Skocz do zawartości

Ruszyła maszyna po szynach ospale - Kolejorz


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

@Mikhailo - haha, dobre :D

-------------------------------------------------------------

 

Kocham mój komputer!!! Po raz kolejny już niespodziewanie wyłączył się podczas gry i tak oto w półfinale ME nie zagramy z Rosją, tylko z Anglią!

 

 

Mistrzostwa Europy - półfinał

stadion: Wembley, Londyn
widzów: 90000

 

 

Polska - Anglia 2:4
0:1 - Stones [kar.] (2')

0:2 - Barlkley (26')

0:3 - Sterling (34')

1:3 - Moore [sam.] (65')

1:4 - Welbeck (82')

2:4 - Starzyński (90+1')

Mom: Mateusz Klich

 

Szczęsny - Żyro, Wieteska, Glik, Piszczek - Krychowiak (69' Bielik), Linetty (18' Klich), Starzyński - Skiba, Lewandowski, Milik (56' Kownacki)

 

Z Anglią spotkaliśmy się w przed turniejowych sparingach, gdzie na naszym Stadionie Narodowym pokonaliśmy ich 3:1. W półfinale ME przyszło nam się zmierzyć z Anglikami na słynnym stadionie - Wembley. Zadanie było więc piekielnie trudne i by myśleć o awansie do finału musieliśmy zagrać na maksimum naszych możliwości a przy tym liczyć na słabszy dzień rywali. Niestety boisko szybko zweryfikowało kto jest lepszą drużyną i już po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:3. W szatni widać było przygnębienie na twarzach naszych piłkarzy i robiłem co mogłem by wykrzesać z nich chęć walki na drugą połowę. Nasza gra mimo, że nie wyglądała najgorzej nie przynosiła żadnych efektów do 65 minuty. Wtedy to strzeliliśmy bramkę kontaktową dzięki dobremu strzałowi Klicha, po którym piłka odbiła się od obrońcy Anglików i wpadła do siatki. Wydawało się, że kolejna bramka dla naszego zespołu to tylko kwestia czasu, ponieważ Anglicy trochę się pogubili, lecz my nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Straciliśmy kolejną bramkę i było już po meczu, na pocieszenie udało nam się raz jeszcze strzelić gola i na tym mecz się zakończył. Kończymy udział w turnieju na półfinale i jest to bardzo dobre osiągnięcie. Pech sprawił, że akurat z Anglią musieliśmy się zmierzyć na ich stadionie.

 

Półfinały

 

Polska - Anglia 2:4

Włochy - Holandia 0:0 (2:3)k.

 

Finał

 

Anglia - Holandia 1:0

 

 

Król strzelców: Cristiano Ronaldo (Portugalia) - 5

Najlepszy piłkarz: Quincy Promes (Holandia)

Jedenastka marzeń: Hart (Anglia) - Shaw (Anglia), Douglas (Holandia), Stones (Anglia), de Vrij (Holandia - Sims (Anglia), Starzyński (Polska), Klich (Polska), Promes (Holandia) - Welbeck (Anglia), Mihailović (Bośnia)

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

 

- Federico Barba (AlbinoLeffe, 5,5MLN€)

- Ridiger Alushi (Cittadella, 800tys€)

- Vincent Ruefli (Vaduz, wolny transfer)

- Leonardo Capezzi (wolny transfer)

 

Federico Barba dotychczas był naszym podstawowym środkowym obrońcą, lecz przyszedł czas na zmiany i przy transferze doświadczonego Bellusciego uznałem, że warto dać szansę młodym graczom. Pozostali zawodnicy byli graczami rezerwowymi i chciałem ich sprzedać ze względu na dużą konkurencję w drużynie. Na liście transferowej znajdują się jeszcze Daniel Nagy, Marcin Galach i Maurizio Zenga. Dziwić może decyzja o planach sprzedaży tego pierwszego zawodnika, gdyż w minionym sezonie był drugim z kolei strzelcem w zespole, lecz wolę postawić na Starzyńskiego i sprowadzonego w tym sezonie Brazylijczyka.

