Skocz do zawartości

Ruszyła maszyna po szynach ospale - Kolejorz


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

@adrianABCH - proszę - Jan Bednarek

@dyurf - ups :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

MAJ 2017

 

Ekstraklasa - grupa mistrzowska

 

[31/37] Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:0 (2x Jevtić, Douglas)

[32/37] Legia Warszawa - Lech Poznań 0:1 (Pawłowski)

[33/37] Lech Poznań - Ruch Chorzów 5:2 (2x Kownacki, 2x Iancu, Starzyński)

[34/37] Wisła Płock - Lech Poznań 1:4 ([sam.], Sala, Jevtić, Ie)

[35/37] Lech Poznań - Korona Kielce 6:0 (3x Iancu, 2x Skiba, Mierzejewski)

[36/37] Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 0:4 (3x Kownacki, Jevtić)

[37/37] Lech Poznań - Cracovia Kraków 3:0 (2x Kownacki, Ca)

 

Grupa mistrzowska

Grupa spadkowa

 

Liga Europy - ćwierćfinał

 

[2/2] Arsenal Londyn - Lech Poznań 3:0 (0:0)d. (4:2)k.

 

Wylatując do Londynu mieliśmy w planach utrzymanie trzy bramkowej przewagi nad Arsenalem z pierwszego meczu. W głowie miałem wiele pomysłów na ten mecz, zamurować bramkę i liczyć na to, że Arsenal nie zdoła strzelić trzech bramek, czy grać swoje i nie ingerować zbytnio w taktykę. Wybrałem tą drugą opcję i jak się okazało nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Źle zaczęliśmy ten mecz, już w 7 minucie przegrywaliśmy 0:1 i przez to w naszą grę wkradła się nerwowość. Arsenal miał przewagę, lecz takie były przewidywania i żeby myśleć o awansie, musieliśmy zagrać świetny mecz w defensywie. W 34 minucie było już 2:0, a Kanonierzy strzelili bramkę po rzucie rożnym. Sytuacja była coraz bardziej napięta i musieliśmy coś z tym zrobić. Niestety nie zdążyliśmy, gdyż 2 minuty później było już 3:0, ponownie straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Bardzo szybko roztrwoniliśmy naszą przewagę i w przerwie miałem dużo pracy, by odbudować morale zawodników. Graliśmy bardzo słabo i zanosiło się na pogrom. W drugiej połowie nasza gra wyglądała o wiele lepiej, piłkę meczową miał Dawid Kownacki, lecz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym. Mecz zakończył się wynikiem 3:0, co oznaczało dogrywkę. Dodatkowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i o awansie do półfinału miały zadecydować rzuty karne. I tutaj klops! Jako pierwszy do piłki podszedł Gabriel Iancu i jego uderzenie obronił Szczęsny. W drugiej kolejce pomylił się Kownacki i szansę na zwycięstwo zmalały niemal do zera. Ostatecznie przegraliśmy stosunkiem 4:2 i odpadamy z Ligi Europy.

W lidze wygraliśmy wszystkie 7 meczów w grupie mistrzowskiej i zakończyliśmy sezon bez porażki na koncie. 17 punktów przewagi nad Lechią Gdańsk i 24 nad Legią idealnie pokazują kto w tym sezonie był niepodważalnie najlepszy. Królem strzelców Ekstraklasy rzutem na taśmę po raz trzeci z rzędu został Dawid Kownacki, choć w rundzie jesiennej strzelił zaledwie 2 bramki!

 

Ekstraklasa - Król strzelców

Ekstraklasa - Piłkarz sezonu

Odnośnik do komentarza
@Draken - Esktraklasa spadła o 2 pozycję z 15 na 17 miejsce. Oprócz nas żaden z polskich klubów nie uczestniczył w fazie grupowej europejskich pucharów (wyjątkiem jest Legia w fazie grupowej LM w sezonie 14/15). Nasz stan konta na chwilę obecną wynosi 11,5MLN€.


