Skocz do zawartości

Ruszyła maszyna po szynach ospale - Kolejorz


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

Złota Piłka dla Kownackiego to oczywiście prima aprilisowy żart :P :P :P. Niektórzy dali się nabrać, niektórzy byli czujni :DZłotą Piłkę za rok 2015 zgarnał Leo Messi.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Transfery z klubu:

 

- Maciej Gostomski (Jagiellonia, wolny transfer)

- Krystian Sanocki (Wigry Suwałki, wypożyczenie)

- Maciej Kwasigroch (Wisła Płock, wypożyczenie)

 

SPARINGI:

 

Unia Swarzędz - Lech Poznań 0:5 (2x Gładosz, Gil, Kwiatkowski, Trałka)

Lech Poznań - Austria Wiedeń 2:1 (Sala, Linetty)

Red Bull Salzburg - Lech Poznań 0:5 (2x Kownacki, Sala, Trałka, Douglas)

Gaziantepspor - Lech Poznań 1:4 (Formella, Kownacki, [sam.], Gładosz)

Lech Poznań - Bytovia Bytów 3:0 (Sanocki, Ie, Ca)

Slovan Bratysława - Lech Poznań 3:3 (2x Hamalainen, Kownacki)

 

LUTY 2016

 

Ekstraklasa

 

[19/37] Lech Poznań - Wisła Kraków 2:0 (Sadaev, Pawłowski)

[20/37] Lech Poznań - Górnik Łęczna 3:0 (2x Kownacki, Jevtić)

[21/37] Podbeskidzie - Lech Poznań 0:1 (Jevtić)

[22/37] Lech Poznań - Jagiellonia 3:1 (2x Pawłowski, Gil)

[23/37] Jagiellonia - Lech Poznań 0:1 (Kownacki)

 

Liga Mistrzów - pierwsza runda eliminacyjna

 

[1/2] Sampdoria - Lech Poznań 2:1 (Pawłowski)

 

Przerwa zimowa to duży kłopot jeśli chodzi o polską ligę. Obawiałem się w jakiej formie nasi zawodnicy przystąpią do spotkania w Lidze Mistrzów, które rozgrywaliśmy zaraz po pierwszym meczu z Wisłą Kraków. Okazało się, że moje obawy są niesłuszne ponieważ w pierwszym meczu z Sampdorią pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Uzyskany wynik daje nam duże nadzieje na rewanż, strzelona bramka na wyjeździe zawsze pomaga, choć stać nas było na kolejne trafienia. Ja jednak nie narzekam i z zadowoleniem przyjmuję taki wynik. U siebie jesteśmy mocniejsi co pokazaliśmy już w fazie grupowej, gdzie przed własną publicznością wygraliśmy wszystkie mecze.

W lidze mieliśmy bardzo napięty terminarz, więc dokonywałem sporej rotacji w składzie. Wygraliśmy wszystkie mecze, choć bez większych fajerwerków. W tabeli mamy już tyle samo rozegranych meczów, co reszta drużyn i mamy 7 punktów przewagi nad drugą w tabeli Legią.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie do lewej
Odnośnik do komentarza

MARZEC 2016

 

Ekstraklasa

 

[24/37] Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2:2 (Jevtić, Wilusz)

[25/37] GKS Katowice - Lech Poznań 0:2 (2x Kownacki)

[26/37] Lech Poznań - Korona Kielce 3:1 (2x Jevtić, Kownacki)

[27/37] Lech Poznań - Cracovia Kraków 2:1 (Sadaev, Douglas)

 

Tabela

 

Puchar Polski - ćwierćfinał

 

[1/2] Lech Poznań - Ruch Chorzów 0:1

[2/2] Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:4 (Sala, Pawłowski, Douglas, [sam.])