 

Transfery do klubu:

 

- Pablo Sandoval (Coritiba, 7,5MLN€)

- Matis Bouchet (Troyes, 7,25MLN€)

- Emilio (Corinthians, 7MLN€)

- Fabio Braga (Sport Recife, 5MLN€)

- Filip Starzyński (Rennais, 3,3MLN€)

- Mateusz Kuchta (Atletico Madryt, 2,5MLN€)

- Giuseppe Bellusci (Leeds United, wolny transfer)

- Andrea Allevi (Torino, wypożyczenie)

- Diego Bianco (West Ham, wypożyczenie)

- Giovanni Scarfone (Roma, wypożyczenie)

- Edoardo Bergamini (Inter, wypożyczenie)

 

Na transfery wydaliśmy 32,5MLN€, wzmocniliśmy się moim zdaniem dość dobrze i śmiało możemy walczyć o założone cele. Czy transfery okażą się trafione zweryfikuje początek sezonu, wiem że Sandoval i Emilio sprowadzeni z Ameryki Południowej będą pewnie potrzebowali trochę więcej czasu na zaaklimatyzowanie się i nie oczekuję od nich od razu gry na najwyższym poziomie. Ciekawą postacią jest moim zdaniem Matis Bouchet. Obrońca ten mimo imponujących warunków fizycznych (196 cm wzrostu) jest bardzo szybki, co w połączeniu z jego siłą może być bardzo pożyteczne. W tym sezonie nasz bramkarz wreszcie będzie miał konkurencję, zdecydowałem się bowiem pozyskać Mateusza Kuchtę, który w minionym sezonie zaliczył 16 występów w Atletico Madryt. Jak już wcześniej wspomniałem Federico Barbę ma zastąpić doświadczony Giuseppe Bellusci, który na papierze powinien być dużym wzmocnieniem. Dodatkowo przedłużyłem wypożyczenia na kolejny sezon z Bianco, Scarfone i Bergaminim a także wykupiłem Filipa Starzyńskiego, który już 1,5 sezonu przebywa w naszym klubie na wypożyczeniu.

 

Kadra A.S. Avellino na sezon 2020/2021:

 

Bramkarze:

 

Luigi Sepe

Mateusz Kuchta

 

Lewi obrońcy:

 

Jevrem Kosnić

Amedeo Benedetti

 

Środkowi obrońcy:

 

Giuseppe Bellusci

Andrea Salvatori

Giacomo Balestri

Matis Bouchet

 

Prawi obrońcy:

 

Guilherme Henrique

Andrea Allevi

Eros Pellegrini

 

Środkowi pomocnicy:

 

Gelson Fernandes

Fabio Braga

Bujica

Giovanni Scarfone

Filip Starzyński

Emilio

Francesco Fiore

 

Napastnicy:

 

Diego Falcinelli

Diego Bianco

Andrea Arrighini

Edu

Pablo Sandoval

Edoardo Bergamini

Alberto Di Caro

 

 

Sparingi

 

Avellino - Modena 7:0 (3x Bergamini, Falcinelli, Emilio, Alushi, Nagy)

Lecce - Avellino 0:2 (Bouchet, Sandoval)

Roma - Avellino 4:1 (Di Caro)

Avellino - Ascoli 3:0 (Fiore, Bouchet, Beltrame)

Real Sociedad - Avellino 0:0

Avellino - Brugge 3:1 (Arrighini, Bianco, Benedetti)

Avellino - Cagliari 3:0 (Emilio, Falcinelli, Starzyński)

 

W przedsezonowych sparingach graliśmy dobrze, głównym celem było przygotowanie kondycyjne i nabranie ogrania meczowego a także nauka taktyki dla nowo pozyskanych zawodników. Myślę, że wykonaliśmy nasz plan i ze spokojem możemy przystąpić do nowego sezonu, który zapowiada się niezwykle ciekawie. Już za kilka dni zmierzymy się w Superpucharze Włoch z Milanem, a kilka dni później czeka nas dwumecz w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Naszym przeciwnikiem będzie Atletico Madryt, więc musimy bardzo się postarać by zagrać w fazie grupowej.

