Skocz do zawartości

Sevillistas


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

Po porażce na Estadio de Madrid wracamy na Ramon Sanchez-Pizjuan. Naszym rywalem będzie Malaga. Jeżeli myślimy o nawiązaniu walki z Madrytem, to musimy wygrać wszystkie mecze do końca sezonu. Z Malagą radzimy sobie dobrze, więc powinniśmy sobie poradzić w tym meczu. Jest to 100. mecz Gameiro dla nas.

 

Beto - Tremoulinas, Arribas, Reid, Murru - Iborra (71’ Krychowiak), Ajer - Biton (71’ Banega) - Bonaventura, Reyes (46’ Garritano) - Gameiro

 

Na pierwszy celny strzał kibice musieli czekać do doliczonego czasu pierwszej części gry. 20 minut przed końcem spotkania jak dziecko dał się ograć Reid, a goście zdobyli jedną bramkę tego spotkania. Tak złego meczu jeszcze w tym sezonie nie zagraliśmy. Chyba moim zawodnikom skończyła się już para w nogach.

 

01.04.2017, La Liga [32/38], widzów: 43,908

[3.] Sevilla 0:1 Malaga [10.]

72’ - F. Portillo 0:1

MotM: S. Darder (Malaga) - 7.6

 

Dwóch meczów z rzędu jeszcze w tym sezonie nie przegraliśmy. Plus jest taki, że w najgorszym wypadku nad 4. Atletico będziemy mieć 13 punktów przewagi (mają zaległy mecz), więc 3. miejsce mamy raczej zapewnione.

Odnośnik do komentarza

Dobrą formę spróbujemy znaleźć w spotkaniu z Eibar. 14. drużyna tabeli nie powinna być dla nas zbyt dużym problemem, a przynajmniej tak mi się wydaje. Podopieczni pana Gaizka Garitano są raczej pewni utrzymania, więc nie mają za bardzo już o co walczyć. Zmiennicy do boju, bo za kilka dni mecz z United.

 

Beto - Tremoulinas, Arribas, Reid, Murru - Ajer, Mbia - Banega - Garritano (56’ Bonaventura), Reyes (56’ Januzaj) - Gameiro (56’ Rodriguez)

 

Nasza forma za wiele się nie zmieniła, choć teraz dla odmiany stworzyliśmy sobie 2 dobre sytuacje. Jedną wykorzystaliśmy, w 91. minucie. Przed wpadką uchronił nas Rodriguez.

 

08.04.2017, La Liga [33/38], widzów: 5,141

[14.] Eibar 0:1 Sevilla [3.]

90+1’ - J. Rodriguez 0:1

MotM: N. Murru (Sevilla) - 7.8

 

Po spotkaniu dotarły do mnie 2 dobre wiadomości. Po 1., awans do LM mamy już pewny, po 2. Real Madryt przegrał w derbach Madrytu na boisko Los Colchoneros 2:3 i tym samym na 5 kolejek przed zakończeniem rozgrywek mamy tylko 4 punkty straty. Patrząc jednak na naszą dyspozycję, jedyne czego chcę, to zakończenia sezonu.

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem i naprawiłem :)

 

 

Przed 1. spotkaniem z Manchesterem United zwołałem zebranie. Grzecznie poprosiłem piłkarzy o ściśnięcie pośladów na ostatni miesiąc i nie zaprzepaszczenie wszystkiego, co zostało wywalczone od sierpnia. Reakcja była pozytywna, morale poszło w górę i z stosunkowo dobrym nastawieniem czekamy na gości z Anglii. Dla Czerwonych Diabłów dowodzonych przez Carlo Ancelottiego do końca sezonu jeszcze bardzo daleko. Oczywiście będą chcieli grać w Lidze Mistrzów, ale do 4. lokaty (Spurs) tracą 3 punkty, a zostało im jeszcze 6 kolejek. Wyjazd na Old Trafford może być bardzo trudny, więc chciałbym udać się tam z dobrą zaliczką. Będzie to świetna okazja dla Januzaja do udowodnienia włodarzom Man Utd, że nie potrzebnie go wypożyczali.

