Skocz do zawartości

The Pilgrims


BergmaN

Rekomendowane odpowiedzi

Oceny zawodników za sezon 2013/14 część druga

Środek obrony:


Scott Garner 24 lata appearance.png 37 gol.gif 2 asysta.gif 0 zolta.gif 4 czerwo.gif 0
Wypożyczony z Cambridge, wychowanek Leicester w przeciągu sezonu stał sie niekwestionowanym liderem i kapitanem drużyny. Początko miał problemy z adaptacją w nowym zespole, ale kiedy one minęły zaczął grać jak profesor. Jeśli chodzi o rozgrywki Skrill North to znalazł się w czubie większości zestawień jeśli chodzi o środkowych obrońców: Piąte miejsce w ilości kluczowych zagrań głową, dziesiąte w ilości przechwytów czy chociażby 38. pozycja w ilości kluczowych wślizgów mimo, iż unika ich jak ognia w trakcie spotkań. W przyszłym sezonie definitywnie stanie się naszym piłkarzem. Będzie również najlepiej opłacanych graczem, ale akurat On na to zasługuje bo umiejętności ma niemałe. Ocena z gry: 7.01, Moja ocena: 8.00

Stefan Galinski 20 lat appearance.png 26 gol.gif 0 asysta.gif 1 zolta.gif 4 czerwo.gif 0
Anglik polskiego pochodzenia grał równo i nie schodził z pewnego poziomu. Na treningach czynił widoczne postępy co bardzo mnie cieszy. Czasami na boisku cechowała go zbytnia pewność siebie, która mogłabyć zgubna w skutkach, ale w tym wypadku pamiętać trzeba o jego wieku. Pewny młody obrońca to przyszły lepszy obrońca. Przedłużyłem z nim kontrakt na najbliższe dwa lata, a w przyszłej kampanii ligowej będzie numerem trzy jeśli chodzi o środek defensywy. Ocena z gry: 6.90, Moja ocena: 6.90

Bobby Aisen 25 lat appearance.png 26 gol.gif 0 asysta.gif 1 zolta.gif 2 czerwo.gif 0
Do grudnia grał solidnie i dobrze współpracował z Garnerem. W zimowym okienku jego osobą przejawiało zainteresowanie kilka klubów co odbiło się na jego grze i treningach (spadek szybkości i siły). Później grał przeciętnie, żeby nie powiedzieć, że słabo. Po prostu przyzwyczaił mnie do lepszej dyspozycji. Pod koniec marca doznał urazu kostki i nie wystąpił już do końca sezonu. Podobnie jak Drury ma wybujałe wymagania finansowe. Wolny transfer. Ocena z gry: 6.90, Moja ocena: 6.50

Carl "Pidge" Piergianni 25 lat appearance.png 15 gol.gif 0 asysta.gif 0 zolta.gif 1 czerwo.gif 1
Gdy zaczynałem robotę w Bostonie, "Pidge" był prezentowany jako najlepszy obrońca w klubie oraz jako wicekapitan drużyny. Nie wiem jakim cudem ktoś kto ma umiejętności, które pozwoliłyby mu grać ligę wyżej, grał tak tragicznie. Popełnił najwięcej błędów bramkowych w całej drużynie, a jego celność podań była nawet gorsza od bramkarza St. Louis-Hamiltona. "Pidge" to chyba największy sabotażysta w w drużynie. W ramach FA Trophy zagrał 40 minut i sprokurował dwa gole, natomiast w Pucharze Anglii w doliczonym czasie gry miał zagęścić szyki obronne, a kilka sekund po wejściu zarobił czerwoną kartkę. W końcówce sezonu jeszcze skomlał mi, że nie dostaje szans, a to, że wystawiłem go na listę transferową było zbrodnią roku. Zwoliłbym go wcześniej z kontraktu, ale nie było mnie stać. Człowiek pomyłka. Teraz? wolny transfer. Ocena z gry: 6.48, Moja ocena: 3.50

Anthony Ashmann 23 lata appearance.png 6 gol.gif 1 asysta.gif 0 zolta.gif 2 czerwo.gif 0
Trafił do nas w połowie sezonu i wystąpił w sześciu spotkaniach z czego w żadnym nie odnieśliśmy porażki. Piłkarz - talizman? No niekoniecznie. W rezerwach grał niestety piach. W okresie przygotowawczym dostanie swoje szanse i wtedy zobaczę co z nim dalej. Na chwilę obecną bliżej mu do wypożyczenia z klubu niż regularnej grze w Bostonie. Ocena z gry: 6.84, Moja ocena: 6.5

Defensywny pomocnik:

Alli Abdullahi 22 lata appearance.png 25 gol.gif 0 asysta.gif 0 zolta.gif 5 czerwo.gif 0
Gdyby nie złamany obojczyk i dwukrotna absencja z powodu grypy to Alli mógłby zaliczyć wszystkie spotkania ligowe. Najwaleczniejszy i najbardziej zdeterminowany piłkarz w drużynie. W swej poprzedniej drużynie Bishop's Stortford grywał jako ofensywny pomocnik, ale ustawienie go jako defensywnego pomocnika z funkcją wsparcia było strzałem w dziesiątkę. Najcelniej podający piłkarz w lidze (81%). Zanotował jeden z lepszych progresów w drużynie, a wyższe atrybuty fizyczne niż na początku sezonu mówią same za siebie. Jego wartość rynkowa wzrosła trzykrotnie. Ma kontrakt do końca przyszłego sezonu, ale już teraz chce związać się z nim na dłuższy okres. Ocena z gry: 6.8, Moja ocena: 7.3