 

Liga Mistrzów - pierwsza runda eliminacyjna

 

[2/2] Lech Poznań - Sampdoria 3:0 (3x Kownacki)

 

Liga Mistrzów - ćwierćfinał

 

[1/2] PSG - Lech Poznań 3:1 (Linetty)

 

 

W marcu wszyscy z niecierpliwością czekali na rewanż w pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Wiedzieliśmy, że Sampdoria jest w naszym zasięgu i cel był jasny - zwycięstwo i awans do ćwierćfinału. Już w 3 minucie mogliśmy się cieszyć z prowadzenia i wtedy tak naprawdę uwierzyliśmy w siebie. Szybko strzelona bramka dała nam pozytywnego kopa i w kolejnych minutach zyskaliśmy przewagę na boisku. W 14 minucie było już 2:0, kolejną bramkę strzelił Dawid Kownacki. Do przerwy wynik się nie zmienił, a w szatni mogłem tylko pochwalić zawodników za dobrą grę. Byliśmy o wiele lepsi od naszego rywala i byłem spokojny o wynik. Nasze zwycięstwo przypieczętował w 77 minucie Kownacki wykorzystując rzut karny. Awans do ćwierćfinału to duże osiągnięcie i po wylosowaniu PSG wszyscy przewidywali, że na tym etapie nasza przygoda się zakończy. Jakie było zaskoczenie wszystkich, gdy do przerwy w Paryżu widniał wynik 0:1 dla Lecha! W drugiej połowie jednak Ibrahimowić poderwał PSG do walki i ostatecznie przegraliśmy mecz 1:3, ale po ambitnej walce.

W Pucharze Polski awansowaliśmy do półfinału, gdzie czeka już na nas GKS Katowice. Drugą parę półfinałową tworzą Miedź Legnica i Wisła Kraków.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie do lewej
Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ 2016

 

Ekstraklasa

 

[28/37] Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:0

[29/37] Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:4 (2x Sadaev, Gil, Lovrencsics)

[30/37] Lech Poznań - Legia Warszawa 4:3 (2x Hamalainen, Ie, Kędziora)

 

Tabela

 

Puchar Polski - półfinał

 

[1/2] Lech Poznań - GKS Katowice 4:2 (2x Sadaev, Jevtić, Sala)

[2/2] GKS Katowice - Lech Poznań 0:1 (Linetty)

 

Puchar Polski - finał

 

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:0 (Pawłowski, [sam.], Sala)

 

Liga Mistrzów - ćwierćfinał

 

[2/2] Lech Poznań - PSG 0:2

 

W kwietniu dobiegła końca runda zasadnicza ligowego sezonu. Mamy 13 punktów przewagi nad Legią, jednak po podzieleniu punktów zostało nam już tylko 6 punktów zapasu. Jeśli chodzi o reformę Ekstraklasy to długo nie miałem co do niej zdania. Teraz również dużo nie mogę o niej powiedzieć, ponieważ czekam jak to wyjdzie w prawdziwym świecie, ale jedno jest pewne - walka o tytuł z pewnością będzie o wiele ciekawsza.

Udało nam się po raz drugi awansować do finału Pucharu Polski. GKS Katowice, który był naszym rywalem w półfinale, mimo ambitnej walki nie zdołał nas powstrzymać. Po dwóch zwycięstwach zameldowaliśmy się w finale, który miał się odbyć w Warszawie. Mecz potoczył się po naszej myśli i już do przerwy pewnie prowadziliśmy 2:0. W drugiej połowie jeszcze jedno trafienie dołożył Sala i mogliśmy się cieszyć z kolejnego trofeum w gablocie. Kilka dni wcześniej rozegraliśmy rewanż z PSG w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Odnieśliśmy pierwszą porażkę na własnym stadionie w tej edycji LM. Mimo to, zaprezentowaliśmy się w tym meczu z dobrej strony i nie mam żadnych zastrzeżeń co do naszej gry. Do przerwy był bezbramkowy remis, a mogliśmy prowadzić, lecz bramkarz PSG we wspaniały sposób obronił sytuacyjny strzał Kownackiego.

