Skocz do zawartości

Sevillistas


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

Styczeń 2018

 

 

Transfery do klubu:

José Ángel Prieto (16, ST, ESP) z Osasuny za 1.6 mln euro

 

Liga BBVA:

06.01.2018 [18/38]; vs Atletico (4. | W) - 1:1 [61’ M. Manzukic - 50’ J. Wilson]

13.01.2018 [19/38]; vs Deportivo (18. | W) - 3:0 [1’ 36’ J. Dominguez, 45+1’ J. Wilson]

21.01.2018 [20/38]; vs Levante (18. | D) - 3:0 [4’ J. A. Reyes, 12’ J. Rodriguez, 60’ M. Musacchio]

27.01.2018 [21/38]; vs Malaga (9. | W) - 2:2 [12’ 70’ J. Dongou - 46’ 80’ J. Wilson]

 

Nowy rok przywitaliśmy na Estadio Vicente Calderón. Mecz był bardzo ważny, bo Atletico to nasz bezpośredni rywal w tabeli. Remis na tak nieprzyjemnym terenie traktuje prawie jak wygraną. Prawdę mówiąc remis jest bardzo sprawiedliwym wynikiem, bo nikt nie zasłużył w pełni na 3 punkty. Zachowaliśmy status quo. Rewelacja poprzednich rozgrywek, Deportivo, w tym sezonie zawodzi na całego. Wykorzystaliśmy ich dołek formy i poradziliśmy sobie bez większego problemu. Bardziej jednak cieszy mnie wygrana z Levante, bo wreszcie się z nimi przełamaliśmy i wygraliśmy oba mecze. Do tej pory mecze z tą ekipą były zawsze wyrównane i zacięte, w tym sezonie tego nie było. Nie zmienia to faktu, że mało jest drużyn, z którymi tak bardzo nie lubimy grać. Na zakończenie stycznia zremisowaliśmy z Malagą. Na 2 trafienia Dongou odpowiedział Wilson, a mecz pomimo naszej znacznej przewagi zakończył się remisem.

 

Na rynku transferowym nie poszaleliśmy, ale nie było ku temu potrzeby. Jedynie ciekawego juniora wypatrzył koordynator pionu juniorskiego, a ja pozwoliłem na ten transfer.

 

Zostałem wybrany polskim menadżerem roku. Złotą Piłkę oraz tytuł Gracza Roku zdobył Leo Messi , a Złotym Chłopcem ogłoszono Leonardo Suareza z Villarrealu. Drugi raz Najlepszym Piłkarzem Oceanii został wybrany Winston Reid. Gratulacje!

 

10 stycznia na treningu więzadła kolanowe naciągnął Bonaventura (5-6 tygodni przerwy).

 

Tabela: http://i.imgur.com/ErJaYla.jpg

Nie ulega wątpliwością, że jest to najciekawszy od dawna sezon w Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza

Luty 2018

 

 

Liga BBVA:

03.02.2018 [22/38]; vs Barcelona (1. | W) - 1:8 [6’ 45’ L. Suarez, 26’ 70’ 83’ rz.k I. Rakitic, 47’ L. Messi, 75’ D. Poyet, 85’ Munir - 85’ J. Wilson]

11.02.2018 [23/38]; vs Celta (10. | D) - 2:1 [29’ D. Carrico, 46’ T. Trindade de Vilhena - 1’ F. Cruz]

17.02.2018 [24/38]; vs R. Sociedad (6. | D) - 3:0 [26’ A. Arribas, 41’ K. Laimer, 85’ J. A. Reyes]

23.02.2018 [25/38]; vs Eibar (20. | W) - 3:0 [23’ J. Wilson, 35’ N. Biton, 47’ J. Dominguez]

 

Liga Mistrzów:

20.02.2018 [1/8, 1. mecz]; vs Man Utd (ENG | D) - 2:1 [46’ J. Wilson, 81’ F. Anderson - 14’ cz.k W. Rooney, 51’ Falcao]

 