Odnośnik do komentarza

@Draken - rzuty rożne rozgrywamy dość nietypowo, gdyż obecnie preferuje krótkie rozgrywanie i możecie to zauważyć w małej liczbie strzelonych bramek przez stoperów, a dużą skutecznością środkowego pomocnika (patrz Nagy). Lewych obrońców powinno wystarczyć :P

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Transfery z klubu:

 

- Daniel Nagy (Cittadella, 1,8MLN€)

- Maurizio Zenga (Ternana, 625tys€)

 

Transfery do klubu:

 

- Julien Aubert (PSG, wypożyczenie)

 

SIERPIEŃ 2020

 

Serie A

 

[1/38] Lazio - Avellino 0:2 (Edu, Sandoval)

 

Tabela

 

Superpuchar Włoch

 

A.C. Milan - Avellino 2:1 (Emilio)

 

Kwalifikacje do Ligi Mistrzów - baraże

 

[1/2] Avellino - Atletico Madryt 3:1 (2x Falcinelli, Starzyński)

[2/2] Atletico Madryt - Avellino 0:2 (Falcinelli, Bergamini)

 

Okres przygotowawczy już za nami, więc pora przystąpić do nowego sezonu. Z pewnością będzie on bardzo ciekawy, gdyż oprócz walki na włoskich boiskach czeka nas walka w europejskich pucharach. Pytanie tylko czy będzie to Liga Mistrzów, czy też niższa rangą Liga Europy. Odpowiedź na to pytanie miała nastąpić po dwumeczu z trudnym rywalem, jakim jest bez wątpienia Atletico Madryt. Przyznam się szczerze, że obawiałem się tego pojedynku. Nie byłem pewien czy dobrze przygotowaliśmy się do nowego sezonu, dotąd rozegraliśmy tylko jedno oficjalne spotkanie, którym był mecz o Superpuchar Włoch. Pierwszy mecz długo prowadziliśmy 2:1 i nie był to najlepszy wynik w przypadku rewanżu na wyjeździe. Na szczęście w doliczonym czasie gry strzeliliśmy jeszcze jedną bramkę i z większym zapasem pojechaliśmy do stolicy Hiszpanii. Tam niespodziewanie wygraliśmy 2:0 i zapewniliśmy sobie udział w Lidze Mistrzów. Zagramy tam w grupie E wraz z Manchesterem City, Szachtarek Donieck i Schalke.

W Superpucharze Włoch przegraliśmy z Milanem po niezwykle nudnym meczu, widać było w obu zespołach brak należytego ogrania spowodowanego początkiem sezonu. Udanie natomiast rozpoczęliśmy zmagania w lidze, pokonaliśmy Lazio po dwóch bramkach rezerwowych.

Odnośnik do komentarza

Jak już pewnie niektórzy zauważyli po Mistrzostwach Europy zrezygnowałem z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Na inne oferty nie musiałem długo czekać, przyznam że najbardziej chciałem objąć włoską reprezentację, lecz nie zwolniło się tam miejsce. Oferty złożyły mi Hiszpania i Francja a ja wybrałem ofertę Trójkolorowych! Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został ... Henning Berg.

 

WRZESIEŃ 2020

 

Serie A

 

[2/38] Avellino - A.C. Milan 0:3

[3/38] Inter Mediolan - Avellino 2:0

[4/38] Avellino - Juventus Turyn 2:3 (Fiore, Sandoval)

[5/38] Torino - Avellino 4:7 (5x Falcinelli, Edu, Sandoval)

 

Tabela

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[1/6] Avellino - Schalke 1:2 ([sam.])

[2/6] Manchester City - Avellino 4:3 (Emilio, Edu, Sandoval)

 

Tabela

 

