcili ją jako Maria?

 

Szczerze mówiąc to podejrzewam, że zależy od "otwartości" księdza, bo nie ma jakiejś oficjalnej wykładni. Zachęca się, żeby jak jest pierwsze imię bez odpowiednika wśród kanonizowanych, to żeby chociaż drugie było "święte". U mnie w parafii chrzciłem już Brajana, Nicole, Emily Jane, więc jak się domyślasz mój proboszcz jest z tych otwartych ;) I w sumie się zgadzam, bo nie ma co robić problemów to po pierwsze, a po drugie zawsze jest szansa, że grupa świętych wzbogaci się o nowe imię :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...