 

Beto - Kolodziejczak, Arribas, Reid, Coke - Iborra, Krychowiak (74’ Mbia) - Biton (74’ Dominguez) - Anderson, Januzaj - Rodriguez (46’ Gameiro)

 

Przede wszystkim nie chciałem u siebie stracić bramki. Spotkanie mogliśmy zacząć wyśmienicie, ale w 3. minucie w dogodnej sytuacji pomylił się Rodriguez. Ten sam piłkarz dobrą okazję miał 10 minut później, ale ponownie nie udało mu się zamienić jej na bramkę. To nie był jego dzień i skończyło się to dla niego zmianą w przerwie. Już w drugiej połowie Anderson zmarnował kolejną świetną okazję. Winy odrobił minutę później nabierając sędziego na faul w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Gameiro. W 78. minucie kontuzji doznał Januzaj, a ja nie miałem już zmian. Do końca spotkania graliśmy w 10. W tym momencie nikła zaliczka zmieniła się w cenną wygraną. Do Teatru Marzeń jedziemy z jednobramkową przewagą.

 

11.04.2017, Liga Mistrzów [1/4, 1. mecz], widzów: 45,000

[ESP] Sevilla 1:0 Man Utd [ENG]

63’ - K. Gameiro rz.k. 1:0

MotM: F. Anderson (Sevilla) - 8.2

 

Juventus wygrał z Schalke 2:0 na swoim boisku.

Odnośnik do komentarza

Barcelona rozbiła Valencię 6:2 na Camp Nou, a Real Madryt wygrał u siebie z Arsenalem 3:2.

 

Przed rewanżem z Manchesterem United musimy zagrać z Villarrealem. Staw skokowy skręcił Tremoulinas i wypadł na 3 tygodnie. Wszyscy mamy w głowach mecz rewanżowy w Manchesterze, więc spodziewam się drobnych problemów z koncentracją. W lidze mamy jednakowoż spokój, bo 3. miejsca nam już nic nie zabierze, a wicemistrzostwo chyba pozostanie tylko marzeniem.

 

Beto - Kolodziejczak, Murillo, Carrico, Murru - Ajer (70’ Krychowiak), Mbia - Dominguez (70’ Banega) - Bonaventura, Garritano (60’ Anderson) - Rodriguez

 

Mecz rozpoczęliśmy dość dobrze, bo już w 13. minucie wynik spotkania otworzył Jay Rodriguez. Po trafieniu wyraźnie zwolniliśmy i mieliśmy nadzieję, że uda nam się minimalnym nakładem sił utrzymać wynik. Z minuty na minutę koncertowanie na defensywie przychodziło nam coraz gorzej. W końcu gospodarzom udało się zdobyć bramkę dającą im 1 punkt.

 

16.04.2017, La Liga [34/38], widzów: 20,786

 

[13.] Villarreal 1:1 Sevilla [3.]

 

13’ - J. Rodriguez 0:1

69’ - N. Leiva 1:1

MotM: S. Mbia (Sevilla) - 8.0

Tak jak i Tremoulinas, tak i Mbia skręcił staw skokowy.

Odnośnik do komentarza

Zarówno na Mestalla jak i w Londynie padł wynik remisowy (Barca 0:0 Valencia, Arsenal 1:1 RM).

 

Do rewanżu z Man Utd przystępujemy pełni nadziei. W pierwszym meczu Czerwone Diabły nie pokazały nic, co kazałoby nam się ich szczególnie obawiać. Pomiędzy meczami z nami rozbili u siebie Arsenal 5:0, a to już daje mi podstawy do obaw.

 

Beto - Kolodziejczak, Arribas, Reid, Coke - Iborra, Krychowiak - Biton (85’ Dominguez) - Anderson (76’ Bonaventura), Januzaj KNT (33’ Garritano) - Gameiro

 

Na mecz wyszliśmy z zamiarem utrzymania korzystnego wyniku z Ramon Sanchez-Pizjuan. Przez pierwsze 45 minut Manchester miał dwie dobre szanse. Raz ładnym rajdem popisał się Deulofeu, a drugi raz ładnie strzelił z wolnego trafiając w poprzeczkę. Na drugą część spotkania piłkarze Ancelottiego wyszli bardzo zmotywowani i już po 47 sekundach wbili piłkę do naszej siatki. 14 minut przed końcem regulaminowego czasu gry błąd w kryciu popełniła cała obrona i Deulofeu podwyższył wynik spotkania na 2:0. Niestety, obrona Czerwonych Diabłów była nie do przejścia i odpadamy w ćwierćfinale.