@dyurf - gdybym w pierwszym meczu nie wygrał tak wysoko, to porażka 0:3 nie była by jakimś tragicznym wynikiem. Szkoda jedynie, że zmarnowaliśmy taką przewagę na tak wysokim szczeblu rozgrywek.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------



Podsumowanie zawodników w sezonie 2016/2017


(mecze / stracone bramki / czyste konto / gracz meczu / średnia ocen) - bramkarze

(mecze / gole / asysty / gracz meczu / średnia ocen) - zawodnicy z pola


Bramkarze


Adrian Ortola (23, Hiszpania) - | 41 | 39 | 16 | 0 | 7.10

Bartłomiej Drągowski (19, Polska) - | 21 | 22 | 6 | 0 | 7.03

Krzysztof Kotorowski (40, Polska) - | 1 | 0 | 1 | 0 | 7.40


W dalszym ciągu naszym podstawowym bramkarzem jest Adrian Ortola. Hiszpan spisuje się bardzo dobrze, ma duże umiejętności i zawsze można na niego liczyć. Jednak w momencie sprowadzania do klubu Drągowskiego założeniem było, że za sezon bądź dwa to on będzie podstawowym bramkarzem. I tu właśnie mam dylemat, czy postawić bezgranicznie na młodego Polaka, czy zachować dotychczasową proporcję. Jeden mecz w końcówce sezonu rozegrał odchodzący na emeryturę Krzysztof Kotorowski. Jedyne co mogę zrobić to podziękować 40 letniemu bramkarzowi za dotychczasową grę w klubie.


Lewi obrońcy


Barry Douglas (27, Szkocja) - | 41 | 5 | 16 | 1 | 7.40

Andrija Vukcević (20, Czarnogóra) - | 26 | 2 | 3 | 1 | 7.20


Wspaniały sezon rozegrał Barry Douglas. Ten bardzo ofensywnie nastawiony obrońca zaliczył aż 16 asyst, co jest świetnym wynikiem. Dołożył także kilka bramek, strzelonych głównie z rzutów wolnych. Bardzo dobrym zmiennikiem był młody Vukcević, który ma papiery na świetnego zawodnika. Lewa obrona jest bardzo dobrze obsadzoną pozycją w naszym zespole i na kilka dobrych lat nie przewiduję tu żadnych zmian.


Prawi obrońcy


Tomasz Kędziora (23, Polska) - | 28 | 1 | 2 | 0 | 7.15

Stefan Stanchev (28, Bułgaria) - | 27 | 1 | 0 | 0 | 7.01

Mateusz Spychała (19, Polska) - | 25 | 0 | 0 | 0 | 7.14


Prawi obrońcy mają w mojej taktyce mniej ofensywne zadania, stąd mniejsza liczba asyst u tych zawodników. Największym problemem Kędziory są jego częste urazy, choć w tym sezonie było ich trochę mniej. Urazy trochę hamują jego rozwój, lecz wciąż liczę na Tomka ponieważ gdy tylko jest zdrowy to spisuje się bardzo dobrze. Nieco słabszy sezon zaliczył Stefan Stanchev, poprzednie 2 sezony były w wykonaniu Bułgara o wiele lepsze. Stanchev jeszcze nie otrzymał propozycji nowego kontraktu, nie podjąłem jeszcze decyzji na temat jego przyszłości. Poszukiwać będę kogoś lepszego na tą pozycję, zobaczymy jak to się potoczy. Bardzo zadowolony jestem z postawy Mateusza Spychały, który rozegrał w tym sezonie aż 25 spotkań. Na polskie warunki ten młody obrońca w zupełności daje sobie radę, na chwilę obecną nie otrzymał jeszcze szansy w trudniejszym meczu.


Środkowi obrońcy


Marcin Kamiński (25, Polska) - | 32 | 4 | 0 | 0 | 7.38

Edgar Ie (23, Portugalia) - | 32 | 5 | 0 | 1 | 7.47

Hubert Wołąkiewicz (31, Polska) - | 25 | 3 | 1 | 0 | 7.27

Jan Bednarek (21, Polska) - | 34 | 3 | 0 | 0 | 7.50

Dekel Keinan (32, Izrael) - | 23 | 1 | 1 | 0 | 7.47


Liderem naszej formacji defensywnej jest Edgar Ie. Portugalczyk dobrze gra głową, dobrze ustawia się na boisku i jest trudny do ogrania. Drugim stoperem jest Marcin Kamiński i do niego również nie mam żadnych zastrzeżeń. W minionym sezonie pozytywnie zaskoczył mnie Jan Bednarek, który wspaniale radził sobie w polskiej lidze. Rozegrał niemal wszystkie mecze w grupie mistrzowskiej i trzeba przyznać, że w końcówce sezonu bardzo zyskał w moich oczach. Wołąkiewicz był trochę mniej wykorzystywany, ponieważ kończy mu się kontrakt i prawdopodobnie nie zostanie on przedłużony. Dekel Keinan został sprowadzony, by pomóc nam w europejskich pucharach i jeśli o to chodzi to totalnie zawiódł. W polskiej lidze i pucharach grał dobrze, lecz nie to było jego celem w Lechu. Przede wszystkim zapamiętam jego błąd w spotkaniu z Olympiakosem, co w dużym stopniu zaważyło na nie zakwalifikowaniu się do Ligi Mistrzów.