Inderjeet Aujla 26 lat appearance.png 10 gol.gif 1 asysta.gif 2 zolta.gif 0 czerwo.gif 0
Kiedyś został wybrany najlepszym młodym piłkarzem sezonu w Bradford City (League One) i był obserwowany przez Manchester United, a dziś jest tylko głębokim rezerwowym w drużynie grającej w Skrill North. Indy to profesjonalista, który ma uprawnienia menedżerskie. W przeszłości grając w Belgii był już grającym menedżerem, więc taka samą rolę powinien pełnić już teraz w zespole z niższej ligii. Wolny transfer. Ocena z gry: 6.56, Moja ocena: 5.5

Ben Milnes 22 lata appearance.png 19 gol.gif 1 asysta.gif 3 zolta.gif 1 czerwo.gif 0
Ma potencjał na bycie niezłym box-to-boxem, ale dotychczas głównie grał jako cofnięty rozgrywający z funkcją obrony. Wielki pechowiec. W trakcie sezonu dwukrotnie skręcił staw skokowy. Głównie wchodził z ławki rezerwowych. Figuruje w moich planach na przyszły sezon, ale musi pozostać zdrowy. Ocena z gry: 6.88, Moja ocena: 6.88

Craig Flanagan 16 lat appearance.png 1 gol.gif 0 asysta.gif 0 zolta.gif 0 czerwo.gif 0
Jeden mecz - pełne 90 minut z North Ferriby. Podania na poziomie 82%, 2 odbiory, 2 skuteczne wślizgi - więc jak na debiutującego w seniorskiej piłce 16-latka to całkiem niezłe statystyki. W przyszłości może byc z niego całkiem niezły rygiel defensywy. W przyszłym sezonie pójdzie na wypożyczenie. Ocena z gry: 6.60, Moja ocena: 6.60

Edytowane przez MaKK
Wyrównanie do lewej
Odnośnik do komentarza

@Xu. - rzeczywiście, masz rację :) Co innego myślałem, co innego napisałem :)

Środkowy pomocnik:

Ian Ross 28 lat appearance.png 40 gol.gif 9 asysta.gif 14 zolta.gif 0 czerwo.gif 0
Wice-kapitan. Najbardziej doświadczony zawodnik. Dyktator w środku pola. Nic dziwnego, że rozegrał najwięcej spotkań w całej drużynie. Jego ulubieńcem jest Zinedine Zidane i można pokusić się o stwierdzenie, że ma w sobie jakąś jego część. Jego podania otwierające drogę do bramki były fenomenalne i przyniosły, aż 14 asyst. Znalazł się na 3. miejscu wśród asystentów i na 4. jeśli chodzi o ilość kluczowych podań. Nominowany został również do nagrody "Piłkarz sezonu 2013/14 Skrill North". Przyszły sezon prawdopodobnie będzie jego ostatnim w barwach Bostonu, gdyż zmuszą mnie do tego ograniczenia jakie postawiłem sobie na początku kariery (limit wiekowy w drużynie to 30 lat). Ocena z gry: 7.25, Moja ocena: 8.5

Luke Ifil 19 lat appearance.png 35 gol.gif 13 asysta.gif 8 zolta.gif 2 czerwo.gif 0
Największe objawienie sezonu. W momencie przyjścia według raportów miał być tylko szerokim zapleczem zespołu. Dostał swe szanse w sparingach i zdecydowanie je wykorzystał wywalczając sobie miejsce w podstawowej jedenastce. Już teraz grał genialnie w środku pola, aż strach pomyśle co będzie jeśli się rozwinie, a potencjał ma niemały. Był nominowany do nagrody "Piłkarz sezonu 2013/14 Skrill North". Ocena z gry: 7.39, Moja ocena: 9.0

Lee Wooton 21 lat appearance.png 20 gol.gif 4 asysta.gif 5 zolta.gif 6 czerwo.gif 0
Lee rozegrał bardzo dobry sezon, pomimo tego, że w większość spotkań zaczynał z ławki rezerwowych. Zdobył cztery gole i zaliczył 5 asyst co jest niemałym dorobkiem, jak na tak krótki okres czasu. Dwa razy wybrany do jedenastki tygodnia. W skrócie: dobry rezerwowy. Podpisałem z nim kontrakt na kolejny rok i wraz z Milnesem nadal będzie walczył o miejsce w pierwszym składzie. Oczywiście jeśli ktoś złoży za niego konkretną ofertę to dam mu odejść, bo mam innego, lepszego rezerwowego na oku. Ocena z gry: 7.07, Moja ocena: 7.07

Grant Spencer 21 lat appearance.png 10 gol.gif 4 asysta.gif 2 zolta.gif 1 czerwo.gif 0
Rozegrał tylko trzy mecze w podstawowej jedenastce, ale to wystarczyło by wyrobić o sobie świetną opinię. Świetnie wyszkolony technicznie, dobry kondycyjnie pomocnik spisał się bardzo dobrze z wykonywanych zadań. Jest środkowym pomocnikiem, ale tez całkiem nieźle sobie radził na lewej flance. Dlaczego grał tak mało? Otóż Spencer jest bardzo podatny na kontuzje: Skręcony staw kolanowy, skręcona kostka oraz zapalenie ścięgna podkolanowego. Wszystkie te trzy urazy miały miejsce podczas jednego sezonu. Były piłkarz Boltonu przyjął ofertę kontraktu tymczasowego, czyli będzie otrzymywał wynagrodzenie wyłącznie za rozegrane spotkania, a w każdej chwili może zostać zwolniony z kontraktu. Ocena z gry: 7.29, Moja ocena: 6.60

Prawa pomoc:

Joshua Sarmento 17 lat appearance.png 36 gol.gif 5 asysta.gif 19 zolta.gif 0 czerwo.gif 0
Według raportów powinien być tylko rezerwowym w Skrill North, a tymczasem młodzian stał się postrachem obrońców strzelając 5 bramek i zaliczając 19 asyst (najwięcej w Skrill North). Jego szybkość w połączeniu z kreatywnością i niezłym dryblingiem nie raz odwracała losy meczu. Czasami przechodził obok meczu, ale nie ma takiego piłkarza na świecie, który przez cały sezon grałby równo i na najwyższym swym poziomie przez wszystkie mecze. Najlepszy młody piłkarz roku w drużynie Bostonu. Ocena z gry: 7.22, Moja ocena: 7.22