Najkrótszy miesiąc roku rozpoczęliśmy od wyjazdu na Camp Nou. Jako że chcę o tym jak najszybciej zapomnieć, to daruje sobie wchodzenie w szczegóły tego meczu: daliśmy dupy po całości. Dla kontrstu dodam, że w kolejnej kolejce Barca przegrała z Sociedad 0:2. Na początku meczu z Celtą chyba mieliśmy jeszcze w głowach to, co wydarzyło się w Katalonii, bo bardzo szybko straciliśmy bramkę. Na szczęście w porę się podnieśliśmy, a koniec końców przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Z tym samym Realem Sociedad, z którym Barca przegrała 0:2, my wygraliśmy gładko 3:0. Baskowie tak naprawdę ani razu nie zagrozili poważnie naszej bramce, a przecież graliśmy lekko rezerwowym składzie, bo mecz z United w środku tygodnia miał priorytet. Spotkanie z Eibar nie mogło się zakończyć innym wynikiem, niż nasza pewna i bezdyskusyjna wygrana.

 

Pierwszy mecz z Manchesterem United graliśmy u siebie. Zwycięzca Ligi Mistrzów od 14. minuty grał w 10, więc wynik 1:2 to dla nich i tak duży sukces. Po otrzymaniu czerwonej kartki przez Rooneya ruszyliśmy do ataku, ale goście z Anglii bronili się bardzo dobrze. Wykorzystaliśmy ich rozkojarzenie na początku drugiej części gry, ale potem nadzialiśmy się na kontrę i mało brakowało, a zremisowalibyśmy z Czerwonymi Diabłami. Nasza sytuacja przed rewanżem jest ani dobra, ani zła. Niby mamy przewagę jednej bramki, ale jedna bramka dla Manchesteru wszystko zmieni.

 

Tabela: http://i.imgur.com/73XRPhA.jpg

Odnośnik do komentarza

Marzec 2018

 

 

Liga BBVA:

04.03.2018 [26/38]; vs Valladolid (19. | D) - 4:0 [6’ J. Rodriguez, 9’ L. Garritano, 31’ B. Tremoulinas, 80’ I. Hohn]

07.03.2018 [27/38]; vs Real Madryt (3. | W) - 1:1 [88’ R. Garcia - 78’ T. Trindade de Vilhena]

10.03.2018 [28/38]; vs Las Palmas (18. | D) - 3:0 [20’ G. Barbosa, 34’ E. Banega, 90+2’ J. A. Reyes]

17.03.2018 [29/38]; vs R. Betis (14. | W) - 1:1 [48’ A. Vadillo - 52’ J. Wilson, 74’ cz.k A. Arribas]

31.03.2018 [30/38]; vs Elche (15. | D) - 3:0 [26’ G. Barbosa, 62’ T. Trindade de Vilhena, 81’ F. Anderson]

 

Liga Mistrzów:

14.03.2018 [1/8, 2. mecz]; vs Man Utd (ENG | D) - 0:3 [27’ 37’ J. Moutinho, 39’ Falcao]

 

Trzeci miesiąc roku rozpoczęliśmy od rozbicia u siebie broniącego się przed spadkiem Valladolid. Nie było to zbyt trudne, a wynik mówi sam za siebie. W dodatku osiągnęliśmy go rezerwowym składem, bo w kolejnej serii spotkań jechaliśmy na Santiago Bernabeu. W tej samej kolejce odbyło się 2. El Clasico w tej kampanii, a na Camp Nou Barca wygrała 3:0. Taki wynik pozwolił nam na przeskoczenie Realu i zajęcie 2. miejsca w tabeli. W związku z tym spotkanie z Królewskimi miało ogromną wagę. Remis nie zmienił zatem nic w tabeli, a my utrzymaliśmy 2 punktową przewagę. Pierwszy raz od bardzo dawna w derbach Sewilli straciliśmy punkty. Kibice chyba zapomnieli już, że Betis to groźna mimo wszystko drużyna, bo remis przyjęli jak porażkę. Sama strata 2 punktów kosztowała nas zrównanie się z Realem w liczbie oczek. Co ciekawe, po tej kolejce Unai Emery został zwolniony z pracy (Real). Po dwutygodniowej przerwie bezproblemowo pokonaliśmy Elche. Pomału też do formy wraca Barbosa, który strzelił już 2 bramki po powrocie do gry. Myślałem, że po urazie raczej nie złapie formy zbyt szybko, a tu proszę. Bardzo się cieszę.