Środkowi pomocnicy


Łukasz Trałka (33, Polska) - | 38 | 7 | 1 | 3 | 7.39

Szymon Drewniak (23, Polska) - | 27 | 1 | 4 | 0 | 7.43

Karol Linetty (22, Polska) - | 40 | 2 | 18 | 12 | 8.15

Agostinho Ca (23, Gwinea) - | 30 | 3 | 7 | 3 | 7.54

Kasper Hamalainen (30, Finlandia) - | 20 | 4 | 6 | 0 | 7.24

Darko Jevtić (24, Szwajcaria) - | 39 | 20 | 18 | 6 | 7.80

Filip Starzyński (26, Polska) - | 34 | 6 | 9 | 4 | 7.60

Krystian Sanocki (20, Polska) - | 16 | 8 | 6 | 1 | 7.32

Maciej Gawron (21, Polska) - | 8 | 0 | 1 | 0 | 6.77


Nasz kapitan - Łukasz Trałka mimo rosnącego nieubłaganie wieku spisuje się bardzo dobrze i jest podstawowym zawodnikiem na pozycji defensywnego pomocnika. Jednak najważniejszym zawodnikiem, od którego najwięcej zależy jest Karol Linetty. Uważam, że również w tym sezonie był naszym najlepszym zawodnikiem i nie wyobrażam sobie gry bez tego zawodnika. Na dużą pochwałę zasługuje także Darko Jevtić, który omal nie zdobył tutułu króla strzelców Ekstraklasy. Szwajcar rozegrał fenomenalny sezon i wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie.

Nieco słabiej spisał się Kasper Hamalainen. 30 letni Fin zaliczył spadek formy i grywał o wiele rzadziej niż w poprzednich sezonach. Jeszcze przed tym sezonem mogłem sprzedać Fina za 3,5 MLN €, lecz chciałem żeby Fin został z nami jeszcze na ten sezon. Teraz odejdzie za darmo, przez co trochę nie popisałem się jako manager. Na pocieszenie na tą pozycję również za darmo przychodzi do nas świetny zawodnik, który moim zdaniem będzie dużym wzmocnieniem drużyny.


Napastnicy


Szymon Pawłowski (30, Polska) - | 35 | 11 | 13 | 2 | 7.06

Gabriel Iancu (23, Rumunia) - | 38 | 16 | 7 | 3 | 7.15

Emiliano Sala (26, Argentyna) - | 51 | 12 | 18 | 3 | 7.00

Wilmar Gil (26, Kolumbia) - | 40 | 15 | 8 | 3 | 7.10

Dawid Kownacki (20, Polska) - | 34 | 24 | 7 | 3 | 7.23

Robert Skiba (18, Polska) - | 26 | 13 | 9 | 2 | 7.32

Mateusz Mierzejewski (18, Polska) - | 22 | 9 | 6 | 1 | 7.28

Krzysztof Gładosz (20, Polska) - | 18 | 4 | 5 | 1 | 6.91

Zaur Sadaev (27, Rosja) - | 7 | 1 | 0 | 0 | 6.70



Królem strzelców Ekstraklasy po raz trzeci z rzędu został Dawid Kownacki. Kownaś na początku sezonu doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na okres 3 miesięcy. Formę odbudował w przerwie zimowej i w rundzie wiosennej mogliśmy widzieć Dawida z formą z poprzecnich sezonów. Nasi napastnicy spisywali się bardzo dobrze, nikt z pierwszej drużyny mnie nie zawiódł i nie planuję sprzedawać żadnego zawodnika. Dobrze w drużynę w komponował się Gabriel Iancu, sprowadzony do nas przed sezpnem. Wspaniale w dorosły futbol weszli Skiba i Mierzejewski.

Dwóch osiemnatsoletnich zawodników pokazało, że mają przed sobą wspaniałą przyszłość i jestem pewien, że będziemy mieć z nich dużą pociechę.

Sadaev został już skreślony przed sezonem i nie brałem go pod uwagę w wyborze pierwszego składu. Rozegrał kilka meczów, przez kontuzję Kownackiego lecz nic ciekawego nie pokazał. Od nowego sezonu nie będzie już zawodnikiem Lecha.