Harry Baker 23 lata appearance.png 25 gol.gif 6 asysta.gif 4 zolta.gif 2 czerwo.gif 0
Były piłkarz Leyton Orient czy Welling United wyraźnie przegrał rywalizację z młodym Sarmento i część swych spotkań musiał rozegrać na lewej pomocy, lub po prostu przesiedzieć je na ławce. Kiedy jednak był już na murawie, to wyglądał na bardzo aktywnego, a czasami tylko On napędzał akcje Bostonu. Podsumowując jest w miarę szybki, nieźle drybluje, ale w ważnym momencie podejmuje złe decyzje. Nieźle bije stałe fragmenty gry. Nadal mogą być z niego ludzie. Ocena z gry: 6.89, Moja ocena: 6.89

Chris Turner 23 lata appearance.png 7 gol.gif 0 asysta.gif 2 zolta.gif 0 czerwo.gif 0
Na papierze może i ma lepsze umiejętności od Sarmento czy Bakera, ale kompletnie nie potrafił ich pokazać na murawie. Błysnął w jednym spotkaniu zaliczając dwie asysty, ale to zdecydowanie za mało. Taki jeździec bez głowy. Wolny transfer. Ocena z gry: 7.03, Moja ocena: 6.10

Oluwafemi Kaffo 18 lat appearance.png 1 gol.gif 0 asysta.gif 0 zolta.gif 0 czerwo.gif 0
Młody Anglik rozegrał tylko 72 minuty w pierwszej drużynie, choć trzykrotnie zasiadał też wśród rezerwowych w pierwszej drużynie. W przyszłym roku uda się wypożyczenie. Ocena z gry: 6.60, Moja ocena: 6.60

Odnośnik do komentarza

Oceny zawodników za sezon 2013/14 część czwarta (ostatnia)

 

Lewa pomoc:

Sam Hurrell 25 lat appearance.png 24 gol.gif 8 asysta.gif 4 zolta.gif 0 czerwo.gif 0
Wychowanek londyńskiej Chelsea grał równo i porządnie, chociaż potrafił też przez większą część spotkania grać słabo, by w samej końcówce zdobyć genialną bramkę i odmienić losy meczu. Pięciokrotnie wybierany do najlepszej jedenastki tygodnia Skrill North. Zostanie z nami na przyszły sezon, ale raczej będzie pełnił rolę rezerwowego. Ocena z gry: 7.25, Moja ocena: 7.00

Greg Morgan 26 lat appearance.png 18 gol.gif 6 asysta.gif 4 zolta.gif 0 czerwo.gif 0
Sprowadzony z Boreham Wood, Morgan miał być motorem napędowym ofensywy Bostonu lecz ten transfer trzeba uznać za rozczarowanie. Oczywiście większe lub mniejsze zależnie od tego jakie miało się w stosunku do niego oczekiwania ale jednak rozczarowanie. Kilka razy szarpnął skrzydłem i zaliczył asysty, ale w ogólnym rozrachunku miał więcej strat niż celnych podań i / lub dośrodkowań. Cenię sobie też dyscyplinę w obronie, a Morgan jedyne co potrafił to głupio faulować. Wolny transfer. Ocena z gry: 7.04, Moja ocena: 6.35

Marc Newsham 27 lat appearance.png 20 gol.gif 5 asysta.gif 3 zolta.gif 1 czerwo.gif 0
Jego nominalną pozycją jest środek ataku, ale w tym sezonie 3/4 swych spotkań rozegrał na lewym skrzydle, gdyż w linii ataku nie miał szans na występy (świetna dyspozycja Millsa). Dla niego był to już piąty sezon w barwach "Pielgrzmów", ale ten okazał się zdecydowanie najsłabszym. Wpływ na to miała zapewne seria kontuzji pachwiny, która kompletnie podcięła mu skrzydła i nie pozwoliła na dojście do formy sprzed roku. Tak naprawdę nie miał szans na zdobycie lepszej oceny. Z racji jego wieku, dobrej dyspozycji Millsa i Millera na szpicy, oraz problemów z pachwiną - ubiegły sezon może być dla niego ostatnim w tym klubie. Cały czas jest niezadowolony, gdyż chce odejść do lepszego klubu. My przecież awansowaliśmy do Skrill Premier, a nadal jesteśmy dla niego za słabi? Jeśli przyjdzie za niego dobra oferta to przyjmę ją bez wahania. Ocena z gry: 6.86, Moja ocena: 6.45

Atak:

Ben Mills 25 lat appearance.png 36 gol.gif 27 asysta.gif 13 zolta.gif 1 czerwo.gif 0
Powiedzieć, że rozegrał sezon życia, chyba i tak nie w pełni oddaje to, co pokazał w minionych rozgrywkach Ben Mills. Napastnik zdecydowanie wzbił się na sam szczyt swoich umiejętności. Wybrany najlepszym piłkarzem sezonu 2013/2014 w Skrill North. Ale to nie wszystko, patrzcie na resztę statystyk: wicekról strzelców w Skrill North, najlepszy piłkarz w lidze jeśli chodzi o średnią ocenę wszystkich występów, 5. miejsce na liście asystujących, 8. miejsce w średniej minut na gola (96.8 minut) oraz 1. miejsce w klasyfikacji celności strzałów (61%). Fenomenalny sezon, nic dodać, nic ująć. Ocena z gry: 7.57, Moja ocena: 9.50 ~ Zawodnik sezonu ~

 