Ten miesiąc przyprowadzał mnie do ogromnej frustracji. W lidze czekał nas bardzo trudny terminarz i o ile porażkę z Milanem i Interem przyjąłem z dużym spokojem, to porażki z Juventusem i Schalke nie mogłem przeboleć. W meczu ze Starą Damą przegrywaliśmy 0:2, a dzięki fantastycznej drugiej połowie doprowadziliśmy do wyrównania i zdominowaliśmy przeciwnika. W końcówce meczu przez kontuzję Bujicy musieliśmy kończyć mecz w dziesiątkę, lecz mimo to w doliczonym czasie gry strzeliliśmy bramkę. Okazało się, że był niestety spalony a Juventus po kontrze w ostatnich sekundach zdobył zwycięską bramkę. Dobry wynik straciliśmy także w meczu z Schalke, mimo prowadzenia do 86 minuty musieliśmy pogodzić się z porażką. W nie najlepszych okolicznościach przegraliśmy także drugi pojedynek w Lidze Mistrzów, początkowo sensacyjnie prowadziliśmy 2:0, a chwilę potem 3:1. W drugiej połowie Manchester przycisnął i doprowadził do wyrównania, lecz potem mecz się uspokoił. Bramkę straciliśmy w 90 minucie spotkania i wciąż pozostajemy bez punktu w Lidze Mistrzów. Ciekawym spotkaniem zakończonym hokejowym wynikiem był mecz z Torino, tym zwycięstwem przełamaliśmy passę trzech porażek a 5 bramek ustrzelił Falcinelli, który dodatkowo nie wykorzystał dwóch rzutów karnych!

Odnośnik do komentarza

Powołani na mecz Ligi Narodów z Polską i mecz towarzyski z Wybrzeżem Kości Słoniowej:

 

Bramkarze

 

Hugo Lloris (Tottenham), Stephane Ruffier (Saint-Etienne), Olivier Konan (Olympique Marsylia)

 

Obrońcy

 

Lucas Digne (PSG), Layvin Kurzawa (Roma), Raphael Varane (Chelsea Londyn), Mamadou Sakho (Liverpool), Aymeric Laporte (Athletic Bilbao), Samuel Umtiti (Napoli), Kurt Zouma (Roma), Sebastien Corchia (PSG)

 

Pomocnicy

 

Geoffrey Kondogbia (Monaco), Morgan Schneiderlin (Southampton), Adrien Rabiot (Saint-Etienne), Melvin Deschamps (Barcelona), Paul Pogba (Juventus Turyn), Clement Grenier (Manchester City)

 

Napastnicy

 

Antoine Griezmann (Atletico Madryt), Kingsley Coman (Liverpool), Anthony Martial (Manchester City), Alexandre Lacazette (Olympique Lyon), Florian Thauvin (Olympique Marsylia), Corentin Thomas (Barcelona)

 

Na zgrupowaniu kontuzje wyeliminowały Llorisa i Varane'a. W ich miejsce powołanie otrzymali Bapdiste Reynet (Rennais) i Ellaquim Mangala (Bayern Monachium).

 

Liga Narodów - grupa A2

 

[1/4] Polska - Francja 2:5 (2x Pogba, Griezmann, Umtiti, [sam.])

 

Mecz towarzyski

 

WKS - Francja 0:3 (Pogba, Martial, Grenier)

 

Mój debiut w roli selekcjonera Trójkolorowych przypadł akurat w meczu przeciwko mojej ojczyźnie, którą przez ostatnio lata prowadziłem do sporych sukcesów. Nowy selekcjoner Biało-Czerwonych po swojemu próbuje budować reprezentację a ja staram się nie komentować decyzji Henninga Berga, gdyż wiele pozostaje dla mnie bezsensownych. Jedną z kontrowersyjnych decyzji jest debiut Adriana Ortoli, który zyskał polskie obywatelstwo.

Skupmy się jednak na reprezentacji Francji, która jest obecnym Mistrzem Świata. Nowym kapitanem został Paul Pogba, a wice kapitanem Mamadou Sakho. Będę stosował identyczne ustawienie, jakiego używam od lat i pierwszym zadaniem jest przyswojenie tej taktyki przez piłkarzy. Wspólną pracę zaczęliśmy nieźle, wysoko wygrywając z Polską w Lidze Narodów i dosłownie miażdżąc Wybrzeże Kości Słoniowej w meczu towarzyskim. Po pierwszym zgrupowaniu wiem już mniej więcej jak będzie wyglądać nasza wyjściowa jedenastka, najsłabiej wydaję się wyglądać nasz atak ale nie oznacza to, że mamy tam słabych zawodników.