Odnośnik do komentarza

Powołani na mecz towarzyski z Holandią:

 

Bramkarze

 

Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn), Łukasz Fabiański (Swansea), Bartłomiej Drągowski (Lech Poznań)

 

Obrońcy

 

Michał Żyro (Legia Warszawa), Daniel Dziwniel (Ruch Chorzów), Kamil Glik (LOSC Lille), Jan Bednarek (Lech Poznań), Mateusz Wieteska (Legia Warszawa), Marcin Kamiński (Lech Poznań), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Bartosz Bereszyński (Legia Warszawa)

 

Pomocnicy

 

Grzegorz Krychowiak (Juventus Turyn), Łukasz Trałka (Lech Poznań), Karol Linetty (Lech Poznań), Filip Starzyński (Lech Poznań), Bartosz Salamon (Sassuolo), Dominik Furman (Legia Warszawa)

 

Napastnicy

 

Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Maciej Makuszewski (Lechia Gdańsk), Dawid Kownacki (Lech Poznań), Bartłomiej Pawłowski (Lechia Gdańsk), Mateusz Zachara (Lechia Gdańsk)

 

Mecz towarzyski

 

Polska - Holandia 2:3 (Linetty, Kownacki)

 

W czerwcu na Stadionie Narodowym gościliśmy reprezentację Holandii, naszej drużynie potrzebne są takie sprawdziany z wymagającymi rywalami przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata. Holandia była faworytem tego spotkania i zgodnie z ich oczekiwaniami jako pierwsi wyszli na prowadzenie w 20 minucie. Oba zespoły grały szybą i otwartą piłkę, dzięki czemu już w pierwszej połowie mogliśmy obejrzeć aż 4 bramki. Remisowaliśmy 2:2 i wszystko wyglądało bardzo dobrze. W drugiej połowie mimo niezłych szans na prowadzenie, to Holandia w 80 minucie strzeliła bramkę z rzutu karnego i to nasz rywal mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Ja jednak jestem zadowolony z naszej gry i uważam, że jesteśmy w stanie mierzyć się z tymi najtrudniejszymi rywalami.

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

 

- Filip Starzyński (Stade Rennais, 9,5MLN€)

- Marcin Gawron (Podbeskidzie, 100tys€)

- Kasper Hamalainen (wolny transfer)

- Stefan Stanchev (wolny transfer)

- Hubert Wołąkiewicz (wolny transfer)

- Dekel Keinan (wolny transfer)

- Zaur Sadaev (Mordovia Sarańsk, wolny transfer)

 

Transfery do klubu:

 

- Konrad Handzlik (Wisła Kraków, 2MLN€)

- Lukas Hrabina (FK Przybram, 1,6MLN€)

- Arkadiusz Milik (Bayer Leverkusen, 1,4MLN€)

- Denis Suarez (Barcelona, wolny transfer)

- Bill Tuiloma (Olympique Marsylia, wolny transfer)

 

 

Hitem polskiego okienka transferowego było przejście Filipa Starzyńskiego do Stade Rennais za aż 9,5MLN€. Przy pozyskiwaniu Starzyńskiego z wolnego transferu w ubiegłym sezonie nie wiązałem z nim ogromnych nadziei na przyszłość, mimo iż jest dobrym zawodnikiem i reprezentantem Polski. Oferta złożona przez Francuzów była bardzo zadowalająca i bez większego zawahania zgodziłem się ją przyjąć. Klub opuściło także kilku ważnych graczy, którym wygasał kontrakt. Hamalainen przez długi czas był zawodnikiem pierwszego składu, lecz ja od dłuższego czasu poszukiwałem wzmocnienia na tej pozycji. Fin miał już odejść w ubiegłym sezonie, lecz zdecydowałem się przetrzymać go jeszcze przez sezon. Stanchev, gdy przychodził do Lecha miał być tylko rezerwowym, lecz częste kontuzje Kędziory uczyniły Bułgara naszym podstawowym prawym obrońcą i jestem zadowolony z jego gry w Lechu.

Najważniejszym z kolei wzmocnieniem jest dla mnie Denis Suarez. Już od dawna poszukiwałem kogoś na tą pozycję i jestem bardzo zadowolony z tego transferu. Uważam, że Suarez wyrośnie na jedną z gwiazd naszej drużyny i wiąże z nim duże nadzieje. Za małą kwotę 1,4MLN€ udało nam się wyciągnąć Arka Milika z Bayeru Leverkusen. Dokonałem tego transferu tylko i wyłącznie w związku z poważną kontuzją Wilmara Gila, który nie zagra przez około 4 miesiące. Dobrym transferem wydaje się być także pozyskanie młodego stopera z Czech, który jest wielkim talentem i kiedyś może być naszą podporą defensywy. Oprócz wyżej wymienionych transferów pozyskałem jeszcze jednego zawodnika, którym jest 15 latek polskiej narodowości z Fc Nantes. Przyjdzie on do nas dopiero w lutym, więc w tedy pokaże wam tego zawodnika.