Ricky Miller 25 lat appearance.png 36 gol.gif 17 asysta.gif 8 zolta.gif 2 czerwo.gif 0
Zawodnik, którego zostawiłem w zespole ze względów sentymentalnych z gry FM 12 i mojej kariery Lewes Town. Był to jego pierwszy sezon na tym (jak dla niego wysokim) poziomie ligowym i spisał się nieźle. Siedemnaście bramek jak na zmiennika Millsa jest wyjątkowym wynikiem. Początkowo zastanawiałem się czy poradzi sobie w roli odgrywającego, bo jego umiejętności bardziej wpasowują się w styl lisa pola karnego, ale Ricky szybko przekonał mnie, że niezależnie jaką funkcję na boisku będzie pełnił to da z siebie wszystko. Metaforycznie: Miller to taki filmowy Rocky Balboa, też ma wielkie serce do walki i potrafi od czasu do czasu oddać mocne uderzenie. Ocena z gry: 7.18, Moja ocena: 7.18

Chris Dickinson 19 lat appearance.png 1 gol.gif 0 asysta.gif 0 zolta.gif 0 czerwo.gif 0
Kilka razy zasiadał na ławce, ale w ostatecznym rozrachunku rozegrał tylko 19. minut w pierwszej drużynie. Za dużo to nie potrafię o nim napisać. Powoli się rozwija, a w rezerwach grał w kratkę. Chcę sprowadzić jeszcze lepszego napastnika niż Millsa, więc Dickinson nie ma szans na występy. Nie chcę blokować jego rozwoju, więc zostanie sprzedany lub wypożyczony, gdyż ma kontrakt do końca przyszłego sezonu. Szkoda, że nie chce On rozwiązać kontraktu za porozumieniem stron, a zwolnić go nie mogę bo nie mam tylu pieniędzy. Ocena z gry: 6.60, Moja ocena: 6.00

Daniel Giles 15 lat appearance.png 1 gol.gif 0 asysta.gif 0 zolta.gif 0 czerwo.gif 0
10 minut w pierwszej drużynie. Najmłodszy gracz w historii klubu (15 lat i 143 dni). Dostał szansę debiutu w nagrodę za fenomenalne występy w U-18 i U-21 (łącznie 16 wyst. 12 goli, 5 asyst; śr. oc: 7.11). Jakims wielkim talentem nie jest, ale może być użytecznym piłkarzem w przyszłości.Ocena z gry: 6.60, Moja ocena: 6.60

Odnośnik do komentarza
@Fenomen - Dzięki za miłe słowa. Będę się starać nadal aby wyglądało to wszystko dobrze, a kto wie, może z czasem będzie jeszcze lepiej... :)
@MaKK - ja nie widzę, żadnej zielonej kartki... nie rozumiem o co Ci chodzi :P Ten pierwszy zielony prostokącik to boisko miało być oznaczające ilość występów :)
____________________
pre.png
Wraz z awansem do Skrill Premier oficjalnie staliśmy się klubem zawodowym. Zostałem również doceniony jako menedżer, gdyż zarząd zaoferował mi nowy dwuletni kontrakt wart 325 funtów na tydzień, który z miejsca zaakceptowałem. Oczywiście nie obyło się bez negocjacji. Udało mi się wymusić na zarządzie poszukanie nowego klubu filialnego oraz patronackiego, zwiększenia sieci scoutingu oraz rozbudowania obiektów młodzieżowych. Nie wiem skąd klub znajdzie na to fundusze, ale nie interesuje mnie to w tej chwili. Dla mnie liczą się sukcesy i aby je osiągnąć trzeba podjąć ryzyko i zainwestować pieniądze.

Wybrałem również oczekiwania na nadchodzący sezon. Poinformowałem zarząd, że stać nas na zajęcie miejsca w środku tabeli, ale oczywiście będziemy walczyć o lepszy rezultat na koniec kampanii ligowej. Jeśli chodzi o puchary to prezes oczekuje ode mnie pierwszej rundy rozgrywek Pucharu Anglii oraz trzeciej rundy w FA Trophy. O ile z FA Cup będzie ciężko, to w FA Trophy mam zamiar namieszać i dojść jak nie do półfinału to do finału. Może nawet uda się wygrać, ale będzie to trudne gdyż muszę pamiętać, że teraz w lidze czekają mnie o cztery spotkania więcej, a terminarz jest inaczej ułożony.

Media oceniają nasze szanse na 17. miejsce w tabeli (na 24 ekipy), ale myślę, że zmienią swe zdanie jak dokonam odpowiednich transferów i z przytupem (mam nadzieję) wejdziemy w rozgrywki Skrill Premier.

No właśnie transfery. Nie wiem jakim cudem, ale dostałem pokaźną sumkę do wydania w tym okienku transferowym: 60 tyś. na transfery i 14 tysiaków na pensje. Może to jakiś bug gry, a może prezes Newton wygrał w lotka czy dostał jakąś kasę w spadku. Nie wiem, ale cała ta sytuacja bardzo mnie cieszy. Jednakże nie mam zamiaru wydawać wszystkich pieniędzy. Mam już na oku kilku piłkarzy, których mogę ściągnąć za darmo lub na wypożyczenie. Niewykluczone, że w ogóle nie ruszę budżetu transferowego w lato i zostawię go sobie na zimę, bo wtedy już na 100% będę wiedział na jakie pozycje potrzebne będą wzmocnienia. Część funduszy na pensje zdecydowałem się zainwestować w moich współpracowników:

• Mój dotychczasowy "pseudo-asystent" Martyn Bunce został zastąpiony przez Iana Ormondroyda. Ian to legenda Bradford City, ale reprezentował również barwy Aston Villi czy Leicester. Po zakończeniu kariery piłkarskiej pracował przez jakiś czas jako trener U-18 w Bradford oraz komentator sportowy.
• Nowym trenerem pierwszej drużyny został Robert Pires. Tego pana nie muszę chyba przedstawiać.
• Zmiana nastąpiła też na stanowisku trenera bramkarzy. Tą funkcję pełnił Bunce, ale po wygaśnięciu kontraktu w to miejsce zatrudniłem Joe Corrigana - byłego trenera golkiperów w takich drużynach jak Liverpool FC, Stoke, Hull czy WBA. Pracował z takimi bramkarzami jak: Shay Given, David James, Sander Westerveld, Brad Friedel, Chris Kirkland, Scott Carson oraz Polakami - Jerzym Dudkiem i Tomkiem Kuszczakiem.
• Nowym szefem ds. przygotowania fizycznego mianowany został Joey Gallanagh, a zwolniony został Ian Freeman. Joey przez trzy sezony pracował w Wigan Athletic, ma całkiem niezłe umiejętności i to mi wystarcza.
• Jako, że w nadchodzącym sezonie będziemy brać udział w rozgrywkach U-21 i U-18 musiałem zatrudnić menedżerów tychże drużyn. Zespołem rezerw kierować będzie legenda czeskiego futbolu - Zdenek Grygera, a pieczę nad U-18 obejmie Jon Bickers - były zawodnik Ipswich.
Katie Cooper nasza fizjoterapeutka zdecydowała nie przedłużać z nami kontraktu i w jej miejsce zatrudniony został Damien Delahunty. Czterdziestoparoletni mężczyzna w przeszłości pracował jako główny fizjoterapeuta w Barnet i Coventry City. Ostatnie miesiące pracował w szpitalu Aspetar w Katarze, który słynie z tego, iż jest jednym z najlepszych szpitali medycyny sportowej na świecie. Swe urazy leczyli tam między innymi: piłkarze Didier Drogba, Lucas Moura, Angel Di Maria, Yaya Toure, tenisista Novak Djokovic, bokser Lennonx Lewis czy lekkoatleci: Justin Gatlin, Souleiman Ayanleh czy Allyson Felix.
• Na szefa skautów awansował Lee Maybury (były pracownik Portsmouth), a do jego nowego zespołu dołączyli Steve West i Adam Webster. Klub opuścili natomiast: Richard Boryszczuk i Lewis Brotherton.

Przed ligą zaplanowałem 7 sparingów. Mój nowy asystent nalegał aby zorganizować maksymalnie pięć potyczek, ale stwierdziłem, że muszę moim podopiecznym przetrzepać tyłek i dołożyłem więc dwa sparingi więcej. Co prawda będą to okoliczne amatorskie drużyny, ale mimo wszystko będą musieli przez te 180 minut więcej wyciskać siódme poty, aniżeli leżeć na kanapie w domu. Sezon ogórkowy zaczynamy z "wysokiego c" gdyż na York Street przyjeżdżają popularne "Serca" ze szkockiego Edynburga. Zaledwie trzy dni później rozegramy mecz z naszym największym rywalem Gainsborough. Później popracujemy nad różnymi schematami taktycznymi podczas trzech sparingów ze słabszymi drużynami, by później je wykorzystać przeciwko Walsall FC, drużynie grającej w Sky Bet League 1. Na zakończenie presezonu wybierzemy się na stadion Bower Fold w Stalybridge, gdzie zmierzymy się z drużyną Keitha Briggsa, który został wybrany najlepszym menedżerem ubiegłego sezonu Skrill North.


5 lipca Boston United - Heart of Midlothian F.C. (3. miejsce w Scottish Championship)
8 lipca Gainsborough F.C. - Boston United (6. miejsce w Skrill North; spotkanie derbowe)
10 lipca Boston United - Boston Town (jakaś amatorska drużyna)
15 lipca Stocksbridge Park Steels - Boston United (jakaś półzawodowa drużyna z 7-8 poziomu ligowego)
22 lipca Cambridge City - Boston United (jakaś półzawodowa drużyna z 7-8 poziomu ligowego)
25 lipca Boston United - Walsall FC (7. miejsce w Sky Bet League 1)
2 sierpnia Stalybridge Celtic - Boston United (5. miejsce w Skrill North)
Edytowane przez MaKK
Formatowanie czcionki
Odnośnik do komentarza
pre.png

Jeszcze przed pierwszym sparingiem udało mi się zakontraktować kilku nowych piłkarzy. Celem na to lato było nie tylko poszerzenie składu, ale przede wszystkim wzniesienie gry na jeszcze wyższy poziom. Aby tego dokonać zdecydowałem się na inwestycję w młodych zawodników, na ściągnięcie grajków odrzuconych przez innych trenerów, a mi bardzo pasujących. Dla tych co zaczęli czytać moją karierę przypomnę tylko, że wraz z jej startem zdecydowałem się na kilka ograniczeń dotyczących budowania zespołu i przeprowadzania transferów. Moja kadra ma być złożona z zawodników posiadających obywatelstwo angielskie, lecz dopuszczalna jest sytuacja w której piłkarz ma dwa obywatelstwa (np Anglia / Mali). Ponadto zawodnik będący w klubie nie może mieć więcej niż trzydzieści wiosen. Przy transferach też wprowadziłem sobie ograniczenia. Każdy zawodnik musi być poddany obserwacji przez skautów, a najlepiej jeśli będzie przez nich polecony lub też zarekomenduje go ktoś z mojego sztabu szkoleniowego. Tak aby skauting działał prężnie, a o transferach decydował taki pseudo komitet transferowy, aniżeli moje widzimisię.

Pierwszymi zawodnikami, którzy definitywnie trafili na York Street w tym okienku transferowym byli Scott Garner i Shane Killock. Tych graczy nie muszę przedstawiać. Scott, który dotychczas był u nas na wypożyczeniu jest naszym kapitanem, a o transferze Shane'a było już wiadomo w połowie stycznia.

