Skocz do zawartości

Czas na Hammer fisty


Lucas07

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja: FM 15.1.3

DB: Duża [15.0.0]

Ligi [30/20]: Anglia [6], Argentyna [1], Australia [1], Belgia [1], Brazylia [1], Chiny [1], Francja [2], Hiszpania [2], Holandia [1], Meksyk [1], Niemcy [2], Polska [2], Portugalia [1], Rosja [1], RPA [1], Szkocja [1], Turcja [1], Ukraina [1], USA [1], Włochy [2]

Zachowani piłkarze: Aktualni reprezentanci ze wszystkich kontynentów + piłkarze z klubów z rozgrywek kontynentalnych w Europie

Dodatkowe pliki: Gietz Update, Martin Odeegard Profile, Susie Real Name Fix

---

 

Witam po przerwie od pisania w tym dziale. Postanowiłem wrócić ze względu na premierę nowej wersji gry, w której póki co delikatnie mówiąc idzie mi dość przeciętnie, ponieważ dwie pierwsze próby rozegrania kariery zakończył się zwolnieniami jeszcze jesienią. Mam nadzieję, że do trzech razy sztuka i tym razem będzie już lepiej, a więc uda się skończyć chociaż pierwszy sezon. Skupię się na miesięcznych raportach, bo po prostu szkoda mi czasu na opisywanie każdego pojedynczego meczu i nie ukrywam, że ze względu na porażki w nowym FM-ie liczę na jakieś rady. Postanowiłem wybrać tegoroczną sensację na angielskich boiskach, a więc West Ham United, który w rzeczywistości spisuje się rewelacyjnie i będę chciał powtórzyć te rezultaty w grze.

 

Zarząd w pierwszym sezonie oczekuje ode mnie spokojnego miejsca w środku tabeli, a na transfery dostałem trzy miliony funtów. W dodatku w budżecie płac praktycznie nie ma miejsca na nowe kontrakty, a więc o wzmocnienia nie będzie łatwo. Na całe szczęście kadra prezentuje się dość przyzwoicie.

 

W bramce zapowiada się ciekawa rywalizacja między Adrianem [bR, 27, ESP] oraz weteranem angielskich boisk Jussim Jaaskelainenem [bR, 39, FIN]. Póki co większe szanse na regularne występy daję Hiszpanowi, ale jeśli będzie on zawodził to doświadczony Fin na pewno zostanie sprawdzony.

 

Najsłabiej wygląda chyba obsadzenie prawej strony defensywy, gdzie w teorii wyboru jest sporo, ale brakuje tu odpowiednio wysokiej jakości. Szczególnie że zarówno wypożyczony z Arsenalu Carl Jenkinson [O PŚ, 22, ENG] jak i Guy Demel [O P, 33, CIV] leczą aktualnie urazy. Mam nadzieję, że znajdzie się zespół, który wykupi od nas kontrakt Guya, a w jego miejsce uda sprowadzić się lepszego zawodnika. Po drugiej stronie powinno być już lepiej, bo pewniakiem jest tu Aaron Cresswell [O L, 24, ENG]. Jego zmiennikiem będzie przeciętny, ale jednak solidny Joey O'Brien [O PL, 28, IRL].

 

Liderem defensywy powinien być reprezentant Nowej Zelandii Winston Reid [O Ś, 25, NZL], ale ciężko mi wskazać już teraz gracza, który będzie występował obok niego. Na starcie Cheikhou Kouyate [O Ś/DP, 24, SEN], James Collins [O Ś, 30, WAL] jak i James Tomkins [O Ś, 25, ENG] mają takie same szanse na grę. O miejscu w podstawowej jedenastce zadecydują występy w sparingach.