Odnośnik do komentarza

@Draken - Pogba jest ustawiony na ŚP, choć z najbardziej ofensywnym nastawieniem. Napastników mamy dobrych, lecz brakuje tam takiej zdecydowanej gwiazdy jaką mamy we wszystkich innych formacjach, dopiero najbliższe mecze wyłonią lidera naszego ataku.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PAŹDZIERNIK 2020

 

Serie A

 

[6/38] Avellino - Parma 4:1 (Fiore, Falcinelli, [sam.], Kosnić)

[7/38] Genoa - Avellino 0:1 (Falcinelli)

[8/38] Avellino - Bari 5:3 (3x Fiore, [sam.], Di Caro)

[9/38] Udinese- Avellino 0:2 (Falcinelli, Bujica)

[10/38] Avellino - Hellas Verona 2:0 ([sam.], Kosnić)

 

Tabela

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[3/6] Avellino - Szachtar 3:0 ([sam.], Edu, Falcinelli)

 

Tabela

 

Wspaniały miesiąc w naszym wykonaniu! Po trzech porażkach z wyżej notowanymi drużynami na początku sezonu udało nam się przełamać w meczu z Torino pod koniec września. To zwycięstwo natchnęło naszą drużyną do dalszej walki i efekt jest niesamowity. Wygraliśmy kolejne 5 spotkań i wspięliśmy się na drugie miejsce w tabeli. Szczególnie zadowolony jestem z postawy zawodników rezerwowych, dzięki czemu śmiało mogę rotować składem. Przez kontuzję Starzyńskiego, który nie zagra przez 2 miesiące do składu wskoczył Francesco Fiore i młody Włoch radzi sobie coraz lepiej w pierwszym zespole. Odnieśliśmy także pierwsze w historii klubu zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Po niezwykle emocjonującym, choć przegranym meczu z Manchesterem City poprawiliśmy nasze nastroje pokonując mistrza Ukrainy. Tym samym w dalszym ciągu liczymy się w grupie, choć o awans do kolejnej rundy będzie piekielnie ciężko. Zawsze jednak trzecie miejsce daje szansę na grę w Lidze Europy, co jest naszym głównym realnym celem w tych rozgrywkach.

Odnośnik do komentarza

@nauro - na skrzydle mógłby sobie poradzić, ale napastnik to raczej z niego byłby marny z takim wykańczaniem.

-----------------------------------------------------------------

 

Powołani na mecz Ligi Narodów z Walią i mecz towarzyski z Turcją:

 

Bramkarze

 

Hugo Lloris (Tottenham), Stephane Ruffier (Saint-Etienne), Olivier Konan (Olympique Marsylia)

 

Obrońcy

 

Lucas Digne (PSG), Layvin Kurzawa (Roma), Raphael Varane (Chelsea Londyn), Mamadou Sakho (Liverpool), Samuel Umtiti (Napoli), Kurt Zouma (Roma), Sebastien Corchia (PSG), Richard Martin (Nottingham)

 

Pomocnicy

 

Geoffrey Kondogbia (Monaco), Morgan Schneiderlin (Southampton), Adrien Rabiot (Saint-Etienne), Melvin Deschamps (Barcelona), Paul Pogba (Juventus Turyn), Clement Grenier (Manchester City)

 

Napastnicy

 

Antoine Griezmann (Atletico Madryt), Kingsley Coman (Liverpool), Anthony Martial (Manchester City), Alexandre Lacazette (Olympique Lyon), Fadel Salhi (Aston Villa), Corentin Thomas (Barcelona)

 

 

Liga Narodów - grupa A2

 

[2/4] Francja - Walia 5:2 (2x Pogba, 2x Martial, Griezmann)

 

Mecz towarzyski

 

Turcja - Francja 1:5 (2x Lacazette, Varane, Martial, [sam.])

 

Kolejne zgrupowanie i kolejne dwa zwycięstwa na naszym koncie. W Lidze Narodów nie daliśmy szans reprezentacji Walii po świetnym meczu Pogby, Martiala i Rabiota. Trudniej było. choć wynik tego nie wskazuje w towarzyskim meczu przeciwko Turcji. Wynik zupełnie nie odzwierciedla wydarzeń na boisku, gdyż mecz był dość wyrównany a Turcy mieli kilka dogodnych szans do strzelenia bramki. W drugiej połowie popełniłem sporą gafę, gdyż pomyliłem zawodników i tym samym Richard Martin, który jest nominalnym środkowym obrońcą mogącym grać ewentualnie na boku obrony z początkiem drugiej połowy zmienił Griezmanna na pozycji napastnika. Dopiero w 76 minucie zorientowałem się o tym fakcie i przesunąłem go na prawą obronę, Martin w ataku nie radził sobie najlepiej ale zanotował asystę przy drugiej bramce Lacazette'a.