 

19.04.2017, Liga Mistrzów [1/4, 2. mecz], widzów: 73,824

[ENG.] Man Utd 2:0 Sevilla [ESP]

46’ - R. van Persie 1:0

76’ - G. Deulofeu 2:0

MotM: L. Shaw (Man Utd) - 8.4

 

Juventus pomimo porażki w Gelsenkirchen przeszedł dalej. W półfinale Manchester zmierzy się z Juventusem, a w drugiej parze El Clasico.

 

Nie ulega wątpliwością, że sezon dla nas mógłby się już skończyć. Z LM odpadliśmy, a w La Liga nic się raczej nie zmieni.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, straszna szkoda tej Ligi Mistrzów. Do końca sezonu już masz właściwie czill. Warto się intensywnie rozglądać za nowymi nabytkami. Może komuś dobremu kończy się kontrakt?

 

Swoje ugrałeś, więcej się nie dało. Oby to szło dalej do przodu!

Odnośnik do komentarza

Moim celem był ćwierćfinał i go osiągnęliśmy. Wolałbym jednak przegrać 0:4, bo takie nikłe porażki bolą najbardziej. Co do wygasających kontraktów, to uchylę rąbka tajemnicy, że pozyskałem już w ten sposób 3 zawodników, choć żaden z nich raczej serc kibiców nie podbije. Transferów (o ile budżet pozwoli, ale o to jestem raczej spokojny, bo jeszcze nie wzięliśmy pieniędzy od sponsorów, a mamy na koncie 40 mln euro) planuje sporo, bo postanowiłem zmienić formację na bardziej ofensywną, a do tego potrzebuje nowych piłkarzy.

 

Doszedłem do wniosku, że skoro nie gramy już o nic, to nie ma sensu przedłużać rozgrywki i resztę sezonu opiszę w jednym poście.

 

 

Liga BBVA:

22.04.2017 [35/38]; vs R. Sociedad (7. | D) - 2:0 [9’ J. Rodriguez, 30’ G. Bonaventura]

29.04.2017 [36/38]; vs Real Madryt (2. | W) - 3:0 [10’ J. Rodriguez, 45+1’ 83’ D. Carrico]

07.05.2017 [37/38]; vs Valencia (6. | D) - 1:2 [79’ K. Gameiro rz.k, Januzaj KNT - 67’ A. Gomes, 69’ A. Negredo]

21.05.2017 [38/38]; vs Espanyol (15. | W) - 3:1 [6’ Alvaro - 38’ J. Rodriguez, 41’ F. Anderson, 83’ W. Reid rz.k]

 

 

W półfinale Ligi Mistrzów dzięki bramce zdobytej na wyjeździe Manchester United przeszedł Juventus (dwm. 3:3), a podwójne El Clasico skończyło się wynikiem 3:2 dla Realu Madryt i to Królewscy zagrają w finale z podopiecznymi swojego byłego menadżera. W ½ młodszej siostry Ligi Mistrzów Tottenham przeszedł Chelsea (dwm. 3:2), a Malaga grecki Panathinaikos (dwm. 5:2). W obu zatem finałach mamy pojedynek Hiszpanii z Anglią.

 

Ligę zakończyliśmy w dobrym tylu. Nie obyło się bez niespodzianek, jak choćby wygranie z Realem na Santiago Bernabeu. Dla usprawiedliwienia Królewskich napiszę, że przygotowywali się do rewanżu z Barceloną i chyba nie potraktowali tego meczu serio. Niemniej wynik idzie w świat, a wygrana na tak trudnym obiekcie zawsze dużo znaczy dla drużyny. Dla równowagi przegraliśmy u siebie z Valencią notując 3. porażkę na naszym terenie. O pozostałych meczach nie ma co wspominać. Doklepaliśmy do końca sezonu, ot co.