 

 

Kadra Lecha Poznań na sezon 2017/2018

 

Bramkarze

 

Adrian Ortola

Bartłomiej Drągowski

Tomasz Wiśniewski

 

Lewi obrońcy

 

Barry Douglas

Andrija Vukcević

 

Środkowi obrońcy

 

Edgar Ie

Marcin Kamiński

Jan Bednarek

Lukas Hrabina

 

Prawi obrońcy

 

Tomasz Kędziora

Mateusz Spychała

Bill Tuiloma

 

Środkowi pomocnicy

 

Łukasz Trałka

Szymon Drewniak

Karol Linetty

Agostinho Ca

Denis Suarez

Darko Jevtić

Konrad Handzlik

Krystian Sanocki

 

Napastnicy

 

Szymon Pawłowski

Emiliano Sala

Gabriel Iancu

Arkadiusz Milik

Dawid Kownacki

Mateusz Mierzejewski

Robert Skiba

Wilmar Gil

Krzysztof Gładosz

 

Sparingi:

 

Lech Poznań - Kotwica Kołobrzeg 6:0 (Sala, Jevtić, Ca, Skiba, Iancu, Napora)

Chrobry Głogów - Lech Poznań 1:7 (Skiba, Jevtić, Kownacki, Iancu, Trałka, Ca, Hamalainen)

Lech Poznań - Borussia Dortmund 3:0 (Jevtić, Kownacki, [sam.])

Sigma Ołomuniec - Lech Poznań 0:7 (2x Jevtić, 2x Sala, Suarez, Skiba, Handzlik)

Lech Poznań - AC Milan 4:0 (2x Iancu, Kownacki, Kamiński)

Odnośnik do komentarza

@Conjure - potencjał jest! :D

------------------------------------------------------

 

LIPIEC/SIERPIEŃ 2017

 

Ekstraklasa

 

[1/37] Wisła Kraków - Lech Poznań 1:2 (Kownacki, Jevtić)

[2/37] Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:2 (Milik, Kownacki)

[3/37] Lech Poznań - Korona Kielce 3:0 (Pawłowski, Milik, Handzlik)

[4/37] Lech Poznań - Górnik Zabrze 4:1 (2x Jevtić, Mierzejewski, [sam.])

[5/37] GKS Katowice - Lech Poznań 0:5 (3x Handzlik, Mierzejewski, Ca)

 

Tabela

 

Superpuchar Polski

 

Lech Poznań - GKS Bełchatów 4:1 (Skiba, Trałka, Suarez, Linetty)

 

Kwalifikacje do Ligi Mistrzów - 2 runda

 

[1/2] Lech Poznań - Cork City 5:3 (Mierzejewski, [sam.], Lis, Suarez, Bobel)

[2/2] Cork City - Lech Poznań 0:2 (Sanocki, Lis)

 

Kwalifikacje do Ligi Mistrzów - 3 runda

 

[1/2] Quarabaq Agdam - Lech Poznań 0:1 (Skiba)

[2/2] Lech Poznań - Quarabaq Agdam 9:0 (4x Milik, 3x Mierzejewski, Linetty, Skiba)

 

Kwalifikacje do Ligi Mistrzów - baraż

 

[1/2] Lech Poznań - Maccabi Hajfa 1:1 (Iancu)

[2/2] Maccabi Hajfa - Lech Poznań 0:4 (Pawłowski, Milik, Sala, Iancu)

 