Odnośnik do komentarza

@Morpheus - pomyliłem go z Corentinem Thomasem :)

@nauro - kurczę, no to ciekawa sprawa. Jeszcze jak widzę napakował niezłą ilość bramek ;d

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

LISTOPAD 2020

 

Serie A

 

[11/38] AlbinoLeffe - Avellino 1:1 (Bianco)

[12/38] Avellino - Napoli 2:0 (Bianco, Salvatori)

[13/38] Cittadella - Avellino 0:2 (Bergamini, Falcinelli)

 

Tabela

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[4/6] Szachtar - Avellino 1:1 (Sandoval)

[5/6] Avellino - Schalke 1:1 (Edu)

 

Tabela

 

W Serie A doczekaliśmy się historycznego momentu i po raz pierwszy zostaliśmy liderem najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech! Po trudnym początku sezonu radzimy sobie coraz lepiej i dodatkowo sprzyjają nam wyniki naszych największych rywali. Nie łudzę się nawet, że zdołamy utrzymać to miejsce do końca sezonu, ale po fantastycznym poprzednim sezonie i dobrym początku obecnego jesteśmy zmuszeni walczyć o powtórzenie wyniku i zajęcia miejsca w pierwszej czwórce. W naszej grupie Ligi Mistrzów wszystko jest już wyjaśnione, Manchester i Schalke grają dalej a nam pozostaje udział w Lidze Europy. Jak na debiut w tych elitarnych rozgrywkach jestem bardzo zadowolony z naszej gry i na wiosnę możemy jeszcze dużo namieszać w Europie.

Odnośnik do komentarza

Powołani na mecze Ligi Narodów z Polską i Walią:

 

Bramkarze

 

Hugo Lloris (Tottenham), Stephane Ruffier (Saint-Etienne), Bapdiste Reynet (Rennais)

 

Obrońcy

 

Lucas Digne (PSG), Raphael Varane (Chelsea Londyn), Aymeric Laporte (Athletic Bilbao), Mamadou Sakho (Liverpool), Samuel Umtiti (Napoli), Kurt Zouma (Roma), Sebastien Corchia (PSG), Richard Martin (Nottingham)

 

Pomocnicy

 

Geoffrey Kondogbia (Monaco), Morgan Schneiderlin (Southampton), Adrien Rabiot (Saint-Etienne), Melvin Deschamps (Barcelona), Paul Pogba (Juventus Turyn), Clement Grenier (Manchester City)

 

Napastnicy

 

Antoine Griezmann (Atletico Madryt), Kingsley Coman (Liverpool), Anthony Martial (Manchester City), Florian Thauvin (Olympique Marsylia), Neal Maupay (Juventus Turyn), JeremePorsan-Clemente (Olympique Marsylia)

 

Na zgrupowaniu kontuzja wyeliminowała Lucasa Digne. W jego miejsce powołanie otrzymał Ellaquim Mangala (Bayern Monachium), a po meczu z Polską kontuzjowany został Varane, którego zastąpił Matis Bouchet (Avellino).

 

 

Liga Narodów - grupa A2

 

[3/4] Francja - Polska 2:2 (Corchia, Sakho)

[4/4] Walia - Francja 0:3 (2x Deschamps, [sam.])

 

Tabela

 

Ostatnie zgrupowanie w tym roku utwierdziło mnie w przekonaniu, że nasz atak odbiega od reszty zespołu i muszę podjąć stosowne kroki by temu zaradzić. Zastanawiam się nad zmianą ustawienia i zastąpić dwóch napastników na rzecz typowych skrzydłowych. Owszem strzelamy dużo bramek i tworzymy dużo sytuacji, lecz niektórzy piłkarze nie odnajdują się zbyt dobrze na pozycji napastnika. Ligę Narodów kończymy na pierwszym miejscu i w przyszłym roku zagramy w półfinale tych rozgrywek z Holandią. Drugą parę półfinałową stanowić będą Anglia i Niemcy.