 

Po 3. mistrzostwo Hiszpanii z rzędu sięgnęła Barcelona zdobywając 101 punktów, o 14 więcej od 2. Realu. My z kolei do nich tracimy 6 punktów mając na swoim koncie 81 oczek. Wynik odrobinkę gorszy niż przed rokiem, ale wciąż lepszy od 4. Atletico o 19 punktów. Konkurencja w tym sezonie nie dotrzymała kroku, rok temu 5. zespół zgromadził 72 punkty, w tym sezonie 4. Atletico ma ich 61.

 

Tabela - http://i.imgur.com/8SEIEvS.jpg

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu 2016/17

 

 

Statystyki zawodników: http://i.imgur.com/cpgNoBL.jpg

 

 

 

Bramkarze:

Z bramkarzami w tym sezonie nie miałem problemu. Zarówno Beto i Barbosa bronili pewnie i bezbłędnie (jedyną wpadką jaką pamiętam zaliczył Beto przy rzucie wolnym, ale 1 wpadka na cały sezon to nic). Stostunek straconych bramek do rozegranych meczów lepszy ma Beto, ale to on częściej grał, a razem z nim podstawowi obrońcy. Barbosę będę zmuszony pożegnać, bo zakontraktowałem już nowego bramkarza na jego miejsce. W ręce Beto trafiła statuetka za najmniejszą liczbę straconych goli w lidze.

Lista transferowa: Barbosa
Wolny transfer: ---
Plany transferowe: Bramkarz już zakontraktowany
Zdolny junior: Juan Soriano (1,5-2,5 gwiazdki)
Prawa obrona:
Coke z Murru dadzą nam spokój na długie lata. Genialny sezon zaliczyli obaj prawi obrońcy, którzy razem zaliczyli aż 113 kluczowych podań, a sam Coke zaliczył ich więcej niż Januzaj. W kolejnej kampanii raczej mocniej postawię na Włocha, który już teraz udowodnił, że potrafi grać na europejskim poziomie, a może być tylko lepszy. Coke ma już 30 lat, więc z sezonu na sezon spodziewam się obniżania lotów. Póki co jednak jestem spokojny, bo prawa strona defensywy jest być może najstabilniejszym punktem naszego zespołu.
Lista transferowa: ---
Wolny transfer: ---
Plany transferowe: ---
Zdolny junior: David Carmona (3-4), choć zastanawiam się, czy nie byłby z niego lepszy skrzydłowy
Lewa obrona:
Kolodziejczak w tym sezonie był zdecydowanie najlepszym lewym obrońcą. Grał raczej defensywnie, ale jak już się włączał do akcji ofensywnych, robił to z dużym powodzeniem. Rolę zmiennika pełnił starzejący się Tremoulinas. Drugi z Francuzów robił to na tyle dobrze, żeby pomimo zaawansowanego wieku nie dać mi podstaw do zmian na tej pozycji. Tomás Leuzzi
Lista transferowa: ---
Wolny transfer: ---
Plany transferowe: ---
Zdolny junior: Tomás Leuzzi (3-4)

 

Środkowa obrona:

Pozycja ta udowadnia jak bezsensowny i nie dający o niczym wyobrażenia jest system ocen w FMie. Grający w tym sezonie najgorzej, popełniający dużo poważnych błędów i nie dający za grosz spokoju Murillo skończył z najwyższą średnią. No chyba jakieś żarty. FM naliczył mu najmniej błędów z całej linii defensywnej. Może to i prawda, ale jak już coś odwalił, to nie było to drobne przewinienie. Carrico ma drugą najwyższą średnią z bloku defensywnego. Bezpośrednio z jego winy straciliśmy 2 bramki. Był nieco pewniejszy od Murillo, ale też nie zagrał na miarę swoich możliwości. Paradoksalnie najbardziej jestem zadowolony z dwóch obrońców, którzy skończyli z najniższymi notami. Wystarczy popatrzeć na statystykę kluczowych odbiorów (Reid 23, Arribas 21, Carrico 14, a Murillo 13). Podczas gdy Carrico z Murillo nabijali sobie średnie bramkami z rzutów rożnych, dwójka Reid i Arribas ostro harowała w obronie.