Odnośnik do komentarza

MAJ 2015

 

Ekstraklasa - grupa mistrzowska

 

[31/37] Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (Gil)

[32/37] Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:2 (2x Kownacki)

[33/37] Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1:1 (Kownacki)

[34/37] Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:4 (2x Pawłowski, Douglas, Ie)

[35/37] Lech Poznań - Korona Kielce 3:0 (Gładosz, Formella, Linetty)

[36/37] Cracovia Kraków - Lech Poznań 1:3 (Bednarek, Vukcević, Hamalainen)

[37/37] Lech Poznań - Piast Gliwice 7:0 (2x Kownacki, Pawłowski, Hamalainen, Trałka, Douglas)

 

Tabela

Grupa mistrzowska

Grupa spadkowa

 

Podobnie jak w ubiegłym roku grupę mistrzowską rozpoczęliśmy od spotkania z Legią i podobnie jak wtedy przegraliśmy to spotkanie komplikując sobie naszą sytuację. Punkty straciliśmy także w kolejnych meczach przeciwko Jagielloni i Lechii. Sytuacja w tabeli zrobiła się napięta, ponieważ mieliśmy już tylko jeden punkt przewagi nad Legią. Mamy szczęście, że Legia zremisowała z Lechią Gdańsk, ponieważ w przeciwnym razie stracilibyśmy prowadzenie w tabeli. Widać było zmianę w stylu i jakości naszej gry. Piłkarze chyba już myśleli o urlopach i znacznie obniżyliśmy loty w trzech pierwszych meczach rundy mistrzowskiej. Na szczęście w kolejnym meczu przerwaliśmy złą passę i pewnie pokonaliśmy Ruch Chorzów. Po kolejnym zwycięstwie nad Koroną widać było na nowo radość z gry naszych piłkarzy i nie obawiałem się już w utratę mistrzostwa. Pewnie wygraliśmy pozostałe mecze, a sezon zakończyliśmy efektownym zwycięstwem nad Piastem Gliwice.

 

W trakcie sezonu otrzymywałem wiele zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne od europejskich klubów, które bez wahania odrzucałem. Jako, że w roku 2016 odbędą się Igrzyska Olimpijskie starałem się o objęcie jakiejś drużyny U-23. Zatrudnić mnie zgodziła się Brazylia, a ja przyjąłem tą propozycję. Cel? Złoto Olimpijskie!

Odnośnik do komentarza

Za dużo raczej nie wyciągnie - w podstawowej jedenastce może mieć tylko dwóch zawodników spoza UE. Z Kownackim niezłe jaja, zdarzało mi się, że mój napastnik pakował nawet po 50 bramek w sezonie, a złotej piłki nie dostał, pomimo wygrania ligi mistrzów moją Wisłą :P

Odnośnik do komentarza
@ Z tym objęciem Brazylii U-23 to trochę się chyba pośpieszyłem. Wcześniej odbędą się Mistrzostwa Europy, a co za tym idzie zwykle po nich zwalnia się kilka posad w głównych reprezentacjach. I teraz pytanie czy czekać na zwolnienie jakiegoś selekcjonera i starać się o angaż w dorosłej reprezentacji jakiegoś kraju, czy powalczyć z Brazylią o średnio prestiżowe w piłce nożnej trofeum.


@tomba - polecam post 41, bo chyba nie jesteś w temacie :D :P

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Podsumowanie zawodników w sezonie 2015/2016


(mecze / stracone bramki / czyste konto / gracz meczu / średnia ocen) - bramkarze

(mecze / gole / asysty / gracz meczu / średnia ocen) - zawodnicy z pola


Bramkarze


Adrian Ortola (22, Hiszpania) - | 46 | 46 | 19 | 0 | 7.07

Bartłomiej Drągowski (18, Polska) - | 13 | 12 | 6 | 0 | 7.09

Krzysztof Kotorowski (39, Polska) - | 2 | 1 | 1 | 0 | 7.10


Numerem jeden był sprowadzony przed sezonem z Barcelony B Adrian Ortola. Młody Hiszpan spisywał się bardzo dobrze, był bardzo pewnym punktem zespołu. Bartłomiej Drągowski został sprowadzony z myślą o przyszłości, jego celem jest zbieranie doświadczenia i szybki rozwój. Myślę, że w przyszłym sezonie otrzyma więcej szans, ponieważ za 2 lata przewidywany jest do miejsca w pierwszym składzie. Kotorowski jako weteran Lecha wystąpił jedynie w dwóch spotkaniach i pokazał się ze świetnej strony.