Kolejnymi krokami jakie poczyniłem było zatrudnienie dwóch nowych leftbacków. Joe Whight i Luke Rowe. Ten drugi to melodia przyszłości i w tym roku pogra w rezerwach lub uda się na wypożyczenie ligę lub dwie niżej. Whight natomiast to prawdopodobnie nowa twarz w wyjściowej jedenastce nadchodzącego sezonu. Piłkarz ten jest wychowankiem Ipswich Town, ale nie udało mu się zaliczyć oficjalnego występu w pierwszej drużynie. Ubiegły sezon spędził w Bury Town, gdzie był najlepszym piłkarzem swojej drużyny. Wystąpił w 34 meczach, strzelił 4 gole i zaliczył 6 asyst. Średnia ocena jego występów wyniosła: 7.33. Tuż po podpisaniu kontraktu Joe stał się najwartościowszym piłkarzem w drużynie, gdyż jego wartość wynosi 40.5 tysięcy funtów.

Kolejny dzień przyniósł nam transfer skrzydłowego - Daniela Sparkes'a. 22-latek prawie przez całą swą dotychczasową karierę grał w Skrill Premier reprezentując barwy Histon (którego jest wychowankiem) oraz ostatnio Braintree. Pomimo swego młodego wieku Daniel zanotował już 151 występów w dorosłej piłce, mając też na koncie 17 bramek i 5 asyst. Drużyna Braintree Town, której barwy w ubiegłym sezonie przywdziewał zajęła drugie miejsce w Skrill Premier, ale uległa w barażach drużynie Torquay. Sparkes będzie walczył z Hurrellem i Newshamem o miejsce w pierwszym składzie, gdyż według raportów może mieć problemy ze stabilnością formy.

24. godziny później doszło do sensacyjnego transferu. Udało się nam wypożyczyć napastnika Lee Gregory'ego z Millwall FC (9. drużyna Sky Bet Championship) do końca zbliżającej się kampanii ligowej. Nasz najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu dostał więc groźnego rywala jeśli chodzi o miejsce na środku ataku. 25-latka przed laty wypatrzył Neil Aspin - były piłkarz Leeds. Ściągnął go więc do Harrogate, a później do Halifax, a ten odpłacił mu się za zaufanie dobrymi występami. Gregory był motorem napędowym drużyny, która w przeciągu czterech sezonów pokonywała kolejne szczeble ligowe i awansowała do Skrill Premier (5. liga) z ósmej ligi jaką jest Northern Premier League Division One North. Jako ciekawostkę dodam, że Lee jest wicekrólem strzelców Skrill North z sezonu 2012/2013. Ubiegły sezon Gregory spędził w rezerwach, ale główną przyczyną nie była dobra gra innych napastników, a problemy ze zdrowiem. Najpierw napastnik złamał kość śródręcza, a później zerwał ścięgno podkolanowe. Ja mam nadzieję, że ten pechowy sezon już za nim i da nam sporo jakości w ofensywie.

Dwa dni później udało się wypożyczyć kolejnych dwóch zawodników, lecz tym razem na okres półrocznego wypożyczenia. Tymi graczami są: Danny Fitzimons z Luton FC (spadkowicz z Sky Bet League 2) oraz Ben Clappison z rezerw Hull City (14. miejsce w Premier League). Obaj są środkowymi obrońcami, ale z powodzeniem mogą zagrać też na boku defensywy. Zgodzili się bycie rezerwowymi i wykorzystywanymi tylko w rotacji składu. Ja wynagrodzenia za nich płacić nie muszę, więc jest mi to bardzo na rękę, bo aż tacy źli to nie są, a grać też nie będą musieli według tego co zawarte było w umowie wypożyczenia. Kocham takie transakcje.

Kolejnym piłkarzem, którego zatrudniłem był Adam Walker - środkowy pomocnik Nuneaton, który był wypożyczony ligę niżej, a konkretnie do Hayes & Yeading w Skrill South. Adam będący wychowankiem Coventry i mający za sobą występy na poziomie Championship trafił do nas za darmo. Kiedy dwa, trzy posty wcześniej pisałem o wzmocnieniu środka pola, to właśnie jego skromną osobę miałem na myśli. Po tym jak podpis na kontrakcie złożył Walker, mój dotychczasowy rezerwowy środkowy pomocnik Lee Wooton został wypożyczony do Bury Town.

Rozkręciłem się z tymi transferami i chyba, aż za bardzo. Luke Watson za 10.75 tysięcy funtów stał się nowym Pielgrzymem. Fani przecierają oczy ze zdziwienia, że ktoś tak słaby zawitał na York Street. "Słaby"? Już tłumaczę. Przed sezonem 13/14 Watson trafił do Telford w Skrill North z Rochdale (League Two) za darmo i w momencie tego transferu wszyscy uważali, że będzie gwiazdą ligi. Watson grał źle, tak źle, że na koniec sezonu został wybrany największą klapą transferową ubiegłego okienka. Według mnie nie jest taki słaby, a winę ponosi menedżer Telford. Watson zdecydowaną większość swych występów rozegrał na prawej obronie lub prawej pomocy, a przecież nominalnie jest defensywnym pomocnikiem. Ja wierzę, że Luke nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a przecież ma dopiero 19 lat...
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
pre.png

Po takiej ilości transferów do zespołu, głównym założeniem w okresie przygotowawczym niewątpliwie było nadanie harmonijności i ładu w zespole. Innym celem było też zapoznanie się z trzecią dodatkową taktyką, która może być przydatna w naszej walce o punkty w Skrill Premier. Mowa tu o formacji 5-3-2, która ma być inną opcją w opozycji do 4-3-3 z odgrywającym i 4-4-2 bez skrzydłowych, czyli taktyk, które były stosowane w ub. sezonie.