Lista transferowa: Murillo
Wolny transfer: ---
Plany transferowe: Porządny środkowy obrońca
Zdolny junior: Enes Jbara (3,5-4,5), skrin dopiero co był i nic się nie zmieniło

 

 

Defensywna pomoc:

Ostatni sezon gramy 2 defensywnymi pomocnikami. Po zajęciu 3. miejsca w poprzednim sezonie większość drużyn zaczęła wychodzić na spotkania z nami zamurowana. W związku z tym mieliśmy za mało kreatywności z przodu. Ktoś będzie musiał odejść. Kto? Decyzja jest prosta, Mbia jest najstarszy z naszych DP, a zarabia bardzo dużo (3.9 mln rocznie, najwięcej w całej drużynie). Faktycznie, jest dobrym zawodnikiem, ale posiadając Krychowiaka czy Iborrę i planując grę jednym DP jest on zbędny. Martwi mnie bardzo duża ilość żółtych kartek (Krychowiak aż 11!), ale chyba dla tej pozycji to naturalne (WPP). Młody Ajer pokazał, że na grę na poziomie starszych kolegów jeszcze nie jest gotowy. Zastanawiam się, czy nie lepiej będzie przekwalifikować go na ŚP, bo chyba do tego ma większe predyspozycje. Wszyscy kibice pamiętają kilka wybitnych podań Iborry z głębi pola.

Lista transferowa: Mbia
Wolny transfer: ---
Plany transferowe: ---
Zdolny junior: Kristoffer Ajer (3-4)

 

 

Środkowa pomoc:

Banega to największy przegrany tego sezonu. Przez 4 miesięczną kontuzję zagrał w tylko 15 spotkaniach. Nieprzeciętnych umiejętności Hiszpana brakowało nam przez większość sezonu. Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku piłkarskim obędzie się bez takich urazów. Biton i Dominguez próbowali go zastąpić, ale wychodziło im to przeciętnie. 27 letni Hiszpan wielokrotnie pokazał, że zaangażowania mu nie brakuje, a umiejętności też posiada. Zagrał bardzo dobry sezon i zaliczył najwięcej kluczowych podań w całym zespole (a w La Liga 4. miejsce). Często rozpoczynał akcje bramkowe jakimś świetnym zagraniem. A pomyśleć, że kiedyś zastanawiałem się nad jego przyszłością w klubie. Biton to piłkarz zdecydowanie bardziej powściągliwy, ostrożniejszy i mniej przebojowy. Potrafił jednak huknąć z dystansu jak mało kto.

Lista transferowa: ---
Wolny transfer: ---
Plany transferowe: ---
Zdolny junior: Antonio Cotán (2,5-3,5), Manolo Merchán (3-4), Kondrad Laimer (3-4)
Odnośnik do komentarza

Lewe skrzydło:

Anderson mnie nieco rozczarował. Spodziewałem się po nim znacznie więcej niż 3 asyst i 7 bramek. Trzeba jednak przyznać, że miewał swoje momenty i niejednokrotnie potrafił dryblingiem minąć kilku zawodników. Zdobył 7 bramek, co zważywszy na ogólną formę strzelecką zespołu było całkiem niezłym rezultatem. Bonaventura wprowadził się do zespołu lepiej. Jego petardy z dystansu dały nam dużo bramek, może nie bezpośrednio, ale po interwencjach bramkarzy często udawało się dobić piłkę do siatki. Zapłaciłem za niego niecałe 6 mln euro, a teraz jest już wyceniany na 14. Potwierdziło się też to, że jego słabe występy w Milanie wynikały z braku umiejętności menadżerów Rossonerich.