Odnośnik do komentarza

GRUDZIEŃ 2020

 

Serie A

 

[14/38] Avellino - Sassuolo 2:1 (Kosnić, Bouchet)

[15/38] Empoli - Avellino 1:2 (Falcinelli, Scarfone)

[16/38] Avellino - Pescara 3:1 (2x Falcinelli, Bianco)

 

Tabela

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[6/6] Avellino - Manchester City 2:0 (2x Falcinelli)

 

Tabela

 

Zdobycie fotela lidera w poprzednim miesiącu dodatkowo nas zmotywowało do dalszej pracy i odnieśliśmy trzy kolejne zwycięstwa w Serie A. Jestem ogromnie zadowolony z drużyny, zarówno w meczu z Sassuolo jak i z Pescarą byliśmy o wiele lepsi od przeciwnika i potrafiliśmy zdominować przebieg wydarzeń na boisku. Mecz z Empoli był bardzo zacięty i udało nam się po wielu trudach zdobyć cenne trzy punkty. Na zakończenie naszej przygody w Lidze Mistrzów w bardzo dobrym stylu pokonaliśmy Mistrza Anglii. Było to fantastyczne zwycięstwo z naszpikowaną gwiazdami drużyną, która płaci ogromne wynagrodzenia dla swoich piłkarzy. W Lidze Europy zagramy z Fenerbahce i w tych rozgrywkach spróbujemy zajść jak najdalej tylko nam się uda.

Jesteśmy już mniej więcej na półmetku sezonu, teraz będziemy mieli dwutygodniową przerwę, którą wykorzystam na przedłużanie kontraktów. W zimowym okienku transferowym nie przewiduję żadnych transferów do klubu, choć nie oznacza to że będziemy zupełnie nie aktywni. Już teraz zacznę rozglądać się za wzmocnieniami na nowy sezon oraz planuję nieco uszczuplić naszą kadrę.

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2021

 

Transfery z klubu:

 

- Eros Pellegrini (Trapani, 135tys€)

- Alberto Di Caro (De Graafschap, wypożyczenie [50tys miesięcznie])

- Marcin Galach (Varese, wypożyczenie)

- Stefano Beltrame (zerwanie kontraktu)

 

Serie A

 

[17/38] Perugia - Avellino 1:3 (2x Fiore, Falcinelli)

[18/38] Avellino - Cagliari 3:1 (Braga, Sandoval, Edu)

[19/38] Avellino - Roma 2:2 (Bianco, Salvatori)

[20/38] Avellino - Lazio Rzym 5:0 (4x Emilio, Bergamini)

[21/38] A.C. Milan - Avellino 1:2 (Salvatori, Emilio)

 

Tabela

 

Puchar Włoch - 1 runda

 

Avellino - Livorno 2:3 (Fiore, Edu)

 

Z zimowym okienku transferowym pożegnaliśmy czterech zawodników, którzy odgrywali małą rolę w pierwszym zespole. Żaden z wypożyczonych piłkarzy nie ma już raczej większej przyszłości w Avellino i po sezonie odejdą do innych klubów. Jeśli chodzi o wzmocnienia, to zdołałem zaklepać transfer bardzo dobrego napastnika, który dołączy do nas za darmo na początku nowego sezonu.

W nowym roku utrzymujemy niezwykle wysoką formę i na koniec stycznia zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli z sześcioma punktami przewagi nad Juventusem. W ogromnym stopniu przyczyniły się do tego zwycięstwa z Lazio i Milanem. Zwycięstwo 5:0 z jedną z czołowych drużyn Serie A było czymś niesamowitym, wszystko nam w tym meczu wychodziło a mogliśmy wygrać jeszcze wyżej gdyby nie zmarnowany rzut karny. Kilka dni po tym efektownym zwycięstwie pokonaliśmy Milan na ich własnym stadionie! Mieliśmy w tym meczu dużo szczęścia, ale najważniejszy jest wynik i na mnie zrobił on wrażenie. Nie chcę zapeszać, lecz stajemy przed wielką szansą na walkę o mistrzostwo. Uważam, że jest to możliwe a kluczowym pojedynkiem może być spotkanie z Juventusem, które odbędzie się za kilka dni. W Pucharze Włoch odpadliśmy już w pierwszej rundzie i na pewno nie obronimy tytułu wywalczonego przed rokiem. Lider Serie B pokonał naszych zmienników, których wystawiłem na ten mecz i żegnamy się z tymi rozgrywkami już na szczeblu 1 rundy,