 

Dość mocnym punktem zespołu powinna być druga linia, a tu liczę przede wszystkim na wypożyczonego z Barcelony Alexa Songa [DP/P Ś, 26, CMR]. W Katalonii nie spisywał się on najlepiej, ale fani Premiership na pewno pamiętają jego kapitalną grę w Arsenalu i mam nadzieję, że Kameruńczyk nawiąże formą do tych świetnych dla niego czasów. Szczególnie że partnerów do gry również ma całkiem dobrych. Tacy zawodnicy jak Kevin Nolan [P Ś/OPŚ, 31, ENG] czy Mark Noble [DP/P Ś, 27, ENG] to cenione nazwiska w Anglii. Nie można lekceważyć także młodego i zdolnego Diego Poyeta [DP/P Ś, 19, ENG], który ma potencjał na zostanie w przyszłości czołowym graczem ligi na swoje pozycji. Do pomocy przesunę prawdopodobnie również Morgana Amalfitano [P Ś/OPŚ/OPP, 29, FRA], który może nie wytrzymać rywalizacji na skrzydle.

 

To właśnie na akcje z bocznych sektorów boiska liczę najbardziej, bo muszę zmierzyć się z prawdziwym problemem bogactwa. Zapowiada się wspaniała i zacięta walka o miejsce w składzie między jednym z zaskoczeń tegorocznego Mundialu, a więc Ennerem Valencią [OPP/OPL/N Ś, 24, ECU] oraz Anglikami takimi jak Stewart Downing [OPP/OPL/OPŚ, 29, ENG] i Ravel Morrison [OPP/OPL/OPŚ, 21, ENG]. Każdy z nich potrafi indywidualną akcją przesądzić o końcowym rezultacie spotkania i spodziewam się, że zapewnią nam oni wiele punktów. W dodatku za kilka tygodni treningi wznowi Matt Jarvis [OPP/OPL, 28, ENG] i wówczas wybór będzie jeszcze trudniejszy. Ze względu na rywalizację postaram się sprzedać Ricardo Vaz Te [OPP/OPL/N Ś, 27, POR].

 

W ataku chętnie postawię na Diafrę Sakho [N Ś, 24, SEN], który powinien dobrze odnaleźć się w Premier League. Oczywiście nie można zapomnieć o konkurencji w postaci Mauro Zarate [OPŚ/N Ś, 27, ARG], którego zawsze mogę przesunąć także na skrzydło. W kadrze jest jeszcze dwóch Anglików, a więc Carlton Cole [N Ś, 30, ENG] oraz Andy Carroll [N Ś, 25, ENG]. Ten pierwszy zostanie jednak wystawiony na listę transferową, a drugi jeszcze przez pół roku będzie leczył swój uraz. Biorąc pod uwagę, że nie jestem zwolennikiem jego talentu to zimą pewnie również będzie musiał poszukać sobie nowego pracodawcy. To były napastnik Liverpoolu powinien być największym zwolennikiem mojego zwolnienia.

 

Jeśli chodzi o taktykę to przygotowałem sobie trzy warianty, bo takie ograniczenie ma FM. Podstawową formacją powinno być ustawienie 4-1-2-2-1, ale chcę mieć też możliwość gry dwójką napastników oraz coś na mocniejszych przeciwników, a więc typowe kontry. Póki co w tej wersji idzie mi słabo, więc jeśli macie jakieś uwagi do ustawień to czekam. Oczywiście podczas sparingów może dojść tam do zmian, bo budowałem je od samego początku.

Odnośnik do komentarza

Dzięki jmk ;). Liczę że tym razem uda się uniknąć zwolnienia, chociaż sparingi średnio optymistyczne...

Feno, fakt, coś mi się jebło :P.