Lista transferowa: ---
Wolny transfer: ---
Plany transferowe: Zdolny junior
Zdolny junior: BRAK

 

Prawe skrzydło:

Kontuzja Reyesa zmusiła mnie do wypożyczenia Januzaja. Przez długi okres czasu młody Belg nie potrafił znaleźć sobie miejsca na boisku, a swoimi notorycznymi próbami z dystansu doprowadzał mnie do szału. Po otrzymaniu polecenia "rzadziej strzelaj" musiał grać bardziej drużynowo i choć początkowo mu to przychodziło z nie małym wysiłkiem, to w drugiej połowie sezonu odpalił maszynę i wreszcie był dla nas wzmocnieniem. Mimo że kontuzja Jose Antonio Reyesa wyłączyła go z gry na 3 miesiące, to tak naprawdę zabrała mu cały sezon, bowiem już do końca rozgrywek nasz doświadczony skrzydłowy nie odzyskał pełni formy. Zdecydowanie nam go brakowało, a gdy już wrócił do grania w miarę regularnego, miał duży wpływ na drużynę. Mimo udziału w zaledwie 16 spotkaniach zaliczył 4 asysty i zdobył 4 bramki! W przydatność Luci Garritano powątpiewało wielu kibiców i lokalnych gazet. Ja tam w niego nie wątpiłem, a Włoch zagrał dobry sezon. Nie wiem jednak, czy przy starzejącym się Reyesie sam Garritano będzie wystarczającym zabezpieczeniem.

Lista transferowa: ---
Wolny transfer: ---
Plany transferowe: Zdolny junior i, o ile coś zostanie w kasie, to ktoś lepszy od Garritano
Zdolny junior: BRAK
Napastnicy:
Chyba po poprzednim sezonie oczekiwałem od moich snajperów zbyt wiele. Rodriguez, choć nie był taką maszyną do strzelania goli, to udowodnił swoją przydatność. 18 bramek to dorobek godny napastnika sprowadzonego z myślą o rotacji. Dużo gorzej spisał się Gameiro, który miał przecież być głównym zagrożeniem dla bramki rywali. Z powodu jego kiepskiej dyspozycji to Anglik dostał więcej minut na boisku. Z żadnego z nich nie jestem jednak w pełni zadowolony. Tak jak Gameiro miał problemy ze znalezieniem się w dobrej sytuacji (a ma Grę bez piłki na poziomie 19!), tak Rodriguez miał problem ze skutecznością. Potrzebujemy zmian na tej pozycji, kogoś, kto da nam gwarancję 20 goli na sezon. Z przyczyn oczywistych to Francuz musi sobie szukać nowego klubu. W zespole młodzieżowym mamy cholernie uzdolnionego Sergio Diaza, który już stawiał pierwsze kroki w La Liga. Mimo że techniki mógłby się od niego uczyć nie jeden starszy zawodnik, to mentalnie jest jeszcze za słaby. Spróbuję dać go pod opiekę Rodrigueza, może to pomoże.
Lista transferowa: Kevin Gameiro
Wolny transfer: ---
Plany transferowe: Jakiś kocur strzelający hurtowo bramki
Zdolny junior: Sergio Diaz (4-5)

 

Odnośnik do komentarza

Sezon 2016/17 w Europie

 

Anglia: 1. Man City , 2. Chelsea, 3. Liverpool

Francja: 1. PSG, 2. Marseille, 3. Lyon

Niemcy: 1. Bayern, 2. Dortmund, 3. Schalke

Włochy: 1. Juventus, 2. Inter, 3. Roma

Liga Mistrzów: Man Utd 2:0 Real Madryt

Liga Europy: Malaga k2:2 Tottenham

 

Na mecz finałowy Ligi Mistrzów udałem się osobiście. Pech chciał, że Real Madryt zagrał chyba najgorsze spotkanie w tym sezonie. Mecz był do jednej bramki, Królewscy nie stworzyli ani jednej dobrej okazji, a ich gra obronna przyprawiała o śmiech. ManU sięga po puchar całkowicie zasłużenie. Ciekawy jest fakt, że z kim byśmy nie odpadli w fazie pucharowej któregoś z europejskich pucharów, to ten ktoś później sięga po puchar.