Lewi obrońcy


Barry Douglas (25, Szkocja) - | 41 | 4 | 9 | 0 | 7.21

Andrija Vukcević (19, Czarnogóra) - | 15 | 1 | 3 | 0 | 7.03


Barry Douglas po raz kolejny pokazał klasę i rozegrał bardzo dobry sezon. Świetny w ofensywie, daje dużo wsparcia dla naszych napastników. Młody Vukcević, który w trakcie sezonu leczył poważną kontuzję, po powrocie do zdrowia pokazał się z dobrej strony. W przyszłości możemy mieć z niego dużo pożytku.


Prawi obrońcy


Tomasz Kędziora (21, Polska) - | 26 | 1 | 6 | 2 | 7.16

Stefan Stanchev (27, Bułgaria) - | 39 | 0 | 5 | 0 | 7.20

Mateusz Spychała (18, Polska) - | 17 | 0 | 4 | 0 | 7.08


No i po raz kolejny Kędziora większość sezonu spędził w gabinetach lekarskich, to taki polski Vermaelen. Jednak gdy tylko jest zdrowy, to nie zawodzi i jest pożytecznym zawodnikiem. Przez liczne kontuzje Kędziory naszym podstawowym prawym obrońcą jest Stanchev, który spisuje się bardzo dobrze. W pełni wykorzystuje swoją szansę i póki co nie zawodzi. W tym sezonie wiele występów rozegrał młody Spychała, który zyskał moje uznanie i rozwinął się piłkarso w trakcie tego sezonu. Dzięki dobrym występom zasłużył sobie na miejsce w pierwszym zespole Lecha na przyszły sezon.


Środkowi obrońcy


Marcin Kamiński (24, Polska) - | 39 | 0 | 0 | 0 | 7.16

Edgar Ie (22, Portugalia) - | 40 | 2 | 1 | 2 | 7.39

Hubert Wołąkiewicz (30, Polska) - | 31 | 0 | 1 | 3 | 7.41

Jan Bednarek (20, Polska) - | 17 | 1 | 0 | 0 | 7.34

Maciej Wilusz (27, Polska) - | 9 | 2 | 0 | 0 | 7.17


Podstawową parą stoperów w najważniejszych meczach byli Kamiński i Edgar Ie. Kamińskiemu zdarzało się popełnić kilka błędów, co trochę zaważyło na jego ocenie. Niby solidny zawodnik, ale w Lidze Mistrzów brakowało mu trochę jakości. Świetnie za to grywał nasz nowy nabytek z Barcelony B, Edgar Ie. Dzięki dobrym występom zadebiutował w reprezentacji Portugalii, w Lidze Mistrzów był najpewniejszym punktem naszej obrony. Wołąkiewicz wydawał się być pewniejszy od Kamińskiego, choć mniej grywał w Lidze Mistrzów. Również z nim w składzie planuję kolejny sezon, ponieważ na mecze ligowe jest bardzo dobrym zawodnikiem. Dobry sezon rozegrał także Bednarek, który powoli puka do pierwszego składu. Wilusz zdecydował się odejść z klubu po sezonie, ze względu na małą liczbę występów.