---

Okres przygotowawczy:

 

Mecze towarzyskie:

 

West Ham – Red Bull Salzburg 2:2 [sakho, Zarate]

West Ham – Colchester 1:1 [Zarate]

MLS All-Stars – West Ham 2:3 [Loyd sam., Sakho 2x]

West Ham – Antwerpia 2:0 [sakho 2x]

West Ham – Borussia Monchengladbach 0:2

Boreham Wood – West Ham 1:1 [Zarate]

Raja Casablanca – West Ham 2:4 [Zarate 4x]

 

Transfery do klubu:

 

Gino Peruzzi [O P, 22, ARG] – Catania, 3.5 mln

Pavel Kaderabek [O P, 22, CZE] – Sparta Praga, 3.5 mln

Niklas Stark [DP/P Ś, 19, GER] – Nurnberg, 5 mln

Tyler Blackett [O Ś, 20, ANG] – Manchester United, wypożyczenie

 

Transfery z klubu:

 

Guy Demel – rozwiązanie kontraktu

Carlton Cole – Burnley, 2 mln

James Collins – Crystal Palace, 2.8 mln

Ricardo Vaz Te – rozwiązanie kontraktu

 

Jeśli chodzi o przygotowania do sezonu to jestem zadowolony przede wszystkim z transferów, bo znacznie odmłodziłem kadrę i zadbałem o przyszłość klubu. Jednocześnie sprowadzeni zawodnicy już teraz powinni wiele wnieść do naszej gry. Najwięcej oczekuję od reprezentanta Argentyny, a więc Gino Peruzziego, który powinien załatać dziurę na prawej stronie defensywy. Jego zmienikiem będzie inny nowy piłkarz, a więc Kadarabek. Stark ma się uczyć od Songa, którego ciężko będzie nam wykupić i może występować na każdej pozycji w środku pola, a nawet w defensywie. Blackett nie będzie grał zbyt dużo, ale jako czwarty środkowy defensor powinien sobie radzić.

 

W sparingach tak kolorowo już nie było, ale zacznę jednak od plusów, a tak można określić postawę naszych napastników. Zarówno Sakho jak i Zarate regularnie trafiali do siatki rywali. Niestety żaden inny zawodnik mojej drużyny nie potrafił wpisać się na listę strzelców co jest dość kompromitujące. W dodatku fatalnie spisywaliśmy się w defensywie i tylko raz zachowaliśmy czyste konto. Eksperymentowałem z różnymi ustawieniami i na pierwszą kolejkę przeciwko Burnley wyjdziemy prawdopodobnie formacją 4-4-2. Pierwszy miesiąc zapowiada się ciężko, ponieważ potem czekają nas starcia z Chelsea oraz Arsenalem, więc na inaugurację wypadałoby zwyciężyć.

Odnośnik do komentarza

Sierpień

 

Premiership

 

[1/38] Burnley – West Ham 2:2 [song, Sakho]

[2/38] West Ham – Chelsea 1:6 [Valencia]

[3/38] Arsenal – West Ham 2:0

 

Capital One Cup

 

West Ham – Yeovil 1:0 [sakho]

 

Jak widać początek mojej pracy w roli szkoleniowca West Hamu nie wypadł najlepiej, ponieważ w trzech kolejkach zgromadziliśmy zaledwie jedno oczko. W pierwszym spotkaniu zagraliśmy naprawdę dobrze i stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, niestety zabrakło skuteczności, a ponownie zawodziła defensywa i tylko zremisowaliśmy. Pocieszeniem może być piękna bramka Songa z dystansu, który wnosi dużo jakości do naszej gry. W pojedynkach z kandydatami do mistrzostwa byliśmy już o kilka klas gorsi. Szczególnie przykre musi być to dla naszych fanów, ponieważ był to starcia derbowe, które wyraźnie przegraliśmy, a stworzona przez Mourinho niebieska maszyna po prostu nas rozjechała.

 

W tym mniej prestiżowym krajowym pucharze zapewniliśmy sobie awans do kolejnej rundy, ale męczyliśmy się strasznie z występującą w niższej lidze drużyną. Zwycięstwo zapewnił rezerwowy wówczas Sakho, ale takie występy na mocniejszych rywali po prostu nie wystarczą. W przerwie na mecze reprezentacji postaram się odmienić naszą grę i poprawić rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...