 

Za prawo do transmisji naszych meczów w LM zgarnęliśmy 14.14 mln euro!

Odnośnik do komentarza

19 maj

Spotkałem się z zarządem w celu omówienia mojego nowego kontraktu. Wynegocjowałem nieznaczną podwyżkę pensji oraz przedłużenie kontraktu do 2019 roku. Dodatkowo klub podpisze umowę z nowym klubem filialnym.

 

6 czerwiec

Zarząd podjął decyzję w sprawie klubu filialnego. Miałem wybierać pomiędzy Mainz, Le Havre, Internacionalem oraz Cruzeiro. Każdy klub za nieznaczną roczną opłatę oferował możliwość pierwokupu swoich juniorów. Młodzież najlepsza jest w Brazylii, to też wybierałem z klubów stamtąd. Decyzja do łatwych nie należała, ale koniec końców postawiłem na Internacional. Zaraz po nawiązaniu współpracy poprosiłem scoutów o przyjrzenie się młodym graczom brazylijskiej drużyny.

 

9 czerwiec

Otwarcie okienka w Anglii zaowocowało 2 ofertami za Murillo. Obie nie poważne, bo opiewające na 3.2 mln euro. Man Utd i S’oton chciały maksymalnie dać 7.5 mln euro. NARA!

 

10 czerwiec

Kolejna oferta za Murillo. Tym razem rozważna. Newcastle oferuje 13 mln euro. Przyjmuję.

 

11 czerwiec

Księgowy podsumował ubiegły rok w finansach. Zaliczyliśmy zysk wysokości 23.35 mln euro, co oznacza dla nas zapłacenie w ramach podatku 7 mln euro. Z transmisji i nagród za wyniki zgarnęliśmy 74.71 mln euro, czyli o 12 więcej niż przed rokiem. Najwięcej koszulek sprzedało się z nazwiskiem Banegi, pomimo iż nie grał on praktycznie cały sezon.

 

12 czerwiec

Podpisałem kontrakt z zawodnikiem Internacionalu. 15 letni Terra kosztował nas ponad 2 mln euro, ale liczę, że będzie wart swojej ceny. Dostałem też ofertę od Junajted za Krychowiaka wartą, uwaga, 4 mln euro. Chyba coś mają nie tak w głowach panowie z Old Trafford. Moja odpowiedź jest prosta: 30 mln albo spadać. Woleli spadać.

 

13 czerwiec

Otwiera się okienko we Francji. Już się boję ofert.

 

14 czerwiec

Murillo już w Newcastle. Inkasujemy 11 mln, bo Jeison miał w kontrakcie zapisanie 15 % kwoty odstępnego. Po transferze Murillo nasz budżet transferowy wzrósł do… 71 mln euro!

 

18 czerwiec

Zastępca Murillo już zaklepany. Jest nim 26 letni Argentyńczyk, były gracz Villarrealu, Mateo Musacchio. Nikt już o Jeisonie nie pamięta. Chyba żeby księgowy, bo Mateo kosztuje nas kupę forsy. 10 mln od razu, 8 mln rozłożone na 2 lata oraz 1.8 mln po 50 występach w lidze. Dodatkowo zostanie najlepiej zarabiającym graczem Sevilli z pensją 4 mln euro rocznie. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze 20% następnego transferu, a sam gracz zabiera 15%. Coś czuję, że czeka go u nas emerytura.

 

20 czerwiec

Telefony się rozdzwoniły, fax świruje, wszyscy w klubie biegają. Oferty za 3 zawodników. Na pierwszy ogień transfer Barbosy. Deportivo daje 600 tysięcy, ja daje Barbosę. Pozostałe oferty śmiechu warte. 1.9 mln za Gameiro i 3.1 za Mbię. Za Gameiro wynegocjowałem 7.5 mln euro. Mało jak na jego umiejętności, ale po kiepskim sezonie i z jego wiekiem więcej się nie da (wyceniany na 2.3 mln euro). Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że 3.1 mln euro za Mbię to całkiem rozsądna kwota. Zawodnik jest niezadowolony, zarabia krocie, a jeszcze ktoś chce go kupić.