Środkowi pomocnicy


Łukasz Trałka (32, Polska) - | 38 | 3 | 5 | 0 | 7.16

Szymon Drewniak (22, Polska) - | 19 | 0 | 1 | 0 | 7.07

Karol Linetty (21, Polska) - | 41 | 8 | 14 | 15 | 8.11

Agostinho Ca (22, Gwinea) - | 42 | 1 | 9 | 4 | 7.44

Kasper Hamalainen (29, Finlandia) - | 41 | 10 | 10 | 4 | 7.35

Darko Jevtić (23, Szwajcaria) - | 39 | 16 | 3 | 4 | 7.37

Maciej Gawron (20, Polska) - | 12 | 0 | 0 | 0 | 6.64

Krystian Sanocki (19, Polska) - | 2 | 1 | 1 | 0 | 7.25


Na pozycji defensywnego pomocnika najczęściej grywał nasz kapitan Łukasz Trałka. Był to kolejny dobry sezon w Lechu i mimo 32 lat nie zamierzam kończyć z nim współpracy. Zmiennikiem Łukasza był Drewniak, który podobnie jak w poprzednim sezonie był bardzo dobrym rezerwowym, który nie narzeka na swoją sytuację i zawsze daje z siebie wszystko. Nieco wyżej ustawiony na boisku Linetty znów był naszym najlepszym zawodnikiem, podpisaliśmy z nim nowy kontrakt, który dość sporo nas kosztował ale z pewnością było warto. Agostinho Ca w tym sezonie grywał o wiele więcej, wreszcie zaczął asystować czego brakowało mu w poprzednim sezonie. Grywał również na pozycji defensywnego pomocnika i na obu pozycjach spisywał się znakomicie. Najwyżej ustawieni są Hamalainen z Jevtićem i obaj rozegrali dobry sezon. Jevtić strzelał więcej bramek, a Hamalainen więcej asystował. Kilka meczów rozegrał także Maciej Gawron, który jak na ligowe warunki daje radę. Jako zawodnik szerokiego składu jest całkiem w porządku, ale na poważny udział w pierwszym zespole nie ma co liczyć. Zresztą w przypadku powodzenia moich planów transferowych, Gawron prawdopodobnie pożegna się z Lechem po zakończeniu sezonu.


Napastnicy


Szymon Pawłowski (29, Polska) - | 28 | 13 | 12 | 3 | 7.25

Gergo Lovrencsics (27, Węgry) - | 20 | 5 | 10 | 2 | 7.17

Emiliano Sala (25, Argentyna) - | 49 | 16 | 17 | 4 | 7.06

Wilmar Gil (25, Kolumbia) - | 40 | 10 | 5 | 0 | 7.02

Dariusz Formella (20, Polska) - | 16 | 2 | 7 | 0 | 6.98

Zaur Sadaev (26, Rosja) - | 39 | 9 | 5 | 1 | 7.00

Dawid Kownacki (19, Polska) - | 49 | 41 | 9 | 8 | 7.35

Krzysztof Gładosz (19, Polska) - | 22 | 7 | 2 | 0 | 6.92

Maciej Kwasigroch (19, Polska) - | 3 | 0 | 0 | 0 | 6.70


Liderem naszej ofensywy i najlepszym strzelcem był po raz kolejny 19 letni Dawid Kownacki. 41 bramek w sezonie, korona króla strzelców Ekstraklasy oraz bramek strzelonych w Lidze Mistrzów to świetny wynik. Na wyróżnienie zasługują także Szymek Pawłowski i Emiliano Sala. Obaj zapewnili nam wiele strzelonych bramek i dali drużynie dużo radości. Lovrencsics rozegrał o wiele lepszy sezon od poprzedniego, lecz nie jest zainteresowany przedłużeniem kontraktu. Przez to w końcówce sezonu dostawał mało szans na grę. Kolejny z naszych nabytków, Wilmar Gil rozegrał dość przeciętny sezon. Mimo to, był pożyteczny dla drużyny ponieważ dużo walczył o piłkę, jest silny i pracowity. Specyfiką gry bardzo przypomina Sadaeva. Kolumbijczyk z Rosjaninem nie imponują statystykami strzeleckimi, mimo to jestem z nich zadowolony. Dariusz Formella planuje odejść z Lecha, poprosił mnie o wystawienie na listę transferową. Nie chciałbym się rozstać z tym zawodnikiem, ale miejsca w pierwszym składzie dla niego nie przewiduje. Swoją szansę w tym sezonie otrzymał Krzysztof Gładosz, dobre występy przeplatał ze słabszymi ale jak na tak na prawdę pierwszy poważny sezon nie jest źle.

Odnośnik do komentarza

@Draken - Ekstraklasa jest obecnie na 15 miejscu.

-----------------------------------------------------------------------

 

Kilka dni po objęciu reprezentacji Brazylii U-23 zrezygnowałem z tego stanowiska. Uznałem, że niczym sęp poczekam na zwolnienie któregoś z selekcjonerów po Mistrzostwach Europy 2016. Nieudane występy zaliczyły m.in Anglia, Włochy, Holandia i .... Polska. Uznałem, że zostanę następcą Adama Nawałki i złożyłem podanie o pracę, które zostało przyjęte!