 

Rewanż na Old Trafford pokazał, że do topowych drużyn brakuje nam jeszcze bardzo, bardzo dużo. Zostaliśmy zdeklasowani. Manchester wygrywając z nami prawdopodobnie zapewnił sobie obronę trofeum.

 

Na corocznym naborze juniorów nie trafił się nikt dobry. NIKT.

 

Na treningu 6 marca uraz zgłosił Winston Reid. Okazało się, że ma uraz stawu biodrowego. Oznacza to niestety już koniec sezonu dla niego. Wygraną z Elche okupiliśmy kontuzją Tonny’ego Trindade de Vilheny, który będzie pauzował do 6 tygodni.

 

Tabela: http://i.imgur.com/rZIA8iv.jpg

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2018

 

 

Liga BBVA:

08.04.2018 [31/38]; vs Valencia (5. | W) - 2:2 [42’ P. Piatti, 52’ F. Rodriguez - 45+2’ 73’ J. Wilson]

14.04.2018 [32/38]; vs Athletic (7. | W) - 0:3 [48’ 69’ I. Gomez, 79’ A. Laporte]

18.04.2018 [33/38]; vs Espanyol (16. | D) - 1:1 [56’ G. Barbosa - 21’ rz.k. L. Lopez]

29.04.2018 [34/38]; vs Villarreal (11. | D) - 1:0 [3’ KNT L. Garritano, 19’ J. A. Reyes]

 

O kwietniu musimy jak najszybciej zapomnieć. O ile remis na Mestalla jest jak najbardziej do przyjęcia, to porażka w Bilbao 0:3 już nie. Zagraliśmy zdecydowanie poniżej oczekiwań, obrona dziurawa jak nigdy, a atak nie funkcjonował prawie w ogóle. Tym meczem prawdopodobnie przegraliśmy sobie walkę o wicemistrzostwo. Na pewno nie pomoże też domowy remis z Espanyolem, ale było już widać, że chłopaki przestały w siebie wierzyć. Zwołałem szybko zebranie zespołu, morale się podniosło, a gra delikatnie poprawiła. Zakończyliśmy miesiąc wygraną z Villarrealem i choć styl nie był za dobry, to 3 punkty dały nam awans do Ligi Mistrzów. 3. miejsce mamy już na 99% pewne, na 2. raczej nie mamy szans (5 pkt. straty do Realu), więc wygląda na to, że kolejny raz skończymy na 3. pozycji. Niby dobrze, ale kolejny sezon bez progresu.

 

Tabela: http://i.imgur.com/u3w0hKl.jpg

Odnośnik do komentarza

Maj 2018

 

 

Liga BBVA:

05.05.2018 [35/38]; vs Granada (20. | W) - 2:0 [44’ 65’ J. Rodriguez]

09.05.2018 [36/38]; vs Almeria (9. | W) - 1:2 [51’ 59’ R. Martins - 48’ J. Dominguez]

14.05.2018 [37/38]; vs Atletico (4. | D) - 3:0 [12’ G. Bonaventura, 27’ rz.k. G. Krychowiak, 75’ G. Barbosa]

20.05.2018 [38/38]; vs Deportivo (12. | D) - 6:1 [16’ B. Tremoulinas, 22’ G. Bonaventura, 35’ 76’ G. Barbosa, 67’ E. Banega, 74’ J. A. Reyes]

 

 

Ostatni miesiąc niczym specjalnym się nie wyróżnił. Poza Atletico nie graliśmy nic ciekawego. Sam mecz z Los Colchoneros nam się bardzo udał. Zagraliśmy świetnie i w pełni zasłużyliśmy na wygraną. Zaliczyliśmy też małą wpadkę w meczu z Almerią, ale tak naprawdę nie miało to już żadnego znaczenia. Sezon zakończyliśmy na 3. miejscu z najniższym dorobkiem punktowym od sezonu 2014/15. Czołówka jednak znacznie odjechała, Barcelona zdobyła 4. tytuł z rzędu, a Real 4. wicemistrzostwo.