Odnośnik do komentarza

LUTY 2021

 

Serie A

 

[22/38] Avellino - Inter Mediolan 3:2 (Emilio, Bianco, Sandoval)

[23/38] Juventus - Avellino 1:0

[24/38] Avellino - Torino 1:3 (Benedetti)

[25/38] Parma - Avellino 3:2 (Edu, Bouchet)

 

Tabela

 

Liga Europy - 1 runda eliminacyjna

 

[1/2] Fenerbahce - Avellino 3:3 (2x Emilio, Edu)

[2/2] Avellino - Fenerbahce 4:0 (2x Kosnić, Bianco, Emilio)

 

Po bardzo udanym poprzednim miesiącu i efektownym zwycięstwie nad Milanem nasze apetyty podskoczyły w górę. Byliśmy liderem Serie A i po kolejnym zwycięstwie nad Interem wszystko wyglądało wspaniale. Wreszcie przyszedł czas na pojedynek na szczycie z Juventusem, który był bardzo ważny i mógł dużo zmienić w ligowej tabeli. Nasz przeciwnik okazał się od nas lepszy i to dość wyraźnie, porażka jednak nie była wielkim rozczarowaniem, gdyż liczyliśmy się z tym i nie przywiązałem do tego większej uwagi. Następnie przyszedł jednak słabszy okres i przegraliśmy kolejne dwa mecze. Szkoda szczególnie porażki z Parmą, gdyż tam byliśmy bardzo nieskuteczni i w dodatku zmarnowaliśmy rzut karny na miarę remisu.

Straciliśmy fotel lidera, lecz do końca sezonu pozostało jeszcze dużo czasu. Nie napalamy się zbytnio na mistrzostwo, ale wiem że gdy wrócimy do wysokiej formy to przy odrobinie szczęścia jest to możliwe. W międzyczasie rozegraliśmy dwumecz z Fenerbahce w Lidze Europy, który wyraźnie wygraliśmy i awansowaliśmy dalej. W 2 rundzie zmierzymy się z Dynamem Kijów.

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2021

 

Serie A

 

[26/38] Avellino - Genoa 5:1 (3x Falcinelli, Emilio, Bergamini)

[27/38] Bari - Avellino 0:3 (2x Bergamini, Fiore)

[28/38] Avellino - Udinese 2:1 (Edu, Falcinelli)

 

Tabela

 

Liga Europy - 2 runda eliminacyjna

 

[1/2] Avellino - Dynamo Kijów 3:0 (Emilio, Sandoval, Salvatori)

[2/2] Dynamo Kijów - Avellino 3:1 (Arrighini)

 

Po trzech porażkach z rzędu w poprzednim miesiącu straciliśmy fotel lidera Serie A. Nie uważałem jednak, że nadchodzi spadek formy gdyż w międzyczasie w dobrym stylu pokonaliśmy Fenerbahce w Lidze Europy. Szybko zdołaliśmy przerwać złą passę i w spotkaniu z Genoą znacznie poprawiły się nasze nastroje. Dołożyliśmy do tego jeszcze zwycięstwa z Bari i Udinese i dzięki potknięciu Juventusu znów wróciliśmy na pierwsze miejsce w tabeli. W Lidze Europy udało nam się wyeliminować Dynamo Kijów i awansowaliśmy do ćwierćfinału. Tam czeka nas niezwykle ciężkie zadanie, gdyż naprzeciw nam stanie wielkie PSG. W przypadku awansu do półfinału zmierzymy się ze zwycięzcą pary Werder Brema - Lech Poznań. Dla mnie jest to dodatkowa motywacja do pokonania PSG, gdyż pojedynek Avellino - Lech byłby fantastycznym pojedynkiem o którym marzę.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...