 

Transfery z klubu:

 

- Dariusz Formella (Korona Kielce, 675tys€)

- Gergo Lovrencsics (Videoton, wolny transfer)

- Jasmin Burić (wolny transfer)

- Kebba Ceesay (wolny transfer)

 

 

Transfery do klubu:

 

- Gabriel Iancu (Steaua Bukareszt, 3,8MLN€)

- Robert Skiba (Zagłębie Lubin, 1,4MLN€)

- Dekel Keinan (M.Haifa, 1,1MLN€)

- Filip Starzyński (Ruch Chorzów, wolny transfer)

 

Z klubem na chwilę obecną (17 lipiec) pożegnało się 7 zawodników, lecz tylko czterech odgrywało jakąś rolę w pierwszym zespole. Dariusz Formella już od dawna chciał odejść, a ja spełniłem jego prośbę. Bez większego żalu pożegnam się z tym młodym zawodnikiem. Z talentem już nie wystrzeli, a nigdy nie pokazał nic nadzwyczajnego. Od nowego sezonu został Koroniarzem i tam będzie mógł pokazać swoje umiejętności. Lovrencscisc również narzekał na małą liczbę występów i nie chciał przedłużyć z nami kontraktu. No cóż, był to solidny zawodnik ale nic więcej i nie jest to żadna duża strata. Kontraktów nie przedłużyłem z dwoma zawodnikami, którzy w Lechu nie zrobią już żadnej kariery. Obaj cały sezon spędzili w drużynie rezerw, teraz w końcu mogą poszukać nowego klubu.

Wzmocnień nie było dużo, generalnie jestem zadowolony z moich zawodników i poszukiwałem tylko poważnych wzmocnień na Ligę Mistrzów. Nie znalazłem zbyt wielu zawodników, którzy mogli by w znaczny sposób podnieść poziom naszej drużyny. Uważam jednak, że Dekel Keinan powinien być bardzo pożytecznym zawodnikiem w Lidze Mistrzów. Podpisaliśmy z nim jedynie roczny kontrakt i liczę na niego szczególnie w rozgrywkach europejskich. Za dużą kwotę 3,8MLN€ dołączył do nas Gabriel Iancu, były zawodnik Steauy Bukareszt ma zastąpić w drużynie Lovrencsicsa i zobaczymy, czy okaże się dobrym wzmocnieniem. Dołączył do nas także utalentowany napastnik, Robert Skiba, który już w tym sezonie otrzyma wiele szans występów w pierwszym zespole. Z wolnego transferu pozyskaliśmy jeszcze Filipa Starzyńskiego, który będzie zabezpieczeniem w razie kontuzji któregoś z podstawowych zawodników. W tym sezonie ze względu na starzejącego się Łukasza Trałkę, planuję powoli przesuwać Agostinho Ca na pozycję defensywnego pomocnika, przez co zdecydowałem się zakontraktować Starzyńskiego.

 

Kadra Lecha Poznań na sezon 2016/2017

 

Bramkarze

 

Adrian Ortola

Bartłomiej Drągowski

Krztysztof Kotorowski

 

Lewi obrońcy

 

Barry Douglas

Andrija Vukcević

Kamil Szubertowski

 

Środkowi obrońcy

 

Edgar Ie

Marcin Kamiński

Hubert Wołąkiewicz

Dekel Keinan

Jan Bednarek

 

Prawi obrońcy

 

Tomasz Kędziora

Stefan Stanchev

Mateusz Spychała

 

Środkowi pomocnicy

 

Łukasz Trałka

Szymon Drewniak

Karol Linetty

Agostinho Ca

Kasper Hamalainen

Darko Jevtić

Filip Starzyński

Krystian Sanocki

Marcin Gawron

 

Napastnicy

 

Szymon Pawłowski

Emiliano Sala

Wilmar Gil

Dawid Kownacki

Gabriel Lancu

Krzysztof Gładosz

Robert Skiba

Mateusz Mierzejewski

Zaur Sadaev

 

 

Sparingi:

 

Lech Poznań - Chrobry Głogów 6:2 (Hamalainen, Formella, Bednarek, Sala, Szubertowski, Serafin)

Banik Ostrava - Lech Poznań 2:5 (2x Mierzejewski, Linetty, Kownacki, Gawron)

Lech Poznań - AS Monaco 3:0 (2x Kownacki, Pawłowski)

Ludogorec Razgrad - Lech Poznań 2:2 (Pawłowski, Gładosz)