 

Dokładnie tak jak przewidziałem, Man Utd po wygraniu z nami wygrał Ligę Mistrzów 2. raz z rzędu jako 1. klub w historii (1:0 z Bayernem). To już się chyba staje pewne, że kto nas wyeliminuje, zdobywa trofeum. Co ciekawe, 2. miejsce na liście strzelców zajął… Miroslav Radovic z Legii! A jeszcze ciekawszy jest fakt, że Legia nie uczestniczyła nawet w fazie grupowej. Zarówno Wisła jak i Legia, odpadły w fazie grupowej po zajęciu 3. miejsca. Samą Ligę Europy wygrał Tottenham pokonując w finale Arsenal 3:1.

 

 

Tabela: http://i.imgur.com/CLZfZyl.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Forgiwmi for przerwa, ale musiałem sobie przerwę zrobić ;)

 

 

Podsumowanie sezonu 2017/18

 

Statystyki zawodników:

*KLIK*

 

 

Bramkarze:

Podstawowym bramkarzem był Guaita. Hiszpan bronił może i bez fajerwerków, ale zawsze stabilnie. Beto został zepchnięty do roli zmiennika i choć za wiele meczy nie zagrał, to nie zawiódł mnie jakoś szczególnie w tych, w których brał udział. Wyższą średnią zawdzięcza występom z średniakami.

Lista transferowa: ---

Wolny transfer: ---

Plany transferowe: ---

 

Prawa obrona:

To już drugi z rzędu sezon, w którym trudno jest wyróżnić tego lepszego prawego obrońcę. Co prawda statystyki mają raczej słabe, ale w obronie obaj byli bardzo stabilni. Brakowało nam jednak ich wejść ofensywnych, tak jak to robił np. Coke w końcówce poprzedniego sezonu razem z Reyesem.

Lista transferowa: ---

Wolny transfer: ---

Plany transferowe: ---

 

 

Lewa obrona:

Do żadnego z dwóch Francuzów nie mam żadnych zastrzeżeń. Znacznie większą średnią otrzymał Tremoulinas, ale podobnie jak Beto, grywał częściej w meczach, kiedy wygrywaliśmy wysoko i wszystkim windowało to średnią. Żadnych zmian nie przewiduje.

Lista transferowa: ---

Wolny transfer: ---

Plany transferowe: ---

 

 

Środkowa obrona:

Piątka naszych obrońców grała bardzo równo. Nie jestem jednak w pełni zadowolony z tej formacji. W oczy rzuca się bardzo mała liczba kluczowych odbiorów. Najwięcej miał bez zaskoczeń Musacchio, bo 15. Dużo lepiej wyglądała sytuacja w starciach w powietrzu. Zaskakująco dobrze wypadł Hohn, który był po prawdzie zapchajdziurą, ale ani razu nie pokazał, że nie warto na niego stawiać i w kolejnej kampanii na pewno dostanie więcej szans do gry. Nie mniej, środek obrony mamy obsadzony bardzo szczelnie.

Lista transferowa: ---

Wolny transfer: ---

Plany transferowe: ---

 

 

Defensywna pomoc:

Nasi defensywni pomocnicy zagrali całkiem dobry sezon, ale zdecydowanie nie na tyle dobry, na ile ich stać. Obu przytrafiały się mecze, kiedy brakowało im pewności, spokoju. Iborra dawał nieco w ofensywie, bo przyłożył nogę do 11 kluczowych podań, ale on już nie raz udowodnił, że potrafi zagrać długą, dokładną piłkę. Krychowiak to typowy przecinak. Polak pauzował 4 tygodnie.