Odnośnik do komentarza

Dałbym sobie rękę uciąć, że kiedyś taki skrót obowiązywał :-k

 

 

 

1 lipca

Zrobiłem porządek w drużynie juniorskiej. Pozbyłem się szrotu i zostawiłem tylko 19 mogących cokolwiek osiągnąć zawodników. Poza tym zarząd ogłosił podpisanie nowej umowy sponsorskiej wartej 625 tysięcy na rok.

Otworzyło się hiszpańskie okienko transferowe, co w praktyce oznaczało przeprowadzenie wcześniej już uzgodnionych transferów. Gameiro przeniósł się do Benficii za wspomniane przedtem 7.5 mln euro, Mbia wybrał ofertę Sampdorii, która zaoferowała mu 5.35 mln euro rocznie, a nam 3.1 mln. Barbosa już w Deportivo.

To co jednak prawdziwie elektryzowało kibiców odbyło się na naszym obiekcie. O Mateo Musacchio już było, ale o innych nie. Najpierw klub ogłosił wolne transfery.

Naszym nowym bramkarzem będzie wychowanek Valencii 30 letni Vicente Guaita. Hiszpan jest bardzo doświadczony, a przez 3 ostatnie lata grał w Getafe. Pełnienie funkcji rotacji w Sevilli to pewnie niż bronienie w znajdującej się w dolnej części 2. ligi drużynie.

Kolejnym zaprezentowanym zawodnikiem był Salih Uçan, 23 letni Turek z potencjałem. Nie ukrywam, że będę próbował go wypożyczyć. Nie do końca pasuje jako utalentowany junior, ale ma jeszcze dużo czasu i możliwości do rozwoju. Wypuściło go Fenerbahçe.

Immanuel Höhn przyszedł do nas w celu poszerzenia opcji na środku defensywy. Wydaje się być stabilnym zawodnikiem, a że nic nas nie kosztował, to postanowiłem skorzystać z możliwości zatrudnienia go. Zobaczymy, czy Freiburg miał rację rozstając się z nim.

Na prawdziwą wiadomość dnia kibice musieli jednak poczekać do wieczora. Wtedy to klub wydał oficjalne oświadczenie, w którym powitał w klubie Tonny’ego Trindade de Vilhena. Wykupiłem go z Feyenoordu za wartość jego klauzuli, czyli 19 mln euro. Od razu do Holandii przesłaliśmy 7 mln, a pozostałe 12 mln dostaną w ratach rozłożonych na 4 lata. Młody zawodnik jest dla nas dużym wzmocnieniem, a jeszcze może się bardzo rozwinąć. Trzymamy za niego kciuki. W dodatku zgodził się na rozsądną pensję!

Po przeprowadzeniu transferów wciąż mamy kupę forsy w banku, więc napastnika mogę sobie wybierać prawie bez ograniczeń.

 

5 lipca

Salih Uçan został wypożyczony do Zulte Waregem.

 

10 lipca

Piłkarzem roku wg. kibiców został niespodziewanie Giacomo Bonaventura. Włoch zdobył 45% głosów, więc nie był to przypadek. Poza tym otrzymaliśmy 26 mln euro od telewizji, a resztę z 52 mln dostaniemy w trakcie sezonu. W związku z powyższym na klubowym koncie znajduje się 85.5 mln euro. Mentorem Serio Diaza został Jay Rodriguez.

 

13 lipca

Prowadziłem negocjacje z dwoma bardzo fajnymi napastnikami. Niestety, z żadnym nie udało mi się dogadać, mimo iż na transfer jednego z nich byłem skłonny wydać 40 mln euro.

Odnośnik do komentarza

Enner Valencia, Diafra Sakho, Vincent Aboubakar, Raul Jimenez, Rondon, Lacazette

 

Choć decyzję pewnie już podjąłeś :)

 

 


13 lipca

Prowadziłem negocjacje z dwoma bardzo fajnymi napastnikami. Niestety, z żadnym nie udało mi się dogadać, mimo iż na transfer jednego z nich byłem skłonny wydać 40 mln euro.

 

Zaczynasz szaleć :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...