Sezon 2017/2018 zaczął się trochę później niż miało to miejsce w poprzednich latach. W lipcu rozegraliśmy tylko 2 spotkania i pokonaliśmy w nich Wisłę Kraków oraz Cork City w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. W Ekstraklasie zdobyliśmy komplet punktów, choć długo męczyliśmy się z Jagiellonią. Niemal cały mecz graliśmy w osłabieniu i zwycięską bramkę Dawid Kownacki strzelił w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Obecnie kontynuujemy niebywałą serię 49 meczów bez porażki w Ekstraklasie! W sierpniu sięgnęliśmy po nasze pierwsze trofeum w tym sezonie, jakim był Superpuchar Polski. Drugoligowiec z Bełchatowa nie mógł się z nami mierzyć na równi i mimo walki i ambitnych prób wrócił do domu z niczym. Nasza uwaga w głównej mierze była skupiona na kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Po odpadnięciu w poprzednim sezonie z Olympiakosem Pireus w barażach nie mogliśmy sobie pozwolić na powtórkę w tym roku. W drugiej i trzeciej rundzie bez problemów pokonaliśmy o wiele słabszych przeciwników, lecz poważne mecze mają miejsce dopiero w barażach, gdzie tym razem naszym przeciwnikiem był izraeski Maccabi Hajfa. W pierwszym meczu padł nie najlepszy dla nas wynik 1:1, lecz byłem pewny siebie przed rewanżem. Jesteśmy o wiele mocniejszym zespołem niż nasz przeciwnik i byłem pewny awansu do fazy grupowej. Drugi mecz nie dał żadnych wątpliwości i po roku przerwy wracamy do Ligi Mistrzów. W losowaniu mieliśmy duże szczęście i wylosowaliśmy całkiem przyjemną grupę H, gdzie trafiliśmy wraz z FC Porto, Atletico Madryt i Genoą.

Odnośnik do komentarza

@Draken - moim zdaniem niczego nie można być pewnym, Liga Mistrzów to jednak wyrównane rozgrywki i trzeba walczyć o każdy punkt.

@dyurf - no trochę szczęścia w losowaniu mieliśmy, ale nie lekceważę naszych przeciwników ;d

@Morpheus - :P

--------------------------------------------------------

 

WRZESIEŃ 2017

 

Ekstraklasa

 

[6/37] Lech Poznań - Miedź Legnica 3:0 (Skiba, Bednarek, Handzlik)

[7/37] Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:5 (Iancu, Sala, Kownacki, [sam.], Suarez)

[8/37] Podbeskidzie - Lech Poznań 0:2 (Skiba, Bednarek)

[9/37] Lech Poznań - Olimpia Grudziądz 4:2 (Tuiloma, Handzlik, Skiba, Sala)

 

Tabela

 

Puchar Polski - 4 runda

 

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:3 (Pawłowski, Jevtić, Mierzejewski)

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[1/6] Genoa - Lech Poznań 3:2 (Kownacki, Milik)

 

Po udanym początku sezonu przyszedł czas na pierwszy poważny sprawdzian, jakim był pierwszy mecz w nowej edycji Ligi Mistrzów. Naszym przeciwnikiem był Mistrz Włoch - Genoa. Początek meczu należał do nas, jako pierwsi oddaliśmy groźny strzał na bramkę i częściej byliśmy przy piłce. Sytuacja skomplikowała się w 35 minucie, kiedy to Łukasz Trałka za brutalny wślizg został ukarany czerwoną kartką. Grając w osłabieniu straciliśmy przewagę na boisku i Genoa zaczęła sobie coraz lepiej radzić na boisku. W drugiej połowie jednak jako pierwsi objęliśmy prowadzenie, lecz potem do głosu doszli nasi rywale i strzelili nam trzy bramki. W końcówce spotkania rozmiary porażki zmniejszył Milik i ostatecznie przegrywamy pierwszy mecz w Lidze Mistrzów 2:3. W Ekstraklasie po raz kolejny zgarnęliśmy komplet punktów, dokładając przy tym zwycięstwo z Pogonią w Pucharze Polski.

Odnośnik do komentarza

@a(L)an - proszę - Duda, Bielik

-------------------------------------------------

 

Powołani na mecze Eliminacji do Mistrzostw Świata z Wyspami Owczymi i Bośnią:

 

Bramkarze

 

Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn), Łukasz Fabiański (Swansea), Bartłomiej Drągowski (Lech Poznań)

 

Obrońcy

 

Michał Żyro (Legia Warszawa), Daniel Dziwniel (Ruch Chorzów), Kamil Glik (LOSC Lille), Jan Bednarek (Lech Poznań), Mateusz Wieteska (Legia Warszawa), Marcin Kamiński (Lech Poznań), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Bartosz Bereszyński (Legia Warszawa)

 

Pomocnicy

 

Grzegorz Krychowiak (Juventus Turyn), Łukasz Trałka (Lech Poznań), Karol Linetty (Lech Poznań), Bartosz Salamon (Sassuolo), Mateusz Klich (RB Leipzig), Konrad Handzlik (Lech Poznań)

 

Napastnicy

 

Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Arkadiusz Milik (Lech Poznań), Dawid Kownacki (Lech Poznań),Robert Skiba (Lech Poznań), Szymon Pawłowski (Lech Poznań)

 

Eliminacje do Mistrzostw Świata

 

[7/10] Wyspy Owcze - Polska 0:2 (Linetty, Kownacki)

[8/10] Polska - Bośnia 3:0 (Glik, Błaszczykowski, Żyro)

 

Eliminacje do Mistrzostw Świata wchodzą w decydującą fazę, mamy bardzo duże szansę na bezpośredni awans i liczymy na przypieczętowanie naszej kwalifikacji. Październikowe mecze poszły po naszej myśli i możemy cieszyć się z dodatkowych 6 punktów. Wyspy Owcze są najsłabszą drużyną w naszej grupie i wyraźnie odstaje umiejętnościami od reszty drużyn, dlatego też zwycięstwo powinno być tylko formalnością. Tak też się stało i mogliśmy przystąpić do nieco trudniejszego meczu przeciwko Bośnii. Nasi reprezentanci bez żadnych problemów pokonali rywala i umocniliśmy się dzięki temu na pozycji lidera. Nasza reprezentacja weszła na dobrą drogę i w każdym meczu pokazujemy dobrą piłkę, co przekłada sięna wyniki. Do końca eliminacje pozostały 2 mecze, z Czarnogórą na wyjeździe i z Czechami przed własną publicznością. Do awansu brakuje nam zwycięstwa w przynajmniej jednym meczu, co nie powinno być dużym wyzwaniem.

Odnośnik do komentarza

@adrianABCH - Lewy obrońca w mojej taktyce ma dużo zadań ofensywnych i jak dobrze wiemy w Polsce nie ma zbyt dużo dobrych lewych obrońców. Mój pomysł był taki, by z Żyry zrobić lewego obrońcę i póki co dobrze to wygląda. Robert Skiba

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Powołani na mecze Eliminacji do Mistrzostw Świata z Czarnogórą i Czechami:

 

Bramkarze

 

Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn), Łukasz Fabiański (Swansea), Adam Stachowiak (Botew Płowdiw)

 

Obrońcy

 

Michał Żyro (Legia Warszawa), Daniel Dziwniel (Ruch Chorzów), Kamil Glik (LOSC Lille), Rafał Janicki (Lechia Gdańsk), Mateusz Wieteska (Legia Warszawa), Adam Dźwigała (Lechia Gdańsk), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Bartosz Bereszyński (Legia Warszawa)

 

Pomocnicy

 

Grzegorz Krychowiak (Juventus Turyn), Łukasz Trałka (Lech Poznań), Karol Linetty (Lech Poznań), Bartosz Salamon (Sassuolo), Mateusz Klich (RB Leipzig), Konrad Handzlik (Lech Poznań)

 

Napastnicy

 

Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Arkadiusz Milik (Lech Poznań), Dawid Kownacki (Lech Poznań), Robert Skiba (Lech Poznań), Szymon Pawłowski (Lech Poznań)

 

Eliminacje do Mistrzostw Świata

 

[9/10] Czarnogóra - Polska 0:2 (Klich, Lewandowski)

[10/10] Polska - Czechy 2:0 (2x Lewandowski)

 

Tabela

 

Eliminacje do Mistrzostw Świata zakończyliśmy w świetnym stylu odnosząc dwa zwycięstwa i już po pierwszym meczu z Czarnogórą zapewniliśmy sobie awans do Mistrzostw Świata w 2018 roku. Można być pod wrażeniem naszej gry, ponieważ w każdym meczu kontrolujemy przebieg wydarzeń na boisku i jesteśmy stroną dominującą. Polska dzięki dobry występom awansowała na 18 miejsce w rankingu FIFA. W tym roku rozegramy jeszcze dwa spotkania towarzyskie z Senegalem i Urugwajem, a w przyszłym roku czeka na nas najważniejsza sportowa impreza, w której zamierzamy sprawić dużą niespodziankę.

Odnośnik do komentarza

@Mikhailo - zarówno w Lechu jak i w reprezentacji stosuję to samo ustawienie. Tworzyłem ją podczas gry Barceloną, gdzie uczyłem się nowego FMa. Zresztą zobaczcie sami :DBarcelona -vs Atletico.