Lista transferowa: ---

Wolny transfer: ---

Plany transferowe: ---

 

Środkowa pomoc:

Banega rozczarowuje mnie ponownie. To od 3 lat nie jest już ten sam piłkarz, co na początku. Skończyłem tolerować jego słabą grę i postaram się go sprzedać. Zarówno Biton, jak i Dominguez, to bardzo solidni piłkarze, ale raczej nie powierzyłbym im środka pola na stałe. Na ligowych rywali to w większości spokojnie powinno wystarczyć, ale my potrzebujemy tutaj kogoś, kto będzie prawdziwym wzmocnieniem w meczach z europejską czołówką.

Lista transferowa: Banega

Wolny transfer: ---

Plany transferowe: Środkowy pomocnik klasy światowej

 

 

Ofensywna pomoc:

Duet młodych zawodników (Laimer + de Vilhena) radził sobie średnio. Holender wyglądał dobrze, ale Austriak mocno odstawał. Mimo większej ilości meczy od pierwszej minuty statystyki ma znacznie gorsze. Trudno go jednak winić, bo na pewno nie jest to szczyt jego umiejętności. Liczę, że w kolejnym sezonie rozwinie się i to znacznie, bo póki co zbyt wiele nam nie daje. Warto dodać, że Holender też jeszcze może się dużo rozwinąć, a gdy już się rozwinie, może zostać jednym z najlepszych ofensywnych pomocników świata.

Lista transferowa: ---

Wolny transfer: ---

Plany transferowe: ---

 

 

Prawe skrzydło:

Nie jestem w stanie wyrazić mojego podziwu dla Reyesa. 34 letni hiszpański skrzydłowy gra z roku na rok coraz lepiej! Strzelił 13 bramek i zaliczył 8 ostatnich podań, co jest bardzo dobrym wynikiem. Ponadto jego wpływ na grę zespołu był przeogromny. Jose nic nie robi sobie z upływu czasu i jak tak dalej pójdzie, to będzie u nas grał jeszcze długie lata. Garritano przeciętnie - z ligowymi słabiakami dobrze, w starciach z lepszymi rywalami nie miał zbytnio szansy się wykazać.

Lista transferowa: ---

Wolny transfer: ---

Plany transferowe: ---

 

Lewe skrzydło:

Bonaventura jest fenomenalny. Nie wierzę, że Milan chciał się go pozbyć za śmieszną kwotę 5.75 mln euro! Kolejny już sezon udowadnia, że jest wart o wiele, wiele więcej. Prawdopodobnie znowu zgarnie nagrodę dla zawodnika sezonu wg. kibiców, a jedynym chyba rywalem może być dla niego Reyes. Felipe Anderson miał przyjść do nas jako gwiazda, ale nie może wybić się z cienia Włocha. Swoje szanse jednak wykorzystuje i nie zawodzi.

Lista transferowa: ---

Wolny transfer: ---

Plany transferowe: ---

 

 

Atak:

Tutaj groźni byli jedynie nowi zawodnicy. Rodriguez zagrał tak potworny sezon, że przekreślił sobie przyszłość w klubie. Szkoda, bo jego pierwszy sezon zapowiadał co innego. Na szczęście mieliśmy też Wilsona, który grając na wypożyczeniu był naszą główną bronią. Wspominałem, że ustaliliśmy z United kwotę odstępnego na 35 mln euro. Już te pieniądze zarezerwowałem koło stycznia. James zostaje z nami. Straszna szkoda jest mi Barbosy, bo gdyby nie 3 miesięczna kontuzja, mógłby zostać naszym kluczowym zawodnikiem. Po powrocie do gry formę odnalazł bardzo szybko i mimo iż zagrał w dwukrotnie mniejszej ilości spotkań niż Rodriguez, to zdobył więcej bramek. Raz jeszcze - śmiech na sali, Bayern mi go niemal wepchnął na siłę za 5.75 mln euro.

Lista transferowa: Rodriguez

Wolny transfer: ---

Plany transferowe: Wilson przychodzi na stałe

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...