 

5 lipca 2014 godz. 15:00
615.pngBoston United 0:0 Heart of Midlothian F.C. 1573.png

W pierwszym sparingu mierzyliśmy się z trzecią drużyną Scottish Championship, ale widać było, że i oni dopiero co wrócili z urlopów, przez co mecz nie stał na wysokim poziomie. Obie drużyny oddały po 6 strzałów na bramkę przeciwnika, ale skuteczność była fatalna. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W drużynie Bostonu na plus zaprezentowali się bramkarz St. Louis-Hamilton, oraz obrońcy Scott Garner i Joe Whight. Słabo zagrał natomiast inny defensor - Shane Killock.
8 lipca 2014 godz. 19:45
4001092.pngGainsborough FC 0:3 Boston United 615.png
Gole: 23' Milnes (as. Clappison), 56' Gregory (as. Watson), 86' Sparkes (as. Kelly)

Było to spotkanie derbowe, które totalnie zdominowaliśmy. Gospodarze oddali zaledwie dwa celne strzały co dobrze mówi o mojej linii obrony. Muszę też tutaj wspomnieć o tym, że w drugiej odsłonie meczu w mej ekipie zagrało dwóch testowanych osiemnastolatków: Angus Gunn (ex-gk Manchesteru City) oraz Alex Iwobi (były napastnik Arsenalu). Obaj zawodnicy zostali zwolnieni ze swych zespołów i obaj wyrażają chęć dołączenia do Bostonu. Umiejętności mają wielkie, potencjał jeszcze większy, ale problem tkwi w ich oczekiwaniach finansowych. Obaj nie posiadają jednak agenta, więc może uda mi się ich przekonać do obniżenia stałej pensji i zaproponowania im okazałych bonusów, które mogą dostać za dobre występy w przyszłości. Na plus zagrali wspomniani testowani piłkarze oraz skrzydłowy Daniel Sparkes. Na minus młody left-back Luke Rowe. W tym meczu dwaj piłkarze doznali kontuzji: Liam Marrs naciągnął ścięgno podkolanowe, a Ben Mills nadwyrężył staw skokowy. Według raportów fizjoterapeutów będą gotowi dopiero na drugą kolejkę ligową.
10 lipca 2014 godz. 15:00
615.pngBoston United 4:0 Boston Town Bez_tytu_u_1.png
Gole: 10' Miller (as. Kelly), 17' Marshall (as. Miller), 25' Angol (as. Kelly), 79' Ross (as. Rowe)

W meczu z amatorami przetestowałem nową formację 5-3-2. Trzeba powiedzieć, że funkcjonowało to dobrze, ale jeszcze muszę ją dopieścić. Fenomenalne spotkanie rozegrał testowany środkowy pomocnik Sam Kelly (20 lat), który w przeszłości reprezentował barwy Norwich City i Evertonu. Słabo na tle amatorów wypadł natomiast Ben Clappison (wyp. z Hull), który kompletnie nie przykładał się do gry.

15 lipca 2014 godz. 19:00
Bez_tytu_u_2.pngStocksbridge Park Steels 0:3 Boston United 615.png
Gole: 4' Walker (as. Sparkes), 51' Clappison (as. Hurrell), 88' Sarmento (as. Ifil)

Wbrew pozorom, był to najsłabszy mecz w naszym wykonaniu w całym okresie przygotowawczym. Nasza gra pozostawiała dziś dużo do życzenia, a przecież graliśmy z drużyną, która gra trzy poziomy ligowe niżej. Wygraliśmy trzy do zera, ale uratowała nas jedynie skuteczność. Akcji podbramkowych z naszej strony było jak lekarstwo. Ze strony przeciwników? Wystarczająco dużo, aby bramkarz Gunn mógł się wykazać swym talentem. Anglik został też wybrany zawodnikiem meczu, chociaż Joshua Sarmento również zagrał całkiem przyzwoicie. Najgorzej wypadł stoper Anthony Ashmann, który po tym meczu zgodził się na obustronne rozwiązanie kontraktu.
18 lipca 2014 godz. 19:00
615.pngBoston United 0:0 Walsall FC 731.png

Przedostatni sparing to potyczka z siódmą drużyną Sky Bet League One ubiegłego sezonu. Mecz nie przyniósł rozstrzygnięcia, choć goście byli stroną przeważającą. Nie graliśmy, aż tak źle, ale widoczna była różnica w sile zespołów. Piłkarze Walsall grali bardzo ostro, przez co trzech naszych graczy doznało drobnych (całe szczęście) urazów. Josh Brizell, Luke Ifil oraz Danny Fitzimons pauzować będą przez 2-3 tygodnie.
2 lipca 2014 godz. 15:00
718.pngStalybridge Celtic 1:1 Boston United 615.png
Gol: 13' Sparkes (as. Miller)

Na zakończenie pre-sezonu zagraliśmy z drużyną Keitha Briggsa (najlepszego menedżera ub. sezonu Skrill North) i ten mecz zremisowaliśmy. Jest to bardzo niesprawiedliwy wynik. Byliśmy zespołem lepszym, zasłużyliśmy na wygraną, a gospodarze wyrównali dopiero w końcówce meczu i to jeszcze za sprawą niesłusznie podyktowanego rzutu karnego. Kolejny świetny mecz rozegrał Daniel Sparkes, który dostał też nieoficjalną nagrodę od naszego sponsora dla najlepszego zawodnika okresu przygotowawczego. Niestety kolejnej swej szansy nie wykorzystał Marc Newsham, który został wystawiony na listę transferową.

_ _ _

Okres przygotowawczy do sezonu 2014-2015 można zaliczyć za udany. Nie tylko wzmocniłem kadrę zespołu, ale również udało się mi się podnieść jakość sztabu szkoleniowego zatrudniając fachowców mających spore doświadczenie międzynarodowe i odpowiednie umiejętności. Sparingi również na plus. Nie przegraliśmy żadnego spotkania co bardzo cieszy i jeszcze dodatkowo podwyższyło morale w zespole. Poza zawodnikami leczącymi urazy, nikt nie narzeka na plan treningowy i wszyscy są gotowi do gry w nowym sezonie.