 

Zawieszam chyba karierę na kilka dni, zdenerwowałem się strasznie po kolejnej awarii komputera przez co straciłem prawie 10 rozegranych meczów. Coś mi się stało z laptopem, bo gdy nie jest podłączony do ładowarki to przy gwałtownym ruszeniu nim natychmiast się wyłącza. Tak też się stało tym razem i strasznie mnie to zezłościło, dlatego nastąpi krótka przerwa.

Jeszcze dzisiaj opiszę tylko losy Lecha w październiku, bo ten miesiąc jeszcze udało mi się rozegrać.

Odnośnik do komentarza

Wracamy jednak z powrotem, szybko rozegrałem ponownie kolejne mecze i nadrobiłem utraconą rozgrywkę.

 

PAŹDZIERNIK 2017

 

Ekstraklasa

 

[10/37] Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:5 (2x Kownacki, Pawłowski, Sala, Jevtić)

[11/37] Legia Warszawa - Lech Poznań 2:4 (Kędziora, Suarez, Kownacki, [sam.])

[12/37] Lech Poznań - Wisła Płock 2:0 (Skiba, Kownacki)

 

Tabela

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[2/6] Lech Poznań - Atletico Madryt 5:1 (Kamiński, Jevtić, Iancu, Kownacki, Suarez)

[3/6] Lech Poznań - Fc Porto 1:1 (Sala)

 

Tabela

 

Na początku miesiąca groźnej kontuzji doznał Adrian Ortola. Nasz podstawowy bramkarz nie zagra już w rundzie jesiennej i przez 4 miesiące będzie leczył kontuzję. W Ekstraklasie pokonaliśmy trzy drużyny z górnej części tabeli i w dalszym ciągu kontynuujemy serię meczów bez porażki. Jestem zawiedziony bardzo słabą postawą Legii w lidze, przez ich słabe występy poziom naszej ligi spada i tak naprawdę tylko Lechia Gdańsk w jakiś tam sposób próbuje nawiązać z nami walkę.

Po pierwszym meczu w Lidze Mistrzów, który przegraliśmy przyszedł czas na ważny pojedynek z Atletico Madryt. Mało kto był w stanie przewidzieć tak wyraźne zwycięstwo Lecha w tym meczu. Wynik w żadnym wypadku nie był przypadkowy, byliśmy drużyną o wiele lepszą i zasłużenie wygraliśmy aż tak wysoko. W trzeciej kolejce również mieliśmy przewagę nad naszym przeciwnikiem, który oddał tylko jeden celny strzał na naszą bramkę. My musieliśmy gonić wynik i udało nam się to dopiero w 79 minucie, mimo wielu dogodnych sytuacji podbramkowych. Remis jest dla nas trochę krzywdzący, lecz i tak jesteśmy zadowoleni z kolejnego punktu przypisanego na nasze konto.

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD 2017

 

Ekstraklasa

 

[13/37] Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:1 (Kownacki)

[14/37] Lech Poznań - Cracovia Kraków 4:0 (2x Skiba, Sala, Trałka)

[15/37] Lech Poznań Piast Gliwice 2:0 (Szubertowski, Handzlik)

[16/37] Korona Kielce - Lech Poznań 1:3 (Suarez, Jevtić, Milik)

 

Tabela

 

Puchar Polski - 5 runda

 

Podbeskidzie - Lech Poznań 0:5 (3x Jevtić, Skiba, Sala)

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[4/6] Fc Porto - Lech Poznań 1:3 (Kamiński, Trałka, [sam.])

[5/6] Lech Poznań - Genoa 4:1 (2x Jevtić, Milik, Linetty)

 

Listopad rozpoczęliśmy od spotkania w 5 rundzie Pucharu Polski, gdzie bez problemów uporaliśmy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W ćwierćfinale naszym przeciwnikiem będzie Wisła Kraków. W Ekstraklasie w dalszym ciągu nie doznaliśmy porażki, choć Zagłębie Lubin postawiło nam ciężkie warunki i musieliśmy dużo się napracować uratować choć jeden punkt. W kolejnych meczach było już o wiele lepiej i z dużą przewagą na boisku wygrywaliśmy kolejne mecze. Najważniejszymi jednak potyczkami były z pewnością spotkania w Lidze Mistrzów. W niezwykle ważnych meczach nie zawiedliśmy i pokazaliśmy pazur. Pokonaliśmy Mistrza Portugalii, a także Mistrza Włoch i tym samym zapewniliśmy sobie awans z grupy i to z pierwszego miejsca! W spotkaniu z Koroną oraz z Genoą wystąpił nasz trzeci bramkarz, 17 letni Tomasz Wiśniewski. Drągowski wypadł z gry na około 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...