Odnośnik do komentarza

@Draken - post 56, aktualizacja ;d

@dyurf - Polska na 58 miejscu, sytuację kadry przybliżę przed pierwszym meczem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

LIPIEC 2016

 

Ekstraklasa

 

[1/37] Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:3 (Kownacki, Douglas, Starzyński)

 

Superpuchar Polski

 

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 4:0 (2x Jevtić, Kownacki, Pawłowski)

 

Kwalifikacje do Ligi Mistrzów - druga runda

 

[1/2] Lech Poznań - Knattspyrnufelag Reykjavikur 3:2 (3x Sanocki)

[2/2] Knattspyrnufelag Reykjavikur - Lech Poznań 1:4 (3x Gładosz, Mierzejewski)

 

Kwalifikacje do Ligi Mistrzów - trzecia runda

 

[1/2] Slovan Bratysława - Lech Poznań 1:4 (2x Trałka, 2x Gil)

[2/2] Lech Poznań - Slovan Bratysława 1:3 (Iancu)

 

 

Nowy sezon w Ekstraklasie rozpoczęliśmy od zwycięstwa z Jagiellonią. Już w pierwszym meczu na listę strzelców wpisał się dwukrotny Król Strzelców Ekstraklasy - Dawid Kownacki. W lipcu sięgnęliśmy po pierwsze trofeum w tym sezonie, w Superpucharze Polski pokonaliśmy Lechię Gdańsk. Nasi przeciwnicy nie zagrali najlepszego spotkania, a my w pełni to wykorzystaliśmy. Nie mogliśmy jednak tracić koncentracji, ponieważ przed nami były kwalifikacje do Ligi Mistrzów. W drugiej rundzie wyeliminowaliśmy islandzki klub, a w trzeciej rundzie pokonaliśmy Slovan Bratysławę, choć w końcówce drugiego meczu zrobiło się nerwowo. Najważniejszy będzie dwumecz w czwartej rundzie, gdzie zmierzymy się z Olympiakosem Pireus. Na pewno przystąpimy do niego bez Karola Linettego, który po kontuzji której nabawił się w meczu ze Slovanem Bratysława będzie pauzował przez ponad miesiąc.

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2016

 

Ekstraklasa

 

[2/37] GKS Katowice - Lech Poznań 2:4 (Gawron, Iancu, Kamiński, [sam.])

[3/37] Lech Poznań - Legia Warszawa 3:0 (Jevtić, Ie, Sala)

[4/37] Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:2 (Kownacki, Starzyński, Jevtić)

[5/37] Lech Poznań - Korona Kielce 1:0 (Iancu)

[6/37] Wisła Kraków - Lech Poznań 0:2 (Gil, Pawłowski)

 

 

Kwalifikacje do Ligi Mistrzów - baraże

 

[1/2] Lech Poznań - Olympiakos 3:2 (Gil, Jevtić, Trałka)

[2/2] Olympiakos - Lech Poznań 2:1 (Sala)

 

 

Dramat w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Niestety polegliśmy w dwumeczu z Olympiakosem Pireus i na pocieszenie został nam tylko udział w Lidze Europy. Do tego dwumeczu przystąpiliśmy bardzo osłabieni, nie zagrali kontuzjowani Linetty, Ca, Kownacki, Ortola i Hamalainen. U siebie straciliśmy dwie bramki, co już było złym wynikiem ale liczyłem na choćby remis w rewanżu. Gra nam się nie układała, brakowało lidera którymi w środku pola byli Linetty, bądź Ca. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1, a w drugiej połowie rzut karny sprokurował ten, który miał być wzmocnieniem defensywy - Dekel Keinan. W Lidze Europy zagramy w grupie z Valencią, Olympique Marsylią i Aston Villą.

W lidze wywalczyliśmy komplet zwycięstw, w tym najważniejsze zwycięstwo z Legią. Zostaliśmy liderem w tabeli, lecz w żaden sposób nie poprawia to naszej sytuacji. Cel był jasny - awansować do Ligi Mistrzów. Drugą najgorszą wiadomością po porażce w barażach do LM jest poważna kontuzja Kownackiego. Nasz utalentowany snajper nie będzie mógł zagrać przez 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...