Okienko transferowe jeszcze się nie skończyło, ale jakoś nie przewiduję już kolejnych wzmocnień. No chyba, że podpiszę kontrakty z kilkoma młodymi i utalentowanymi juniorami, ale tym zajmą się już odpowiedni ludzie. Mowa tu koordynatorze pionu juniorskiego - Stefanowi Welshu, który w zespole pracuje już od 10 lat (scout > trener 1-go zespołu > menedżer > trener U-18 i teraz kierownik akademii) oraz o nowo zatrudnionym dyrektorze ds. sportowych - Johnie Rellishu (60 lat), który w przeszłości jako piłkarz wygrał Puchar Walii z Newport County (jest też legendą i ex-menedżerem tego klubu), a jego ostatnim miejscem pracy był klub ze Skrill South - Bath City, gdzie pełnił funkcje dyrektora.
Edytowane przez MaKK
Wyrównanie do lewej, format czcionki
Odnośnik do komentarza
615.png

 

Nowo zatrudniony dyrektor ds. sportowych John Rellish zdziałał cuda. Udało mu się zakończyć negocjacje kontraktowe z testowanymi dotychczas Angusem Gunnem i Alexem Iwobim. Ci dwaj na chwilę obecną spokojnie załapaliby się do szerokiej kadry Sky Bet League One (dwa poziomy ligowe wyżej), a jeśli dobrze będą się rozwijać to mogą stać się solidnymi piłkarzami Premier League, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Nie muszę chyba pisać jaki to jestem wniebowzięty. Aczkolwiek zastanawiam się też dlaczego pracownicy akademii Manchesteru City i Arsenalu zdecydowali się zwolnić tą dwójkę, skoro mają taki potencjał. Czyżby raporty mojego sztabu były błędne? Albo to trenerzy klubów z Premier League się mylą? Przyszłość z pewnością przyniesie nam odpowiedzi...

W trakcie okresu przygotowawczego testowani byli również inni zawodnicy. Na kontrakt w moim zespole zasłużyli: Lee Angol oraz Sam Kelly. Ten drugi szykowany jest jako następca Rossa, który po sezonie nas opuści ze względu na wiek(własne zasady rozgrywki), a Angol będzie rywalizował z Hurrellem i Sparkesem o miejsce na lewej flance.

 

109201.pngSkrill Premier, 1. kolejka
09/08/2014 r. godz. 15:00, stadion York Street (Boston). Sędzia: S. Procter-Green Pogoda: 13 stopni C. Frekwencja: 1062 osób


615.pngBoston United F.C. - Aldershot Town F.C. 573.png

Nowy sezon to za każdym razem nowe rozdanie, nowe oczekiwania, cele i ambicje. Moi podopieczni podeszli do tego meczu tak ambitnie jak nigdy wcześniej. Już w szatni powiedziałem im co są w stanie osiągnąć i aby tego dokonać nie mogą odpuszczać ani jednej minuty. Blisko pierwszej bramki było już w 3. minucie, kiedy to Abdullahi ładnie uruchomił na prawym skrzydle Sarmento, ten złamał akcje do środka i uderzył tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Jamiesona. Chwilę później w poprzeczkę trafił Whight. Zdecydowanie nie dawaliśmy gościom chwili wytchnienia i cały czas napieraliśmy na ich bramkę. W 17. minucie zdobyliśmy bramkę. Prostopadłą piłkę od Rossa wykorzystał wypożyczony z Millwall - Gregory. Jedenaście minut później było już dwa do zera. Ze skrzydła na dalszy słupek dośrodkował Kelly, a tam piłkę w siatce po wspaniałym uderzeniu z powietrza umieścił Sarmento. W 34. minucie Nkumu podciął we własnym w polu karnym Marshalla, a jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Gregory. Trzy minuty przed przerwą było już wprawdzie po meczu. Gola na 4-0 zdobył Kelly, który po otrzymaniu podania od Rossa uderzył nie do obrony z przed pola karnego.

Już na początku drugiej odsłony meczu Aldershot było bliskie strzelenia pierwszej bramki w tym sezonie, po tym jak kapitan Stanley zmusił do interwencji Gunna, uderzając precyzyjnie z rzutu wolnego. Ten strzał najwyraźniej dał im wiarę, której do tej pory brakowało w ich szeregach. W 57. minucie gola zdobył Williams, a na tablicy pojawił się wynik 4-1. Błąd popełnił Clappison, ale przy takim wyniku moment dekoncentracji można jak najbardziej wybaczyć. To był ostatni strzał gości w tym spotkaniu, gdyż na więcej po prostu im nie pozwoliliśmy. Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego i nasze pierwsze historyczne zwycięstwo w Skrill Premier stało się faktem. Ja jestem zadowolony z gry swoich piłkarzy w ofensywie, ponieważ nie często się zdarza, aby jakakolwiek drużyna w meczu ligowym zdobyła aż cztery bramki w czasie jednej połowy.

 

615.pngBoston Utd 4-1 Aldershot 573.png
17. min - Gregory (as. Ross) na 1-0
28. min - Sarmento (as. Kelly) na 2-0
34. min - Gregory (rz. karny) na 3-0
42. min - Kelly (as. Ross) na 4-0
57. min - Williams (as. Stanley) na 4-1

Boston (4-3-3): Gunn - Marshall, Garner ©, Clappison, Whight - Abdullahi (86' Galinski), Kelly (69' Ifil), Ross - Sarmento, Sparkes (76' Angol), Gregory

MOTM: Lee Gregory (Boston) - 8.9

Boston_Utd_Aldershot_Zapowiedz_Ustawieni Boston_Utd_Aldershot_Podsumowanie_2.png Boston_Utd_Aldershot_Statystyki_Statysty

Edytowane przez MaKK
Formatowanie czcionki
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...